dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam dom szczelnie zamknięty, a tynki kupujemy gotowe, bez zbędnego latania z taczkami itp. Zaczynamy od poniedziałku ale mimo Waszych komentarzy nadal mam mieszane uczucia (w odróżnieniu do mojego męża)... Ile schną tynki? wydaje mi się że ok 3 tyg, czyli tak czy owak na gotowo będzie w grudniu/styczniu. Czy potem-jak już wyschną-też trzeba coś nie coś grzać?
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

    http://suwaczki.waszslub.pl/img-2006072201201230.png

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    U mnie tynkarz ma wejść w przyszłym tygodniu - tynki gipsowe maszynowe. Spróbuję jeszcze w grudniu zrobić wylewki - po 4 tygodniach będzie można odpalić podłogówkę. Mam nadzieję, ze wszystko się uda.

  3. #23

    Domyślnie

    o sakreble
    nie myslalem o temperaturze, mam budynek zamkniety ocieplony. Trzymalo w srodku +10, ale po jednej nocy -----5 i paru dniach mocnego wiania (a mostków i szczelin jeszcze sporo- brak podbitki i "wykoczenia" łączeń wełny elewacyjnej z dachowa) i momentalnie na +6 spadlo. A ponoć wymagane minimum sciany to +5. Sie zobaczy najwyzej zorganizuje pare potupajek, to towarzystwo dogrzeje...

  4. #24

    Domyślnie

    u nas jutro tynki będą skończone, myślę, ze powinno być dobrze...
    bansz

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał bansz
    u nas jutro tynki będą skończone, myślę, ze powinno być dobrze...
    trzymam kciuki za Wasze i nasze tynkowanie
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

    http://suwaczki.waszslub.pl/img-2006072201201230.png

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawkin

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    U mnie też tynkują. Górę już mam gotową. Modlę sie żeby było " na plusie" bo jak nie...
    Pustaki wentylacyjne sprzedam - bardzo tanio oddam w dobre ręce
    Dziennik budowy
    Komentarze

  7. #27

    Domyślnie

    Troche mnie dziwia wypowiedzi typu- mam nadzieje, modle sie, trzymam kciuki, moze sie uda itp...
    Napewno kazdy z Was ma wlasne powody aby budowe popedzac do przodu a chec szybkiego wprowadzenia sie jest z pewnoscia ogromna ale czy warto ryzykowac ? Jak to jest ze liczycie skrupulatnie kazda zlotowke wydana na budowe ale nie macie oporow przed ryzykowaniem sporymi kwotami /teoretyczne ponowne tynkowanie/

    I prosze nie myslec ze pukam sie na Wasz widok w czolo- poprostu sie zastanawiam i zycze nam wszystkim jednego tynkowania na cale zycie

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawkin

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    No widzisz tak to jest...
    Na ekipę do tynkowania czekałem prawie 2 miesiące...

    Warto było czekać, bo mam "lustro", tylko że wstrzeliłem się w przymrozki.
    Gdybym chciał czekać na ciepło - mam przestój do marca lub kwietnia.

    Trza dokonać wyboru...
    Dupą trzącham, ale co zrobić. Trza naparzać do przodu. Następne ekipy dogadane tylko czekają na wyjście tynkarzy.

    Głosów na forum było mnóstwo że nie powinno się, że ryzyko, lecz nie pojawił się nikt kto by powiedział, tynkowałem i spadło wszystko na ziemię. Może nikt nie chce się przyznac, albo po prostu wszystkim nam się udało...
    Pustaki wentylacyjne sprzedam - bardzo tanio oddam w dobre ręce
    Dziennik budowy
    Komentarze

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawkin
    ... Głosów na forum było mnóstwo że nie powinno się, że ryzyko, lecz nie pojawił się nikt kto by powiedział, tynkowałem i spadło wszystko na ziemię. Może nikt nie chce się przyznac, albo po prostu wszystkim nam się udało...
    to moze ja zaczne ... /w wersji light/
    spadło lecz nie wszystko /spadły głownie sufity/
    nie na ziemie /tylko na rusztowania lub płyte/
    nie u mnie /ale u kogoś komu sie bardzo spieszyło/
    i to by było na tyle ...

  10. #30

    Domyślnie

    A co z tynkowaniem kominów w takie temperatury? Ktoś próbował?
    U mnie właśnie kończą dekarze więźbę i wypadałoby otynkować Może są jakieś specjalne tynki na te temperatury zewnętrzne ?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkii
    Troche mnie dziwia wypowiedzi typu- mam nadzieje, modle sie, trzymam kciuki, moze sie uda itp...
    Napewno kazdy z Was ma wlasne powody aby budowe popedzac do przodu a chec szybkiego wprowadzenia sie jest z pewnoscia ogromna ale czy warto ryzykowac ? Jak to jest ze liczycie skrupulatnie kazda zlotowke wydana na budowe ale nie macie oporow przed ryzykowaniem sporymi kwotami /teoretyczne ponowne tynkowanie/
    Bardzo celnei zadales pytanie
    To ja powiem ze u mnie niespeiszacego sie z budową ludziska sie dziwia ze co budynek bedzie sobie spokojnie zimowal do marca ?
    Ale KN i ekipy zadowolone ze wszystkow ycshnie i postoi spokojnie
    Pawlok
    PS: a w Wielkopolsce idzie zima na jutro ma byc - 1 w dzien...
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  12. #32

    Domyślnie Re: tynkowanie zimą???

    Cytat Napisał Paolka
    Co Wy na to?
    Fachman (bdb) chce zacząc tynkowac wnętrza od poniedziałku, jednak zapowiadają już od wtedy lekkie przymrozki, ma być do -5 nawet. Podobno zwykła koza do grzania wystarczy, ale ja nie jestem przekonana. Po prostu zastanawiam sie czy to dobry pomysł czy może jednak zaczekać do wiosny. Pomóżcie!

    Nie tynkuj ,temperatura podloza(powierzchni tynkowanej) nie powinna miec mniej jak 5°C tak samo temperatura otoczenia i to nie tylko w czasie tynkowania ale i przez nastepnych kilkanascie dni do czasu jak ci tynki nie wyschna ,bo innaczej mroz je zniszczy.to samo tyczy sie szpachlowania.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a może tak z doświadczenia powiem, że tynkowałem domki w temperaturach 2-5 stopni w dzień, z nocnymi wachaniami nawet do lekkiego minusu (nie w budynku), nigdy nic się nie działo poźniej, były to tynki gipsowe, z regułu MP75 i MP100. Tynki te są czasami mocniejsze niż robione w lecie przy 25 stopniach

    W tej chwili zaczołem tynkować też domek, podstawa do dobre wietrzenie.

    Ja jestem zwolennikiem jak najszybszego tynkowania, gdyż one spokojnie sobie wyschną przez zimę a to jest bezcenne.

    Wydaje mi się iż taka graniczna temperatura to ok.5 stopni i trzeba się starać w początkowej fazie schnięcia do utrzymania temperatur dodatnich.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #34

    Domyślnie

    tynki skończone, my zadowoleni...
    damy znać jak się sprawują...
    bansz

  15. #35

    Domyślnie

    dzis robiliśmy próbę generalną ogrzewania (piecyk gazowy) i temperaturka była ok 10-12 stopni. Tak więc pozytywnie nastroiło mnie to do dalszych poczynań...
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

    http://suwaczki.waszslub.pl/img-2006072201201230.png

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Witam,
    my również zaczeliśmy tynki w zeszłym tygodniu i również jest obawa o temperatury. Ostatnie dwa dni to nocami nawet do -10 stopni, a w budynku od +7 do +19 (z kozą oraz nagrzewnicą i osuszaczami).
    Budynek z porothermu, jest dużo słupów i belek betonowych (dom piętrowy z dachem płaskim) i właśnie te elementy betonowe powdują punkt rosy i widoczne skropiny. Zobaczymy jak będzie...
    Tynki maszynowe z knaufa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony