dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    a może w każdym pokoju jedna? - każdy właściciel pokoju niech będzie odpowiedzialny za naczynia których sam używa opcji jest wiele...

  2. #22

    Domyślnie

    Pomysł nie jest mój. Taki sposób jest stosowany na "zachodzie". W cywilizowanych krajach zmywarki są od dawna i może dlatego tam nikogo to nie dziwi.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski
    Pomysł nie jest mój. Taki sposób jest stosowany na "zachodzie". W cywilizowanych krajach zmywarki są od dawna i może dlatego tam nikogo to nie dziwi.
    A po co w "cywilizowanym świecie" po dwie zmywarki skoro tam się je fast food i lunch na mieście? Jednorazowych kartoników po chińszczyźnie przecież nie myją.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał JanWerbinski
    Pomysł nie jest mój. Taki sposób jest stosowany na "zachodzie". W cywilizowanych krajach zmywarki są od dawna i może dlatego tam nikogo to nie dziwi.
    A po co w "cywilizowanym świecie" po dwie zmywarki skoro tam się je fast food i lunch na mieście? Jednorazowych kartoników po chińszczyźnie przecież nie myją.
    prawdziwie cywilizowany świat fast food omija szerokim łukiem...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #25

    Domyślnie

    Faktycznie nie dajmy się zwariować. Ja nie chciałabym mieć dwóch zmywarek. Uważam, że to strata miejsca. Lepiej mieć więcej półek czy szafek, bo ich nigdy nie za wiele i przydają się nie tylko na talerze.
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Dwi zmywarki są w domach ortodoksyjnych Żydów, aby nie mieszać koszernych i niekoszernych naczyń czy garów. Ale to dotyczy właściwie wszystkiego w kuchni. I tam rzeczywiście jest to normalne.

  7. #27

    Domyślnie Re: Dwie zmywarki czy jedna?

    Cytat Napisał JanWerbinski
    Zmywarka kosztuje mniej więcej tyle samo, co szafka do przechowywania talerzy. Może więc dwie zmywarki obok siebie? Z jednej wyciągamy czyste, a do drugiej wkładamy brudne? Po myciu odwrotnie.

    Kosztowo to prawie bez różnicy.
    Np szafka z trzema szufladami to 600 zł (ikea), a zmywarka 730-1350 (ardo-bosch).
    tak!
    nienawidzę wyciągać naczyń ze zmywarki

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    to może jeszcze przeszklona zmywarka nad blatem na szklanki i garnuszki do herbaty

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał JanWerbinski
    Pomysł nie jest mój. Taki sposób jest stosowany na "zachodzie". W cywilizowanych krajach zmywarki są od dawna i może dlatego tam nikogo to nie dziwi.
    A po co w "cywilizowanym świecie" po dwie zmywarki skoro tam się je fast food i lunch na mieście? Jednorazowych kartoników po chińszczyźnie przecież nie myją.
    prawdziwie cywilizowany świat fast food omija szerokim łukiem...
    Ciekawe dlaczego McDonald's ma największą sprzedaż z metra we Francji...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A mi też taki pomysł chodzi po głowie.
    A aktualnie 'brudną' zmywarkę można jakoś oznaczyć - są przecież magnesy, albo rózne 'śmiesznostki' w sklepach wszystko po 5 zł.
    Też nie cierpię wyładowywania zmywarki. A ochotnicy jakoś tak chyba w Wietnami wyginęli...
    Jeśli chodzi o miejsce to my raczej nie będziemy wchodzić w kuchenkę, raczej starczy nam sama płyta grzejna + mikrofala z termoobiegiem.
    Także pomysł obiema zmywarkami popieram.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Blekowca, jak udało Ci się odkopać ten wątek???

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Blekowca, jak udało Ci się odkopać ten wątek???
    A żebym to ja wiedział jak Pomysł chodzi mi po głowie ile razy muszę opróżniać tą pierońską pojedynczą zmywarkę a brudne naczynia czekają w kolejce na zapełnienie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pomysł dobry - tylko kuchnia i styl życia musi być odpowiedni - to nie jest rozwiązanie dla każdego - dlatego wiele osób będzie on dziwił
    to że każdy z nas łapie się na nierozładowanej zmywarce to chyba standard
    problem jest inny - w dzisiejszych czasach zmywarki te energooszczędne zużywają mało wody i energi dlatego że długie maja programy - naczynia długo się moczą ... mając dużą rodzinę lub imprezkę nie nadążasz z rozładowywaniem i załadowywaniem kolejnej - zaiast kupować 90 - lepiej kupić 2x 60

    szkoda że juz mam kuchnie zrobioną

  14. #34

    Domyślnie

    Też jestem przychylna różnym nowatorskim rozwiązaniom,nawet tym kontrowersyjnym

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ Zobacz post
    Nieźle: gość pojechał i założył wątek-wygłup, a jak tu gwarno się zrobiło

    Może od razu 3 zmywarki + 2 lodówki + 4 piekarniki? I żadnych szafek już wtedy?
    Akurat dwa piekarniki są OK. Jeden używa się do mięs, pizzy etc., a drugi tylko do ciast. Ewentualnie jak w GB do trzymania butów

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pomysł dobry - tylko kuchnia i styl życia musi być odpowiedni - to nie jest rozwiązanie dla każdego - dlatego wiele osób będzie on dziwił
    to że każdy z nas łapie się na nierozładowanej zmywarce to chyba standard
    problem jest inny - w dzisiejszych czasach zmywarki te energooszczędne zużywają mało wody i energi dlatego że długie maja programy - naczynia długo się moczą ... mając dużą rodzinę lub imprezkę nie nadążasz z rozładowywaniem i załadowywaniem kolejnej - zaiast kupować 90 - lepiej kupić 2x 60

    szkoda że juz mam kuchnie zrobioną
    Odkopałem temat, bo mało znalazłem na ten temat w necie, a zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Pomijam koszty, bo te z pewnością są dyskusyjne, ale pomysł żeby mieć 2 zmywarki (mając dużą kuchnie), wydaje mi się warty przemyślenia. U mnie zmywarka pracuje zwykle raz na dobę, puszczam na wieczór długi program
    Mając 2 zmywarki zmniejszy się ilość niepotrzebnych czynności z przekładaniem czystych naczyń do szafki i wyciąganiem ich z powrotem. Oczywiście nie rozwiąże to wszystkich problemów, ale może zmniejszyć ilość pracy. Przy powtarzających się czynnościach u mnie widzę, że zwykle ok 70-80 % naczyń powtarza mi się przy kolejnych zmywaniach (talerze, kubki, sztućce, miseczki itp). Zwykle wcześniej sprzątam zmywarkę bo wiem, że jeśli tego nie zrobię, to brudne naczynia potem piętrzą mi się w zlewozmywaku i muszą poczekać na sprzątniecie zmywarki. A zlewozmywak jednokomorowy mam znacznie mniejszy niż zmywarkę No i mało fajnie to wygląda/pachnie, do tego w tym czasie mam ograniczony dostęp do kranu
    Dlatego pomysł z wyciąganiem, w pierwszej kolejności, czystych naczyń ze zmywarki nr 1, a wkładaniem brudnych do zmywarki nr 2, wydaje mi się warty przemyślenia. Pod koniec kiedy "brudna" zmywarka jest pełna, a "czysta" zawiera "resztę" naczyń, można wyciągnąć pozostałe naczynia i tylko te powkładać do szafek, a "brudną" włączyć. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na zbędne przekładania ok 70-80% naczyń ze zmywarki do szafki. W skali doby może to nie jest niebotyczny zysk, ale przekładając to na dłuższy czas... wydaje się ze gra jest warta przemyślenia.
    Według mnie pomysł w teorii ciekawy, tylko martwi mnie, że praktycznych zastosowań jego nie widzę. Co może sugerować że teoria nie spina się z praktyką... A może ja za mało szukałem lub jeszcze nie czas na 2 takie urządzenia w kuchni, bo to nie częsty luksus mieć na tyle dużą kuchnie i luźne 1000-1500 zł na drugą zmywarkę.
    Ostatnio edytowane przez dhun ; 16-08-2022 o 17:16

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Też o tym myślałem.
    Musisz mieć miejsce - niemałą kuchnię
    Kasę. 1000 zł?? Da się za tyle kupić? Chciałeś chyba napisać 2.000 zł.
    W następnym domu zmywarka będzie podniesiona na wys +50 cm.

  18. #38

    Domyślnie dokładnie tak

    Cytat Napisał dhun Zobacz post
    Odkopałem temat, bo mało znalazłem na ten temat w necie, a zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Pomijam koszty, bo te z pewnością są dyskusyjne, ale pomysł żeby mieć 2 zmywarki (mając dużą kuchnie), wydaje mi się warty przemyślenia. U mnie zmywarka pracuje zwykle raz na dobę, puszczam na wieczór długi program
    Mając 2 zmywarki zmniejszy się ilość niepotrzebnych czynności z przekładaniem czystych naczyń do szafki i wyciąganiem ich z powrotem. Oczywiście nie rozwiąże to wszystkich problemów, ale może zmniejszyć ilość pracy. Przy powtarzających się czynnościach u mnie widzę, że zwykle ok 70-80 % naczyń powtarza mi się przy kolejnych zmywaniach (talerze, kubki, sztućce, miseczki itp). Zwykle wcześniej sprzątam zmywarkę bo wiem, że jeśli tego nie zrobię, to brudne naczynia potem piętrzą mi się w zlewozmywaku i muszą poczekać na sprzątniecie zmywarki. A zlewozmywak jednokomorowy mam znacznie mniejszy niż zmywarkę No i mało fajnie to wygląda/pachnie, do tego w tym czasie mam ograniczony dostęp do kranu
    Dlatego pomysł z wyciąganiem, w pierwszej kolejności, czystych naczyń ze zmywarki nr 1, a wkładaniem brudnych do zmywarki nr 2, wydaje mi się warty przemyślenia. Pod koniec kiedy "brudna" zmywarka jest pełna, a "czysta" zawiera "resztę" naczyń, można wyciągnąć pozostałe naczynia i tylko te powkładać do szafek, a "brudną" włączyć. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na zbędne przekładania ok 70-80% naczyń ze zmywarki do szafki. W skali doby może to nie jest niebotyczny zysk, ale przekładając to na dłuższy czas... wydaje się ze gra jest warta przemyślenia.
    Według mnie pomysł w teorii ciekawy, tylko martwi mnie, że praktycznych zastosowań jego nie widzę. Co może sugerować że teoria nie spina się z praktyką... A może ja za mało szukałem lub jeszcze nie czas na 2 takie urządzenia w kuchni, bo to nie częsty luksus mieć na tyle dużą kuchnie i luźne 1000-1500 zł na drugą zmywarkę.
    Może pocieszy Cię, że ja właśnie takie rozwiązanie planuję od lat w swoim domu, który właśnie się buduje Mam dokładnie takie same przemyślenia: w pewnym momencie zaczęło mnie denerwować, że w zasadzie każdego dnia przekładam do szafki te same kubki i naczynia, które i tak zostaną wykorzystane w ciągu najbliższych godzin, bo przecież zasadniczo codziennie używa się tych samych naczyń. A że nie lubię robić roboty głupiego, to pomyślałam o tym, że dwie zmywarki mogą to skutecznie rozwiązać. Na szczęście udało się przekonać męża. Plusem będzie to, że w przypadku większych imprez będzie można odpalać dwie zmywarki na raz, a w dużym domu duże imprezy to normalka. Teraz muszę jeszcze przekonać męża, żeby podnieść obie zmywarki na wysokość +50 cm, bo tak samo zaczęła irytować mnie konieczność schylania się, które nie jest zbyt ergonomiczne. Im jestem starsza, tym bardziej mi to doskwiera.

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pierwszy raz zobaczyłem taki pomysł i pomyślałem, w sumie nie głupi... ale. No właśnie, zmywarki musza być koniecznie wyżej.
    Inna sprawa, że w zmywarce zmywam także garniki, patelnie. Chcąc teraz konkretny garnek lub patelnię będę musiał sprawdzić w zmywarce i szafce czy jej nie ma.
    Druga sprawa, wyjmowanie ze zmywarki, nawet wyżej umieszczonej nie jest wygodne. Prowadnice są jakie są.

    Wyjmowanie naczyń ze zmywarki zajmuje mi łącznie 5 minut - po 3-4 talerze na raz. Zamieszanie z szukaniem naczyń po szafkach i zmywarce spowoduje większe straty czasu niż przełożenie wszystkiego w jedno miejsce. Nie wspominając już o różnego typu akcesoriach jak elementy miksera itp. Myślę, że odpowiednie umieszczenie zmywarki w kuchni względem szafek i zapewnienie ergonomii da o wiele więcej korzyści niż 2 zmywarki.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony