dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111
    Jedyny słuszny sposób to posłuchać jak okap pracuje, inaczej się nie da . Co do głośności podawanych przez producentów to są zupełnie różne a dodatkowo każdy człowiek słyszy inaczej itd. Trzeba znaleźć interesujący nas okap w sklepie i posłuchać, ewentualnie zawierzyć opiniom innych ale najlepiej zawierzyć własnym uszom
    To jak słyszymy to fakt można mieć bardziej czuły słuch, ale raczej ciężko kombinować przy podawaniu głośności pracy w dB, tutaj chyba temu parametrowi można spokojnie zaufać.

    SemperSolus ciekawy link, chociaż dla Josephine to pewnie wchodzą w grę okapy kominowe, zwłaszcza przy takim rozwiązaniu jak łączona kuchnia z resztą domu.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Co do kombinowania przy podawaniu głośności okapów to niestety kombinują
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111
    Co do kombinowania przy podawaniu głośności okapów to niestety kombinują
    Oczywiście że kombinują.
    Ja kupiłem okap przy ktorym na stronie sprzedawcy było napisane że głośność to 38dB, a w instrukcji znalazłem że max głośność to 52dB.
    Po prostu chwyt marketingowy. Sprzedawca zapewne podał głośność na najniższym biegu a producent na najwyższym. Myślę jednak, że nie są to złe wartości dla okapu o wydajności max 750 m3/h.
    W praktyce jednak okapu jeszcze nie słyszałem, nadal leży w hurtowni i czeka na mnie.
    Pzdr
    QbaB

  4. #24

    Domyślnie

    Mój okap Globalo Ergi 90.2 Max na pierwszym biegu jest bardzo cichy, 44 dB, nadrugim słychac go dośc mocno (49dB), a na 3 (58dB) to juz wyje. Ale najczęsciej używam 1 i 2 biegu. Na 1 czasem zapominam wyłączyć

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał QbaB
    Cytat Napisał popey111
    Co do kombinowania przy podawaniu głośności okapów to niestety kombinują
    Oczywiście że kombinują.
    Ja kupiłem okap przy ktorym na stronie sprzedawcy było napisane że głośność to 38dB, a w instrukcji znalazłem że max głośność to 52dB.
    Po prostu chwyt marketingowy. Sprzedawca zapewne podał głośność na najniższym biegu a producent na najwyższym. Myślę jednak, że nie są to złe wartości dla okapu o wydajności max 750 m3/h.
    QbaB
    Jak jest podawana głośność to powinno być napisane na którym biegu, zazwyczaj jest to właśnie pierwszy i tutaj nie ma zdziwienia. Tak samo jak obliczasz wzór na wydajność okapu tu jest MINIMALNA wydajność jaką powinien mieć, tzn. jeśli kupisz na styk to z 3 biegu będziesz musiał korzystać jak masz zapas to można się bez niego obyć. Są takie niuanse, ale po prostu trzeba się wczytać i nie kupować na szybko tak jest teraz ze wszystkim...

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    a w jaki sposób obliczyć odpowiednią wydajność? Tzn. żeby kupić taki, który nie musi pracowac na najwyższym biegu?
    Wstępnie wybrałam Ciarko ORW 38, wydajność ma podobno 800 m3/h, 49 dB
    i drugi podobny: Franke Tunnel FTU 3807 W XS, 600 m3/h, 51 dB

    Nie wiem, na którym biegu osiągają taką głośność, ale tu wygląda, że mocniejszy jest cichszy??
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  7. #27

    Domyślnie

    powiedzcie mi proszę czy okap ze szkłem jest do d... tzn trzeba go non top myć.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    powiedzcie mi proszę czy okap ze szkłem jest do d... tzn trzeba go non top myć.
    Nie. U mnie zawsze wygląda na czysty, a kurz wycieram gora raz na tydzień-dwa tygodnie. A uwielbiam porządek. Nic na nim nie widać.Trzeba by się naprawdę przyglądać. Bardziej by mnie wkurzały odciski palcow na inoxie. Ale akurat ten okap ma dobra blachę i się nie ciapie. No i przyciiski takie, że nie widać paluchów.

  9. #29

    Domyślnie

    Czy ktos z Was wie jak sprawuje sie ten okap - Amica OKC6726I? Bardzo pasowałby nam do kuchni, ale jak z glosnoscia i wydajnoscia?


  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Najcichszy okap to taki gdzie wentylator nie jest w okapie, nie jest nawet w kuchni a jest w kominie gdzieś pod dachem. Polecam kupić np. wentylator kanałowy + płynną reg. obrotów. Wtedy kupujecie z taką wydajnością jaką wam się podoba i takie wentylatory są o wiele lepsze niż w dobrych/najlepszych okapach.

  11. #31

    Domyślnie

    dzięki śliczne - tak się obawiałem, że tłuszcz będzie się osadzał na szybie.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał QbaB
    Cytat Napisał popey111
    Co do kombinowania przy podawaniu głośności okapów to niestety kombinują
    Oczywiście że kombinują.
    Ja kupiłem okap przy ktorym na stronie sprzedawcy było napisane że głośność to 38dB, a w instrukcji znalazłem że max głośność to 52dB.
    Po prostu chwyt marketingowy. Sprzedawca zapewne podał głośność na najniższym biegu a producent na najwyższym. Myślę jednak, że nie są to złe wartości dla okapu o wydajności max 750 m3/h.
    W praktyce jednak okapu jeszcze nie słyszałem, nadal leży w hurtowni i czeka na mnie.
    Pzdr
    QbaB
    Okap juz mam, choć nie zamontowany to jednak podłączyłem go i posłuchałem.
    Okap ma 3 biegi. Pierwsze dwa prawie nie różnia się głośnością, trzeci natomiast jest głośny. To chyba dobre podejscie bo trzeci bieg przydaje sie tylko jak cos sie przypali a wtedy głośność to najmniejszy problem
    Napisze jeszcze kilka wad i zalet dla potomności:

    Minusy tego okapu to:
    - przyciski, wystają z obudowy,bedzie problem z czyszczeniem przestrzeni obok nich i pomiędzy
    - na pierwszym biegu słychać delikatne buczenie jakby transformatora
    - przy regulacji oświetlenia na najniższych poziomach też słychac delikatne
    buczenie
    - przy regulacji oswietlenia trzeba najpierw włączyc pełną moc a pozniej mozna sciemnić
    Plusy:
    + okap moim zdaniem jest cichy na pierwszych 2 biegach
    + regulacja oświetlenia
    + szklany - łatwiejsze czyszczenie
    + skośny - bez obijania głowy
    + timer - opoźnione wyłaczenie
    + szerokość 90cm

    okap to Mastercook Umbriel

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Czy ktoś wie coś na temat okapów kuchennych, które tak jakby wyciąg mają zamontowany na strychu czy kominie i tam się włącza silnik i ciągnie wtedy z kuchni i jest cicho? Kompletnie nie wiem, pod jakim "hasłem" tego szukać....

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK
    Czy ktoś wie coś na temat okapów kuchennych, które tak jakby wyciąg mają zamontowany na strychu czy kominie i tam się włącza silnik i ciągnie wtedy z kuchni i jest cicho? Kompletnie nie wiem, pod jakim "hasłem" tego szukać....
    Wydaje mi się, że nie kupisz tego na rynku a trzeba sobie to zrobić - czyli musisz poprosić jakiegoś faceta co nie ma lewych rączek .
    Kupujesz okap taki jaki ci odpowiada wizualnie z filtrem metalowym do elektrycznej kuchenki a lepszym filtrem czyli gęściejszym do gazowej (najlepiej bez wentylatora bo te co są w okapach są do du..), następnie kupujesz wentylator np. kanałowy TD 250/100 (http://www.venture.pl/produkt,31,TD,pl.htm) ma ona 2 biegi lub można zamontować do niego płynny reg. obrotów. Wentylator umieszczasz w kominie/rurze jak najdalej od kuchni najlepiej na strychu. Lub możesz go obudować płytami g-k z wełną w kuchni jak najwyżej od uszu - również powinno być cicho.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK
    Czy ktoś wie coś na temat okapów kuchennych, które tak jakby wyciąg mają zamontowany na strychu czy kominie i tam się włącza silnik i ciągnie wtedy z kuchni i jest cicho? Kompletnie nie wiem, pod jakim "hasłem" tego szukać....
    o tutaj są takie, przystosowane do pracy z silnikiem zewnętrznym+silniki zewnętrzne

    http://www.kupp.highline.pl/pl,70,ok...produkt96.html

  16. #36

    Domyślnie

    http://www.okapykuchenne.pl/shop,list,006 - tutaj są silniki do kupienia. Oni na pewno podpowiedzą ci to zamontować, i jakie okapy się do tego nadają...
    W 2 silnku Fabera jest nawet instrukcja montażu w PDF...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Okapu jeszcze nie wybrałam, ale gotuję już jakiś tydzień bez niego - przypomnę swoją sytuację: kuchnia otwarta praktycznie na cały dom. Bałam się, że smrodki będą się potwornie rozprzestrzeniać, ale okazuje się, że wentylacja mechaniczna daje sobie radę nawet podczas smażenia (w tym przypalania) potraw. Myślę więc, że w moim przypadku wystarczy mi nawet okap o niedużej mocy głównie po to, żeby zatrzymywać tłuste opary, no i fajnie byłoby, żeby nie był głośny.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze okapu, ale nie przejmuję się jego hałasem. Doprowadziłem kanał wentylacyjny (nad sufitem GK) w miejsce okapu, a drugi koniec przez pion kominowy do kominka wentylacyjnego na dachu. Na poddaszu założony wentylator kanałowy plus kabel pociągnięty do okapu. Ten wentylator mam zamiar włączać przyciskiem okapu. To plany. Praktyka pokaże czy się sprawdzi - powinien być niemal niesłyszalny..

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Super, dziękuję, czy już wiem, że muszę szukać okapu przystosowanego do pracy z silnikiem zewnętrznym

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał vezyrek
    Czy ktos z Was wie jak sprawuje sie ten okap - Amica OKC6726I? Bardzo pasowałby nam do kuchni, ale jak z glosnoscia i wydajnoscia?

    witaj, użytkuję go od roku. POdczas gotowania używam prędkości 2, w przypadku kapusty, trzeba 3 Na 3 jest już dość głośny. Ale to są skrajne przypadki. Na 2 go słychać, ale nie przeszkadza to w oglądaniu Tv, słuchaniu radia.
    Generalnie polecam
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony