dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Bartoszewski Architektura

    Ktoś się może podzielić doświadczeniami ze współpracy z panem Bartoszewskim.
    Znalazłam trochę sprzecznych informacji na forum, m.in. tutaj http://forum.muratordom.pl/post14585...zewski#1458545 ale są to dość stare wypowiedzi. Czy ktoś ostatnio robił projekt u tego pana?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wg jego projektu z tego forum zbudowała dom Kasia_de (poszukaj jej dziennika). Wynika z niego, że współpraca przebiegała różnie, ale efekt końcowy - OK.
    Zalety projektanta: umiarkowana cena (jak ja to mówię "allegrowa"), w miarę szybkie wykonanie. A błędy? Zdarzają się nawet renomowanym i wysokohonoraryjnym architektom.
    Skąd wiem? Nie tylko z dziennika powyżej. Sam 2 lata temu zamawiałem u Pana B. projekt budynku mieszkalno-usługowego. Cena projektu wraz z planem zagospodarowania działki - 3-4 krotnie niższa niż okolicznych architektów (którzy, podając cenę twierdzili, że "tyle trzeba wziąć" - a nie, że ich praca jest tyle warta), a nawet projektantów "z Polski", łapiących naiwnych klientów np. na forum "Gazety Wyborczej".
    Współpraca? Nie mówię, że nie trzeba uważać i wychwytywać potknięcia architekta (a właściwie pracujacego dla niego kreślarza). Wspólnie robią tyle projektów, że czasami nie panują nad nimi - i stąd czasami negatywne opinie.
    Efekt? Budynek stoi (wykończony), budzi zawiść sąsiadów (że ładny). Ale schlebiam sobie, że to zasługa moja i żony, gdyz to my daliśmy (narysowaliśmy) wstępny projekt, a architekt go tylko zaadaptował.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, zaraz poszukam.
    My też mamy już zarys tego co chcemy i potrzebujemy teraz tylko fachowca który to nam przeniesie na papier.
    Boję się też terminów, czy nie będę musiała za długo czekać.
    A możesz się pochwalić swoim domkiem?

  4. #4

    Domyślnie

    To biuro właśnie robi mi zmiany w projekcie gotowym i adaptację. Jaki będzie finał-dam znać. (jeśli pracownicy biura bywają na tym forum, to może to być dla nich dodatkowy argument, aby swoją robotę wykonać dobrze-w końcu jest to jakaś reklama, choć byc może ze względu na ceny usług jej nie potrzebują).
    Cezar

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarr
    To biuro właśnie robi mi zmiany w projekcie gotowym i adaptację. Jaki będzie finał-dam znać. (jeśli pracownicy biura bywają na tym forum, to może to być dla nich dodatkowy argument, aby swoją robotę wykonać dobrze-w końcu jest to jakaś reklama, choć byc może ze względu na ceny usług jej nie potrzebują).
    A jakie mają teraz terminy?

  6. #6

    Domyślnie

    Mąż był dzisiaj na spotkaniu i chyba się skusimy na współpracę
    Trzymajcie kciuki aby się udała.

  7. #7

    Domyślnie

    Pozwolę sobie jeszcze tu wkleić opinię, którą próbuję zamieścić na mapach G - na razie jest blokowana. Do tej pory, wśród przeczytanych opinii - a p. Bartoszewski od 2004 ma ich sporo - nie spotkałem się z takim popisem z jego strony.

    Kontakt do p. Bartoszewskiego dostałem od szwagra, któremu zaprojektował dom na podstawie dostarczonych szkiców. Tamta współpraca ułożyła się dobrze a dom stoi, co zachęciło także i mnie do zlecenia przygotowania projektu indywidualnego, mimo że zdalnie (buduję się pod Gdańskiem). Podobnie jak u szwagra, dostarczyłem gotowy projekt koncepcyjny domu, będący kolejną wariacją typowego projektu z katalogu (w sensie skomplikowania). Pan Bartoszewski podczas rozmów wstępnych brzmiał przekonująco, zaproponował atrakcyjny termin realizacji (wpisany w umowie) i warunki finansowe. Niestety na tym zakończyły się pozytywy.
    Projekt nie został wykonany.
    Na chwilę pisania tej opinii termin był już przekroczony ponad dwukrotnie, mimo że informowałem, że zależy mi na czasie ze względu na podpisaną umowę z ekipą wykonawczą. W końcu otrzymałem, po wysłaniu wezwania przedsądowego, plan zagospodarowania terenu (najmniej czasochłonna część dokumentacji). Może bym i jeszcze trochę poczekał, bo sytuacja była kłopotliwa dla wszystkich (spróbujcie znaleźć sprawdzonego architekta "na już" w szczycie rozgrzanego sezonu budowlanego), ale p. Bartoszewski jest osobą absolutnie niewiarygodną i niesłowną. Na każde upomnienie, otrzymywałem zapewnienie , że projekt będzie gotowy "do końca tygodnia"... i tak co tydzień (załączam próbkę korespondencji)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bartoszewski_korespondencja.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	456984. To jest zachowanie zdumiewające u osoby, która prowadzi działalność od 20 lat, niezależnie od przyczyn opóźnienia. Zleciłem w końcu realizację projektu innemu projektantowi, rozwiązałem umowę i czekam na zwrot zaliczki. Szkoda tylko zmarnowanego czasu i nerwów.

    EDIT 7.09.2021 - wciąż czekam na zwrot części zaliczki, którą p. Bartoszewski obiecał przelać (minęły 3 miesiące od rozwiązania umowy)
    Ostatnio edytowane przez pozieblo ; 07-09-2021 o 15:16

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pozieblo Zobacz post
    Pozwolę sobie jeszcze tu wkleić opinię, którą próbuję zamieścić na mapach G - na razie jest blokowana. Do tej pory, wśród przeczytanych opinii - a p. Bartoszewski od 2004 ma ich sporo - nie spotkałem się z takim popisem z jego strony.

    Kontakt do p. Bartoszewskiego dostałem od szwagra, któremu zaprojektował dom na podstawie dostarczonych szkiców. Tamta współpraca ułożyła się dobrze a dom stoi, co zachęciło także i mnie do zlecenia przygotowania projektu indywidualnego, mimo że zdalnie (buduję się pod Gdańskiem). Podobnie jak u szwagra, dostarczyłem gotowy projekt koncepcyjny domu, będący kolejną wariacją typowego projektu z katalogu (w sensie skomplikowania). Pan Bartoszewski podczas rozmów wstępnych brzmiał przekonująco, zaproponował atrakcyjny termin realizacji (wpisany w umowie) i warunki finansowe. Niestety na tym zakończyły się pozytywy.
    Projekt nie został wykonany.
    Na chwilę pisania tej opinii termin był już przekroczony ponad dwukrotnie, mimo że informowałem, że zależy mi na czasie ze względu na podpisaną umowę z ekipą wykonawczą. W końcu otrzymałem, po wysłaniu wezwania przedsądowego, plan zagospodarowania terenu (najmniej czasochłonna część dokumentacji). Może bym i jeszcze trochę poczekał, bo sytuacja była kłopotliwa dla wszystkich (spróbujcie znaleźć sprawdzonego architekta "na już" w szczycie rozgrzanego sezonu budowlanego), ale p. Bartoszewski jest osobą absolutnie niewiarygodną i niesłowną. Na każde upomnienie, otrzymywałem zapewnienie , że projekt będzie gotowy "do końca tygodnia"... i tak co tydzień (załączam próbkę korespondencji)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bartoszewski_korespondencja.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	456984. To jest zachowanie zdumiewające u osoby, która prowadzi działalność od 20 lat, niezależnie od przyczyn opóźnienia. Zleciłem w końcu realizację projektu innemu projektantowi, rozwiązałem umowę i czekam na zwrot zaliczki. Szkoda tylko zmarnowanego czasu i nerwów.
    Witam Pozieblo, mam podobny problem z P. Bartoszewskim. Bardzo bym prosił o kontakt pod nr tel 513319524
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony