dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Witam,
    licze koszty budowy domu. Czy ktoś pamięta ile betoniarek 150 l może wykręcić ekipa złożona z 4 osób w ciągu 1 godziny?
    A ile 250 l? Lub też w ciągu całego dnia. Mam na myśli produkcję betonu do fundamentów.
    Piotrek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak szybko pracują
    Bardziej opłaca sie zamówić beton z gruchy /mniej roboczo-godzin/
    Majka

  3. #3

    Domyślnie

    zakładam, że wszyscy pracują szybko i uczciwie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Co do wylania ławy fundamentowej to stanowczo polecam jednak usługi sprawdzonej betoniarni. Żądaj także od nich atestu na beton wyprodukowany w tym dniu. Jeżeli w okolicy jest kilka betoniarni to targuj się. Ustalenie innej płatności niż cennikowej jest naprawdę możliwe.(mnie po prostu nie policzyli pracy Sztetera).

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Wowka za cenne wskazówki.
    Czy ktoś jednak w przybliżeniu jest w stanie przypomnieć sobie ile m3 betonu może wykręcić przez cały dzień (lub godzinę) ekipa złożona z 4 osób solidnie pracujących z betoniarką 150 lub 250 litrów?
    Piotrek

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Piotrek zdradź do czego jest to Ci potrzebne. Raczej nie robi sie kalkulacji wdłg "ile razy ekipa nawróci taczkami". Jeżeli chcesz robić systemem gospodarczym - umów się za dzieło. Pozdr.

  7. #7

    Domyślnie

    chodzi o to, że ludzie chcą tzw dniówkę, dlatego chcę policzyć ile m3 betonu zrobią mi w ciągu jednego dnia. Ale chyba zrobię tak jak mówisz - umówię się na dzieło lub wezmę z wytwórni.
    Piotrek

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    W pełni zgadzam się z Majką. Najlepiej zawrzeć umowę o dzieło. Wiem z doświadczenia, że gdy płaciłem za godzinę to robotnik "szanował" swój czas. Chyba, że masz układ w którym murarz pracuje „od metra” a pomocnik na godziny. Wtedy "tempo" pracy pomocnika bierze na siebie majster (i jest w tym skuteczny).
    Naprawdę trudno jest zgrać pracę przy betoniarce tak aby robota była ciągła. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników jak choćby odległość od betoniarki do miejsca wylania betonu w fundament (a przecież ta odległość będzie się zmieniała podczas pracy) czy też utwardzenie podłoża po którym będzie jeździła taczka.

    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9

    Domyślnie

    tylko umowa o dzieło. mieli mi wylac strop we wtorek dzisiaj jest piątek a najprawdopodobnie wyleją w środę pracują po 8-10 godzin z przerwami ale jakie długie są przerwy????????? Jak jestem na budowie to krótkie ale jak mnie nie ma? mimo że mają spóżnienie 8 dni cena ta sama a gdyby mi się spieszyło to powinienem odliczać za niedotrzymanie terminów.przelicz sobie na dniówki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony