dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał shakna
    Mam pytanie.. po co malować dwukrotnie, jeśli nie widać żadnych 'zacieków', bądź innych niedoskonałości? Ma to jakiś późniejszy wpływ?
    Moim zdaniem jeżeli jednorazowe malowanie pokrywa wszystko dobrze i nie widać przebarwień, to nie ma potrzeby malować dwukrotnie. Ale to chyba żadko się zdarza.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shakna

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie widać przebarwień. Kolor jest jednolity.
    hehe pierwszy raz malowałam myślałam, że coś nie tak zrobiłam, że jeden raz malowania wystarczył

  3. #23

    Domyślnie

    jeśli farba (kolor) dobrze kryje i nic nie przebija to malowanie drugi raz jest zbyteczne i wyrzuceniem pieniędzy.

    Ja osobiście zajmuje się malowaniem wnętrz zawodowo już 9 lat.




    [ moderowano - reklama ]

  4. #24

    Domyślnie

    Hey

    Mam takie pytanie dot. wałka malarskiego i użycia go do różnych kolorów.
    W piatek malowałem pokoj na zolto,dzisiaj tego samego wałka chciałem uzyc do malowania farbą biała i mimo "dokladnego" umycia,wychodzily zółte zabarwienia.Teraz sie zastanawiam,czy za kazdym razem kupowac nowy walek,czy moze zmienic technike mycia??Jesli tak,to na jaką ...??

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    co do walka z duzym wlosiem to tak jakos on nie nadaje sie do gladkich scian lepiej uzyc z krutkim czy leki czy ciezki malowalem takim co z raczka wazyl ponad trzy kilo i bylo oki i malowalem takim co wazyl 300 gram i oba byly pokryte runem owczym drogie jak djabli ale po dokladnym umyciu i obracania nim na trawie tak ze bylem pohlapany nadawal sie do malowania innym kolorem hociaz w mojej pracy uzywam glownie magnoli i bialego
    pozdrawiam kiedys malowalem packa i tez bylo wlosie krutkie szlo az milo teraz muzialem sie przestawic na walki
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Hey

    Mam takie pytanie dot. wałka malarskiego i użycia go do różnych kolorów.
    W piatek malowałem pokoj na zolto,dzisiaj tego samego wałka chciałem uzyc do malowania farbą biała i mimo "dokladnego" umycia,wychodzily zółte zabarwienia.Teraz sie zastanawiam,czy za kazdym razem kupowac nowy walek,czy moze zmienic technike mycia??Jesli tak,to na jaką ...??

    Najlepiej zaopatrzyć się w dwa wałki. Jeden do białej farby,drugi do kolorów. A jeśli chodzi o mycie,to najlepiej jest wysuszyć wałek po umyciu,żeby przed następnym malowaniem nie był mokry.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,

    A ja mam takie pytanie, jak robic taki wlasnie bialy pasek pod sufitem, chodzi o to ze kiedys podczas remontu probowalem tak zrobic poprzez przyklejenie tasmy malarskiej podczas odklejania tasmy malarskiej sciagalem ja z farba albo z kawalkiem gladzi, miala za moncy klej.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Jest kilka rodzajów tych taśm. Najlepiej jest wybrać tą która najsłabiej trzyma. Przy przyklejaniu nie dociskać całej taśmy do ściany,tylko np górną jej krawędź. I zaraz po przemalowaniu zdjąć taśmę. Nie zostawiać na drugi dzień....

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    quo1130

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja malowałam swój pokoik całkiem sama, co więcej gładź na ściany poza sufitem również kładłam sama. Oj polerka mnie troszkę pracy kosztowała Gładź zagruntowałam, no a potem to najpierw sufit na biało tylko jedną warstwą nierozcieńczonej emulsji, natomiast wbrew temu co tu piszą niektóre osoby ściany dekoral - kolor tropikalna pomarańcza również malowałam tylko raz Zero zacieków, zero przebarwień, piękny intensywny kolor aż do dzisiaj (a to już dwa latka będzie), jedynie małe niedociągnięcia widoczne dopiero po wyschnięciu farby pomalowałam jeszcze raz (tylko w tych miejscach), gwarantuje nie dało to żadnych przebarwień. Jeśli chodzi o pasek, to najpierw pomalowałam sufit, po wyschnięciu farby dopiero przykleiłam taśmę malarską, inaczej odchodzi farba

  10. #30

    Domyślnie

    Hey

    Mam takie pytanie,malowałem farbami Nobilesu,Sniezki i Dekorala.Teraz na kuchnie kupiłem Magnata i ... w farbie sa normalne gluty,akurat nie mialem ponczochy,wiec byla lipa.Powiedzcie mi jakie Wy macie doswiqadczenia z ta farba,ewentualnie moze ja cos zle robie,ale jak mowie,powyzsze farby mieszalem tak samo i bylo super,a tutaj ... załamka.

    pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Ja też mam pytanie: mam dwa rodzaje ścian w domu - w łazienkach gładź na tynku cem-wap, a w pokojach gładkie jak stół tynki gipsowe. I tak - oba te rodzaje ścian traktować przed pomalowaniem tak samo? Tzn. Grunt i farba? Czy, jak mówił jeden z fachowców, z którymi rozmawiałam, te gipsowe ściany potraktować gruntem, potem zwykłą białą farbą, a dopiero potem farbą właściwą (lateksową)?

  12. #32

    Domyślnie

    Ja u siebie wszystkie ściany traktowałem unigruntem (takim ze średniej półki), a potem 2 razy kolorem. I nie przebija nic, wszystko jest ok.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Witam,

    jako, że to chyba właściwy wątek to zapytam...

    otóż mam tynki gipsowe... nie ukrywam fatalne, więc zamiast łatać je kawałkami nałożyłam (po zguntowaniu ścian) tynk typu finish (cekol A45).

    Potem było szlifowanko, uzupełnianie dziurek widocznych jedynie pod halogen i znów szlifowanko

    Kiedy już uznałam, że ściany wyglądają w miare dobrze postanowiłam je pomalować...

    i teraz mój kłopot - pod właściwy kolor użyłam farby gruntującej Tikurili....

    znaczna część ściany wygląda super




    aleeee.... mam też i takie 3 kwiatki



    i teraz moje pytanie: co zrobiłam nie tak? ścianę starałam się odpylić jak mogłam najlepiej (zmiatałam na sucho) ale czy to o nieodpylenie chodzi?

    może przed farbą gruntującą trzeba było zagruntować ? no ale jak farba gruntująca to po co grunt?

    ... i teraz kolejne pytanie - jak z tego wybrnąć dalej... zeszlifować i pomalować miejscowo jeszcze raz?

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bogdan_1

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam na niektórych ścianach podobnie. Moim zdaniem trzeba zeszlifiwać, zaszpachlować, zagruntować i ponownie malować

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    wygląda że grunt słabo trzymał i malowanie wałkiem oderwało w tym miejscu farbę i jw
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    wygląda że grunt słabo trzymał i malowanie wałkiem oderwało w tym miejscu farbę i jw
    Dokładnie. Często II wartwa jest za szybko nakładana. I gips nie przywiera dobrze dościny i się odkleja.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    malowalem stare sciany i zawsze bez gruntu i nigdy gips sie nie odklejal choc czasem sporo go bylo
    czemu nie wiem
    ale an-bud wklej ten pistolet bo musze moje zagruntowac bo nowe sa i nie wiem czy bedzie mi sie chcialo pedzlem czy kupie pistolet
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #38

    Domyślnie

    Ja maluje sama caly dom. Oczywiście grunt na pierwszym miejscu
    Co do podkładówki próbowalam Decoral i innych farb, ale najlepsza i najwydajniejsza okazała sie Śniezka śniezno biała.
    Co do kolorów to mam doświadczenie z Beckersem i Magnatem. Dobieram farby pod kątem kolorów a dopiero na drugim miejscu firm. Magnat- dobrze kryje, fatwo sie maluje. Beckers- sietnie kryje, jedna warstwa w sypialni i drugiej nie trzeba , świetnie sie maluje. Tyle, ze ... zależy jaki kolor. Kupilam ostatnio probke wiśni beckersa i to była porazka
    Paski przyklejam przy suficie i wokłó okna

  19. #39

    Domyślnie

    Cześć
    Mam zamiar pomalować pokój i chciałbym na ścianie pomalować także półokrągłe (faliste) pasy.
    Wie może ktoś w jaki sposób wyklejać taśmę malarską?
    Czy może jest jakiś inny sposób?
    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post

    malowałem pistoletem natryskowym najtańszą g.. ą farbą z marketu, bez podkładu bo to miał być podkład na najbliższe parę lat. Mój najmłodszy troszkę zdążył kredkami i samochodzikami poprawić ściany, wiedziałem że tak będzie po malowaniu pistoletem wyszło zajefajnie, wałki i pędzle nadają się do .... śmietnika ( pierwszy raz miałem pistolet w ręku )
    Mam do kolegi pytanie odnośnie sprzętu jakim malował. Słyszałem że natryskiem wychodzi najbardziej efektownie ale czy pistolety z allegro (np. taki) da sobie radę? Przypuszczam że z farbą bliską konsystencji wody na pewno sobie poradzi ale np. kupując Tikurillę, Beckersa, Benjamina Moor-a nie wchodzi w rachubę rozcieńczanie jej wodą. Czy taki sprzęt spokojnie ją pociągnie i naniesie równo na powierzchnię?
    Mam całe piętro wygipsowane po remoncie i zbliża się czas malowania. Nie wiem czy trzymać się zawsze niezawodnego wałka czy może sprawić sobie taki kompresorek który nie ukrywam w późniejszym czasie przyda się do prac przydomowych.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony