dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81

    Domyślnie

    Ona333 podpowiedz/-dzcie proszę w sprawie okapu kominowego z wydmuchem na zewnątrz:
    1. jak spisuje się to pochylenie czerpni?, bo do tej pory miałam do czynienia tylko z poziomym okapem. Na pewno nie uderza się głową, ale czy nie ciągnie gorzej?
    2. szukamy raczej cichego, co w tej chwili jest ciche? Bo kilka lat temu zawiedliśmy się na TEKA NC2 60, który niby miał mieć 48dB, a startował jak odrzutowiec
    Co sądzcie o GORENJE DVG600ZBE ??
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 04-07-2017 o 00:24

  2. #82

    Domyślnie

    spotkaliście się z taką sytuacją że okap dostosowuje prędkość wentylatora do oporów instalacji? Zakupiłem okap Amica OKC656S i jest on potwornie głośny nawet na I biegu. Jeżeli ściągnę rurę odprowadzającą opary, robi się cicho. Do wlotu do komina mam ok 120cm.. tyle że jest on z boku i mam jeden łuk 90 stopni i kolanko 90 stopni. Źródłem oporów jest właśnie to kolano 90 stopni. Będę to przerabiał na 2x45 stopni, może hałas się zmniejszy. Mój poprzedni okap nie zwiększa obrotów po podłączeniu do kanału i dlatego to zachowanie nowego okapu mnie dziwi. Na infolinii oczywiście żadnego problemu nie widzą. Też tak macie w swoich okapach?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  3. #83

    Domyślnie

    Mój okap miał to samo, więc go zwróciłem i kupiłem inny. Może mało pomocne, ale to chyba najprostsze

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Opory powodują , że jest głośniej i okapy są mniej wydajne .Rura powinna mieć min 150 a załamanie 90 to nieporozumienie ...

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał CZARNY. Zobacz post
    Opory powodują , że jest głośniej i okapy są mniej wydajne .Rura powinna mieć min 150 a załamanie 90 to nieporozumienie ...
    Ta dyskusja jest bez sensu. Zasadniczym czynnikiem głośności okapu jest szum powietrza powodowany przez przewód wywiewny. A na ten szum ma wpływ średnica, liczba i kąt zagięć oraz zwężenia. Generalna zasada: im grubszy, prostszy i krótszy kanał wywiewny - tym cichszy okap. Jak puścisz sobie okap przed montażem do kanału to każdy będzie cichy.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Ta dyskusja jest bez sensu. Zasadniczym czynnikiem głośności okapu jest szum powietrza powodowany przez przewód wywiewny. A na ten szum ma wpływ średnica, liczba i kąt zagięć oraz zwężenia. Generalna zasada: im grubszy, prostszy i krótszy kanał wywiewny - tym cichszy okap. Jak puścisz sobie okap przed montażem do kanału to każdy będzie cichy.
    nie do końca. Zasadniczym źródłem głośności mojego okapu nie jest szum powietrza tylko zwiększone obroty wentylatora. Ostatecznie, po przeróbce, został tylko łuk 90 stopni i kolano 45 stopni włożone w rozkuty przewód kominowy i skierowane do góry. Zatem opory niezbyt duże ale okap dalej głośny. Nie tak jak na początku ale jednak. U mojego znajomego 3 kolana 90 stopni, spiro długie na ok 6m i okap zdecydowanie cichszy niż mój....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #87

    Domyślnie

    Próbowałam sprawdzić ie ma mój, ale nie doszukałam się tej informacji. Mój tez jest dosyć głośny staram się go nie używać, ale co zrobić. Czytam sobie https://tekstowy.net/jaki-okap-wybra...ierajac-okapy/ i kto wie, może przy najbliższym remoncie podziałam w tym kierunku. Jakbyście mieli jeszcze jakieś spostrzeżenia to będę przeglądać wątek.

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Mój okap też kiedyś hałasował a teraz mruczy 24dB.
    Rozwiązałem ten problem u siebie i u kilku moich klientów. Wyrzucam trefne silniki i instaluje wentylatory kanałowe harmana na wylocie okapu w szafce lub przy samym kominie. Słychać tylko szmer powietrza. Silnik ma 24 dB (Poziom 20 dB to ledwo słyszalny szept.) Instaluję też czujnik temperatury i gdy czajnik zagotuje wodę sterownik włącza 1 bieg silnika (150m2/h) automatycznie, gdy spadnie temperatura w okolicach okapu to go wyłącza. Kraków i okolice

  9. #89
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Kolejny okap wyciszony, to słychać! : https://www.youtube.com/watch?v=pGY6...ature=youtu.be

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie ma cichych okapów to raz
    Te ciche są ciche na 1 biegu (może na drugim), kupuj okap o dużo większej wydajności niż potrzebujesz i załóż, że wyższych biegów nigdy nie użyjesz.
    Ja "wyrzuciłem" silnik na strych a i tak jest względnie głośno od tłoczonego powietrza.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #91

    Domyślnie

    Ja też szukam czegoś cichego do 1 tys, ponieważ mam małe dziecko.

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejWalczak Zobacz post
    Ja też szukam czegoś cichego do 1 tys, ponieważ mam małe dziecko.
    Masz problem z wyszukiwarką?

    https://pl.lmgtfy.com/?q=okap+kuchenny&pp=1

  13. #93
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Roberto_75

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cichy okap to taki, który jak go włączysz na I biegu, będzie miał nie więcej niż 50 dB. Sprawdź to po prostu na stronie producenta, zwykle to podają.
    Wiadomo,że jak włączysz 3 palniki i na jednym bulgocze zupa, na drugim ziemniaki, a na trzecim smażysz kotlety, to trzeba okap trochę podkręcić i wedy będzie głośniejszy. No ale to tylko przez jakiś czas.
    - tutaj piszą, że lepszy będzie okap z podłączoną rurą, która idzie do komina, niż taki z samym filtrem węglowym, bo jak się powietrze kotłuje i nie wylatuje z kuchni, to jest głośniej
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 06-02-2020 o 14:23

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony