dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Dwie zmywarki czy jedna?

    Zmywarka kosztuje mniej więcej tyle samo, co szafka do przechowywania talerzy. Może więc dwie zmywarki obok siebie? Z jednej wyciągamy czyste, a do drugiej wkładamy brudne? Po myciu odwrotnie.

    Kosztowo to prawie bez różnicy.
    Np szafka z trzema szufladami to 600 zł (ikea), a zmywarka 730-1350 (ardo-bosch).
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Czysto tecznicznie na to patrzac, jest to nie do wykonania nie mozesz wyciagnac czesci czystych naczyn i dokladac w tym czasie brudnych, bo te czyste popaprza sie brudnymi resztkami. Do tego majac dwa brudne talerze, bedziesz musial wyciagnac dwa czyste, a jak akurat nie beda potrzebne... to i tak trza do szafki wlozyc. To juz lepiej odrazu wszystko wyciagnac, niz 10 razy przekladac

  4. #4

    Domyślnie

    znajomy zakupil 2 zmywarki wlasnie po to aby, wyciagac czyste naczynia z jednej,i wlozyc brudne, zurzyte do drugiej zmywarki. Drugim powodem bylo lenistwo (nie chcialo mu sie ukladac czystych naczyn w szafkach). Chociaz mysle, ze szafki i tak musisz miec w kuchni Jesli tak ci bedzie wygodnie to czemu nie? Nie wiem czemu Mohag napisal, ze jest to takie problematyczne?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Nie dajmy się zwariować. A skąd będziemy pamiętać. w której jest czysta, a w której brudna zastawa?

  6. #6

    Domyślnie

    Idąc dalej... a jak dziciaki powklądają ci do zmywarkiz czystymi talezami te brudne ??

    Aha - no i piszesz z e porównywalna cena przy załaozeniu ze kupisz 2 zmywarki najtańsze... nei lepiej kupić jedną droższą ?? w średneij cenie??

  7. #7

    Domyślnie

    Wyciagamy czyste z jednej, a brudne wkładamy do drugiej. Jak się skończą czyste, to zmywarka jest PUSTA, a brudna jest pełna. Potem role się zamieniają.
    Myślałem, że to oczywiste.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    trzeba zaopatrzyc sie w podwojne zestawy wszytskich naczyn -
    pomijam talerze i kubki - ktore zwykle wystepuja w liczbie mnogiej
    - ale tez np. dwie maselniczki, dzbanki itd..

    chyba ze gdzies sie zgubiłam w obliczeniach
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  9. #9
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    a mnie się ten pomysł bardzo podoba

  10. #10

    Domyślnie

    i dostosowywujemy menu do zawartości zmywarki (kiedy już zużyjemy większość czystych naczyń)
    jeśli np w zmywarce zostały cztery łyzki i micha, to na obiad kasza po staropolsku (taka z jednej michy jedzona)
    a jeśli nóż i talerzyk to kanapki z masłem
    jeśli kubek i łyżeczka to musimy się herbatką zadowolić
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski
    Wyciagamy czyste z jednej, a brudne wkładamy do drugiej. Jak się skończą czyste, to zmywarka jest PUSTA, a brudna jest pełna. Potem role się zamieniają.
    Myślałem, że to oczywiste.
    ostatnio widziałem zmywarkę szufladową Whirpoola - można ją zastosować do kubków
    Szwagier w pubie ma zmywarkę dz sztućcy - warto to przemyśleć
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka dyrektorka
    i dostosowywujemy menu do zawartości zmywarki (kiedy już zużyjemy większość czystych naczyń)
    jeśli np w zmywarce zostały cztery łyzki i micha, to na obiad kasza po staropolsku (taka z jednej michy jedzona)
    a jeśli nóż i talerzyk to kanapki z masłem
    jeśli kubek i łyżeczka to musimy się herbatką zadowolić
    wlasnie dlatego jest problematyczne. Bo nei mozesz wlaczyc niepelnej brudnej zmywarki, kiedy w czystej jeszcze sa naczynia. A jak wlaczysz jednak, to bedziesz mial dwie czyste zmywarki i trzeba trzecia dokupic na brudne

  13. #13

    Domyślnie

    A to dobre a ja myslałam ze jak sama nazwa ''zmywarka'' służy do zmywania................., nie wiem, ale ja mam bardzo pojemna szuflade ktora jest obok zmywarki, i nie kosztowała 1500zł a pomoeści sie w niej 3x wiecej niz w zmywarce, czyli zastepuje 3 zmywarki, mówiac o przechowaniu juz po umyciu.
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    To jeszcze trzeba trzecią do przechowywania garów, patelni, blach, naczyń do zapiekania i innych używanych w kuchni naczyń

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Nie dajmy się zwariować. A skąd będziemy pamiętać. w której jest czysta, a w której brudna zastawa?
    sprawdzisz po zapachu
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaszczurka
    ...ja mam bardzo pojemna szuflade ktora jest obok zmywarki, i nie kosztowała 1500zł a pomoeści sie w niej 3x wiecej niz w zmywarce, czyli zastepuje 3 zmywarki, mówiac o przechowaniu juz po umyciu.
    No to popatrz ile zaoszczędziłaś
    Ale z Ciebie gospodarna kobita
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Matko boska. To ile ja bym musiała mieć tych zmywarek, żeby nie robić tych wszystkich szafek niezbędnych mi do przechowywania tych wszystkich naczyń kuchennych ??
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    zaraz mi sie przypomniała opowiesc jak brudne dziecko wraca z podwórka ,a ojciec mowi do matki :
    -myjemy czy robimy nowe ?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    zaraz mi sie przypomniała opowiesc jak brudne dziecko wraca z podwórka ,a ojciec mowi do matki :
    -myjemy czy robimy nowe ?
    idealne
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Nieźle: gość pojechał i założył wątek-wygłup, a jak tu gwarno się zrobiło

    Może od razu 3 zmywarki + 2 lodówki + 4 piekarniki? I żadnych szafek już wtedy?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony