dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam studnię. Od kilku lat nie jest już używana. Chciałbym ją zasypać. Nie wiem tylko czym (oprócz ziemi oczywiście) można ją zasypać. Zasypanie studni nie wymaga żadnej zgody (z tego co wiem) ale czy są jakieś przepisy prawne co do jej zasypania. Dodam, że wiele osów w moim otoczeniu posiada studnie.


  2. #2

    Domyślnie

    Zasypać łatwo a nie lepiej zabezpieczyć np wylewając betonową płytę lub wkomponować w otoczenie? wody nigdy nie za wiele skąd wiesz czy za kilka lat nie będziesz potrzebował wody np do nawadniania ogrodu. Ja bym chciał mieć studnie. Dobrze sie zastanów

  3. #3

    Domyślnie

    Ja jakieś 4 lata temu zdjąłem 3 kręgi. Nałożyłem betonowy dekiel i zasypałem metrową warstwą ziemi.
    I tak zrób

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    araman ma całkowitą rację,jeśli zajdzie potrzeba studnię można uczynnić ,nie zasypuj jej.Na pewno się przyda,chocby do podlewania ogrodu,mycia samochodu czy nawet do jakiegoś basenu .

  5. #5

    Domyślnie

    WARUKI KTÓRE MUSIAŁEM SPEŁNIĆ PRZY LEKWIDACJI
    1 DNO STUDNI WYPEŁNIĆ PIACHEM DO OK, 0,5M
    2OTWÓR STUDZIENNY ZLIKWIDOWAĆ POPRZEZ ZAIŁOWANIE I DOKŁADNE UBIJANIE WARSTW DO WYSOKOŚCI ZAOBSERWOWANEGO POZIOMU WODY
    3 POWYŻEJ WYKONAĆ WARSTWĘ CHUDZIAKA OK 20 CM
    4 POZOSTAŁĄ CZĘŚĆ WYPEŁNIĆ NIE ZANIECZYSZCZONĄ ZIEMIĄ
    5 ZABRONIONE JEST WYPEŁNIANIE OTWORU ODPADAMI,GRUZEM,ZANIECZYSZCZONĄ ZIEMIĄ
    sie zacznie sie skończy

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli koniecznie chcesz ją jednak zasypać to przemyśl czy nie warto by wsadzić rury np. fi 160, ponawiercanej w dolnej części. Dno studni zasypać grubym żwirem. Od góry rurę zadeklować. Będziesz miał wtedy studnie zasypaną i w razie czego coś w rodzaju studni wierconej...

  7. #7

    Domyślnie

    Uważajcie na te betonowe dekle! U mnie na działce mam przykrycie studniy zrobione z dwóch dekli betonowych. Niedawno, jeden z nich mi pękł podczas przesuwania. Jak się okazało nie było w nim żadnego zbrojenia!
    Także z jego wytrzymałością różnie może być, szczególnie gdy nasypie się na niego metr ziemi i jeszcze będzie po tym chodzić.
    Sam pomysł takiej "likwidacji" studni nie wydaje się zły, ale trzeba pomyśleć o jakimś mocniejszym materiale niż dekiel betonowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony