dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A-Agata

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie Wyciszenie sufitu

    Witam,
    prosba o pomoc - jak mozna wyciszyc sufit w bloku - glownie chodzi o chodzenie i bieganie dzieci?
    Mieszkanie ma prawie 2,7 m wysokosci wiec 10 cm spokojnie moge je obnizyc.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A-Agata

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    niestety nie mam pojecia.Bok jest sprzed kilku lat, wiec w miare nowy.Sciany to pustaki i beton.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A-Agata

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    lepiej czasami niz zawsze
    A czy ktos moze stosowal system Optima Sonic? na ile jest to lepsze niz przez siebie dobrane elementy sufitu?

  4. #4

    Domyślnie

    wełna albo mata akustyczna (są na allegro) nad sufit podwieszany, a pod profile wiszące na ścianie taśma akustyczna.

    Jednak robiłbym tak tylko przy okazji remontu mieszkania. Wtedy przy założeniu obniżania sufitu wydasz trochę więcej na wełnę, a wydając 1500zł na sufit efekt może być nie warty ceny i wtedy rozczarowanie.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A-Agata

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Do remontu nie moge czekac-musze zrobic to w miare szybko.

    A co z tzw pustką powietrzną? W którym miejscu ma ona byc - nad czy pod wełną mineralną?

  6. #6

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał A-Agata
    Do remontu nie moge czekac-musze zrobic to w miare szybko.

    A co z tzw pustką powietrzną? W którym miejscu ma ona byc - nad czy pod wełną mineralną?
    To nie pokrycie dachu. Pustki nie musisz mieć żadnej.

  8. #8

    Domyślnie Wyciszenie sufitu

    A-Agata, robiłem takie wyciszenie rok temu w pokoju mojej (wtedy) dwulatki. Blok ok. 40-letni, fatalna, dudniąca akustyka. Oprócz sufitu zdecydowałem się także na wyciszenie 3 z 4 ścian, poza tą gdzie jest okno (na całej szerokości), bo dźwięki od stropu niosą się także ścianami. Zabudowa K-G + wełna szklana do tłumienia dźwięków Isovera - Aku-Płyta, 10cm, jedna ściana - 5cm. Wszystko starałem się wykonać wg receptury na maks. izolacyjność akustyczną - maksymalna szczelność połączeń płyta-mur, unikanie mostków akustycznych itd. Uzyskałem jakąś tam poprawę, ale niewielką. Do tego akustyka od dźwięków "wewnętrznych" stała się kiepska - w małym pokoiku, 10m kw. zrobiło mi się od idealnie płaskich ścian echo. Efekt - i tak się wyprowadziłem po niecałym roku gdzie indziej, na ostatnie piętro, aby nie mieć nikogo kto hałasuje nade mną. Tak więc rozważ mocno inwestycję. Może spróbuj Optima-Sonica, w końcu jest dedykowany do tego celu.

    --
    Pozdrawiam
    Michał

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    northern

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    witaj osobiscie mieszkajac w bloku wyciszylem sufit podobnie jak moi przedmowcy czyli 7cm akumaty + plyta gipsowa troszke pomoglo,obecnie firma 'sto' ma w ofercie masy akustyczne do natrysku i nakladania recznego ale cen tych systemow w kraju nieznam ,za granica ceny kosmiczne!

  10. #10

    Domyślnie

    Polecam tak jak ja skorzystać z porady fachowców takich jak . Świetnie doradzili mi w sprawie wyciszenia studia nagraniowego.Wiem że każdy chce jak najlepiej i jak najtaniej, ale cena jest tego warta i jest to przecież jednorazowy wydatek.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-07-2019 o 12:50

  11. #11

    Domyślnie

    Czy wyciszając sufity można się pozbyć w pełni odgłosów z góry? W mieszkaniu nade mną mieszkają dwie małe dziewczynki i ich bieganie po schodach w sobotnie poranki i w nocy jest nie do wytrzymania. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dźwięk roznosi się równomiernie po całym mieszkaniu.
    "Jedna świeczka lampy nie czyni."

  12. #12

    Domyślnie

    Obawiam się, że jedyne wyjście to ...wyjście z mieszkania lub założenie stoperów plus słuchawek choć to ostatnie też nie gwarantuje pełnego sukcesu a jest meczące. Ja mam w bloku istne piekło. Na dole dwa wsciekle cwałujące bachory, systemem zmianowym, jeden galopuje wzdłuż i wszerz metrażu, drugi wypoczywa aby za chwilę, pełen wigoru, go zmienić, lub cwałują jednocześnie.Potrafią tak kilka godzin non stop, niestrudzenie Ostatnio u góry też zalągł się parzystokopytny i mam pełnię doznań akustycznych, z góry i z dołu. Efekt jest taki jakby na głowie rozgrywano wielką pardubicką. Izolacja akustyczna w bloku jest żadna a nawet odnoszę wrażenie, że zamontowano jakieś wzmacniacze dźwięku, powodujące, że "zwykłe " chodzenie sąsiada z góry słychać jak tętent bawołu, słonia lub odgłos burzy z grzmotami. Do niedawna oazą spokoju było mieszkanie matki, gdzie mogłem znaleźć ocalenie. Ale sielanka sie skończyła z chwilą zmiany lokatorów u góry i w konsekwencji rytualnego remontu, który trwał pół roku i zmienił warunki akustyczne tak, że teraz słychać wszystko. A nowi lokatorzy hałasują permanentnie, tak, że nie ma chwili wytchnienia, łomot, walenie, dudnienie rozlega się bez przerwy. Wygląda na to, że nawet nie siadają, są w trybie nieprzerwanej aktywności, czyżby syndrom niespokojnych nóg, adhd? Poprzednich lokatorów przez 40 lat praktycznie nie było słychać

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał A-Agata Zobacz post
    Witam,
    prosba o pomoc - jak mozna wyciszyc sufit w bloku - glownie chodzi o chodzenie i bieganie dzieci?
    Mieszkanie ma prawie 2,7 m wysokosci wiec 10 cm spokojnie moge je obnizyc.
    Fajną pracę wykonuje , my z ich pomocą wygłuszyliśmy całe mieszkanie. Zlecasz i resztą się nie martwisz
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 01-10-2020 o 15:43

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scarlett88 Zobacz post
    Fajną pracę wykonuje my z ich pomocą wygłuszyliśmy całe mieszkanie. Zlecasz i resztą się nie martwisz
    Reklama? 1 post.

    A wracając do tematu - jak dla mnie temat ciężki do ugryzienia - miałem nad sobą ludzi z dziecmi które się bawiły KULĄ DO BILARDA - wyobrażacie sobie co mi się działo gdy ta lądowała na podłodze. Wyciszanie na to nic nie da, ludzie zachowywali się jak zwierzęta, rozmowy nic nie dawały. Wyprowadziłem się w inne mieszkanie i od kilku lat wyznaję filozofię jeżeli blok --> tylko ostatnie piętro.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 01-10-2020 o 15:44

  15. #15

    Domyślnie

    U nas również został zrobiony sufit podwieszany i mata akustyczna, ale nad naszym mieszkaniem mieszkają spoko ludzie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmelowa Zobacz post
    U nas również został zrobiony sufit podwieszany i mata akustyczna, ale nad naszym mieszkaniem mieszkają spoko ludzie
    Cześć, wprowadzamy się do nowego mieszkania, niestety sąsiad na górze położył wylewkę i na to przykleił panele winylowe. Słyszę wszędzie dudnienie kroków. Jak sobie poradziliście z tym problemem.? Wystarczy podwieszany sufit?

  17. #17

    Domyślnie

    hmm nie wiem czy to takie proste ale chyba wełna

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Takie rozwiązania powinny zostac zaprojektowane przez akustyka. Generalnie musiz wiedzieć że ustroje akustyczne wykonuje się od strony źródła dźwięku. Wówczas sa one najbardziej efektywne. O ile sufit podwieszany zwiększy izolacyjność akustyczną od dźwięków powietrznych o tyle dźwięki uderzeniowe dalej będa słyszalne. Niestety izolacje od dźwięków uderzeniowych wykonuje się na zasadzie podłogi pływającej z oddylatowaniem od ścian tak by drgania nie przenosiły się na konstrukcje budynku.
    Tak wiec jak już wcześniej wspmniałem zastosowanie sufitu podwieszonego z wełna np. Superrock sprawi że izolacyjność sufitu od dźwięków powietrznych sie polepszy ale dalej pzoostanie problem dźwięków uderzeniowych.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony