dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 215
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4294
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o meble to dałam się ponieść marzeniom...

  2. #42

    Domyślnie

    A moze inne miastowe firmy ? Moze meble drozsze ale za to te z marzen

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    My tak raz zrealizowaliśmy marzenia. Kupiliśmy meble robione we Włoszech na antyki. Daliśmy za nie kupę kasy i wyglądały owszem pięknie. Ale tylko wyglądały. Jak przyszło do użytkowania, a potem rodzinka nam się powiększyła o synka to teraz naprawdę robią za antyki. Są strasznie słabo wykonane. Przewrócony klocek - dziura w drzwiczkach, krzesło za blisko przysunięte do komody - dziura w kancie komody. Do tej pory się zastanawiam skąd się wzięły rysy na stole, bo zawsze był przykrywany dwoma obrusami i nie jedliśmy na nim na co dzień. Tak więc realizacja marzeń może być ryzykowna. Teraz czekamy aż mały trochę podrośnie i trzeba je będzie do renowacji oddać. Ciekawe ile nam za to zaśpiewają?

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Karor, jak masz jakieś na myśli to śmiało wklejaj

    Dorfi, warto spełniać swoje marzenia choćby dla chwili radości ... a meble na pewno nie są na tyle zniszczone by je odnowić, a wtedy będą jak znalazł do Twojego pięknego, stylowego domku.

  5. #45

    Domyślnie

    Oky jak natkne sie na cos to wkleje

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    przydybałam i ja dzień doberek
    domek fiu fiu zaje......fajny bardzo siem mi podoba ,ale jakoś mylą mnie zdjęcia a raczej daty ,dokładnie kiedy zaczęliście się budować ?????????
    a działka pośród tych drzew superowa , ja to muszę czekać parę ładnych lat żeby coś takiego zobaczyć ,wycinka też była tylko byle jakich drzew , no cuż chciałam powiedzieć że będę dopingować i śledzić postępy i zaglądać tu będę

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Witaj Rossa!
    Cieszę się, że Ci się podoba
    Rozpoczęliśmy budowę w czerwcu. Zdaję sobie sprawę, że mój dziennik jest niekompletny, ale niedawno zaczęłam go pisać i co rusz przypominam sobie o czymś czego zapomniałam napisać

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Dardurdko, świetny domek dla córci

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Dzięki Moniu!
    Mnie również się podoba, i co najważniejsze córci
    Dziadziuś się nieźle natrudził
    Niestety jeszcze nie skończony: brakuje drzwi i okiennic, no i daszku...
    Miał być z trzciny, ale jakoś nikt nie ma czasu wyruszyć na poszukiwania tego budulca [/i]

  10. #50

    Domyślnie

    Noo prosze Moze jakies uzasadnienie dlaczego blachodachowka i takiego koloru ? ;p

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karor
    Noo prosze Moze jakies uzasadnienie dlaczego blachodachowka i takiego koloru ? ;p
    No właśnie. Też mnie to zadziwiło

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Odpowiedź jest prosta - koszt dachu. Nie stać nas na dachówkę, jak wcześniej pisałam budujemy z oszczędności i nie będziemy ubiegać się o żaden kredyt, a jak niemal wszyscy chcielibyśmy się jak najszybciej wprowadzić Poza tym na naszym dachu dachówka ważyła by ok. 20 ton a to mnie przeraziło. Kolejny argumentem jest lokalizacja działki- las. Dachówka szybko zarosła by mchem, blacha zresztą też, ale taniej ją wymienić... Więc przede wszystkim finanse. Jeśli chodzi o kolor to taki nam się najbardziej podobał (początkowo miał być czarny), no i mam już pomysł na elewację Zresztą, moim zdaniem pozostałe kolory blachy wyglądają beznadziejnie... Mam kilka takich kolorystycznych zestawień w swojej okolicy
    Wiem, taki dworek powinien być kryty dachówką, żeby miał wygląd...
    ale poczekajcie jeszcze troszkę na zdjęcia elewacji a zobaczycie, że nie będzie tak źle TRZYMAJCIE KCIUKI

  13. #53

    Domyślnie

    Oczywiscie ze trzymamy kciuki.Ja jak juz mialbym miec blachodachowke to czerwona bym wybral ze wzgledu na styl domu

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    a mi się podoba

  15. #55

    Domyślnie

    Ale mi tez sie podoba ! Poczekajmy do elewacji ..

  16. #56

    Domyślnie

    Hmm zastanawiam sie tylko czy potrzebnie doprojektowaliscie lukarny od fronu wedlog mnie jest jedna zaleta i dwie wady !
    Wada jest zbyt duza ilosc swiatla przegladajac inne dzienniki doczytalem ze niektory zaluja dcyzji powiekszenia badz dodania jakiegos okna oraz co za tym idzie dodatkowe koszty.Natomiast zaleta jest to ze ładnie wygladaja i sie prezentuja !
    Ja jestem mysli ze projektanci to specjalisci w swojej branzy i nalezy im zaufac.Doczytalem kiedys ze niektorzy zaluja np otwarcia wiatrolapu na salon cz przedpokoj albo zlikwidowania drzwi z kuchni do salonu a miedzy innymi zwiekszenia liczby okien.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karor
    Hmm zastanawiam sie tylko czy potrzebnie doprojektowaliscie lukarny od fronu wedlog mnie jest jedna zaleta i dwie wady !
    Wada jest zbyt duza ilosc swiatla przegladajac inne dzienniki doczytalem ze niektory zaluja dcyzji powiekszenia badz dodania jakiegos okna oraz co za tym idzie dodatkowe koszty.Natomiast zaleta jest to ze ładnie wygladaja i sie prezentuja !
    Ja jestem mysli ze projektanci to specjalisci w swojej branzy i nalezy im zaufac.Doczytalem kiedys ze niektorzy zaluja np otwarcia wiatrolapu na salon cz przedpokoj albo zlikwidowania drzwi z kuchni do salonu a miedzy innymi zwiekszenia liczby okien.
    Zacznę od początku: czy potrzebnie - to był mój warunek zakupu projektu (chciałam Kamilę albo Ewelinę, tam są takie lukarny), a jeśli chodzi o światło to znacznie doświetliły pomieszczenia - nie chciałam okien dachowych od frontu. Ważny jest fakt, iż front domku skierowany jest na północ, więc mało doświetlony, do tego las... W pokoiku same drzwi balkonowe w dodatku od zachodu nie naświetliłyby wystarczająco pomieszczenia. A ja nie lubię ponurych wnętrz (w łazience też nie przeszkadzają - wszystko się zmieści). Cena okien - cóż, przy takiej ilości kilka nie robi różnicy Jednak chyba najbardziej kierowałam się wyglądem domku Tak mi się po prostu podoba Dalej, z hollu do salonu i z kuchni do jadalni drzwi będą (tak jak w projekcie)
    Dla przykładu: Pan od dachu zasugerował obcięcie łuków we frontowej lukarnie, gdyż jego zdaniem w czasie ulewy woda może się tamtędy nie zmieścić i zmoczyć mury. Być może ma rację, ale ja i mój mąż nie wyobrażamy sobie domu bez tych łuków, a skoro tak jest w projekcie (a kilka takich domków widziałam) to nie będzie wielką tragedią, w końcu nie mieszkamy w klimacie tropikalnym Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości...
    Oooops, przepraszam, że tak się rozpisałam

  18. #58

    Domyślnie

    Oczywiscie kazdy ma swoje poglady ja podaje przyklady z zycia wziete ...

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Wg mnie w domu nie może być ZA DUŻO światła.
    A jak chcę się przyciemnić, to zawsze można zaciągnąć zasłony albo żaluzje.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    W końcu ktoś mnie rozumie

Strona 3 z 215

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony