dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Z czego komin

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Z czego budowaliście / budujecie komin w swoich domach. Czy standardowo z cegieł, czy stosujecie gotowe systemy kominowe?
    Jaki wkład do komina (spalinowy-gaz) jest lepszy - ceramika czy stal?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zastosowałem gotowe systemy Schiedel, zarówno do komina spalinowego (kominek) jak kominów wentylacyjnych. Wyszło trochę drożej niż u sąsiadów z cegłą, ale dużo bardziej "kulturalnie" i ubyło mi mniej miejsca. Szczególnie chwalili murarze.
    Co do wkładu spalinowego na gaz - zdecydowałem się na kocioł z zamkniętą komorą spalania i przewód spalinowo-powietrzny wyprowadzę przez ścianę, lub w najniższym miejscu przez dach.

    Pozdrowionka

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ja kupiłem coś podobnego do tego co proponuje schidel ale nieco tańsze, czeskie. Nie wyglądają na gorsze.

  4. #4

    Domyślnie

    Anonimowy - mozesz podać jakies namiary?

  5. #5

    Domyślnie

    Tomku jakbyś gdzieś dorwał ostatni nr miesiecznika Bydujemy dom ( http://www.budujemydom.pl ). Jest tam raport o kominach i nie tylko.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Tomku to ja (anonomowy) kupiłem w Krakowie na stałej wystawie budownictwa na ul. Klimeckiego 14 ma swoje stoisko firma Scandinawia, która handluje skandynawskimi kominkami - 12-652-77-24

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-04-08 08:53, TomekM wrote:
    Anonimowy - mozesz podać jakies namiary?
    Tomku a pomyśl o kominach z zapelu http://www.zapel.com.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem ceramiczne kształtki (szkliwione) do budowy kominów i pustaki wentylacyjne ze zwykłej ceramiki. Pustaki spalinowe do komina na gaz owinę wełną mineralną i kominy jak malowane. Całość kominów:
    1 x spalinowy na gaz (140x140) + 5 x wentylacja (7 m wysokości)
    2 x spalinowy do kominka (200x200) + 1 x wentylacja (6 m wys.)
    wyszła mine <1500 PLN.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony