dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 43
Pokaż wyniki od 841 do 852 z 852
  1. #841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    A ja zwsze powtarzam nieogarniętym ortograficznie uczniakom: WZIOŁ tylko OSIOŁ lub MATOŁ mógłby napisać
    Czepiasz się - przecież gumis107 nie pisze po polsku - widziałeś w jego tekstach polskie znaki diakrytyczne ?
    Z jego tekstów wynika jasno, że nie czuje się Polakiem, więc dlaczego ma szanować język polski ?

  2. #842
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Tutaj http://stanowice-marcinkowice.npage....ami-w-chf.html można znaleźć ten sam list, odpowiedź KNF, a także szereg informacji na temat afery z kredytami w CHF (również o wczorajszych protestach w Warszawie).
    Z całym szacunkiem, przeczytałem ten list otwarty Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenia Mieszkańców i muszę z przykrością stwierdzić, że tekst jest niepoważny, polityczny i pisany przez osobę delikatnie mówiąc sfrustrowaną. Może kilka słów ode mnie:

    Chodzi przede wszystkim o długoterminowe kredyty hipoteczne, oferowane i udzielane przez te banki po przejęciu władzy w Polsce przez koalicję PO-PSL.


    Kredyty w CHF udzielały banki już za rządów PiS. Gdy KNF chciała ograniczyć dostęp do tych kredytów politycy PiS protestowali przeciwko "ograniczaniu wolności do gospodarowania swoim majątkiem"

    Banki, działające najwyraźniej w zmowie i za aprobatą rządu oraz Komisji Nadzoru Finansowego, oferowały Polakom kredyty hipoteczne na zakup mieszkań i domów, albo z w miarę normalnymi odsetkami, ale w obcych walutach, głównie w CHF, albo w złotówkach, ale z odsetkami rzędu 10% i więcej.

    Ciekawe jak ktoś te odsetki wyliczył, ja mam oprocentowanie 3-4% w skali roku w zależności od stawki WIBOR.

    Jedno i drugie, to ordynarna lichwa, a innego wyboru Polacy nie mieli.

    Chyba autor nie wie, co to jest lichwa.

    Jednocześnie, zrujnowanie polskiej gospodarki przez rząd PO-PSL doprowadziło do dużego osłabienia złotego w stosunku do innych liczących się walut, czyli do dolara, euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego itp.


    Tego zdania, chyba nie trzeba komentować

    W efekcie, Polacy, zamiast spłacać kwoty faktycznie pożyczone od banków i odsetki typowe w normalnych krajach dla długoterminowych kredytów hipotecznych, czyli rzędu 2 - 3% w skali rocznej, zostali zmuszeni do spłacania kwot o wiele wyższych, lub odsetek typowych dla krótkoterminowych kredytów konsumenckich, a to już jest karalna w Polsce lichwa.

    Ciekawe, ja już 7 rok spłacam kredyt z odsetkami właśnie na poziomie 3-4%.

    Ogólnie ja rozumiem, że można być sfrustrowanym, że się wpadło w problemy finansowe, ale wypisywanie takich "bzdur" w niczym nie pomoże. Raczej Premier nie potraktuje poważnie osoby/organizacji występującej z takim listem.

  3. #843
    Banned
    jareckim

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    21

    Domyślnie

    Zastanawiam się jaki może być wpływ na kurs franka, ewentualnego wyjścia Grecji ze strefy euro?

  4. #844

    Domyślnie

    Franek zapewne pójdzie nieco w górę.

  5. #845

    Domyślnie

    A co? Tak daleko masz do pracy? Paliwo może trochę pójść w górę ze względu na aprecjację $ ale zapewne niezbyt dużo bo na światowych rynkach cena ropy ma tendencję malejąca. Ale jeżeli boisz się ceny 6zł za 1l etyliny to zagazuj auto i płać 1,70zł/1l LPG. Proste i skuteczne.

  6. #846
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    IHF

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-391
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post

    Ciekawe, ja już 7 rok spłacam kredyt z odsetkami właśnie na poziomie 3-4%.
    Ciekawe... zwłaszcza, że 3 lata temu sam WIBOR podchodził pod 5% a jeszcze marżę do tego należy dodać.

  7. #847
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał IHF Zobacz post
    Ciekawe... zwłaszcza, że 3 lata temu sam WIBOR podchodził pod 5% a jeszcze marżę do tego należy dodać.
    No... W X.2008 (7 lat) był 6.79%! A w dodatku teraz jest ok. 1.7% i nawet po dodaniu marży nie wychodzi 3% Ja mam 2.48% z marżą.
    Oops - a może Kemotowi chodziło o cały okres 7 lat, a wtedy wychodzi 3.78% za WIBOR3M...

  8. #848

    Domyślnie Organizacja charytatywna dla dzieci

    Witam,
    To jest aktualne ogłoszenie o charakterze społecznym. Liczę na to, że nikt nie poczuje się nim urażony – choć to może temat trochę na marginesie problematyki tego forum.
    Chodzi o to, że fundacja Training Projects, z którą współpracuję zaprasza wszystkich do tegorocznej edycji akcji „HRowcy Dzieciom”. Jeśli w swojej pracy zorganizujesz zbiórkę na rzecz dowolnego domu dziecka – możesz w ramach podziękowania wygrać darmowe szkolenia dla swojej firmy. Cały program w 100% sponsoruje nasza fundacja. Tutaj dane o programie i rekrutacji :
    Pozdrawiam serdecznie,
    Rafal
    PS. Mam nadzieję, że nikt tego wpisu nie potraktuje jako komercyjnego marketingu – chodzi o niekomercyjne szkolenia dla organizacji charytatywnych.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 27-02-2018 o 23:56

  9. #849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Niestety Franek już po 4,30
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  10. #850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    O matko Drogba ale z Ciebie górnik! Taki temat odkopać. Swoją drogą - analiza post factum bywa ciekawa. Po 12 latach od wzięcia kredytu uważam podjętą decyzję za dobrą. Gdyby nie to, że ciągle jest ryzyko zawalenia się naszej gospodarki, czy utraty źródła utrzymania, to nawet bym się cieszył z decyzji o kredycie. Jeżeli mnie nie mylą obliczenia, to od przyszłego miesiąca moje oprocentowanie wyniesie 1.07% (0.27% WIBOR3M+marża) czyli grubo poniżej inflacji.

  11. #851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    A ja się cieszę że nie mam kredytu no może mam. 2000 gdzieś, na jeden kolektor słoneczny, termowentylator łazienkowy i drugą lodówkę. 0%
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #852
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Pamiętam, jak też chcieliśmy zaciągnąć kredyt we frankach. Nie wiem jak to się stało, że ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Dziś dziękuję szczęściu za to, że odwiódł mnie od tego iście nierozsądnego pomysłu.

Strona 43 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony