dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83

Temat: Do Majki

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ola30

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Proszę wpadnij na Prywatne wiadomości

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Maju,

    Jeśli robisz kosztorys do kredytu, pamiętaj, że lepiej założyć w kosztorysie za dużo kasy na dany etap niż odwrotnie. Gdy już bowiem kredyt dostaniesz, bank wypłaci Ci za dany etap tylko tyle, ile założyłaś w kosztorysie nawet jesli faktycznie kupiłaś coś droższego i zapłaciłaś więcej. Tak mi powiedziano w PKO BP.
    Trzymaj się,
    A.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Alicjanko, tak wiem, ale zamierzamy sporo dołozyc z własnej kasy i potrzebujemy znaleźc salomonowe wyjście z sytuacji.
    Kredyt 50000,- 20% na roboty własne. Przy naszym etapie mamy dużo robót bez faktur, właściwie cała robocizna. Ciągle się głowimy jak to rozpisać. Pozdr. Majka

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    PKO BP nie sprawdza faktur. Jeżeli w ramach danego etapu masz do wykonania dane prace za które płacisz, to ich nie obchodzi czy wzięłaś fakturę, czy nie. Ważne, że prace zawarte w kosztorysie zostały wykonane. Jesli nie chcesz, żeby część prac była wyceniona w kosztorysie to proponuję ję po prostu ująć jako "praca własna" i nie wyceniać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Bierzemy w WBK w Chf, rozliczenie tylko na podstawie faktur.
    Czyli na 80% kazdej transzy musimy przedstawić faktury, żeby dostać kolejną. "Więcej grzechów nie pamiętam".....

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    No to faktycznie w tym przypadku musisz się pogimnastykować...
    Pozdrawiam,
    A.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Masz racje Maju ze wykonczeniowka to dopiero wydatek.
    Za 150000 tez mi sie wydaje ze nie mozna wykonczyc domu na przyzwoitych warunkach.
    Sam jestem na etapie "wykonczeniowki" domu,zdrowia.
    Najskromniejsza kuchnia + sprzet to wydatek okolo 12.000
    Piec(olejowy) z instalacja + wod-kan. to 25.000
    Drzwi wew. - 3.500
    Armatura to tak miejwiecej 3.000
    Podlogi przy 120m2 srednio 25 zl/m2 -3000
    Sumujac wyszlo 46.500 PLN.
    A co z reszta, brrrrr koszmar.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    ja też muszę się rozliczać z faktur aby móc dostać kolejną transzę, ale nie zapominajcie że to nie muszą byc faktury VAT !!!
    Bardzo często wykonwca nie jest VATowcem tylko jest na tzw ryczałcie. Jeżeli mamy z wykonawcą dobry układ to mozna go poprosić o wystawienie faktury, której nie będzie księgował. Taką
    fakture przedstawiamy w banku i następnie zwracamy ją wykonawcy, który ją niszczy i zapominamy o tej sprawie. Zdaję sobię sprawę, że może nie jest to zbyt eleganckie rozwiazanie, ale jak nie mozna inaczej ...

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dowiedz się czy nie wystarczy KP. W "naszym" banku też niby trzeba było rozliczać się z fakturami. Wszelkie prace których nie udokumentujemy będą musiały być rozliczone w kosztorysie końcowym. A 20% wkładu własnego może być dopiero w ostatniej transzy. W związku z tym kupiliśmy sobie druczki KP i na każdą wykonaną prace bierzemy pokwitowanie. W sumie zebrało się tego sporo a dokumentację do banku mamy. Skoro Nordea na to poszła to może i WBK?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Ja w sprawie dolomitu
    Chciałabym sie dowiedzieć czegos wiecej. Przede wszystkim jak wyglada, jakie ma własciowosci, itd.
    pozdr

  11. #11

    Domyślnie

    Również interesuje mnie temat dolomitu.
    Zielona

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Napiszę po weekendzie /kiedy go zobaczę / Wiem, że jest podobny do piaskowca ale nie nasiąka wodą. Ja wiele pomysłów realizuję troche na "wariackich papierach", ale uciekam przed np. kostką brukową z betonu, drobnym żwirem wnoszonym na butach do domu itp. A decyzję musiałam podjąć błyskawicznie. Pozdr.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Są jeszcze dwa rozwiązania:

    1. Gruby żwir, a właściwie otoczaki 1-2 cm - nie "roznoszą" się i są w stanie bezśladowo wchłonąć ogromne ilości wody i paprochów.

    2. Oflisy - są to odpady kamieniarkie (z bryły kamienia wycinane są foremne bloki, a zostają skrajne, z jednej strony proste, a z drugiej nieregularne płyty). Kamieniarze przeważnie sprzedają je za niewielkie pieniądze, a efekt może być ciekawy. Trzeba tylko pogadać.

    Jasiu

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Majka, możesz podać jakieś namiary na te mebelki kuchenne ? Z czego one są: MDF, drewno i jaki sprzęt ?
    Dzięki.

    [email protected]

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Majko,
    a co z dolomitem?
    taki straszny, ze zamilkłas, czy taki super, ze cie zamurowało?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nie taki straszny /dolomit/. Jest to rodzaj piaskowca, ale trwalsz /twardy i nienasiąkliwy/. Przywieźli nam różne płyty, i duże i mniejsze kawałki, ma powierzchnie zupełnie płaskie, ale różne grubości. Kolor szaro-beżowy. Czeka na położenie. Na zaprawie cementowej. Wydaje mi się, że będzie o wiele ładniej od kostki brukowej, czy płytek w wejściu. A napewno ciekawiej.
    Już mogę wszystkim zainteresowanym polecić wykorzystanie odpadów kamiennych do podobnych celów. Pozdr. Majka
    Jaro wysłałam Ci priv'a.
    Dla innych: Meble z najlepszego MDF'u, blat niemiecki, firma mała - Fler z Gdowa.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Majka - dzięki.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lenowo

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Hallo.
    Wkrotce zamierzam rozpoczac moja inwestycje.Poniewaz wiosna przyszlego roku zamierzam dzialke ogrodzic,tez ok.300m ogrodzenia,prosze cie o podanie przyblizonych kosztow.
    Siatka+slupki.
    Pozdrawiam o zycze szybkiego zakonczenia budowy.
    lenowo

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jeden słupek, który robimy z kątownika /6-stki/ pomalowany własną ręką - wychodzi ok. 12 zł, do tego siatka powlekana / szukać trzeba dobrej u producentów/, sporo betonu, kamień na słupy bramowe i furtkę, konstrukcja bramy wjazdowej i bramek /2/ pospawana z grubego płaskownika, sztachety z tartaku z desek i robocizna. Jeszcze nie skończyliśmy, więc globalnego kosztu nie mam, ale nie będzie to mały wydatek, choć 1/3 tego, który musielibyśmy zapłacić za kompleksowe wykonanie przez firmę.
    Pozdr. Majka

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lenowo

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.
    Bede sie musial rozejrzec za jakims dobrym producentem siatki.
    Poniewaz budowal bede na terenie zupelnie mi nieznanym /ok.Szczecinka/ potrzebowal bede troche czasu zeby sie rozejrzec.
    Sledze dalej twoj dziennik budowy.
    lenowo

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony