dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 85
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał pollo_loco Zobacz post
    A co jest złego, że ludzie budują ściany 1W, skoro te ściany mają parametry takie, jak wymaga tego ITB? Od tego roku minimum jest U=0,3 - Porotherm 44 ma U=0,29... Akurat jestem na bieżąco w temacie
    Nie ITB, tylko WT.
    Nie minimum, tylko maksimum.
    I bardzo mi przykro, ale nie 0,30, a już 0,25; za 3 lata 0,23 i za kolejne 3: 0,20.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    I bardzo mi przykro, ale nie 0,30, a już 0,25; za 3 lata 0,23 i za kolejne 3: 0,20.
    co się martwisz zaraz pustaczki będą lepsze niż styropian.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    co się martwisz zaraz pustaczki będą lepsze niż styropian.
    Byly dworki, to już za mały prestiż, więc teraz się ludziom marzą ściany konstrukcyjne grube, jak w zamku...

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Sam pustak nie osiągnie nawet 0,5 .. to jest jawne naciąganie .. nagle cuda się dzieją i od 25 cm pustaki zaczynają izolować ... cuda ...
    Inaczej dawno by zaniechali tego .. już jak było U 0,5 .. do spełnienia to byłą spinanie się ...
    Zaraz będzie iż sam pustak osiąga 0,05 .. a co tam ..
    Ale U pustaka jest badane tak samo jak U betonu silki czy czegokolwiek innego... No chyba że wietrzycie tu spisek TYLKO producentów ceramiki - w takim razie pozdrawiam
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tylko U silikatu, czy BK nie zmienia się jakoś tak dziwnie równocześnie ze zmianami wymagań co co maksymalnej dopuszczelnej wartosci tego parametru
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #46
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko U silikatu, czy BK nie zmienia się jakoś tak dziwnie równocześnie ze zmianami wymagań co co maksymalnej dopuszczelnej wartosci tego parametru
    Gadasz po próżnicy i to jeszcze od rzeczy.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wiem, ze to dla Ciebie trudne do przyswojenia. To trochę bardziej skomplikowane, niż zupa
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pierwsze trzeba odróżniać U od lambdy ... oczywiście U w raz z wzrostem grubości winno rosnąć liniowo.
    Ale nie widzę przesłanek żeby przewodność cieplna spadała inaczej jak liniowo.
    Zwłaszcza iż nie widać różnicy między 25cm pustakiem a 44 ... ten sam materiał .. i układ szczelin.
    Potwierdza się to boleśnie... i namacalnie.
    Czemu ten sam proces nie dotyczy betonu komórkowego? tam aby osiągnąć gorsze przewodzenie cieplne ( gorsze to znaczy słabsze ... mniejsze "lepsze")
    Musieli zejść z gęstości tego pustaka bardzo mocno! stąd ma spore rozmiary bo aż48cm
    I pewnie tu musi tak też być ..

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Porotherm na ściany jednowarstwowe się nie nadaje, jeżeli inwestor chce ścianę jednowarstwową to pozostoje jedynie beton komórkowy. Bloczki Termalica maja wsp przewodzenia ciepla ponizej 0,2 W/m2K, co będzie za pare lat obligatoryjne by dopuscic budynek do użytkowania nie widziałem takiej ceramiki. Idać dalej lepiej murować ściany nawet docieplane materiałem o najlepszym wsp by zaoszczędzić na ogrzewaniu.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak liniowy współczynnik przenikania ciepła PSI .
    I niestety system bez izolacji termicznej, nie przejdzie ! co z tego iż przepisy jeszcze o tym nie mówią.
    Ale udział mostków termicznych spokojnie może przekroczyć 50% strat przez przenikanie.
    Bloczki Termalica maja wsp przewodzeniae ciepla ponizej 0,2 W/m2K
    przenikania ... nie przewodzenia ... ale jak by ...
    była to lambda W/mK to ... 44 cm pustaka załapie się na U 0,4 W/m^2K i pewnie to jest prawda ... ponieważ
    29 litrów pustaka 44 waży 17 kg .. a 23 litry pustaka 25 waży 19 kg i z proporcji można wywnioskować iż ...
    lambda nie będzie ... 0,141 .. tylko troszkę ponad 0,22 W/mK .. co da U przy 44 cm dokładnie 0,5 ... W/m^2K .
    i to jest realna wartość a nie 2x cieplejsza 0,25 i lepiej !! dodać jeszcze to że system ten mnoży mostki termiczne niczym cyganka wróżby ...

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    dodać jeszcze to że system ten mnoży mostki termiczne niczym cyganka wróżby ...


    A tak poważnie - mostki termiczne to ZAWSZE sprawa kiepskiego wykonawstwa, a nie kiepskiego materiału. Ja mam dom budowany w systemie Profi, czyli na zaprawę cienkospoinową. Spoiny były (i pewnie są wciąż takie, że nie można było tam włożyć zapałki. Same pustaki mają szlifowanie z dokładnością do 1 mm. Można więc powiedzieć, że system pasuje do siebie idealnie. Pewnie by tak było, gdyby nie fakt że na końcu jest jeszcze czynnik ludzki, czyli pan czesław z ekipą, którzy mają teraz za zadanie złożyć system do kupy... I tu moim zdaniem jest jedyny problem ze ścianami jednowarstwowymi. Jak nie masz pewności, że pan czesław tego nie spierd... to nie dawaj mu tej roboty. Albo zrob tak jak ja - weź cieńszego pustaka (ja mam porotherm 30) i dołóż trochę styro. Magiczny parametr U będzie bardziej okazały, a pod kamerką termowizyjną nic się nie pokaże...

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał pollo_loco Zobacz post


    A tak poważnie - mostki termiczne to ZAWSZE sprawa kiepskiego wykonawstwa, a nie kiepskiego materiału. Ja mam dom budowany w systemie Profi, czyli na zaprawę cienkospoinową. Spoiny były (i pewnie są wciąż takie, że nie można było tam włożyć zapałki. Same pustaki mają szlifowanie z dokładnością do 1 mm. Można więc powiedzieć, że system pasuje do siebie idealnie. Pewnie by tak było, gdyby nie fakt że na końcu jest jeszcze czynnik ludzki, czyli pan czesław z ekipą, którzy mają teraz za zadanie złożyć system do kupy... I tu moim zdaniem jest jedyny problem ze ścianami jednowarstwowymi. Jak nie masz pewności, że pan czesław tego nie spierd... to nie dawaj mu tej roboty. Albo zrob tak jak ja - weź cieńszego pustaka (ja mam porotherm 30) i dołóż trochę styro. Magiczny parametr U będzie bardziej okazały, a pod kamerką termowizyjną nic się nie pokaże...
    Chyba nie rozumiesz. Mostki liniowe to np. połączenie ściana-ściana - występują niezależnie od tego, czy wymuruje pan Czesio, czy najlepszy murarz w okolicy. Psi zależy od tego, czy jest izolacja i gdzie, czy to narożnik wklęsły, czy wypukły. Ze ścianami wiążą się też mostki na połączeniach ze stolarką otworową, stropami, czy podłogą na gruncie.

    Błędne wykonanie to tylko dodatkowa atrakcja.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    https://www.google.pl/search?q=porot...cM%3B480%3B360 prosty przykład mostka termicznego, materiał o sporej przewodności, jakim jest ceramika i beton, tu nie ma pustek powietrznych jak w pustaku. To nadproże jest nawet gorsze jak z lat 70 .. gdzie bo bokach były cegły czyli zawsze więcej materiału o gorszej ( lepiej izolującego) przewodności cieplnej, tu jest jakieś 1,5-2cm materiału ceramicznego, całe nic .
    http://www.google.pl/imgres?sa=X&esp...art=31&ndsp=20 tu jest dom najeżony mostkami jak pieczone prosie kaszą.
    Ścianka kolankowa strop, nadproża, oścież, fundament... i lekko w takim domu 30-40% strat to przez ... "ciepły" system na pustaczkach.
    Nawet jeśli jest 30cm izolacji piko mostki występują .. wiąże się to z różnicą powierzchni wymiany wew zew.

  14. #54

    Domyślnie

    Mieliśmy budować pełne piętro z ceramiki 25 cm ale stwierdziliśmy że to ściana " jak z papieru" i zdecydowaliśmy sie na solidne 44 plus ocieplenie, różnica w cenie do zaakceptowania a latem taka gruba ściana oddaje przyjemny chłód. Jak czytam co niektóe posty to dochodzę do wniosku że za 20 lat domy będzię się budować z samego styropianu bo taki ciepły

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale ... przecież można dać 44 i izolacje, tylko lepiej wybrać silikat, cegłę, bloczki fundamentowe.
    Pustaki są bardzo lekkie pojemność 29 L i waga 17 kg .. 25 ma 23 litry i 19 kg ...
    Absolutnie samego ocieplenia ! tylko prymitywny kamień na ściany, czy pustaki betonowe i na to izolacja.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariano1985 Zobacz post
    Mieliśmy budować pełne piętro z ceramiki 25 cm ale stwierdziliśmy że to ściana " jak z papieru" i zdecydowaliśmy sie na solidne 44 plus ocieplenie, różnica w cenie do zaakceptowania a latem taka gruba ściana oddaje przyjemny chłód. Jak czytam co niektóe posty to dochodzę do wniosku że za 20 lat domy będzię się budować z samego styropianu bo taki ciepły
    Pewnie, przecież materiał konstrukcyjny musi tylko utrzymać docieplenie - można to zrobić choćby profilami alu A obrazki można wieszać na taśmę klejącą, a szafki wieszać na ośmiorniczkę...

    Ja też jestem zwolennikiem solidnych pustaków na materiał konstrukcyjny. Chociaż bez przesady, że porotherm 25 to ściana jak z papieru - nośność tych ścian jest w zasadzie porównywalna do pustaków 44 cm i spokojnie wystarczy żeby zbudować dom piętrowy z użytkowym poddaszem.
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariano1985 Zobacz post
    Mieliśmy budować pełne piętro z ceramiki 25 cm ale stwierdziliśmy że to ściana " jak z papieru" i zdecydowaliśmy sie na solidne 44 plus ocieplenie, różnica w cenie do zaakceptowania a latem taka gruba ściana oddaje przyjemny chłód. Jak czytam co niektóe posty to dochodzę do wniosku że za 20 lat domy będzię się budować z samego styropianu bo taki ciepły
    Daj znać ile chłodu da Ci ten porotherm44 - najlepiej napisz po 2 tyg. upałów do35C . Pożyjemy - zobaczymy

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Daj znać ile chłodu da Ci ten porotherm44 - najlepiej napisz po 2 tyg. upałów do35C . Pożyjemy - zobaczymy
    To wejdż do domu budowanego za czasów komuny gdzie mury były murami i posiadały słuszną grubość, wiadomo że nie wszystko zależy od grubości ściany ale ma ona istotne znaczenie. Cały parter robimy w płytkach i podłogówce więc zimą ciepło a latem chłodniej niż przy parkiecie.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeśli okna nie są zabezpieczone przed operacją słoneczną, nici z murów ! 45cm, piwnica z 50cm betonowe pustaki i żużlowe z tego to nic.

  20. #60

    Domyślnie

    Z tymi oknami to słuszna uwaga, dom który budujemy to Riwiera 2 więc przeszkleń tam dosyc sporo.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony