dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 43
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 852
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Za pół roku złoty będzie trochę mocniejszy
    Gazeta Prawna (06:52)
    Ekonomiści i analitycy zajmujący się rynkiem walutowym mają prawdziwy ból głowy. Rynek zmienia się jak w kalejdoskopie, a nastroje inwestorów wahają się od euforii do paniki. Ze zdecydowaną jednak przewagą tej drugiej.

    Dlatego ekonomiści jak mantrę powtarzają, że w takich warunkach próby przewidzenia, jak zachowa się polska waluta w najbliższych miesiącach, są obarczone dużym ryzykiem.

    GP zdecydowała się o to zapytać ekonomistów siedmiu banków i jednego domu maklerskiego. Według przewidywań ekonomistów w najbliższych miesiącach złoty może stopniowo zyskiwać w stosunku do euro i dolara amerykańskiego, straci za to nieco do szwajcarskiego franka.

    W tak zmiennych czasach prognozowanie kursu jest szczególnie trudne. Kiedyś rynki reagowały wzrostami na dobre wiadomości, a spadkami na złe. Obecnie na dobre w ogóle nie reagują, a zła, nawet błaha wiadomość wprowadza dużą nerwowość na rynku – zauważa Jarosław Janecki, główny ekonomista banku Societe Generale Polska. Dlatego jego zdaniem, w krótkiej perspektywie dla zachowania się złotego ważniejsze niż sygnały płynące z polskiej gospodarki będzie to, co wydarzy się na światowych rynkach.

    Wtóruje mu Marek Rogalski, główny analityk DM First International Traders. Dlatego jego zdaniem obecnie prawdopodobne są dwa scenariusze zachowania się złotego w najbliższych miesiącach. Jeśli przyjdzie uspokojenie na rynkach, kurs euro/złoty ustabilizuje się w okolicach poziomu 3,4. Jeśli jednak kryzys płynności przeciągnie się, polska waluta w ciągu najbliższych sześciu miesięcy się osłabi i za euro przyjdzie nam płacić 3,7-3,8 zł, a za dolara 3 zł.

    Co będzie głównym czynnikiem determinującym zachowanie się polskiej waluty? Jaki wpływ - dla złotego, będzie miało to, co zdarzy się u naszych sąsiadów? Czy decyzje RPP w sprawie stóp i dane o PKB będą miały duży wpływ na złotego?

    Jacek Iskra

    źródło - http://waluty.wp.pl/kat,50008,title,...wiadomosc.html
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ciekawe jak będzie wyglądała kondycja banków co za tym idzie czy będą miały pieniądze skąd pożyczać oraz jak będą wyglądały marże
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek.bu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti.sa
    Dokładnie nie macie się co martwić - dla mnie jest to gorsza sytuacja bo zrezygnowałem z kredytu a zabrakło mi 2 tyg. (decyzja zaraz po krachu). Milenium mnie wycackało i marże, prowizje kosmos.
    I niestety trzeba zacisnąć pasa posprzedawać trochę ruchomości i nie...
    Bank do ciebie jeszcze sam przyjdzie bo z czego bedzie zyl. Kredyty to najwiekszy zarobek.

  4. #44

    Domyślnie

    Dzisiaj niemal 2,50 (

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Ja pierdziu .... ale jazda
    A ktoś wie jak to jest z udzielaniem kredytów we frankach na dzień dzisiejszy albo z przewalutowaniami na franka ? Czy banki "idą" na to?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makos061
    Dzisiaj niemal 2,50 (
    jak ktoś bierze teraz kredyt to jest ok bo im wyżej tym lepiej, ale dla mnie jako spłacającego to już troszkę gorzej

    no ale kredyt jest na 30 lat więc mam nadzieję, że jeśli nawet te 2 lata jakieś będą gorsze (może rok) to później to się ustabilizuje i będzie lepiej

    kolega ma kredyt w millenium chyba i ma możliwość spłaty kredytu w CHF więc może sobie kupić w kantorze walutę i nią spłacić ratę, dzięki czemu unika spreadu - fajnie ma, trochęz tym zabawy, ale jednak ma taką możliwość, ja niestety nie
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ciekawe ile jeszcze podskoczy ...ja jeszcze nie mam kredytu ale sie szykuję ...szykuje sie na franciszka

  8. #48

    Domyślnie

    kolega ma kredyt w millenium chyba i ma możliwość spłaty kredytu w CHF więc może sobie kupić w kantorze walutę i nią spłacić ratę, dzięki czemu unika spreadu - fajnie ma, trochęz tym zabawy, ale jednak ma taką możliwość, ja niestety nie

    nie uniknie spreadu przecież kantor tez zarabia na różnicy kupna i sprzedaży to jest właśnie spread. Jedyny przypadek, w którym mógłby go uniknąć to np. zarabiać we frankach i spłacać kredyt tą właśnie walutą

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makos061
    kolega ma kredyt w millenium chyba i ma możliwość spłaty kredytu w CHF więc może sobie kupić w kantorze walutę i nią spłacić ratę, dzięki czemu unika spreadu - fajnie ma, trochęz tym zabawy, ale jednak ma taką możliwość, ja niestety nie

    nie uniknie spreadu przecież kantor tez zarabia na różnicy kupna i sprzedaży to jest właśnie spread. Jedyny przypadek, w którym mógłby go uniknąć to np. zarabiać we frankach i spłacać kredyt tą właśnie walutą
    tak, ale on jak jest nisko frank może go sobie kupić i trzymać na koncie i spłacić nim ratę, a ja mam 15 spłatę kredytu i jaki jest wtedy kurs to po takim przeliczają mi ratę

    acha a mi teraz zamiast maleć rata bo jest krach i obnizka stóp procentowych to wzrosła ona z powodu podwyższenia LIBOR-u
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    tak, ale on jak jest nisko frank może go sobie kupić i trzymać na koncie i spłacić nim ratę, a ja mam 15 spłatę kredytu i jaki jest wtedy kurs to po takim przeliczają mi ratę
    też możesz kupić franki w kantorze jak jest nisko i trzymać w banku lub domu. w dniu spłaty raty w banku, płacisz złotówkami ratę w banku, a odpowiednią ilość franków sprzedajesz w kantorze. jeśli rata Ci wzrosła z powodu wzrostu kursu w banku to mniej więcej o tyle samo wzrosły kursy w kantorach i o tyle więcej dostaniesz za swoje franki. wyjdzie prawie na to samo, może trochę więcej zachodu z wizytami w kantorze.

  11. #51

    Domyślnie

    Najlepszy pomysl jak wzmocnic wlasna walute zapodaly dzisiaj Wegry Podniosly stopy procentowe z 8,5 do 11,5% liczac (chyba), ze forint sie umocni kosztem zlotego i innych walut regionu
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Cytat Napisał lbryndal
    tak, ale on jak jest nisko frank może go sobie kupić i trzymać na koncie i spłacić nim ratę, a ja mam 15 spłatę kredytu i jaki jest wtedy kurs to po takim przeliczają mi ratę
    też możesz kupić franki w kantorze jak jest nisko i trzymać w banku lub domu. w dniu spłaty raty w banku, płacisz złotówkami ratę w banku, a odpowiednią ilość franków sprzedajesz w kantorze. jeśli rata Ci wzrosła z powodu wzrostu kursu w banku to mniej więcej o tyle samo wzrosły kursy w kantorach i o tyle więcej dostaniesz za swoje franki. wyjdzie prawie na to samo, może trochę więcej zachodu.
    Jak masz (obojętnie czy w złotówkach czy też we frankach) pokrycie na spłaty wielu, wielu rat kredytu. (Gdyż tylko wówczas taka zabawa jest opłacalna). To po chol .... było brać kredyt?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Jak masz (obojętnie czy w złotówkach czy też we frankach) pokrycie na spłaty wielu, wielu rat kredytu. (Gdyż tylko wówczas taka zabawa jest opłacalna). To po chol .... było brać kredyt?
    Nie wiem, ale omawiany był taki przypadek

    Cytat Napisał lbryndal
    tak, ale on jak jest nisko frank może go sobie kupić i trzymać na koncie i spłacić nim ratę
    A tak serio, to tak i owszem, na rok-dwa kasę się staram zabezpieczyć, co by się nie obudzić pod mostem w razie przejściowych problemów np. ze zdrowiem, pracą i innymi niespodziankami. Na zabezp. przed ryzykiem kursowym też to już jest coś na jakiś czas - a przez rok-dwa gdyby się sytuacja nie poprawiła można się zacząć do nowych warunków przyzwyczajać i w międzyczasie sobie coś zorganizować. To nie jest dużo, można o te kilka-kilkanaście tys. wziąć więcej kredytu - byle tylko nie wydać na inne zachcianki

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Własnie dzwoniłam do Nordea ...dają nadal kredyty we franku, tylko podnieśli oprpcentowanie i marżę ...nie pytałam o ile bo to chyba indywidualnie dla kredytu sie negocjuje .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    80% wartości i 1,50 marży o ile dobrze pamiętam. ALe rzeczywiście sie negocjuje.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Własnie dzwoniłam do Nordea ...dają nadal kredyty we franku, tylko podnieśli oprpcentowanie i marżę ...nie pytałam o ile bo to chyba indywidualnie dla kredytu sie negocjuje .
    daggulka, jak w kazdej transakcji to i tutaj timing jest najwazniejszy. To co dzieje sie teraz z frankiem (i co zobaczymy jeszcze w ciagu najblizszego czasu), nie bedzie trwalo wiecznie
    Chociaz decyzja WEgier jest dla naszej waluty baardzo zla ... i to w dluzszym terminie.
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Kredyt mieszkaniowy - Nordea:


    Waluta Oprocentowanie zmienne
    (na 13.10.200 Wzorzec wg jakiego wyznaczane jest oprocentowanie

    PLN od 7,51% WIBOR 3M + marża od 0,70%
    CHF od 4,27% LIBOR 3M + marża od 1,15%
    EUR od 6,46% EURIBOR 3M + marża od 1,15%
    USD od 5,90% LIBOR 3M + marża od 1,15%
    SEK od 6,74% STIBOR 3M + marża od 1,15%
    NOK od 8,49% OIBOR 3M + marża od 1,15%
    DKK od 7,24% CIBOR 3M + marża od 1,15%

    Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa dla Kredytu mieszkaniowego:
    od 5,20% dla kredytów w CHF, od 8,88% dla kredytów w PLN
    (stan na 13.10.200

    RRSP wyliczone dla kredytu w kwocie 300 000 PLN na 40 lat oraz prowizji 1%.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #58

    Domyślnie

    rany.. już liczę straty..
    brałam jak był 1,94.. sic!

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał Makos061
    kolega ma kredyt w millenium chyba i ma możliwość spłaty kredytu w CHF więc może sobie kupić w kantorze walutę i nią spłacić ratę, dzięki czemu unika spreadu - fajnie ma, trochęz tym zabawy, ale jednak ma taką możliwość, ja niestety nie

    nie uniknie spreadu przecież kantor tez zarabia na różnicy kupna i sprzedaży to jest właśnie spread. Jedyny przypadek, w którym mógłby go uniknąć to np. zarabiać we frankach i spłacać kredyt tą właśnie walutą
    tak, ale on jak jest nisko frank może go sobie kupić i trzymać na koncie i spłacić nim ratę, a ja mam 15 spłatę kredytu i jaki jest wtedy kurs to po takim przeliczają mi ratę

    acha a mi teraz zamiast maleć rata bo jest krach i obnizka stóp procentowych to wzrosła ona z powodu podwyższenia LIBOR-u
    tak czy inaczej płaci spread, bo kantor z nigo wyciagnie niezależnie czy nisko stoi franek, a jesli ten znajomy ma taki talent do przewidywania przyszłości to gdyby był sprytny to zrobiłby tak:
    kredyt z możliwością wielokrotnego przewalutowania i przewalutowywać to raz na złote to raz na franki np:
    2006 r kredyt wzięty we frankach przy franku 2,50 - wartość w PLN 200000
    2008 r sierpień przewalutowanie na złotówki przy franku o wartości 1,97 - wartość kredytu spada o ok 50000
    2008r 22 październik przewalutowanie z PLN na CHF przy wartości franka 2,50 PLN

    Tak więc na tym polega ryzyko kredytowe, ze waluty nie przysyłają zawiadomienia z miesięcznym wyprzedzeniem, ze ma w planach drożeć. A jeśli ktoś naprawdę potrafi przewidzieć te cykle z dużym prawdopodobieństwem to powinien szybko stać się bogaty.

    A tak w ogóle to, jeśli on ma wolne środki to nie musi chodzić do kantoru po franka, później nim spłacać i tak dalej tylko zacząć grać na forex'ie ) jeśli naprawdę jest dobry w przewidywaniu może stać się w szybkim czasie bogaty bo tam istnieje opcja tzw. lewarowania, nie będę się rozwodził.

    Ale sens tego wywodu jest taki - nie płacz nad tym że ty takiego kredytu nie wziąłeś bo nadal masz możliwość wykorzystywania tego mechanizmu. W obecnych czasach można na wszystkim spekulować, nawet na cenach wody. Inna sprawa, że niewielu potrafi dobre przewidywać kiedy jest dołek a kiedy górka. By się dowiedzieć jakie to trudne wystarczy sobie przypomnieć różne analizy wydumanych "analityków" np. ze ropa będzię do końca roku w cenie 200-250 $ za baryłkę ( dzisiaj kosztuje 68 $ w czerwcu stała po 148$ ).
    Do tego można przytoczyć gadki Pawlaka przed wielu miesięcy, żeby ludzie panicznie nie sprzedawali akcji i jednostek TFI bo nie ma fundamentalnych powodów aby dalej spadały)).

    I tym akcentem zakończę

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    Cytat Napisał daggulka
    Własnie dzwoniłam do Nordea ...dają nadal kredyty we franku, tylko podnieśli oprpcentowanie i marżę ...nie pytałam o ile bo to chyba indywidualnie dla kredytu sie negocjuje .
    daggulka, jak w kazdej transakcji to i tutaj timing jest najwazniejszy. To co dzieje sie teraz z frankiem (i co zobaczymy jeszcze w ciagu najblizszego czasu), nie bedzie trwalo wiecznie
    Chociaz decyzja WEgier jest dla naszej waluty baardzo zla ... i to w dluzszym terminie.
    Wiecznie nie... ale jest to ewidente odwrócenie trendu spadkowego (5 letniego). No i według wyznawców AT ponowna zmiana nie nastąpi szybko i widać niestety jakieś 3.15. Jedyna nadzieja to szybkie wdrożenie programu wejścia do strefy EURO (wtedy spekuła będzie grała na umocnienie złotego). Ale przy tycha zawirowaniach finansowych i przy tym układzie politycznym nie liczyłbym na rok 211. Prędzej 2015.

Strona 3 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony