dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 492
  1. #1

    Domyślnie Wełna czy styropian?

    Nie miałem jeszcze czasu dokładnie posprawdzać cen tych materiałów budowlanych... Chciałbym wiedzieć uprzednio czy warto zapłacić więcej za wełnę, która jest ponoć kilka razy droższa od styropianu, ale jej rzekomo lepsze właściwości w porównaniu ze styropianem nie dla wszystkich są tak oczywiste? Czy ktoś może podać ile razy droższa od styropianu jest optymalnej jakości wełna?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    speek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Z polecenia wybralam styropian-nie zaluje.Jest cieplo a 15 cm robi swoje

  3. #3

    Domyślnie Re: Wełna czy styropian?

    Cytat Napisał JARO175
    Nie miałem jeszcze czasu dokładnie posprawdzać cen tych materiałów budowlanych... Chciałbym wiedzieć uprzednio czy warto zapłacić więcej za wełnę, która jest ponoć kilka razy droższa od styropianu, ale jej rzekomo lepsze właściwości w porównaniu ze styropianem nie dla wszystkich są tak oczywiste? Czy ktoś może podać ile razy droższa od styropianu jest optymalnej jakości wełna?
    a jaki mur 2w czy 3w

  4. #4

    Domyślnie

    Wełna w porównaniu ze styropianem jest niepalna, paroprzepuszczalna, lepiej tłumi hałas i nie zjedzą jej gryzonie. Poza wyższą ceną za sam materiał, droższa jest również robocizna oraz ew. tynk, który musi być paroprzepuszczalny. Jeżeli cię na to stać, to możesz kupować wełnę (koszty całościowe min. 3 x drożej niż styropian), jeżeli nie, to nie zawracaj sobie tym głowy.

  5. #5

    Domyślnie

    mnie bylo stac, a nie inwestowalem w welne, szkoda kasy ....
    ale kazdy robi jak uwaza

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    mnie bylo stac, a nie inwestowalem w welne, szkoda kasy ....
    ale kazdy robi jak uwaza
    Ważne, żebyś był zadowolony.

  7. #7

    Domyślnie

    wazne, zeby bylo cieplo za nieduze pieniadze,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    wazne, zeby bylo cieplo za nieduze pieniadze,
    "Nieduże pieniądze" to pojęcie względne.

  9. #9

    Domyślnie

    w tym przypadku bardzo bezwzgledne, policzalne i mierzalne,
    zadna bowiem z cech welny mineralnej nie uswieca jej wysokiej ceny,

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    w tym przypadku bardzo bezwzgledne, policzalne i mierzalne,
    zadna bowiem z cech welny mineralnej nie uswieca jej wysokiej ceny,
    No i co z tego? Dla ciebie i wielu innych może tak jest. Dla kogoś innego może być warta swojej ceny, z uwagi na określone właściwości. Dobrze, że jest wybór. Najważniejsze jest zadowolenie klienta, a ono nie ma ceny.

  11. #11

    Domyślnie

    hmmmm ....
    pewnie gdyby bylo cos jeszce innego, a kosztowalo cztery razy wiecej niz welna cz styropian, to i tak znalezliby sie na to klienci, na tym polega rynek,
    bo kazdy towar ma klienta, co nie znaczy ze jest wart ceny ....

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ja jestem namawiama przez wykonawce na cos drozszego jeszcze niz welna czyli na tzw pianke poliuretanowa, granulat??
    Cokolwiek to znaczy ,ale i tak cena mnie zabila
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ja jestem namawiama przez wykonawce na cos drozszego jeszcze niz welna czyli na tzw pianke poliuretanowa, granulat??
    Cokolwiek to znaczy ,ale i tak cena mnie zabila
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    hmmmm ....
    pewnie gdyby bylo cos jeszce innego, a kosztowalo cztery razy wiecej niz welna cz styropian, to i tak znalezliby sie na to klienci, na tym polega rynek,
    bo kazdy towar ma klienta, co nie znaczy ze jest wart ceny ....
    W tym wypadku nie masz racji, gdyż wyższa cena wełny wynika z technologii produkcji. Twoja filozofia mówi, iż można mieć podobny efekt za mniejsze pieniądze - ocieplić styropianem, a nie wełną. Jesteś w większości. Z racji zainteresowania, to raczej styropian ma zawyżoną cenę, a nie na odwrót.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ryan78

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam

    Wełna czy styropian? Wszytko zależy od Ciebie na czym najbardziej Ci zależy czy na cenie wiadomo styropian tańszy. Jeżeli bieżesz pod uwagę paraprzepuszczalnośc to wygrywa wełna. Jeżeli sugerujesz się współczynnikiem przenikania ciepła to wchwili obecnej styropian na bazie Neoporu ma lepsze parametry od wełny. Decyzja należy do Ciebie, każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy, jeszcze nie ma złotego środka.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Oksymoron
    Ja jestem namawiama przez wykonawce na cos drozszego jeszcze niz welna czyli na tzw pianke poliuretanowa, granulat??
    Cokolwiek to znaczy ,ale i tak cena mnie zabila
    wykonawca cię wkręca, ja część domu z murem 3W ocieplałem granulatem pianki poliuretanowej za 50zł/m3 czyli wyszło 4 razy taniej niż wtedy kosztował styropian lub wełna

    nawet teraz gdy styropian po 100zł/m3 granulat pianki poliuretanowej ciągle tańszy, chyba że ten wykonawca miał na myśli natryskową piankę PUR

    dobrze wiedziec, wg wyceny poliueratn wyszedl 4 razy drozej niz styropian. Dzieki.
    a moze rzeczywiscie mowil o tym czyms natryskowym, bo ona ma jazde na wszystko co najdrozsze i najnowoczesniejsze
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra

    W tym wypadku nie masz racji, gdyż wyższa cena wełny wynika z technologii produkcji. Twoja filozofia mówi, iż można mieć podobny efekt za mniejsze pieniądze - ocieplić styropianem, a nie wełną. Jesteś w większości. Z racji zainteresowania, to raczej styropian ma zawyżoną cenę, a nie na odwrót.
    nie bardzo to rozumiem

    a sprawa jest prosta: m2 izolacji ze styro jest tańszy od m2 izolacji z wełny
    tego na razie nikt nie zmieni

    zalety wełny wykorzystuje się w izolacji połaci dachowych, ewentualnie stropodachów wentylowanych oraz na obiektach z wymogami ppoż - w tych miejscach na przewagę nad styro,
    no i drewniaki, chociaż podejrzewam, że tu bez problemu można zstąpić wełnę granulatem

    chociaż robi się pokrycia połaci dachowych ze styro, ale technologia chyba jest droższa od wełny
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    ale od razu trzeba podkreślić styropian jest samo gasnący pianka jest łatwopalna
    A wełna jest całkowicie niepalna.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał mpoplaw
    ale od razu trzeba podkreślić styropian jest samo gasnący pianka jest łatwopalna
    A wełna jest całkowicie niepalna.
    a jakie ta sztandarowa zaleta ma znaczenie przy kurnikach?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    u mnie znaczna czesc elewacji bedzie pokryta drewnem, /Moco/ i podbno pod drewno lepsza welna. Potwierdzacie ??
    czuje ,ze oszaleje....
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony