dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleksander

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    buduje sobie dom.do tej pory wydalem 56000 tys.mam sciany tynki ociepleni okna instalacje wylewki. Znajac ceny mysle ze skoncze budowac w okolicy 100 000 Pnl.czy ze mna jest cos nie tak czy czy ktos jeszcze tak buduje.Chtnie wymienie sie uwagami.Dodam ze nie tknolem przy budowie palcem

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    jaki dom
    jaka okolica
    jaka technologia

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to imponujące - co piszesz. Skonkretyzuj swój wątek. Może jakieś liczby?.
    Pozdrawiam

    w tym roku zaczynam i mam zamiar również zblizyć się do setki.
    Zobaczymy.

  4. #4

    Domyślnie

    Aleksander, koniecznie więcej szczegółów!!! Sprawa niezwykle interesująca!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleksander

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzieki za zainteresowanie.Mysle ze wybudowanie wlasnego lokum za te pieniadze nie jest trudna sprawa.Cztam muratora i inne takie pisma gdzie koszt zrobienia czego kolwieg jest dla mnie bariera nie do pobicia. Wiem ze nigdy nie moge budowac domu za 200000 lub 300000 zloty wiec dlatego wysnulem wlasna teorie.Wiem co chce i wiem co mam.Chce 4 sciany i dach.Nie mam czasu na budowanie samemu wiec wszystko co beda robic fachowcy musi byc proste bo sobie nie poradza.A jak jest latwe to fachowiec nie musi byc dobry bo i po co.Zaczolem wiec od projektu.Pan technik co go robil zepsol wszystko co bylo do zepsucia a i tak sie oplacalo bo zryl mnie na 2 500 Pln i 500 za nadzor.Budowa bryly budynku bez okien ale za to z wylewkami trwala 1.5 miesiaca (bo 2 tygodnie padalo).Dom ma 9x8.Fundmenty wykopalem w cigu 1 dnia za 150 Pln.W lawe fundamentowa weszlo 8 m3 betonu bo mam wewnatrz budynku 4 metry scian nosnych.Reszte wybudowalem z bloczkow betonowych po 2 pln szt.Murarze dostali 200 zloty i pan ktory przywiozl piach 100 do tego jakis cement i dodatki to wszystko.razem 3700 Pln.Niestety to by bylo zbyt piekne Murarze zamiast klasc bloczki wzdluz kladli je na szerokosc.To pierwszy niepotrzebny wydatek.Oszczdze Wam dalszych opisow bo cala budowa tak trwa.Ale jestem zadowolony bo dom urusl dosc sprawnie prawie tak jak go sobie zaplanowalem.Buduje w technologii chyba tradycyjnej bo z tak zwanego suporexu na budowie byla betoniarka piach i cement.Strop jest drewniany ( za cale 1200 PLN)Nic nie odliczam od podatku wiec i materialy tansze.Gajowy "Marucha" tnie dreno na dach i inne tam potrzebne rzeczy.Dom ma nie wiecej jak 100 m2wiec wszystkiego potrzeba malo np 15 m 2 plytek na podlogi.Nawet moja zona na targach budowlanych wygrala kabine prysznicowa.Mysle ze po 12 miesiacach budowania posadze na dzialce pierwsze dzewo.Syna juz mam.


  6. #6

    Domyślnie

    Świetnie !
    Ja też uważam, że to jest w obexnej sytuacji ekonomicznej najlepszy sposób na budowanie. A jak się zrobi to mądrze to przecież po pewnym czasie można rozbudować albo dobudować.
    Gratlacje !

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Galgan

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Gratulacje Aleksander !!! Szczególnie za syna. Ja zaczynam w tym roku coś podobnego. Trochę mnie podbudowałeś, przynajmniej psychcznie. Dzięki. Życzę przyjemnego wypoczynku na łonie natury oczywiście pod drzewem. Syna do tych celów nie wykorzystój!!!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Galgan a jak Ci "wyjdzie córka"?
    Od czegoś trzeba zacząć budowanie

  9. #9

    Domyślnie

    Aleksander, dzieki wielkie za podniesienie na duchu
    Czy moglbys zdradzic wiecej szczegolow dotyczacych swojego projektu i wojewodztwa w ktorym mieszkasz?
    Ja mieszkam w pomorskim w Wejherowie i wlasnie zastanawiam sie nad kupnem dzialki i wyborem projektu. Oczywiscie problem w tym czy nas stac na to i czy nie okaze sie ze dom wybudowany przez ekipe nie bedzie mial krzywych scian i okien. Najlatwiej wplacic do spoldzielni i czekac na mieszkanie w bloku ale mi sie tak marzy wlasny domek Dlatego tez takie maile jak Aleksandra naprawde pomagaja!

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    A z czego masz dach

  11. #11

    Domyślnie

    już prawie zaczynamy. więc dzieki za slowa ,,ku pokrzepieniu serc''

  12. #12

    Domyślnie

    Za 100 tys. to chyba tylko wóz Drzymały

  13. #13

    Domyślnie

    Rafter-dlaczego wątpisz w "braci polaków"ja też mam zamiar tyle wydać na budowę mojego domu.Cieszę sie że juz sie to komuś udało.Mario

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    i mnie się to wydaje możliwe - choć wiem jak rudno w to uwierzyć tym - ktorzy zaprojekatowali wystawne pietrówki grubo powyżej 100, łamane po tysiąckroć dachy, balkony, olbrzymy okna itd...

    Pewnie, że jak budowac to wymarzony, przestronny i piękny.
    Ja jednak zaczęła mbudowę z myslą - ciasny ale wlasny (mamy 114m2) parter bez piwnic, prosty uklad..system gospodarzy.
    Wlasnie pisze kosztorys dla banku. Wyjdzie niewiele ponad 100 tyś.
    Uważam, że lepije placić 600 zł raty w banku niż czynsz w bloku (za 48m2) blisko 500zł.
    Takie sa realia w moim mieście.

    Więc głowa do góry - wlasnymi siłami i bez przepychu.
    Karola

  15. #15

    Domyślnie

    On 2002-08-14 21:10, bigmario4 wrote:
    Rafter-dlaczego wątpisz w "braci polaków"ja też mam zamiar tyle wydać na budowę mojego domu.Cieszę sie że juz sie to komuś udało.Mario
    Bo widzę jak panowie z Wiejskiej wszędzie patrzą jak zapełnić Skarbczyk Państwa (czytaj na własny użytek).
    Ulgi już nie ma, VAT 22% tylko patrzeć jak wejdzie, ceny materiałów rosną jak szalone (patrz styropian w 2002), podateczek katastralny czeka, koszty podłączeń mediów też nie spadają.

    Mój D08 redakcja wyceniła na 170 tysięcy 2 lata temu. Już dziś widzę, że skończy się na 250 (a buduję od dwóch lat i jeszcze zejdzie ze dwa, oszczędnie i wiele rzeczy robiąc sam). Stąd mój pesymizm.

  16. #16

    Domyślnie

    Taniej zbudował niejaki Thoreau. Opis dostępny w bibliotekach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony