dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 85
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Jeżeli autor w ogóle rozważał ściane jednowarstwową to zdecydowanie powinien wymurować ją z betonu komórkowego a nie z poro. Bloczki bk mają duże lepszy wsp przenikania ciepła niż poro, a jest to kluczowa sprawa przy ścianie jednowarstwowej jeżeli nie chce się płacić bardzo wysokich rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo muruje się dużo szybciej niż poro, ponieważ duże i lekkie bloczki układa się sprawniej.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ściany jednowarstwowe z Porothermu też się bardzo dobrze sprawdzają - są tysiące domów zbudowane w tej technologii - nie sądzę żeby w każdym z nich mieszkał nieszczęśliwy i przepłacający klient Poza tym tak jak pisałem w innym wątku - mnóstwo ludzi po prostu nie chce mieszkać w domach z betonu - choćby ze względu na złą akustykę pomieszczeń i kłopotliwe wykonawstwo.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No cóż, w domch z Porothermem 1W z reguły dymi ekogroszek, więc koszty jakoś sie do domykają,
    Tam, gdzie jest gaz jest już gorzej - aktualnie mieszkam w domu 160m2 i przy obecnej "zimie" za c.o. i c.w.u. płacę 650 zl/mies.
    Przy poważniejszej zimie - jak w lutym tego roku to 1100zł + jakieś 200zl w brykietach.

    Fajnie nie jest, ale cóz mozna z taka sciana zrobic (zakładajac, że byłbym włascicielem.
    Docieplić ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24

    Domyślnie

    Ściany jednowarstwowe z Porothermu to pomyłka, wiadomo, ze dom musi być szczelny aby był ekonomiczny w utrzymaniu. Porotherm jest idealnym materiałem dla kogoś kto uważa, ze ściany oddychają (zastępując wentylacje- bo w istocie w ścianie jednowarstwowej tak jest- sito łączeń zatkane tynkiem). Sam mam porotherm 25PW, ale cale szczęście jeszcze styropian na wierzchu, wiec nie jest źle. Drugi raz na pewno nie wziąłbym go.

  5. #25

    Domyślnie

    zauważyliście, że Porotherm to materiał na który najwięcej narzekają ludzie zamieszkujący domy z niego zbudowane?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    zauważyliście, że Porotherm to materiał na który najwięcej narzekają ludzie zamieszkujący domy z niego zbudowane?
    A tam, bez sensu takie gadanie. Ja mam dom z Porothermu i nie narzekam ani na komfort ani na rachunki za ogrzewanie!

    Skoro Porotherm jest taki zły to jak to możliwe że buduje się z niego co drugi dom w Polsce?!
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał paroofka Zobacz post
    A tam, bez sensu takie gadanie. Ja mam dom z Porothermu i nie narzekam ani na komfort ani na rachunki za ogrzewanie!

    Skoro Porotherm jest taki zły to jak to możliwe że buduje się z niego co drugi dom w Polsce?!
    bo do końca zeszłego roku można było z niego budować ścianę jednowarstwową, a ludzie w Polsce raczej nie zwracają uwagi na termoizolację domu i uwielbiają ściany jednowarstwowe?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    A co jest złego, że ludzie budują ściany 1W, skoro te ściany mają parametry takie, jak wymaga tego ITB? Od tego roku minimum jest U=0,3 - Porotherm 44 ma U=0,29... Akurat jestem na bieżąco w temacie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał pollo_loco Zobacz post
    A co jest złego, że ludzie budują ściany 1W, skoro te ściany mają parametry takie, jak wymaga tego ITB? Od tego roku minimum jest U=0,3 - Porotherm 44 ma U=0,29... Akurat jestem na bieżąco w temacie
    Od tego rooku minimum to chyba U = 0,25 . Poza tym nawet przy takiej ścianie i ogrzewaniu innym niż drewno nie spełnisz warunku o energii pierwotnej i nie dostaniesz pozwolenia na budowę. Zobacz jak zmieniła się w tym roku grubość ocieplenia w projektach na stronach biur projektowych, np. archon

    Z tego jasno wynika, że nie jesteś już w temacie
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pollo_loco Zobacz post
    A co jest złego, że ludzie budują ściany 1W, skoro te ściany mają parametry takie, jak wymaga tego ITB? Od tego roku minimum jest U=0,3 - Porotherm 44 ma U=0,29... Akurat jestem na bieżąco w temacie
    Srednio na bieżąco jesteć, bo 0.3 obowiazywało od 2009 do końca 2013
    Teraz 0.25 i to tylko na trzy lata, później jeszcze mniej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Srednio na bieżąco jesteć, bo 0.3 obowiazywało od 2009 do końca 2013
    Teraz 0.25 i to tylko na trzy lata, później jeszcze mniej.
    Dokładnie, dlatego opłaca się nawet spełniać te wymagania na 2017 czy 2021, bo to się po prostu opłaca.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    radk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a jakie wymagania od 2017 ???

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał radk Zobacz post
    a jakie wymagania od 2017 ???
    przede wszystkim zapotrzebowania nowych budynków na energię pierwotną (na cele CO i CWU) na poziomie nie większym niż: 120 kWh/m2 - od 2014 r., 95 kWh/m2 - od 2017 r., 70 kWh/m2 - od 2021 r. Ten wskaźnik sprawia, że nawet spełniając warunek na U ściany, nie dostaniemy prawdopodobnie pozwolenia na budowę, chyba że będziemy ogrzewać drewnem. A te warunki na U ściany to od 2014 0,25, od 2017 0,23, od 2021 0,2. Podobnie maleją współczynniki pozostałych przegród, np. okno w 2021 będzie mogło mieć max Uw = 0,9.

    Trzeba od tego roku spełnić oba warunki, tj. U przegrody i wartość Ep. Z tym Ep będzie problem, np. w Muratorze ostatnio liczyli jak to wygląda w tym roku dla przykładowego domu i wyszło, że trzeba dołożyć wentylację mechaniczną i pogrubić izolację znacznie ponad wymagania, żeby spełnić warunek o energii pierwotnej.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alaskrabska

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-931
    Posty
    24

    Domyślnie

    Porotherm EKO+ - U = 0,23. Wszystko w normie w ceramice! LINK

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał alaskrabska Zobacz post
    Porotherm EKO+ - U = 0,23. Wszystko w normie w ceramice! LINK
    Problem w tym, że nie spełnisz raczej warunków o Ep - chyba że chcesz ogrzewać drewnem. W dodatku do styczniowego Muratora wszystko pięknie wyjaśnili . Analizowany był przykładowy dom i okazało się, żeby spełnić warunek o Ep, to trzeba U=0,15 . Dlatego też pewnie w tym roku na stronach biur projektowych dają 20 cm styropianu . Nie ma wyjścia, trzeba ocieplać.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Problem w tym, że nie spełnisz raczej warunków o Ep - chyba że chcesz ogrzewać drewnem. W dodatku do styczniowego Muratora wszystko pięknie wyjaśnili . Analizowany był przykładowy dom i okazało się, żeby spełnić warunek o Ep, to trzeba U=0,15 . Dlatego też pewnie w tym roku na stronach biur projektowych dają 20 cm styropianu . Nie ma wyjścia, trzeba ocieplać.
    Ja też nie jestem jakimś mega zwolennikiem ścian jednowarstwowych. ALE nowe normy energii pierwotnej są - mówiąc delikatnie - absurdalne. Nie wiem czy Porotherm o parametrach U=0,23 spełnia te normy (zakładam, że tak, skoro ma dopuszczenie od ITB), ale nie mam wątpliwości, że normy Ep nie są u nas kompletnie przestrzegane. Pisał o tym zresztą nasz Murator jakiś czas temu! Polecam:
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...,13_11120.html

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    ludzie jakim cudem ! 44 nagle osiąga kosmiczne parametry ... 25cm ma lambdę ... 0,283 W/mK !!! a cudem Boskim ... 44 ma nagle 0,141 .. stąd niby spełnianie tych wymagań ... kpina z budownictwa jawna .. ciut lepszy od zwykłego maxa ... ale cuda osiąga ... cuda Panie i Panowie ...
    teść mojego brata ma ścianę z 44 ... i mówi krótko shit ... jedno piętro ogrzewają ... podasza już nie ...
    jak ktoś naciąga fakty aby tylko wcisnąć kit ... jakim cudem pytam się osiąga lambdę 0,141 ... a 25 ma 0,283 coś bardzo tu nie hallo ..
    i 44 będzie miał taką samą jak reszta spółki ... to da U ... = 0,44/0,283 = 1,55 m^2K/W + 0,17 przejmowanie = 1,72 = 0,58 W/m^2K ... całe nic ... i tak jest..
    materiał nie jest inny jak tego pustaka 25 cm ... robią was jak chcą ... jak baterie duracel ... 7x razy dłużej ... do puki nie zrobili testu .. bodaj było na discovery ... i teraz już prawdę mówią w reklamie do 50% dłużej ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Porotherm Dryfix_marzec 2013_01.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	242747 widać jak nagle na potrzeby rynku 38 i 44 nagle zaginają rzeczywistość ...

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek_czeczot Zobacz post
    Ja też nie jestem jakimś mega zwolennikiem ścian jednowarstwowych. ALE nowe normy energii pierwotnej są - mówiąc delikatnie - absurdalne. Nie wiem czy Porotherm o parametrach U=0,23 spełnia te normy (zakładam, że tak, skoro ma dopuszczenie od ITB), ale nie mam wątpliwości, że normy Ep nie są u nas kompletnie przestrzegane. Pisał o tym zresztą nasz Murator jakiś czas temu! Polecam:
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...,13_11120.html
    Spełnia normę na izolacyjność ściany, ale nie spełnia na Ep. W styczniowym czy grudniowym Muratorze była książeczka z nowym rozporządzeniem i przykładowym domem. okazało się, że aby dom spełniał obecne normy, ściana musiała mieć U=0,15 + chyba wentylacja z odzyskiem ciepła (chyba, że zakładamy ogrzewanie drewnem). Nie bez powodu też teraz większość projektów gotowych (Archon, Murator) ma na ścianie 20 cm ocieplenia, żeby spełnić warunek Ep.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sam pustak nie osiągnie nawet 0,5 .. to jest jawne naciąganie .. nagle cuda się dzieją i od 25 cm pustaki zaczynają izolować ... cuda ...
    Inaczej dawno by zaniechali tego .. już jak było U 0,5 .. do spełnienia to byłą spinanie się ...
    Zaraz będzie iż sam pustak osiąga 0,05 .. a co tam ..

  20. #40

    Domyślnie

    Ściana jednowarstwowa w naszym klimacie to nieporozumienie. PS nie dotyczy zabytków i ludzi pokroju ,,kto bogatemu zabroni żyć skromnie i w luksusie'

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony