dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Nędzną!
    Ale ma wielkie inne zalety!
    JEST SZCZELNA (jak się uleży).
    Jest też magazynem wody (wilgoci). Weźmie ile jest, potrzyma i odda jak będzie trzeba. - Ani styro ani wełna tego nie umieją!
    Adam M.

  2. #22

    Domyślnie

    Znalazłem jakiś kalkulator współczynników przenikania ciepła i przykładowo przy stropie z cegły pełnej 25 cm wychodzi tak:

    goły strop: 2 W/m2K
    strop + 10cm polepy: 1,4 W/m2K
    strop + 20cm wełny/styropianu: 0,2 W/m2K

    Jeśli te dane są wiarygodne, to nie ma się co zastanawiać, tylko wywalić te śmieci i jak najszybciej kłaść wełnę, a efekty powinny być natychmiast widoczne

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    strop + 20cm wełny/styropianu: 0,2 W/m2K
    Nie uzyskasz 0,2 wkładając izolację pomiędzy belki bo drewno nie ma tak dobrej izolacyjności. Z tego co pamiętam dla belki 20cm opłaca się dać tylko 15cm wełny. Resztę w sufit podwieszany pod stropem.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja sufitu podwieszanego nie zrobię, bo mam dosyć niskie pokoje na piętrze

  5. #25

    Domyślnie trociny z wapnem

    a co powiecie na trociny a wlasciwie wiory wymieszane z wapnem mam cos takiego pod podloga nad piwnica

  6. #26

    Domyślnie

    Pewnie tak samo nie spełnia żadnych standardów

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Higieniczne - wszystkie!
    Termoizolacyjne - raczej słabo...
    Adam M.

  8. #28

    Domyślnie

    witam

    sytuacja wyglada tak: strych nieużytkowy strop wysypany polepą
    pod spodem pokoje , czy lepiej wylozyc welne na polepe czy w pokojach obnizyc sufity i za płyty włożyc wełnę??

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Od dołu:
    Pomieszczenie
    Strop
    Magazyn wody i uszczelnienie (TA POLEPA)
    Docieplenie - tu można sobie z centymetrami wełny poszaleć...
    Jakiś stelaż
    Dechy podłogi strychu lub płyta OSB (jak potrzeba).

    Tak bym zrobił.
    Pozdrawiam Adam M.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Od dołu:
    Pomieszczenie
    Strop
    Magazyn wody i uszczelnienie (TA POLEPA)
    Docieplenie - tu można sobie z centymetrami wełny poszaleć...
    Jakiś stelaż
    Dechy podłogi strychu lub płyta OSB (jak potrzeba).

    Tak bym zrobił.
    Pozdrawiam Adam M.
    co masz na mysli piszac "stelaż"

    czy wystarczy wyłożyc wełne na krokwie na strychu??

  11. #31

    Domyślnie

    Mam na piętrze dwa identyczne pokoje, nad jednym właśnie położyłem między krokwiami 15 cm wełny, nad drugim jest około 10-12 cm polepy. Okazuje się, że teraz w obu pokojach po nagrzaniu jest identyczna temperatura i w takim samym tempie spada po wygaszeniu kotła

    Szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony, bo myślałem, że wełna jest lepszym izolatorem niż polepa i że po położeniu wełny będzie trochę cieplej niż z polepą

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    Mam na piętrze dwa identyczne pokoje, nad jednym właśnie położyłem między krokwiami 15 cm wełny, nad drugim jest około 10-12 cm polepy. Okazuje się, że teraz w obu pokojach po nagrzaniu jest identyczna temperatura i w takim samym tempie spada po wygaszeniu kotła

    Szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony, bo myślałem, że wełna jest lepszym izolatorem niż polepa i że po położeniu wełny będzie trochę cieplej niż z polepą
    właśnie obawiam sie o taki stan rzeczy u siebie, nie wiem czy dobrze to
    rozumiem ale jak wełna jest od strony strychu to dopiero tam zatrzymane jest cieplo, może lepszym rozwiazaniem jest wyłożyć ja pod sufitem i zabudowac go płytami?

  13. #33

    Domyślnie

    Być może, ja mam bardzo niskie pokoje na piętrze, więc niestety nie wchodzi to w grę

  14. #34

    Domyślnie

    Ta wełna którą położyłeś powinieneś przykryć folią paroprz . bo teraz to ci wełna nasiąkła wilgocią i nie jest izolatorem

  15. #35

    Domyślnie

    A skąd ta wilgoć od wczoraj?

  16. #36

    Domyślnie

    właśnie obawiam sie o taki stan rzeczy u siebie, nie wiem czy dobrze to
    rozumiem ale jak wełna jest od strony strychu to dopiero tam zatrzymane jest cieplo, może lepszym rozwiazaniem jest wyłożyć ja pod sufitem i zabudowac go płytami?
    My w naszej starej chacie z bali tak zrobiliśmy. Ociepliliśmy sufity na parterze wełną i w zależności od pomieszczenia wykończyliśmy drewnianymi deskami albo płytami k-g.

  17. #37

    Domyślnie

    I jaki był efekt?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    "...jak wełna jest od strony strychu to dopiero tam zatrzymane jest cieplo, może lepszym rozwiazaniem jest wyłożyć ja pod sufitem i zabudowac go płytami?"

    Pomyśl...
    Masz durszlak. Nakrywasz go watą. Gotujesz w nim wodę i wystawiasz na mróz.
    Co będzie?
    Ciepła para wlezie w wełnę gdzie przekroczy punkt rosy i zrobi bagno z tej waty.
    DLATEGO od strony pomieszczenia folia paroizolacyjna!
    Żeby do tej waty pary nie dopuścić, bo tylko sucha wata jest izolatorem.
    Wata na polepie - żeby polepa uszczelniła ten strop.
    Żeby pozatykała dziury w tym durszlaku.
    Przy okazji to polepa jest magazynem wilgoci a nie wełna.
    Tym szczelniejsza jest im więcej wody "weźmie"

    Strop, polepa, folia, wata a potem jakaś podłoga jak trzeba....
    Podłogę trzeba na czymś podeprzeć, to jakiś stelaż zrobić trzeba. Na samej wacie nie uleży...

    Adam M.

  19. #39

    Domyślnie

    Może troszkę namieszałam bo u nas......................nie ma polepy. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nasz strop to drewniane belki i deski. A na parterze na suficie była przybita płyta pilśniowa, żeby kurz/słoma ze strychu nie leciały na głowę.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    "...jak wełna jest od strony strychu to dopiero tam zatrzymane jest cieplo, może lepszym rozwiazaniem jest wyłożyć ja pod sufitem i zabudowac go płytami?"

    Pomyśl...
    Masz durszlak. Nakrywasz go watą. Gotujesz w nim wodę i wystawiasz na mróz.
    Co będzie?
    Ciepła para wlezie w wełnę gdzie przekroczy punkt rosy i zrobi bagno z tej waty.
    DLATEGO od strony pomieszczenia folia paroizolacyjna!
    Żeby do tej waty pary nie dopuścić, bo tylko sucha wata jest izolatorem.
    Wata na polepie - żeby polepa uszczelniła ten strop.
    Żeby pozatykała dziury w tym durszlaku.
    Przy okazji to polepa jest magazynem wilgoci a nie wełna.
    Tym szczelniejsza jest im więcej wody "weźmie"

    Strop, polepa, folia, wata a potem jakaś podłoga jak trzeba....
    Podłogę trzeba na czymś podeprzeć, to jakiś stelaż zrobić trzeba. Na samej wacie nie uleży...

    Adam M.
    dzieki za informacje , rozumiem całą istote sprawy ale jeżeli na stropie wyłoże folie i na to wate to gdzie bedzie ujscie wilgoci które zatrzyma folia??

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony