dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 25
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 492
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał czandra

    W tym wypadku nie masz racji, gdyż wyższa cena wełny wynika z technologii produkcji. Twoja filozofia mówi, iż można mieć podobny efekt za mniejsze pieniądze - ocieplić styropianem, a nie wełną. Jesteś w większości. Z racji zainteresowania, to raczej styropian ma zawyżoną cenę, a nie na odwrót.
    nie bardzo to rozumiem

    a sprawa jest prosta: m2 izolacji ze styro jest tańszy od m2 izolacji z wełny
    tego na razie nikt nie zmieni
    i o to cho ....


    czandra,
    co inwestora interetete z czego sie bierze cena ? mnie interesuje efekt,
    jestem w wiekszosci, to daje jakas odpowiedz autorowi tematu czy nie ?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oksymoron
    u mnie znaczna czesc elewacji bedzie pokryta drewnem, /Moco/ i podbno pod drewno lepsza welna. Potwierdzacie ??
    czuje ,ze oszaleje....
    Tak, lepsza jest wełna z uwagi na paroprzepuszczalność. Ale to jest inna wełna niż do ścian dwuwarstwowych i znacznie tańsza. Tu nie ma takiej różnicy cenowej w porównaniu ze styropianem. Jest taki specjalny styropian perforowany, z otworami, które umożliwiają odprowadzenie pary wodnej. Cenowo na pewno będzie droższy niż zwykły FS20.
    W twoim wypadku najlepsze rozwiązanie to wełna:

    http://www.rockwool.pl/sw62848.asp

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    czandra,
    co inwestora interetete z czego sie bierze cena ? mnie interesuje efekt,
    jestem w wiekszosci, to daje jakas odpowiedz autorowi tematu czy nie ?
    Mnie interesowało, skąd bierze się cena.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał mpoplaw
    ale od razu trzeba podkreślić styropian jest samo gasnący pianka jest łatwopalna
    A wełna jest całkowicie niepalna.
    a jakie ta sztandarowa zaleta ma znaczenie przy kurnikach?
    Dla mnie miała i zapewniam cię, że dla wielu moich znajomych również.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    oki, dzieki za link i info. Ale mam jeszcze jedno gooopie pytanie. Czy na czesc budynku , ktora bedzie otynkowana,a nie pokryta drewnem moge polozyc styropian czy to nie zadziala??

    Dziekuje raz jeszcze
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oksymoron
    oki, dzieki za link i info. Ale mam jeszcze jedno gooopie pytanie. Czy na czesc budynku , ktora bedzie otynkowana,a nie pokryta drewnem moge polozyc styropian czy to nie zadziala??

    Dziekuje raz jeszcze
    Jeżeli jest to część murowana, to oczywiście można dać styropian. Wyjdzie znacznie taniej niż wełna elewacyjna - min. 2-3 razy. Musisz zadbać o właściwą wentylację pomieszczeń. Jeżeli to nie tajemnica, to co to jest za projekt?

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Oksymoron
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    projekt moj indywidualny , do obejrzenia, bo wlasnie go wkleilam w dziale projekty
    pozdrawiam
    K>
    'design is so simple,that's why it is so complicated'
    Nasz dziennik
    Komentarze

  8. #28

    Domyślnie

    Projekt jest świetny. Życzę powodzenia w realizacji i szybkiego zamieszkania. Nie ma się co denerwować rodzajem ocieplenia, bo to zaledwie ułamek całości.

  9. #29

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Czy ktoś jest w stanie określić o ile w ujęciu procentowym bardziej efektywna w utrzymaniu ciepła w domu jest wełna w porównaniu do styropianu, jeżeli buduje się tak jak w moim przypadku max do środka-materiał ociepleniowy-cegła modularna na zewnątrz. Co to jest styropian na bazie Neoporu, nigdy o tym nie słyszałem. O ile jego cena jest większa od normalnego styropianu?

    Czy warto w ogóle wydać teraz więcej na wełnę, po to aby później zaoszczędzić na opale? Jeżeli parametry wełny i jakiegoś dobrego styropianu są podobne, to zapewne nie. Ale jeżeli nie są?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał JARO175
    Dziękuję za odpowiedzi. Czy ktoś jest w stanie określić o ile w ujęciu procentowym bardziej efektywna w utrzymaniu ciepła w domu jest wełna w porównaniu do styropianu, jeżeli buduje się tak jak w moim przypadku max do środka-materiał ociepleniowy-cegła modularna na zewnątrz. Co to jest styropian na bazie Neoporu, nigdy o tym nie słyszałem. O ile jego cena jest większa od normalnego styropianu?

    Czy warto w ogóle wydać teraz więcej na wełnę, po to aby później zaoszczędzić na opale? Jeżeli parametry wełny i jakiegoś dobrego styropianu są podobne, to zapewne nie. Ale jeżeli nie są?
    Wełna raczej nie ma właśicowści jeśli chodzi o izolacyjnośc lepszych od styropianu. Przynajmniej nan początku użytkowania.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw

    ale od razu trzeba podkreślić styropian jest samo gasnący pianka jest łatwopalna
    ach i ma klasę E SRO lub NRO

    http://www.politerm.com.pl/rys/ogn.gif
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico
    ach i ma klasę E SRO lub NRO
    z ciekawości, SRO-wiem, NRO- rowniez, a co to jest E SRO?
    pzdr

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    Cytat Napisał Aedifico
    ach i ma klasę E, SRO lub NRO
    z ciekawości, SRO-wiem, NRO- rowniez, a co to jest E SRO?
    pzdr
    Taki specjalista jak Ty się zorirntował,że brakuje przecinka.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #34

    Domyślnie

    Jeśli chodziło Ci o izolacyjność ogniową powinieneś jeszcze dodać odpowiedni czas w minutach.
    Tylko co to ma do styropianu?
    pzdr

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    Jeśli chodziło Ci o izolacyjność ogniową powinieneś jeszcze dodać odpowiedni czas w minutach.
    Tylko co to ma do styropianu?
    pzdr
    Mowa było o "piance" i jej palności. Owszem są tez pianki palne ale zdaje sie nie stosowane w budownictwie.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #36

    Domyślnie

    Moje pytanie nie dotyczyło pianki i styropianu. Dotyczyło tylko i wyłącznie stosowanych przez Ciebie oznaczeń. Niejasne było dla mie oznaczenie E SRo.
    Napisałeś, że powinien być tam przecinek. W związku z tym nadal nie wiem jak ma się do tej pianki i styropianu oznaczenie E.
    i tylko tyle

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    Moje pytanie nie dotyczyło pianki i styropianu. Dotyczyło tylko i wyłącznie stosowanych przez Ciebie oznaczeń. Niejasne było dla mie oznaczenie E SRo.
    Napisałeś, że powinien być tam przecinek. W związku z tym nadal nie wiem jak ma się do tej pianki i styropianu oznaczenie E.
    i tylko tyle
    Pisałem tylko o piance a nie o styropianie więc o żadnej klasie E dla styropianu nie było mowy.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał JARO175
    Dziękuję za odpowiedzi. Czy ktoś jest w stanie określić o ile w ujęciu procentowym bardziej efektywna w utrzymaniu ciepła w domu jest wełna w porównaniu do styropianu, jeżeli buduje się tak jak w moim przypadku max do środka-materiał ociepleniowy-cegła modularna na zewnątrz. Co to jest styropian na bazie Neoporu, nigdy o tym nie słyszałem. O ile jego cena jest większa od normalnego styropianu?

    Czy warto w ogóle wydać teraz więcej na wełnę, po to aby później zaoszczędzić na opale? Jeżeli parametry wełny i jakiegoś dobrego styropianu są podobne, to zapewne nie. Ale jeżeli nie są?
    Na właściwości izolacyjne materiału w ścianie maja wpływ czynniki:
    1/ współczynnik przewodności cieplnej materiału - λ ( lamda - wartość charakterystyczna dla danego materiału )
    2/ grubość warstwy materiału
    Dla styropianu λ wynosi ok. 0.040 W/mk, dla wełny STROPROCK - 0.041 W.mk a dla wełny ułożonej szczelnie - 0.042 W/mk. Dane zaczerpnąłem z ostatniej wersji programu Audytor OZC4 do obliczeń termoizolacyjnych.
    Jeśli założymy jednakową grubość ocieplenia, to jasno widać, że nie ma żadnej możliwości, aby jeden, czy drugi izolator w jakikolwiek sposób zaoszczędził nam energię cieplną względem drugiego, bo ich charakterystyki przewodnościowe są w zasadzie identyczne( tutaj nawet ze wskazaniem na styropian, ale na opakowaniach w sklepach różnie to wygląda).
    A zatem nic nie zaoszczędzisz na opale, mając wełnę zamiast styropianu w ścianach.
    Wyżej udowodniłem, że parametry izolacyjne obu izolatorów nie tylko podobne, ale można zaryzykować tezę że identyczne.[/b]

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    najdroższy i najnowocześniejszy jest aerożel, kosmiczna technologia, kosmicznie droga, ale cieplejsze nawet od pianki PUR
    Są gdzieś ceny na aerożel ?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał nilsan Zobacz post
    T
    Biorąc pod uwagę obecnie stosowane materiały na konstrukcje nośne ścian w budynkach jednorodzinnych, ekonomicznie uzasadniona grubość izolacji wynosi ok. 15cm na ścianach i 25cm w połaciach dachowych.
    W moim domu różnica w cenie między styro 15 a 20 cm to od 900 do 1500zł na całej elewacji (w zależności jaki drogi styropian).
    Nie wiem, po co powtarzasz w kółko te same opisy rzeczywistych zjawisk fizycznych, żeby wypaść mądrzej? Nikt z tym nie polemizuje.
    Co się tak uczepiłeś okien 3-szybowych, w 2-szybowych uszczelka nie traci właściwości? Wszystkie te Twoje wyliczenia są ciekawe, szkoda, że nie podajesz dla jakiego budynku.
    Co do przenikania wilgoci przez ściany:
    http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=oddychaj
    Im lepsza wentylacja, tym mniej w ścianach, ale i tak jest to max 3% wydalanej pary (a przy przeciętnie działającej wentylacji - 1%).
    Nie komentuję teorii grzybów i pleśni, natomiast ciekawi mnie czemu latem nie skrapla się u Ciebie w grzejniku para, a w kanałach wentylacji tak.
    Zresztą sam Twój pomysł wg wydaje się ciekawy, szkoda, że nie skupisz na nim uwagi, niepotrzebnie tracąc wiarygodność tymi wątpliwej jakości wywodami.

Strona 2 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony