dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie czy kosic jeszcze trawę?

    Ponieważ kosiarka moja trafiła do servisu - nie mogłem skosić trawnika, obecnie trawa ma około 8-12 cm. Czy na sezon zimowy powinno się skosić trawnik czy raczej pozostawić nieco dłuższy. A może kompromisem jest skoszenie na około 6cm?

  2. #2

    Domyślnie

    Trawę na zime należy skosić.Czy na 6 cm, nie wiem. Piszą, że trochę/?/ wyżej niż w lecie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    ale do zimy jeszcze trochę zostało ............. skosić

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Ja kosze ostatni raz gdzieś w listopadzie, a to dlatego ze mam dużo krokusów wiec pierwsze koszenie na wiosne moze być dopiero jak przekwitną. Poza tym trawa dobrze scięta lepiej zimuje. Mam tylko wątpliwość czy przed zimą przejechać trawnik wertykulatorem?

  5. #5

    Domyślnie

    skosić oczywiście (mnie się kosić zdarzyło w styczniu jakieś 2 lata temu) i wertykuować też; na zimę im krócej tym lepiej

  6. #6

    Domyślnie

    popieram: kosić!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Też uważam, że kosić - co prawda ja dopiero zakładam trawnik, ale wszędzie radzą, żeby nie zostawiać wyrośniętej trawy na zimę - pamiętam, ze u nas na osiedlu (gdzie mieszkałam), kosili trawę nawet i w listopadzie - grudniu, jak było cieplej. Oczywiście nie co tydzień

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Zbyt długa trawa pod śniegiem kładzie się i odparza, dlatego powinno się kosić.

  9. #9

    Domyślnie

    Z powodu zadrzewienia i długo spadających liści staramy się kosić działkę do samego końca sezonu, to pomaga wygrabianiu liści, które zaczyna się po nowym roku.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    podobno optymalna wysokość trawy na zimę to ok. 5 cm. biorąc pod uwagę, że nadają dość ciepłe jak na tę porę roku dni, spokojnie można ciąć na krótko bo i zdąży jeszcze podrosnąć przed zimą. Ważne jest dokładne wygrabienie wszystkich resztek po koszeniu

  11. #11

    Domyślnie

    Dziś oficjalnie zakończyłem sezon koszenia trawy. Przyciąłem krótko, będzie jeszcze parę ciepłych dni, troche deszczu, do zimy się zagoi Wypaliłem całe paliwo, za niedługo zakonserwuję sprzęt, czego i Wam tu obecnym życzę!!!

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    a u nas jeszcze złota jesień i będę musiała skosić na pewno jeszcze raz

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolcia14m
    podobno optymalna wysokość trawy na zimę to ok. 5 cm. biorąc pod uwagę, że nadają dość ciepłe jak na tę porę roku dni, spokojnie można ciąć na krótko bo i zdąży jeszcze podrosnąć przed zimą. Ważne jest dokładne wygrabienie wszystkich resztek po koszeniu
    5cm????? taką trawę zostawiłam w pierwszą zimę, nie chciałabyś jej widzieć wiosną , teraz tnę na 2,5-3cm, do tego aeracja, polifoska i spokojnie czekam do wiosny

  14. #14

    Domyślnie

    Nawóz azotowy w listopadzie?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz12
    Nawóz azotowy w listopadzie?
    Azotowy, mówisz..
    Składniki Zawartość (% m/m):
    Pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie 15%
    Pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w wodzie 12%
    Tlenek potasu (K2O) rozpuszczalny w wodzie 24%

    Tlenek magnezu (MgO) całkowity 6%
    Trójtlenek siarki (SO3) rozpuszczalny w wodzie 7%

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ja dziś skosiłam, krócej niż zwykle. Przez kilka dni ma być jeszcze ciepło, więc pewnie podrośnie.

  17. #17

    Domyślnie

    no własnie, moja ma teraz w niektórych miejscach po 5 cm, ale oczywiscie są miejsca gdzie ma 1,5 czy 2 cm, czy mam skosić jeszcze teraz po całości???

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Mundzia, jeśli skosisz po całości, to przy - powiedzmy- wysokości koszenia na 3,5 cm i tak ci tej niższej trawy nie ruszy. Więc tą małą się nie przejmuj, po prostu jej nie skrócisz. Moja trawka podrosł troszkę, ale już dam jej spokój, ma pewnie nie więcej niż 4 cm (może nawet trochę mniej).

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Moja została skoszona wczoraj , najkrócej jak było można , wcześniej tak krótko nie była cięta .....i nigdy tak ładnie nie wyglądała

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropkq
    Moja została skoszona wczoraj , najkrócej jak było można , wcześniej tak krótko nie była cięta .....i nigdy tak ładnie nie wyglądała
    Taaaaaak, mi też się podoba taka krótka. Ja co prawda nie skosiłam najniżej, ale dużo niżej niż wcześniej. Na jaką "niskość" skosiłaś??

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony