dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 2 z 54
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1074
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    To już było...
    Mimo, że teoretycznie nie powinno być problemu, prawo tego zabrania, a przynajmniej jeszcze niedawno zabraniało nawet w przypadku kominków z zamkniętą komora spalania.
    Cytat Napisał Szaruś
    Okap będę miał zintegrowany z nadciśniebiową wentylacją wywieno-nawiewną, więc nie będę go musiał wyłączać (będzie chodził cały czas, jako wywiew wentylacji)
    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690)

    § 150
    9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.

    10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

  2. #22

    Domyślnie Okap nad kuchnią 60 cm - też 60 czy może być 90?

    Planujemy zamontowanie okapu w stylu rustykalnym i ponieważ kuchnia będzie 60-tka, to czy okap też raczej 60 czy moze być 90? Jak jest u was?Wydaje mi się, że 90 lepiej zbierałaby zapachy znad kuchni, no i chyba lepiej wygląda (60 cm z belką drewnianą - karzełek)
    Pzdr,

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zawsze spotykałem się z opinią, że okap nie może być mniejszy niż szerokość płyty kuchennej. Nie sądzę by większy okap w czymś przeszkadzał.

  4. #24
    Apia
    Guest
    Apia

    Domyślnie

    Nam wlasnie zamontowali okap. Kuchnie mamy 70cm a okap 90cm. Wyglada swietnie))

  5. #25

    Domyślnie

    Ja planuję kuchnię 60-tkę, ale okap do niej 90-tkę. Większość poradników twierdzi, że im szerszy okap tym lepiej zbiera kuchenne zapachy. A ponieważ kuchnia u mnie będzie się znajdowała obok przejścia do jadalnio/salonu zależy mi na raczej wydajnym okapie, a te 30 cm. miejsca więcej mogę sobie wygospodarować... Radzę zakupić sprzęt o wydajności pow. 450 m3/h, słabsze się ponoć niezbyt sprawdzają.
    Pozdrowienia

  6. #26
    JacWro
    Guest
    JacWro

    Domyślnie

    Mamy kuchenke 60 a okap 90, wyglada bardzo dobrze, jast praktyczne i moge tylko zachecic do takiego rozwiazania. Na scianie z kuchenka nie mamy zadnych szafek wiszacych, wtedy ladny okap nie jest wcisniety miedzy inne meble i jest naprawde cennym elementem wystroju.

    Pozdr.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Witam,
    Okap 90 ma wiekszą śrenicę rury odprowadzającej "spaliny" tak więc musimy wiedzieć wcześniej jaki chcemy. Jeżeli kupimy 90 a rozeta wejściowa jest przystosowana na 60 trzeba stosować odpowiednie redukcje a to wpływa na wydajność okapu - pieniądze wydane a efekt marny.
    Marian

  8. #28

    Domyślnie Okap

    Czy moge podłaczyć okap kuchenny do kanału wentylacyjnego w bloku 6 pietrowym? Wentylacja grawitacyjna.
    Proszę o odpowiedź.

    pzdr
    kif

  9. #29

    Domyślnie

    mozesz pod warunkiem ze kanal wentylacyjny biegnacy z dolu nie jest kanalem sasiada mieszkajacego pod toba.

  10. #30

    Domyślnie

    I pod warunkiem, że nie będziesz wpychał swoich zapachów sąsiadowi dwa piętra wyżej ( np. mieszkasz na 5 piętrze ).
    Ale nie radzę.
    Jeśli masz tylko jedną kratkę wentylacyjną, to możesz sobie uhodować pleśń na ścianach w kuchni. ( Ja popełniłam ten błąd i mam pleśń na ścianach za szafkami).
    W kuchni MUSI być dobry wywiew, a nie ma go, gdy przytkasz dziurę od kratki wentylacyjnej rurą od okapu.
    A tak w ogóle, to w blokach nie wolno instalować okapów z wyciągiem mechanicznym - właśnie ze względu na zakłócanie pracy wentylacji grawitacyjnej.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anian

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    9

    Domyślnie narożny okap kuchenny

    Mam problem, zaprojektowalm kuchnię i okap wypadami w narożniku.
    Niewiem jak zbudować okap w stylu rustykalnum. W sprzedaży są gotowe okapy, ale są bardzo drogie. Wolałabym sama zbudować.

    Anian.

  12. #32

    Domyślnie

    Nie wiem, czy cię dobrze zrozumiałam - za drogi jest okap narożny, czy jakikolwiek gotowy okap rustykalny???
    Jeśli narożny (a są dużo droższe od zwykłych) zrób tak jak ja: zamontuj w rogu płytę gk i na tej płycie załóż zwykły, prosty, przyścienny okap.
    Jeśli chodzi o drugą wersję, to jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zwykły tani wyciąg zabudowany płytą gk taką jak do okrągłych obudów kominków, nie wiem, jak ona się fachowo nazywa, ale ta płyta jest poprzycinana tak, że można ją wyginać i tworzyć z niej okragłe kształty (do kupienia w marketach budowlanych), potem dopracować gipsem, wyszpachlować, zrobić doklejkę z drewna... Zabawy pewnie miałabyś z tym mnóstwo...

  13. #33

    Domyślnie Jaki okap 60 cm czy 90 cm

    Drodzy Forumowicze poradźcie jakiej szerokości okap zamontować w kuchni 60 cm czy 90 cm. Czy jest jakaś różnica. Jakie macie doświadczenia w tym temacie. Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Zainstalowalam 90cm nad plyta 60, ale glownie ze wzgledow estetycznych. Wydaje mi sie, ze rozmiar ma mniejsze znaczenie o ile nie jest to mniejszy okap nad wieksza plyte a wazna jest jego jakosc i wydajnosc.

  15. #35

    Domyślnie

    Ja mam okap 60-tkę. Jest za wąski !!! Zresztą teraz dopiero doczytałam się, że okapy powinny być szersze o 10-15 cm od kuchenki.
    Przy 60-tce wszystko co masz obok / półeczki czy szafki/ jest brudne od osadów z gotowania, niestety.

  16. #36

    Domyślnie

    Nie sprecyzowałam- 10-15 cm z każdej strony płyty czyli do kuchenki 60-tki okap 90 cm jak najbardziej.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja też zamocowałem okap 90-tkę o nienajgorszej wydajności, wychodząc z założenia, że będzie lepiej "zbierał" opary znad kuchni aniżeli 60-tka. No i nie pomyliłem się. Było to dla mnie o tyle ważne, że mam kuchnię częściowo otwartą na inne pomieszczenia i chciałem uniknąć nadmiernego rozprzestrzeniania się zapachów. Jak ktoś już trafnie zauważył należy nie tylko patrzeć na szerokość okapu, ale także na jego parametry - przede wszystkim ciąg, ale i hałas przy pracy. Głośny wyciąg potrafi bowiem czasem nieźle wkurzyć, jak się lubi słuchać muzyki przy gotowaniu...
    Pozdrowienia

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    Moja żona wybrała także 90-tkę, ponieważ płyta będzie miała 77 cm szerokości. Będzie to całkiem interesująco wyglądało

  19. #39

    Domyślnie

    JA dałam wyciąg 60-tkę (firmy FABER) na płytę ceramiczną też 60-tkę AMICI. Nie widzę osadów na szafkach, o których ktoś pisał może dlatego, że z płyty ceramicznej (elektrycznej) w ogóle jest mniej osadów niż z gazowej. Poza tym nie miałam tego dylematu, bo na 90-tkę nie było miejsca, ale nawet gdyby to chyba nie pomyślałabym o takim wielkim okapie nad 60-tkę. U mnie jest to aneks kuchenny w pokoju dzinnym i taki wielki KLOC wyglądałby trochę dominująco - takie mam odczucie . Pozdrawiam, ALison

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    To chyba zależy od wielkości kuchni - nasz okap będzie miał 90 cm mam płytę ceramiczną 90-tkę.

Strona 2 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony