dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 93
  1. #41

    Domyślnie

    Dziekuje za informacje kaśka maciej

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Kupiony TEKA + 2 filtry węglowe - cały koszt z wysyłką 318 zł
    Głośny, może dlatego że tani, polecana firma ale nie jestem zadowolona na razie mam inne wydatki ale w przyszłym roku go zmieniam.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agami
    http://www.okapykuchenne.pl/shop,list,006 - tutaj są silniki do kupienia. Oni na pewno podpowiedzą ci to zamontować, i jakie okapy się do tego nadają...
    W 2 silnku Fabera jest nawet instrukcja montażu w PDF...
    Concept poraża ceną.
    Cały czas zastanawiam się nad kupieniem w miarę taniego okapu i jak się nie sprawdzi (zwłaszcza jak będzie zbyt głośny), to wyrzucić mu silnik i zamontować w G-K (mam go pod sufitem od ściany do ściany) bardziej wydajny i obłożyć go wełną. Tylko że to byłby kolejny eksperyment i wydanie na niego 1299zł raczej mi się nie uśmiecha. Ta instrukcja jednak uzmysłowiła mi rozwiązanie mojego problemu ze zbyt małą ilością kanałów - wyrzut przez ścianę. Sęk tylko w tym, że najbliższa ściana jest tarasowa i żonie nie spodobałaby się wyrzutnia w tym miejscu.

  4. #44

    Domyślnie

    Mam okap podszafkowy Amica OSC 6552I - według producenta 51 dB.
    Jest głośny i tyle

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał magga
    o tutaj są takie, przystosowane do pracy z silnikiem zewnętrznym+silniki zewnętrzne

    http://www.kupp.highline.pl/pl,70,ok...produkt96.html
    A znasz ich ceny? KDEM 9350.0 E + EMI 10, byłoby dla mnie interesującym rozwiązaniem, gdyby cena było umiarkowana.
    Na marginesie - na Allegro jest aukcja z IKDEM 9350.0, czyli wyspowym. Cena 1499zł. Gość podaje "wydajność wentylatora" 1000m3/h. Nie pisze tylko czy... wentylator jest w cenie. Obstawiam, że nie i gość szuka naiwnych

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Cytat Napisał Agami
    http://www.okapykuchenne.pl/shop,list,006 - tutaj są silniki do kupienia. Oni na pewno podpowiedzą ci to zamontować, i jakie okapy się do tego nadają...
    W 2 silnku Fabera jest nawet instrukcja montażu w PDF...
    Concept poraża ceną.
    Cały czas zastanawiam się nad kupieniem w miarę taniego okapu i jak się nie sprawdzi (zwłaszcza jak będzie zbyt głośny), to wyrzucić mu silnik i zamontować w G-K (mam go pod sufitem od ściany do ściany) bardziej wydajny i obłożyć go wełną. Tylko że to byłby kolejny eksperyment i wydanie na niego 1299zł raczej mi się nie uśmiecha. Ta instrukcja jednak uzmysłowiła mi rozwiązanie mojego problemu ze zbyt małą ilością kanałów - wyrzut przez ścianę. Sęk tylko w tym, że najbliższa ściana jest tarasowa i żonie nie spodobałaby się wyrzutnia w tym miejscu.
    Okap z silnikiem zewnętrznym to bardzo fajna rzecz - swego czasu dość mocno się tym interesowałam nawet widziałam takie cudo na ekspozcyjii - w Warszawie, okap bardzo cicho pracował - był niemal niesłyszalny ale niestety nie mogłam sobie czegoś takie zamontować i pozostało kupienie tradycyjnego okapu. Podobnie jak moi przedmówcy miałam problem z wyborem, gdyż jest tego bardzo dużo. Poczytałam trochę w necie o tych głośnościach i wiem że na średnim biegu nie może ona przekraczać 50 dB. Mój okap ma 4 biegi, na ostatnim 59 dB i wydajności 820 m3/h, na pierwszym biegu ma tylko 38 dB. I faktycznie jest dość cichy, bez problemu radzi sobie z pochłanianiem oparów - nie słychać go w salonie.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał malwa23
    Mój okap ma 4 biegi, na ostatnim 59 dB i wydajności 820 m3/h, na pierwszym biegu ma tylko 38 dB. I faktycznie jest dość cichy, bez problemu radzi sobie z pochłanianiem oparów - nie słychać go w salonie.
    A co to za okap?

  8. #48

    Domyślnie

    kupiłam Magneri 60.4 MAX marki Globalo


  9. #49

    Domyślnie

    A ja szukam okapu podszafkowego. Oczywiscie w miarę cichego. Co radzicie?

  10. #50

    Domyślnie

    podciągam temat
    Może ktoś ostatnio kupił i wypróbował jakiś cichy okap?
    Mnie interesuje kominowy tradycyjny metalowy (lub z czarnym szkłem z przodu) ale musi mieć szerokość 90 cm,
    Proszę o podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez koniczynka97 ; 28-02-2011 o 14:21

  11. #51

    Domyślnie

    Może jednak ktoś poleci jakiś CICHY okap kominowy 90 cm?
    Już prawie byłam zdecydowana na
    TEKA DHB 90 (28 dB -45 dB, wydajność 880 m3) cena ok, 1350 zł,
    albo DH 190 32-45 dB , wydajność 580 cm3, cena ok. 1000 zł -
    ale znalazłam bardzo negatywne opinie w internecie i to właśnie odnośnie hałasu.

    Podobno są głośne. Ale może to tylko subiektywne odczucia?

    PORADŹCIE COŚ

  12. #52

    Domyślnie

    halas to zawsze odczucie subiektywne
    wydaje mi sie,ze ma tu jeszcze znaczenie akustyka w domu
    a ze producenci wyciagow zanizaja wartosci,to tez jeszcze inna sprawa

  13. #53

    Unhappy

    Witam
    Minęło kilka miesięcy, a ja nadal nie mam okapu
    Niestety dom jest tak straaaaaaaaaaasznie akustyczny, że jak gotuję wodę w czajniku elektrycznym,
    to trzeba pogłaśniać TV. A wtedy osoby będące w pokoju na górze twierdzą, że telewizor ryczy .
    Ktoś tu radził, że najlepiej sprawdzić na miejscu. Ale jak to zrobić? Zeby sprawdzić, czy będzie za głośny, to muszę go kupić, a jak kupię i będzie za głośny, to będzie ,,po ptakach"!
    Nie chciałabym zmieniać po roku

  14. #54

    Domyślnie

    KTOŚ użytkuje taki okap:http://allegro.pl/okap-maan-vertical...277231284.html cena zachęcająca,ale co z jakością :/
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  15. #55

    Domyślnie

    Podciągam temat
    Może w tym czasie ktoś kupił CICHY OKAP?
    Albo inaczej: jeśli ktoś kupił jakikolwiek okap, to może podać ile dB podaje producent a jakie są odczucia w czasie użytkowania?
    cichy, da się wytrzymać, głośny?
    myślę, że wiele osób by skorzystało

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asia**
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    opolskie
    Posty
    356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ech.. mam Teka dot isla. Producent podaje 49 DB. Ma 4 biegi. Na 2 słychać go tak jak wiatrzysko na dworze, na 3 jest już głośno, 4 nie do wytrzymania. Do gotowania wystarcza 2 bieg, no chyba że używam wszystkich pól, to wtedy ewentualnie 3 bieg.

  17. #57

    Domyślnie

    Super, właśnie o takie informacje mi chodzi.
    Proszę o więcej

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    0rafal0

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    KTOŚ użytkuje taki okap:http://allegro.pl/okap-maan-vertical...277231284.html cena zachęcająca,ale co z jakością :/
    Witam, ja zakupiłem u nich na stronie okap Maan http://www.okapymaan.pl/okapy_kuchen...rn_quadro.html. I razem z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni. Okap pięknie się prezentuje i jest naprawdę cichy, a i dodam że firma Maan produkuje okapy od 25 lat.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0rafal0 Zobacz post
    Witam, ja zakupiłem u nich na stronie okap Maan http://www.okapymaan.pl/okapy_kuchen...rn_quadro.html. I razem z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni. Okap pięknie się prezentuje i jest naprawdę cichy, a i dodam że firma Maan produkuje okapy od 25 lat.
    Skoro już spamujemy

    Vestt.pl
    Jak ktoś chce podyskutować zapraszam Oferta niezbyt szeroka ale stale się powiększa A jakością produkty nie ustępują innym bardziej znanym markom.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia** Zobacz post
    Ech.. mam Teka dot isla. Producent podaje 49 DB. Ma 4 biegi. Na 2 słychać go tak jak wiatrzysko na dworze, na 3 jest już głośno, 4 nie do wytrzymania. Do gotowania wystarcza 2 bieg, no chyba że używam wszystkich pól, to wtedy ewentualnie 3 bieg.
    Trochę dziwi to co piszesz bo okapy te są raczej ciche. Przestroga dla innych żeby uważali przy montażu
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony