dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TASIA82

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie projekt M52 GWIAZDZISTE NIEBO

    witam!
    niedawno kupilismy z mezem projekt domu z Muratora Gwiazdziste Niebo
    (Dom ma symbol M52A)
    bardzo prosze o kontakt wszystkie osoby budujace ten dom,

    my planujemy budowe na wiosne przyszlego roku i chetnie wymienimy sie uwagami na temat tego projektu,

    czekamy na zdjecia jesli znajdzie sie ktos kto juz wybudowal ten piekny domek!

    pozdrawiam,

    kasia
    KS

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć Kasiu ja z żoną też kupiliśmy ten projekt i bardzo się on nam podoba , stwierdziliśmy że nie będziemy wprowadzać prawie żadnych zmian poza kosmetyką . Z budową planujemy ruszyć na wiosnę a narazie załatwiamy wszelkie formalności.
    Pozdrawiam Sebastian.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TASIA82

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czesc Sebastian!
    bardzo dziekuje za odpowiedz, no to pewnie ruszymy z budowa mniej wiecej w tym samym czasie

    mam nadzieje ze w miedzyczasie znajdzie sie wiecej posiadaczy projektu/domu Gwiazdziste Niebo i nasze mini forum sie rozrosnie- zawsze taka wymiana informacji jest korzystna
    my rowniez nie planujemy zadnych zasadniczych zmian w projekcie,

    pozdrawiam,

    Kasia.
    KS

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć Kasia.
    Obecnie czekamy już tylko na opinię z energetyki , potem adaptacja i pozwolenie na budowę i do dzieła . mam nadzieję że ktoś kto buduje już ten piękny domek podzieli się z nami swoimi odczuciami i wrażeniami .
    A jak tobie idzie załatwianie spraw papierkowych .
    Pozdrawiam Sebastian.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar pawwel
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    My tez kupilismy ten projekt, po bardzo wielu długich nocach przeglądania, wybierania itd. Jest tego mnóstwo. Zmiany: likwidujemy mniejszy taras i 2 kominy. Ogrzewanie: zamierzamy podłaczyć się do PECu i dogrzewać tylko kominkiem (i dlatego 1 komin zostaje), co do wentylacji to rekuperator - czyli wentylacja mechaniczna której nie można łaczyć z grawitacyjną więc nie będą potrzebne (jeszcze nie wiem, może 1 komin zostawimy na tzw. wszelki wypadek )
    Mamy już pozwolenie i jesteśmy w trakcie negocjacji z ekipami - też chcemy zacząć na wiosnę. Jak ruszymy to podeślę fotki, Was też proszę o to samo.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie dom

    Cześć Paweł
    My już tylko teraz czkamy na pozwolenie na budowę ale równocześnie jesteśmy w trakcie załatwiania murarzy i materiałów buowlanych . Część juz mamy kupioną a reszte po nowym roku .
    Mam prośbę jak byś mógł napisać ile wycenili ci murarze za stan surowy i jakie macie u siebie cenniki i zaczego budujecie . Zyczę szczęsliwego Nowego Roku .
    Pozadrwiam Sebastian

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar pawwel
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć Sebastian
    Oprócz ceny biorę pod uwagę oczywiście jakość czyli rozmawiam tylko z ekipami które polecają inni. Każda ekipa wycenia inaczej. Jedni powiedzieli 1100zł za m2 (z materiałami), inni 59tys - sama robota, teraz znalazłem ekipę którą polecało mi już kilka niezaleznych i wiarygodnych osób, wycenili na 40tys. sama robota ale bez dachu, bo oni nie robią dachów i chyba to bedzie najelpsza propozycja. Wiem, że za dach zapłace pewnie ze 20 tys. (sama robota) ale wolę to zlecic ekipie która robi tylko dachy i tylko na tym się zna. Poza tym bardzo cenię fachowca który mówi że na czymś się nie zna.
    U mnie warunki grunt. nie sa najlepsze i dlatego taka cena bo architekt poszerzył dość mocno ławy fundamentowe (duzo więcej roboty) - sam mu kazałem poszerzyć z zapasem i ekipy trochę marudzą. Ceny podałem po stargowaniu (każdy podaje na poczatku kilka tys. (np. 5) więcej).
    Chcę budować z porotermu 30cm. + ocieplenie z wełny, ale jeszcze nie wiem jakiej grubości. Na poczatku chciałem ocieplić styr. 15cm ale słyszałem że wtedy ściany nie oddychają i inne mankamenty o których jest pełno w sieci.
    Napisz z czego Wy budujecie i ile Wam wycenili. Jakie materiały już kupujecie ?
    Pozdrawiam i życze zamieszkania w nowym roku choć wiem, że to raczej trudne, bo mało kto przez rok zbuduje i wykończy

  8. #8

    Domyślnie dom

    Cześć Paweł
    My na razie jesteśmy na etapie zbierania i umawiania się z ekipami na konkretne rozmowy w sprawie wyceny i kosztów .
    Niewiem w jakiej okolicy budujesz swoj dom ale u nas 59 tys i 40 tys . to ceny maksymalne . Jeden z znajomych polecił sie mi i podał koszt 35 - 42 zł za metr wymurowania muru do tego dochodzi fundament i ławy oraz ocieplenie . Ten sam majster położy też więżbę i zrobi deskowanienastepnie dachówkę kładzie onna firma która z która on jest w kontakcie czyli jedni wchodza po drugich.
    Na razie kupiliśmy tylko cegłę.5000 sztuk po 0,60gr/szt. kanoldy 2000 szt po 2,80 . Ściany będziemy budować z ceramiki ale Jopka 250/338/238 i na to styropian grubosci 12 cm. Gość z hurtowni materiałów budowlanych połozonej o 17 km od naszej działki wycenił mi 4,20 za pustak brutto, z dowozem i rozładunkiem HDS - sem gratis.
    Nie wiem jak u ciebie ale u nas cenniki sa trochę niższe nisz naprzykład odalonym o 65 km Poznaniu.
    Plan na 2009 rok mamy ambitny bo chcemy mieć postawiony stan surowy i wszystkie instalacje i przygotowanie do wykańczania . Ktoś powie ambitny ale jesli ma śię wysoko postawiony cel to sie go osiągnie.
    Pozdrawiam Sebastian .

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TASIA82

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam!
    widze ze nasze forum powolutku sie rozrasta
    my rowniez jestesmy na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe,ruszamy na wiosne jak tylko sie uda, nie planujemy zadnych wiekszych zmian, jak tylko bedziemy miec jakies zdjecia dam wam znac,

    piszcie jak najwiecej o naszym projekcie, my chcemy budowac z porothermu rowniez,

    pozdrawiam,

    kasia
    KS

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewela1977

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Ja też chcę gwiaździste niebo :)

    Witam serdecznie wszystkich budowniczych. My też planujemy kupno projektu "gwiaździstego nieba". Czekamy tylko na wstępne warunki Mam nadzieję że wszytko pójdzie po naszej myśli. A narazie będziemy czekać na zdjęcia z Waszych budów

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KRZYMIK.M

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Po kilku miesiącach nocnych "rozmów"-decyzja zapadła-kupiliśmy projekt domu "GWIEŹDZISTE NIEBO". Bardzo nam się podobadomek, jego funkcjonalnosc i nie planujemy żadnych zmian... . Budowę planujemy zacząć w maju/czerwcu. Planujemy do tego czasu zakupić materiał na budowę. Wczasie postaramy się umieszczać zdjątka. Dzielcie się swoimi uwagami , my swoimi postaramy się dzielic również. Pozdrawiam
    Krzysiek

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewela1977

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Planowaliśmy kupno w styczniu no i kupiliśmy. Projekt już jest u architekta i czekamy na adaptację. Mała zmiana nam się wkradła tzn. będziemy robić dodatkową łazienkę na górze (taką prywatną z wejściem od sypialni) i w zwiazku z tym przesuwamy sciankę działową w pokoju z balkonem. Pokój zyskuje na wielkości (córka jest szczęśliwa) a my mamy łazienkę. Acha i podnosimy ściankę kolankową A gdzie Wasze zdjęcia z budowy?? Czyżby jeszcze nikt nie wystartował??

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roun

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć!

    Ja też rozważam kupno tego projektu, chociaż wciąż się waham. Martwią mnie dwie rzeczy.

    Pierwsza to poddasze. Wysokość poddasza rozpoczyna się od 41 cm, co wg mnie jest trochę mało. Rozważam postawienie ścian na wysokości 120 cm, ale nie wiem dokładnie jak będzie wtedy wyglądał plan poddasza. Nie wiecie na jakiej wysokości zaczynają się i kończą okna połaciowe?

    Druga to koszty. Nie wiem dlaczego są takie duże (392 tys.) w porównaniu z innymi projektami. Np. projekt Na każdą pogodę (M0 ma mniejsze koszty (386 tys.), ale więcej metrów i więcej materiałów, które są podobne. Dlatego nie wiem skąd takie duże koszty? Nie ukrywam, że chciałbym wydać mniej niż więcej.

    ewela1977, rozumiem, że na górze z czterech sypialni zrobiłaś trzy? Balkon należy tylko pokoju nr 17, a pozostała część pokoju nr 16 jest łazienką?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewela1977

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak do pokoju 17 należy cały balkon, a z reszty robimy sobie małą łazienkę czyli WC i prysznic lub wanna (jeszcze nie wiem zobaczymy jak to będzie wyglądało w realu). Ja też się zastanawiałam dlaczego "wychodzi" tak drogo ale jego wygląd mnie urzekł i jego funkcjonalność też go wyróżnia spośród innych. Stąd nasza decyzja. My najprawdopodobniej ruszać będziemy w maju

  15. #15

    Domyślnie

    No jak tam forumowicze czy nik z was nie buduje M 52a. Czy nikt nie chce pochwalić się osiągnięciami , a może dopadł was kryzys.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madia13

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    w styczniu kupiliśmy projekt domu gwiaździste niebo w.I
    M

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tommyy

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    My z Żoną właśnie zdecydowaliśmy się na Gwiaździste niebo wariant 1. Projekt jest super. Spełnia wszystkie nasze oczekiwania i ma wspaniałą orientację pomieszczeń odnośnie naszej konkretnej działki.

    W tej chwili projekt przerabiają nam: architekt, konstruktor i instalator. Wprowadziliśmy sporo zmian. Większość niezbyt dużych ale na dole całkowicie przeorganizowaliśmy strefę pomieszczeń 7 oraz 8. Przesuwamy tutaj komin i w 7-mce umieścimy piec a pomniejszona 8-ma będzie spiżarnią. Oczywiście likwidujemy taras 11 i dzięki temu powiększamy o garderobę pokuj 5. Na górze robimy dodatkową łazienkę w pokoju 15 i powiększamy łazienkę 17. Podnosimy też ściankę kolankową o 1 pustaka.

    Chcielibyśmy wylać fundamenty w jesieni a resztę na wiosnę.
    Budowa w Piastowie niedaleko Warszawy. Gdyby ktoś chciał coś skonsultować ew. zobaczyć jak się będzie coś działo juz na działce to zapraszam. Mail: [email protected]
    Sami też chętnie byśmy z Żoną zobaczyli jakąś budowę /ew. ukończony dom/ według tego projektu gdyby ktoś z forumowiczów nas zaprosił. Może być tez dalej od Warszawy.

    Pozdrawiam i powodzenia wszystkim.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia26900

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Nasz dom Gwiaździste niebo

    Co sie dzieje, że taka cisza, czy wszyscy mocno zabrali się do budowy?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia26900

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Nasz dom Gwiaździste niebo

    Wraz z mężem w tym roku rozpoczęliśmy budowę "Gwiaździstego Nieba" odbicie lustrzane z podwójnym garażem. W chwili obecnej mamy postawiony prawie cały parter i niebawem będzie lany strop, jak oczywiście pojawią się wszystkie ścianki wewnątrz. W naszym domku wprowadziliśmy jak na razie zmianę, polegającą na wydłużeniu garażu o 30 cm, oraz dodatkowo zrobiliśmy kanał. Podobnie jak kilka osób z forum likwidujemy mały taras, w tym miejscu w zależności od rodzaju ogrzewania będzie skład na opał, ewentualnie garderoba do sąsiedniego pokoju, albo mała spiżarka, której nie ma w projekcie. Cieszę się, że pojawił się wątek na forum, choć prawie nikt nic nie pisze. Nasza budowa jest niedaleko Radomia. My zdecydowaliśmy się budować z betonu komórkowego tzn. H+H, a dach będziemy kryć blachodachówką. Pozdrawiam.

    e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,

    również zastanawiam się wraz z żoną nad tym projektem. Szczerze mówiąc to mamy jednak wątpliwości na temat poddasza - wysokość od 41 cm? czy aby skosy nie będą zbyt duże a przez to mało funkcjonalne pomieszczenia? Bardzo proszę o radę jak to widzicie a może ktoś już wybudował i może podzielić się refleksjami i może wrzucić parę fotek.

    Pozdrawiam
    Andrzej

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony