dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    odnośnie podłogi to faktycznie przez otwór włazu byłoby ciężko wsadzić musiałbyś je zcinać, ja też mam podłogę z OSB 18 i wykładałem ją na stryszek jak nie miałem jeszcze zrobionego ocieplaenia i czekało sobie na górze aż ułożę wełnę. fajnie jak sobie można ułożyć stelaż i fiolię od dołu w potem od góry układać wełnę nie sypie się na głowe.
    Andriu

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar miczogen
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Przypomiało mi się jak można rozwiązać problem cięzkiej klapy - widziałem to kiedyś w bardzo starym domu. Może komuś się spodoba taki pomysł...
    Do klapy była zamocowana lina (po przeciwnej stronie niż zawiasy), dalej lina biegła do góry, tam była przewleczona przez bloczek, a za bloczkiem wisiał obciążnik (oczywiście lżejszy od klapy ale na tyle ciężki, że opadając w dół pomagał unosić sporo ważącą klapę).
    Mam nadzieję, że nie zagmatwałem tego w sumie prostego, acz skutecznego rozwiązania.
    Pozdrawiam

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ja będę miał podobne rozwiązanie do tego z liną i bloczkiem. Z tym, że zamiast ociążnika drugi koniec linki będzie zwisał w korytarzu. Ciągnąc za ten zwisający koniec będę unosił właz.
    Właz jest oczywiście unoszono do góry i ocieplony styropianem.
    Nie robiłem skrzyni. Właz jest mocowany bezpośrednio do jętek obrobionych gips-kartonem.

    Widoczne na zdjęciu kawałki paneli PCV to pozostałości z podbitki, które pełnią rolę uszczelek i jednocześnie prowadnic.
    Sam właz to docięty na wymiar kawałek płyty OSB (koszt około 10zł). Na jego brzegach przykręciłem kawałki łat, które zostały mi z dachu.

    Do tego styropian 15 (pozostałość po ociepleniu ścian) z wyciętami frezami na łaty.
    W zbliżeniu:

    Na kolejnym zdjęciu widać wyszukany sposób zamocowania sznurka, na którym wisi sobie właz. Docelowo sznurek zostanie zastępiony grubszą linką, która za pośrednictwem bloczka umożliwi podnoszenie włazu.

    Tak wygląda zamknięty właz w całości.

    Od spodu do płyty OSB przykręce gipskarton a krawędzie wykończę białymi kątownikami z PCV.

    Zaletą tego włazu jest niska cena. Wada - brak drabinki.

  4. #24

    Domyślnie

    Moze ktos z Was zrobil klape w suficie z plyt gk?
    Nie mam koncepcji a bede musial miec taki wlaz lub klape aby skontrolowac od czasu do czasu zbiorniczek wyrownawczy do kominka z plaszczem wodnym.
    Moze macie jakies patenty?
    Jak zrobic aby nie kruszyc plyty gk?
    Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja skleiłem z 6 płyt styropianowych 5cm x50x100 pokrywę o wymiarach 100x150x10cm. Jest lekka, wychodząc kładę ją na ramie wyłazu.
    Oczywiście kleiłem na zakładkę, a nie na styk.
    Jedną płytę trzeba przeciąć wzdłuż.
    Powinienem ją jeszcze okleić tapetą.

  6. #26

    Domyślnie

    Chcę ocieplić styropianem właz, ale od spodu (z góry nie ma miejca). Jak najlepiej przymocować go do drewnianego włazu?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    ...ale od spodu (z góry nie ma miejca).
    Dlaczego nie ma miejsca ?
    Nad klapą jest złożona drabinka, która (po zamknięciu wyłazu) trochę wystaje ponad podłogę strychu.
    U mnie wystawała 3 cm.
    Dla tego ułożyłem ramę wokół wyłazu (na podłodze strychu, wykonaną z 8 pasków płyty wiórowej (2x18mm) o szerokości pasków 20cm.
    A na tej ramie schodząc po drabince zasuwam płytę ze styropianu.
    W ten sposób mam 2 zapory dla zimna : płyta wyłazu i płyta styropianowa.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie ma miejsca, bo to jest bardzo stary dom i właz jest bez przymocowanej drabinki

    Sama klapa od włazu po otwarciu stoi pionowo i opiera się o krokwię (trzyma się na haczyku), więc jesli dałbym styropian z tamtej strony, to nie wszedłbym na poddasze.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    Chcę ocieplić styropianem właz od spodu. Jak najlepiej przymocować go do drewnianego włazu?
    Przykleić n.p. klejem Styropian Glue firmy Dragon. Sprzedawany w 1 litrowych plastikowych butelkach.

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki!

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał barzuc Zobacz post
    Witam,
    mam właz (taki z rozkładaną drabinką) na nieużytkowe i nieocieplane poddasze (ocieplenie na podwieszanym suficie).
    Niestety żadne ze zdjęć, które wrzucałeś w tym temacie nie są dostępne.
    Możesz wrzucić ponownie?

    Jak się sprawuje to rozwiązanie po tylu latach?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 05-03-2021 o 21:02

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony