dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 215
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4294
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK

    Bardzo się cieszę, że już ktoś zainteresował się moim dziennikiem, a wręcz zmotywował mnie do jego utworzenia: Tu szczególne podziękowania dla Moni i Dorfi!!! Mam nadzieję, że mój dziennik komuś się przyda

    Będę wdzięczna za wasze opinie i komentarze
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    No i jestem pierwsza
    Domek śliczny. Zastanawialiśmy się nad nim długo, ale niestety odpadł, bo nasza działka ma wjazd od południa. Będę często zaglądać co się dzieje na placu boju

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Nie masz czego żałować, Kamila jest przepiękna, ma inny układ pomieszczeń, bardziej nowoczesny!!! Mi się bardzo podoba, myślałam też o Ewelinie. Aneta jest kompromisem jaki udało mi się zawrzeć z mężem. On chciał całkiem inny dom, mniejszy, mniej wyszukany... Po prostu tańszy w realizacji, a to w końcu on jest sponsorem całej inwestycji. Tak więc zmieniłam sobie Anetę na wzór Kamili: dodałam ukochane lukarenki i tak powstał mój wymarzony dworek.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Ale Kamila nie ma ogrodu zimowego, a to mi się zawsze marzyło.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    domek zapowiada sie przepiekny !!! koniecznie wklejaj duzo zdjec, bede sledzic na biezaco.
    pozrdawiam
    andzelika

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Nic straconego!
    Mam coś dla Ciebie. Te zdjęcia znalazłam gdzieś w necie. Twoja Kamila z dodatkowym ogrodem zimowym


    inne zdjęcia tego domku (tak żebyś mogła sobie porównać, jak to będzie wszystko wyglądało). Ja niestety zdjęcia z realizacji mojego projektu jeszcze nie znalazłam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dzieki za fotki. Miło zobaczyć jak wygląda kolejny etap budowy własnego domu.
    Z tego co widzę, to w tym projekcie powiększony jest tylko balkon i dodano dodatkowe kolumny. No, chyba, że i wykusz powiększyli? Ale to trudno ocenić tak ze zdjęcia. Ten wykusz jest i u mnie, ale na ogórd zimowy jest za mały.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dominium
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Przywidz
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Gratuluje dworku.

    Pozdrawiam
    takze Dworkowicz
    Przywidz - okolica
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Ooo! Bardzo się cieszę, że jest coraz więcej dworkowiczów. Z niecierpliwością czekam na zdjęcia z realizacji.
    Przejrzałam dziennik: przepiękna okolica i oczywiście domek

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Nie było mnie 3 dni, a tu proszę - jest dziennik, są komentarze
    Oczywiście wpisuję się do grona obserwujących budowanie i wszystkiego dobrego życzę

  11. #11

    Domyślnie

    Witam .. Tak przypadkowo trafilem na Wasz dziennik ale odrazu dodalem link do ulubionych bo napewno bede kibicowal Wiec tak skoro juz tu jestem wypada zostawic kilka slow od serca.Projekt ,fantastyczny ale osobiscie wolalbym kuchnie od frontu ale z druiej strony Pani domu gotuje obiad to i mozna spojrzec na dziecko bawiace sie w ogrodzie Wracajac do projektu, oranżeria ? ogród zimwy ? owszem ,pomieszczenie pozadane przez wiele kobiet ! ale w tym przypadku to bym nazwal zwyklym wykuszem.Dodam jeszcze ze polozenie dzialki jest super ! Co prawda narazie niema co komentowac i doradzac badz odradzac.Czekam z niecierpliwoscia na wykanczanie wtedy bedzie co doradzac itp. Zycze powodzenia !
    Klimat bardzo sielankowy ...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karor
    Witam .. Tak przypadkowo trafilem na Wasz dziennik ale odrazu dodalem link do ulubionych bo napewno bede kibicowal Wiec tak skoro juz tu jestem wypada zostawic kilka slow od serca.Projekt ,fantastyczny ale osobiscie wolalbym kuchnie od frontu ale z druiej strony Pani domu gotuje obiad to i mozna spojrzec na dziecko bawiace sie w ogrodzie Wracajac do projektu, oranżeria ? ogród zimwy ? owszem ,pomieszczenie pozadane przez wiele kobiet ! ale w tym przypadku to bym nazwal zwyklym wykuszem.Dodam jeszcze ze polozenie dzialki jest super ! Co prawda narazie niema co komentowac i doradzac badz odradzac.Czekam z niecierpliwoscia na wykanczanie wtedy bedzie co doradzac itp. Zycze powodzenia !
    Klimat bardzo sielankowy ...
    Miło, że projekt się podoba.
    Widzę, że muszę zaznaczyć jakie przeróbki były w projekcie... Tak więc, kuchnia jest od frontu (zamiana z gabinetem), ogród zimowy: najprawdopodobniej będzie tam minibarek albo po prostu palmiarnia (w projekcie powinna być tam jadalnia, ale u nas będzie salon. zmiany postaram się zamieścić w dzienniku, lecz przyznam, że nie spodziewałam się, iż to kogoś zainteresuje
    a propos wykuszu, nie jest on taki mały. Do tego kolumny, jest wiele możliwości adaptacji.

  13. #13

    Domyślnie

    Noo odrazu lepiej z tą kuchnią od frontu.Jezeli chodzi o pomieszczenie podpiwniczone to zgadzam sie z tym poniewaz zawsze przyda sie jakies pomieszczenie na konserwy, sprzet zimowy itp.Piwnica zajmujaca calosc budynku jest poprostu za duza ! Wiec daje kolejny + Zawsze podobaly mi sie domy z wykuszem mozna go wykorzystac jako jadalnie albo poprostu obstawic roslinkami skoro jest miejsce na jadalnie Zmieniliscie cos na poddaszu ? Macie juz jakis koncepcje ,projekty pomieszczen ? Np kuchnia lazienka meble do salonu ?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karor
    Noo odrazu lepiej z tą kuchnią od frontu.Jezeli chodzi o pomieszczenie podpiwniczone to zgadzam sie z tym poniewaz zawsze przyda sie jakies pomieszczenie na konserwy, sprzet zimowy itp.Piwnica zajmujaca calosc budynku jest poprostu za duza ! ...
    A ja uważam, że piwnica pod całym domem to super sprawa i żałuję, że mamy tylko pod połową - koszt wykopu niewiele większy, fundament schodkowy przy niepełnym podpiwniczeniu musi być naprawdę dobrze zrobiony, żeby spełniał swoje zadanie, a i tak różnie może być z osiadaniem domu, poza tym jest drogi w wykonaniu. Wyliczyłam, że robiąc całe podpiwniczenie zapłacilibyśmy tylko jakieś 5-7 tys.zł więcej, co przy budowie znaczy "tylko tyle", a później komfort posiadania cieplejszych podłóg, większej ilości dodatkowych pomieszczeń np. na pralnię, graciarnię, fitness - siłownię itp. W porównaniu do tego, co i tak się robiło (ściany fundamentowe, fundamenty schodkowe, zasypywanie i ubijanie części niepodpiwniczonej), to byłoby tylko 1,2m ścian więcej na wysokości i o wiele mniej dziubania z tym całym zasypywaniem, ubijaniem itp. Jedno jest pewne - piwnica jest przydatna w domu, nawet taka częściowa
    Dardurdko, układ pomieszczeń b.dobry i funkcjonalny. Wrzuć jeszcze rzut pomieszczeń poddasza.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Monia
    Jeśli chodzi o piwnicę, to też chciałam pod całością (lub choć połową) domu. Takie pomieszczenia (rupieciarnie) są potrzebne... Myślę o saunie, ale to raczej na poddaszu. W naszym przypadku były obawy o poziom wód gruntowych, więc dlatego tylko kotłownia i pralnia wchodzą w grę. Gdyby nie ta niepewność pewnie piwnica byłaby większa - jak pisałam w dzienniku, podmurówka całości była wyciągana od poziomu piwnicy, więc taniej było zostawić piwnicę na całości, niż zasypać ziemią... No cóż, szkoda Cieszę się, że w ogóle jest choćby miało ją kiedyś zalać...

    Karor
    wklejam rzut poddasza po zmianach:


    Projektów wnętrz, mebli nie mam jeszcze (oczywiście wiem już mniej więcej co mi się podoba, ale to jeszcze nic pewnego). Zresztą wydaje mi, że to jeszcze za wcześnie... Jesteśmy na etapie dachu, na razie myślę o oknach

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka
    Monia
    Jeśli chodzi o piwnicę, to też chciałam pod całością (lub choć połową) domu. Takie pomieszczenia (rupieciarnie) są potrzebne... Myślę o saunie, ale to raczej na poddaszu. W naszym przypadku były obawy o poziom wód gruntowych, więc dlatego tylko kotłownia i pralnia wchodzą w grę. Gdyby nie ta niepewność pewnie piwnica byłaby większa - jak pisałam w dzienniku, podmurówka całości była wyciągana od poziomu piwnicy, więc taniej było zostawić piwnicę na całości, niż zasypać ziemią... No cóż, szkoda Cieszę się, że w ogóle jest choćby miało ją kiedyś zalać...

    Karor
    wklejam rzut poddasza po zmianach:


    Projektów wnętrz, mebli nie mam jeszcze (oczywiście wiem już mniej więcej co mi się podoba, ale to jeszcze nic pewnego). Zresztą wydaje mi, że to jeszcze za wcześnie... Jesteśmy na etapie dachu, na razie myślę o oknach
    Ooo, to tym bardziej szkoda, że nie macie piwnicy, bo praktycznie koszt dla Was byłby już zupełnie żaden , niestety wody gruntowe są często przeszkodą
    Sauna - też fajna sprawa

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Moniu ja nad tym też ubolewam [/b]

  18. #18

    Domyślnie

    Dardurdka co dzisiaj bedzie się działo na budowie ? Była mowa o oknach.Jakie macie na myśli ?

  19. #19

    Domyślnie

    Aha i jeszcze jedno Jakie bedziecie macie schody wylewane czy bedziecie chcieli gotowe ? Moze jakies nowe foto zobaczyl bym gdzie macie zejscie do piwnicy.Dobrej pogody zycze!

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Dzisiaj, tak jak wczoraj - dach
    Schody do piwnicy są wylewane, na poddasze jeszcze nie ma, ale raczej będą jakieś inne (architekt się pomylił i o wylewanych nie ma mowy).
    Obiecuję, że zdjęcia będą

Strona 1 z 215

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony