dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    witam wszystkich
    mam pytanie jak wcześnie trzeba zmówić meble kuchenne moja kuchnia jest nie duża 10 m2,ale jeszcze w stanie surowym mąż twierdzi że to odpowiednia chwila aby zamówić meble aby były na wczesną wiosne ,a co wy na to ?

    tymbardziej ,że terminy gdziekolwiek są obłedne na drzwi wewnetrzne bedziemy czekać 10 tygodni

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytaj w firmie w której chcesz zamawiać meble jakie mają termny realizacji. My czekaliśmy na kuchnie miesiąc ale nie musieliśmy się zbytnio przejmować poszczególnymi etapami prac wykończeniowych kuchni bo składaliśmy meble sami tak więc spokojnie mogły leżeć sobie w paczkach i czekać aż się płytki w kuchni położą

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    wszystko zależy co rozumiesz poprzez stan surowy. Jeżeli są to gołe ściany, to może być lekko za wcześnie. Jeżeli jest już tynk, to dobry moment.

  4. #4

    Domyślnie kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    ja nawet nie mam namiaru na stolarza na tą chwile , tak ogólnie chciałam poznać opinie forumowiczów

  5. #5

    Domyślnie kie

    TROCIU
    tynki już są

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: kie

    Cytat Napisał Izabela Wawrzeń
    TROCIU
    tynki już są
    No to juz czas szukać wykonawcę.

  7. #7

    Domyślnie

    ja szukalam jak byly tynki, bylo to we wrzesniu, termin mam na grudzien

  8. #8

    Domyślnie kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    dziękuje za sugestie
    chyba pora aby się za to zabrać ,,poszukiwania wykonawcy,,

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Ogólnie im wcześniej tym lepiej. Czasami nawet warto mieć wstępny projekt już na etapie robienia elektryki, żeby dobrze wszystko rozplanować.

    Powodzenia w szukaniu wykonawcy

  10. #10

    Domyślnie kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    mniej więcej mam projekt w głowie więc z elektrykiem ustalilismy gdzie i co bedzie w tej kuchni

  11. #11

    Domyślnie

    Trociu napisał

    Czasami nawet warto mieć wstępny projekt już na etapie robienia elektryki, żeby dobrze wszystko rozplanować.

    Ja napiszę bardziej stanowczo - powinno się mieć projekt rozmieszczenia szafek w kuchni i sprzętu na etapie hydraulika i elektryka. Wybór szafek i producenta może być dokonany później, ale najlepiej wcześniej
    Zmiany, przesunięcia są też kosztowne, zabierają czas. Podam drobny przykład.
    Gdy wiesz dokładnie , gdzie ma stać szafka zlewozmywakowa i zmywarka, potrafisz precyzyjnie zaznaczyć w szafce np. zlewozmywakowej podłączenie prądu do zmywarki. Inaczej robisz " na oko "
    W trakcie ustalania już " na czysto " projektant proponuje np. lodówkę side by side ( zmieści się, proszę pani ) ale woda nie doprowadzona. Dojdziecie do wniosku, że może młynek pod zlewem ? Krajalnica w szufladzie ?Gdzieś będzie blenda a podłączenie prądu " akuracik " zrobione za nią ? Na jakiej wysokości piekarnik i gdzie prąd do niego ? Gdzie podłączenie lodówki, może w szafce obok ? Na jakiej wysokości ? Gdzie podłączenie okapu, na jakiej wysokości ?
    Na jakiej wysokości i gdzie gniazdka nadblatowe ? Gdzie wyprowadzić kabelki do oświetlenia szafek górnych, jeśli o takich myślisz ? Gdzie i jak włączane i wyłączane ? Jakiś kinkiecik , proszę pani
    Takie pytania zada Ci elektryk, przygotuj się .
    Pozdrawiam serdeczznie.


    Pozdrawiam, po tynkach to jest ten moment

  12. #12

    Domyślnie

    O, już zadał. Sorki.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał tula
    ...
    Takie pytania zada Ci elektryk, przygotuj się .
    Niestety nie każdy takie zada...

  14. #14

    Domyślnie kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    jezeli chodzi o elektryke to wszystko już rozplanowane i przemyslane również podłączenie wodu tam gdzie ma być zlew ,a zmywarki nie bedzie ,moja juchnia nie jest skomplikowana w kształcie litery L ale bede też mieć szafki i blat przy kominie tak jakby półwysep ciężko to wytłumaczyć największy problem z moją decyzją w jakim kolorze chce meble dużo kolorów mi się podoba i mam wieeelllllki dylemat ,a po zatym kuchnia jest otwarta na salon i meble kuchenne powinny współgrać z meblami w salonie

  15. #15

    Domyślnie Re: kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    Cytat Napisał Izabela Wawrzeń
    jezeli chodzi o elektryke to wszystko już rozplanowane i przemyslane również podłączenie wodu tam gdzie ma być zlew ,a zmywarki nie bedzie ,moja juchnia nie jest skomplikowana w kształcie litery L ale bede też mieć szafki i blat przy kominie tak jakby półwysep ciężko to wytłumaczyć największy problem z moją decyzją w jakim kolorze chce meble dużo kolorów mi się podoba i mam wieeelllllki dylemat ,a po zatym kuchnia jest otwarta na salon i meble kuchenne powinny współgrać z meblami w salonie
    Nie wnikam dlaczego rezygnujesz ze zmywarki, powody moga byc rozne, chocby brak funduszy, ale ja bym sie zastanowila nad odpowiednim podprowadzeniem do zmywarki i tam tez wplanowala na razie szafke o odpowiedniej szer., ktora mozna pozniej w razie czego zastapic zmywarka. To tak na marginesie .......
    Co do koloru nie pomoge, bo to zalezy od ogolnego wystroju wnetrza, okreslonego stylu, upodoban... u mnie z tym problemu nie bylo wcale, bo z gory wiadomo bylo, ze biala, ktora sie dopasuje zawsze do kazdego innego koloru.

  16. #16

    Domyślnie kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    Fennel
    a poiwedz mi jak z utrzymaniem czystości z tą białą kuchnią jest na ten temat wątek ale jaka jest twoja opinia, też biore pod uwage biały kolor

  17. #17

    Domyślnie Re: kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    Cytat Napisał Izabela Wawrzeń
    Fennel
    a poiwedz mi jak z utrzymaniem czystości z tą białą kuchnią jest na ten temat wątek ale jaka jest twoja opinia, też biore pod uwage biały kolor
    Pomieszkiwalam w roznych miejscach (wynajmowalam), uzywalam rozne cudze kuchnie, byly wsrod nich w kolorach roznego drewna, biale matowe, biale polysk, jakies szare, okleina, lakier, czyste drewno i doszlam do wniosku, ze najlepsza z nich byla i jest (bo nadal jeszcze jestem na wynajmowanym) biala z polyskiem. Czasami takie doswiadczenia sie przydaja, od razu wiedzialam co chce na swoim . Obecnie "douzywam" jeszcze cudza kuchnie i obserwuje juz dwa lata jak sie sprawuje ta biel i mimo gazowej kuchenki, piekarnikow w zabudowie nic sie z szafkami i frontami nie dzieje, nie zolkna, nic sie nie odkleja, a przede mna uzywala ja kilka lat sama wlascicielka mieszkania. Biala kuchnia jest najprostsza, najladniejsza (wg mnie), kolor wpasowuje sie we wszystkie inne, brudu wbrew pozorom nie widac, bardzo latwa w utrzymaniu czystosci (te gladkie z polyskiem), palcow odbitych nie widac (przy ciemnych meblach tak by bylo, mam czarny blat i to jest tragedia, ladny tylko wtedy jak biegam ze sciera).
    U siebie w tej chwili mam juz zamontowana biala kuchnie z polyskiem, blat bedzie jasny (sie robi ) i juz sie nie moge doczekac zeby sobie pouzywac .

  18. #18

    Domyślnie kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    ta biel mnie nęcii kto wie
    i własnie ten wysoki połysk ,a moge zapytać ile ta twoja kuchnia kosztowa?lub bedzie kosztować

  19. #19

    Domyślnie Re: kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar

    Cytat Napisał Izabela Wawrzeń
    ta biel mnie nęcii kto wie
    i własnie ten wysoki połysk ,a moge zapytać ile ta twoja kuchnia kosztowa?lub bedzie kosztować
    bez sprzetow agd, blatow i uchwytow wyszlo z tego co pamietam ok. 11tys.

  20. #20

    Domyślnie

    A my się niestety pospieszyliśmy z zamówieniem kuchni. W tym sensie, że podpisaliśmy umowę z zaliczką w sierpniu z montażem w listopadzie, a stolarz nawet nie jest w stanie jeszcze wziąć wymiarów, bo wylewek nie ma
    Tak się nasz wykonawca grzebie niestety. A mnie jest już głupio do stolarza dzwonić i dawać znać, ze owszem żyjemy, tylko że jeszcze nie możemy działać..
    Faktem jest, że mamy szczegółowy projekt szafek w kuchni i elektryk zrobił swoje pod zaprojektowane rozmieszczenie sprzętów, podobnie jak hydraulik, który właściwe roboty zacznie w środę..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony