dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    W projekcie mam dużą sypialnię nad garażem dwustanowiskowym. Garażu raczej nie zamierzam ocieplać i mam pytanie czym i jak należy odizolować lub ocieplić sypialnię?

  2. #2

    Domyślnie

    Podłogę ociepl tak jak podłogę na gruncie (u mnie 10 cm styropianu)

  3. #3

    Domyślnie

    Aby nie było różnicy poziomów podłogi między sypialnią i resztą mieszkania, pod wylewkę daj tyle samo izolacji. Dodatkową izolację - wełnę lub styropian - trzeba przykleić do stropu garażu. Unikniesz dodatkowej roboty z klejeniem, jeżeli przed betonowaniem stropu ułożysz na obniżonym deskowaniu polistyren ekstrudowany.

  4. #4

    Domyślnie

    Aziel - słuszna uwaga. Ja o tym nie pisałem, bo przewidziałem to docieplenie wcześniej i teraz nie ma problemu.
    Cześć

  5. #5

    Domyślnie

    Ja niestety mądry jestem po ...
    Jak teraz otynkować lub wykończyć ten styropian? Na razie przeleciałem go klejem, ale nie wygląda to najlepiej.
    Pzdr

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Normalnie, musisz dac tynk akrylowy lub silikatowy i caly system metody lekkiej mokrej.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Aziel dzięki za info, ale czegoś nie rozumiem. Skoro nad garażem dam 10 cm styropianu + np. 3 cm wylewki to w pokoju obok muszę dać 13 cm samej wylewki? To będzie bardzo ciężki strop. To czy nie lepiej ocieplić całość poddasza?
    Druga sprawa to możesz dokładniej mi wytłumaczyć o co chodzi z tym obniżonym deskowaniem i polistyrenem ekstrudowanym, aby uniknąć klejenia?

  8. #8

    Domyślnie

    Jubba: te 10 cm styropianu trzeba przykleić pod stropem, na sufit garażu.
    Można też styropian lub styrodur ułożyć na deskowaniu stropu wykonywanego w postaci płyty żelbetowej przed jego wylaniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony