dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jot48

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Jaka tarcza do cięcia gresu?

    Jestem glazurnikiem samoukiem. Zaczynałem od układania płytek na podłodze w kotłowni i spiżarni. Parę miesięcy temu położyłem glazurę i terakotę w łazience. Chyba nienajgorzej mi wyszło bo znajomi mnie chwalili.
    Spodobało mi się to zajęcie i postanowiłem obłożyc schody wewnętrzne płytkami gresowymi (nie stać mnie w tej chwili na wykończenie drewnem). Niestety płytki które posiadam nie dają się przecinać tarczą diamentową będącą na wyposażeniu mojej maszynki do cięcia glazury.Po przecięciu kilku centymetrów pękają.Chcę kupić jakąś lepszą tarczę ale nie wiem czy musi to być tarcza ciągła, czy może być typu turbo? Znalazłem taką w sklepie za rozsądne pieniądze ale znajomy fachowiec straszy mnie, że będzie strzępiła szkliwo na linii cięcia. Na opakowaniu jest napisane, że służy m.in. do cięcia gresu. Proszę pilnie o radę kogoś z większym doświadczeniem, chciałbym zdążyć z robotą przed świętami.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja gres przecinam maszynką do cięcia glazury z tym, że ze trzy razy jeżdżę nią po płytce i jakoś udaje się przełamać. Może musisz wymienić nożyk w swojej. Jeśli chodzi o tarczę diamentowa to oczywiście najlepiej specjalne do ciącia glazury, czyli ciągła bez wcięć. A do wycinania różnych cudów w płytkach to najlepsza jest taka 'krajzega' do płytek zwana fliziarka.

  3. #3

    Domyślnie

    gres techniczny ciąłem zwykłą maszynką do glazury - bardzo ładnie cięła od pierwszego zarysowania - a dziwne docinki robiłem jakąś tarczą pełną i też bez problemów - Ty masz chyba jakiś twardszy gres...

  4. #4

    Domyślnie

    no to ja też się podziele doświadczeniem podobnie jak ty jestem glazurnikeim samoukiem i przerobiłem już problem cięcia gresu. Jak próbowałem ciąć gres maszynką to było kiepsko, wic poszedłem do sklepu i kupiłem tarczę do cięcia betonu (mam szlifierkę 500W) średnica chyba 125. Co ważne, tarcza musi być turbo i jej krawędź nie może być gładka tylko taka ponacinana po obu stronach - nie kupuj tylko tarcz, zresztą co ja ci będe tłumaczył kup sobie trczę która tak wygląda
    http://www.allegro.pl/item492574152_...a_hurtowa.html
    Ja wybieram te najtańsze po 9 -15 zł (toya Topex i inne cuda dla takich profesjonalistów) i tną super. Wycinałem tym wszytsko, równieć te załamania na framudze od drzwi i wygląda to świetnie. Moja rada jest taka nie przepłacaj kup jedną tanią tarczę zobacz jak ci się nią tnie. Jeżeli stwierdzisz ze jest super to kup jeszcze z dwie i jak ci się stępi to założyżysz nową. Co do szczępienia to jedna rada trzeba ciąć powoli. Miłego cięcia

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DanDie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    hmmm ja uzywam tarczy do ciecia na mokro i przycinarki do plytek
    kupilem ostatnio chyba w castoramie za jakies 180zl

    na mokro idzie naprawde idealnie czy gres czy klinkier

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Pomijajac sprzet jakim tniesz gres, b.duze znaczenie ma rowniez jego rodzaj.
    Nie uzywajac wodnego ciecia, nie licz na to ze nie bedziesz mial odpryskow.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Gres dobrze sie tnie wylacznie na mokro . Tanie przecinarki maja zbyt mala moc i obroty , aby dobrze to zrobic .
    Tarcza powinna byc ciagla . Gres do IV klasy scieralnosci , przetniesz tania tarcza . Jak chcesz przeciac pod katem 45* , to tarcza musi byc hartowana . Czyli droga .
    Jezeli podczas ciecia plytka peka , to tarcza jest zuzyta , badz cos lezy na stole , jakas drobina .

  8. #8

    Domyślnie Re: Jaka tarcza do cięcia gresu?

    Cytat Napisał jot48
    Jestem glazurnikiem samoukiem. Zaczynałem od układania płytek na podłodze w kotłowni i spiżarni. Parę miesięcy temu położyłem glazurę i terakotę w łazience. Chyba nienajgorzej mi wyszło bo znajomi mnie chwalili.
    Spodobało mi się to zajęcie i postanowiłem obłożyc schody wewnętrzne płytkami gresowymi (nie stać mnie w tej chwili na wykończenie drewnem). Niestety płytki które posiadam nie dają się przecinać tarczą diamentową będącą na wyposażeniu mojej maszynki do cięcia glazury.Po przecięciu kilku centymetrów pękają.Chcę kupić jakąś lepszą tarczę ale nie wiem czy musi to być tarcza ciągła, czy może być typu turbo? Znalazłem taką w sklepie za rozsądne pieniądze ale znajomy fachowiec straszy mnie, że będzie strzępiła szkliwo na linii cięcia. Na opakowaniu jest napisane, że służy m.in. do cięcia gresu. Proszę pilnie o radę kogoś z większym doświadczeniem, chciałbym zdążyć z robotą przed świętami.
    zajmuję się zawodowo możę byc tarcza cedima jest świetna ale kosztuje około 120 zl są też polskie jak żbik albo ryś kosztują około 60 zł . Ważna jest przy tym dobra szlifierka bo można bardzo łatwo spalić taką tarczę i się wtedy już nie przyda i nie cisnąć na siłe ponieważ można "spalić" tarczę

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Gres dobrze sie tnie wylacznie na mokro . Tanie przecinarki maja zbyt mala moc i obroty , aby dobrze to zrobic .
    Tarcza powinna byc ciagla . Gres do IV klasy scieralnosci , przetniesz tania tarcza . Jak chcesz przeciac pod katem 45* , to tarcza musi byc hartowana . Czyli droga .
    Jezeli podczas ciecia plytka peka , to tarcza jest zuzyta , badz cos lezy na stole , jakas drobina .
    nie wyłącznie zwykła maszynka marki hufa kupisz tylko w Niemczech daję radę i podejrzewam ,że te u nas dostępne jak montolit czy rubi też dadzą radę a ja nawet ciełem nasza zwykłą Polską maszynką Walmer( wprawdzie nie polecam) i też dało radę a twardy to dopiero jest włoski gres na baseny Floor Gres

  10. #10

    Domyślnie

    Sebastian
    Przeciac tanio - przetniesz . Wystarczy zwykla tarcza do szlifierki katowej - 15 PLN . Ale ja piszac o cieciu , mialem na mysli jakosc profesjonalna - bez odpryskow . Rowniez pod katem 45* .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Sebastian
    Przeciac tanio - przetniesz . Wystarczy zwykla tarcza do szlifierki katowej - 15 PLN . Ale ja piszac o cieciu , mialem na mysli jakosc profesjonalna - bez odpryskow . Rowniez pod katem 45* .
    jeśli mówisz o fazowaniu to się zgodzę tylko dobrą szlifierką z dobrą tarczą albo dobrą maszyną na mokro (ale nie jakimś szitem z hipermarketu) swoją drogą nigdy taką tanią tarczą nie ciąłem musiałbym spróbować. ale przyciąć kafel po prostej to ja akurat przytnę ci zwykłą maszynką może laik nie da rady ale jeśli ty jesteś profesjonalistą to powinieneś dać radę

  12. #12

    Domyślnie

    No i daje , tylko jak czytam posty o tanim cieciu gresu , to nie moge sie powstrzymac .
    Uzywam dwoch maszyn do ciecia na mokro . Roznia sie moca i predkoscia obrotowa tarczy . Tarcze dobieram w zaleznosci od twardosci gresu . Bo nie da sie jedna tarcza ciac gresu IV i VIII klasy scieralnosci .

    Tanie tarcze do szlifierki katowej , sa zaskakujaco skuteczne . Ciezko jest jednak taka szlifierka ciac po linii prostej .

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    No i daje , tylko jak czytam posty o tanim cieciu gresu , to nie moge sie powstrzymac .
    Uzywam dwoch maszyn do ciecia na mokro . Roznia sie moca i predkoscia obrotowa tarczy . Tarcze dobieram w zaleznosci od twardosci gresu . Bo nie da sie jedna tarcza ciac gresu IV i VIII klasy scieralnosci .

    Tanie tarcze do szlifierki katowej , sa zaskakujaco skuteczne . Ciezko jest jednak taka szlifierka ciac po linii prostej .
    ale nie można się porównywać też do laików jak chcą tanio to może i dobrze że sami sobie kombinują trzeba doradzić i tyle.

  14. #14

    Domyślnie

    jak gres to tylko ciecie na mokro wchodzi w gre i żadne tarcze turbo

    jesli chodzi o proste ciecie to strata czasu byłoby to robic na czyms innym niz na glazurnicy.mam walmera i nożyk chyba montolit i tnie jak marzenie bez odprysków,odłamujących sie rógów i innych problemów ale fakt że trzeba miec to cos żeby tak uciaść

    co do twardosci płytek to jeszcze żaden gres mnie nie zaskoczyl ale ciołem ostatnio klinkierowe płytki 10mm i to jest dopiero twarde
    Tu była reklama

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony