dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałam, a na poddaszu już zamieszkaliśmy.
    Podsumowując moje doświadczenie z polepą: pozostała nienaruszona. Nad nowymi pokojami ułożyliśmy wełnę 25 cm, przy czym dodam, że nie robiliśmy sobie żadnego strychu. Po prostu uważam, że im mniej takich pomieszczeń tym większa dyscyplina w utrzymywaniu porządku i przechowywaniu rzeczy naprawdę potrzebnych. Co do akustyki stropu z polepą: jest ok, ale...
    Trzeba pamiętać, że przy stropach drewnianych zawsze będzie słychać tupot małych dziecięcych nóżek. Dlatego my urządziliśmy pokoje dzieci nad kuchnią i naszą sypialnią, a nad salonem jest pokój ... na razie gościnny.
    Porównując nasz strop ze stropami: starym z wełną i nowym z wełną u naszych znajomych, zasadniczo nie dostrzegam żadnych różnic. No chyba, że mówimy o różnicach finansowych...

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Powyższe rozwiązanie techniczne /stare ale sprawdzone/ znajduje się w równowadze klimatycznej-dyfuzyjnej z otoczeniem, co przekłada się na na jego dobrą kondycję jakościową. Wszelkie zmiany należy rozważyć w kontekście zachwiania powyższej równowagi z konsekwencjami w zakresie trwałości omawianej konstrukcji stropu. Pozdrawiam.

  3. #63

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    A co jeśli uległam namowom wykonawcy i inspektora i polepa spadła. W jej miejsce została włożona wełna mineralna akustyczna 20 cm, folia, gąbka akustyczna a wszystko zostało zamknięte płytą osb i zatynkowane. Efekt jest taki, że powstał bębenek a strop zaczął pływać pod wpływem ruchów sąsiadów. Nawet nie chcę myśleć co się stanie jak sąsiadowi pęknie wężyk od pralki. Bardzo proszę o poradę co powinnam w tej sytuacji zrobić, aby pozbyć się hałasu nade mną? Jak dokładnie powinno wyglądać wypełnienie, aby odtworzyć ochronę akustyczną jaką dawała oolepa. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam
    Jestem tu nowa. Waśnie zaczynam remont naszego starego domu poniemieckiego. Parter z poddaszem teraz nieużytkowym a zmieniamy na użytkowe. Dach wymieniony w zeszłym roku a teraz zaczynam od do dołu. Będziemy robić podłogę na dole. Planujemy wyrwać deski, wybrać trochę ziemi bo pomieszczenia są niskie. Ale w suficie mamy gline - i mamy pytanie czy ta glinę możemy wykorzystać jako pierwszą warstwę na piasku Jako warstwe pod styropian a jesli tak to w jaki sposób to zrobić.

    Pozdrawiam
    i zaznaczam, że to nie pierwsze pytanie jakie będę tu zadawać

  5. #65

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Podepnę się i odgrzeje kotleta.

    Chcę zaizolować strop w mieszkaniu. Kamienica z 1937, murowana, drewniane stropy. Idąc od dołu na suficie Gips-flizelina-słoma-deske-polepa(haś?)-deski-polepa. Nie planowałem wybierać polepy tylko położyć coś na nią. Strych nie będzie użytkowany. Dach jest zrobiony przed kilku laty. Dachówka cementowa lakierowana, deskowanie, membrana. Drewno dachowe zdrowe. Chciałbym zmniejszyć ucieczkę ciepła w zimie oraz zminimalizować przenikanie ciepła w lecie...

    Rozwijać wełnę?
    Wdmuchać celulozę?

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitekm Zobacz post
    Witam wszystkich. Podepnę się i odgrzeje kotleta.

    Chcę zaizolować strop w mieszkaniu. Kamienica z 1937, murowana, drewniane stropy. Idąc od dołu na suficie Gips-flizelina-słoma-deske-polepa(haś?)-deski-polepa. Nie planowałem wybierać polepy tylko położyć coś na nią. Strych nie będzie użytkowany. Dach jest zrobiony przed kilku laty. Dachówka cementowa lakierowana, deskowanie, membrana. Drewno dachowe zdrowe. Chciałbym zmniejszyć ucieczkę ciepła w zimie oraz zminimalizować przenikanie ciepła w lecie...

    Rozwijać wełnę?
    Wdmuchać celulozę?
    Podbijam temat? Czy celuloza zda egzamin na 100letniej polepie z gliny?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony