dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 251
  1. #1

    Domyślnie STOLARSTWO Meble wnętrza mogę doradzić

    Witam
    Mi odpowiedzieli więc pomyślałem że też mogę się bezinteresownie udzielić.
    Znam się na wykańczaniu wnętrz, szczególnie meble- wykonanie nie projekty. Mogę coś podpowiedzieć jeżeli ktoś będzie miał jakieś wątpliwości. Pozdrawiam
    Chętnie nawiąże rozmowy z projektantami.

  2. #2

    Domyślnie

    W kwestii schodów też można poprosić o pomoc (w kwestii projektu)?

  3. #3

    Domyślnie Re: STOLARSTWO Meble wnętrza mogę doradzić

    Cytat Napisał mnowak355
    Witam
    Mi odpowiedzieli więc pomyślałem że też mogę się bezinteresownie udzielić.
    Znam się na wykańczaniu wnętrz, szczególnie meble- wykonanie nie projekty. Mogę coś podpowiedzieć jeżeli ktoś będzie miał jakieś wątpliwości. Pozdrawiam
    Chętnie nawiąże rozmowy z projektantami.
    Bardzo podobaja mi się te meble
    http://www.tuttisensi.pl/tuttisensi....290&pr=3&idk=1
    jednak cena już mniej.

    Ile by kosztowało wykonanie takiego zestawu jak na zdjęciu.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy da się samemu w domowych warunkach wykonać lakierowanie na wysoki połysk (biały kolor) żeby otrzymać w miarę zadowalające efekty? Jeśli tak jak się do tego zabrać, jakich użyć materiałów/chemii?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005
    W kwestii schodów też można poprosić o pomoc (w kwestii projektu)?
    Raczej nie. W swoim zawodowym życiu schody wykonywałem kilka razy zarówno pokrywanie żelbetowej konstrukcji jak i samonośne, ale zawsze wg. projektu. Napisz jakie masz wątpliwości może będę zanał odpowiedź. pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Czy da się samemu w domowych warunkach wykonać lakierowanie na wysoki połysk (biały kolor) żeby otrzymać w miarę zadowalające efekty? Jeśli tak jak się do tego zabrać, jakich użyć materiałów/chemii?
    Ciężka sprawa. Nawet w warunkach dobrego warsztatu (chodzi przede wszystkim o lakiernie) jest to dość trudne. Żeby otrzymać zadowalającą powierzchnię musisz bardzo dokładnie wyszlifować podkład ( na gładko) później natryskiem nanieść lakier (bez żadnych "paprochów") a po wyschnięciu go wypolerować. Strasznie dużo roboty. Właśnie mam coś takiego do wykonania i już widzę że za mało to wyceniłem. Nie napisałeś jaką powierzchnię chcesz lakierować element płaski jak np. drzwiczki do mebla, czy też krzesło. Ja opisałem ci lakierowanie płaskiego elementu. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie Re: STOLARSTWO Meble wnętrza mogę doradzić

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Cytat Napisał mnowak355
    Witam
    Mi odpowiedzieli więc pomyślałem że też mogę się bezinteresownie udzielić.
    Znam się na wykańczaniu wnętrz, szczególnie meble- wykonanie nie projekty. Mogę coś podpowiedzieć jeżeli ktoś będzie miał jakieś wątpliwości. Pozdrawiam
    Chętnie nawiąże rozmowy z projektantami.
    Bardzo podobaja mi się te meble
    http://www.tuttisensi.pl/tuttisensi....290&pr=3&idk=1
    jednak cena już mniej.

    Ile by kosztowało wykonanie takiego zestawu jak na zdjęciu.
    Trudne pytanie, poza tym nie lubię odpowiadać jeżeli chodzi o cenę nie znając materiałów z jakich meble mają być wykonane.
    Wykonuje meble z oklein naturalnych, często egzotycznych. W linku który podałaś nie doczytałem się materiałów z jakich te meble są zrobione. Kolor czereśnia antyczna na papierowym dekorze lub laminacie to nie to samo co obróbka forniru.
    Odpowiem ci tak: Jeżeli są to meble wykonane tak jak ja miałbym to robić z okleiny stosując porządne materiały( po cenach można sądzić że powinny być to meble z okleiny w innym przypadku to delikatnie mówiąc oszustwo) to jako rzemieślnik wykonałbym ci te meble w podobnych cenach jako meble na indywidualne zamówienie. Sorki przyjrzałem się dokładniej zrobiłbym to taniej . Cena powinna być "normalniejsza" niestety wiem jak to wygląda od drugiej strony znaczy postawienia mebla w salonie. Lepiej zrobić dwa meble bez pośredników niż 10 i samemu się narobić tylko po to żeby PAN pośrednik zgarnął po 30-40 i więcej procent. A to nie marża to po prostu złodziejstwo. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355
    Cytat Napisał zetka
    Czy da się samemu w domowych warunkach wykonać lakierowanie na wysoki połysk (biały kolor) żeby otrzymać w miarę zadowalające efekty? Jeśli tak jak się do tego zabrać, jakich użyć materiałów/chemii?
    Ciężka sprawa. Nawet w warunkach dobrego warsztatu (chodzi przede wszystkim o lakiernie) jest to dość trudne. Żeby otrzymać zadowalającą powierzchnię musisz bardzo dokładnie wyszlifować podkład ( na gładko) później natryskiem nanieść lakier (bez żadnych "paprochów") a po wyschnięciu go wypolerować. Strasznie dużo roboty. Właśnie mam coś takiego do wykonania i już widzę że za mało to wyceniłem. Nie napisałeś jaką powierzchnię chcesz lakierować element płaski jak np. drzwiczki do mebla, czy też krzesło. Ja opisałem ci lakierowanie płaskiego elementu. Pozdrawiam.
    Dziękuję za szybką odp Tak myślałam że będzie ciężko i w dodatku niestety miałyby to być krzesła Jednak mam kilka starych krzeseł więc mogłabym spróbować i zobaczyć co mi wychodzi Może mógłbyś polecić jakiś sprawdzony lakier (jakiej firmy) do tego celu?

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za szybki odzew. Zapytam w jakimś wątku o schodach ewentualnie utworzę nowy wątek. Muszę mieć jednak kilka rysunków żeby było widać o co mi chodzi - może poślę Ci na priva informację o takowym pytaniu, dobrze? Oczywiście jak tylko "urodzę" jakies rysunki

  10. #10

    Domyślnie

    Witam!
    Odnośnie schodów ja mogę Ci coś doradzić ,jestem ich producentem.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Założyłam nowy wątek:

    http://forum.muratordom.pl/schody-zm...we,t148058.htm

    Zajrzycie?

  12. #12

    Domyślnie

    zetka Handluję lakierami do mebli już kilka lat, obecnie jestem przedstawicielem wiodącego producenta hiszpańskiego, więc jesli potrzebujesz lakierów - pisz na priv.
    Aczkolwiek zabawę w lakierowanie krzeseł samodzielnie raczej odradzam.
    Trzeba mieć naprawdę dużą wprawę i dobre warunki, aby wykonać to poprawnie.

    Pozdrawiam.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    mnowak355
    z czego zrobic kredens do kuchni, taki duzy okolo 1,5 - 1,8 m szer. W starym stylu ma być. Bedzie stał na innej ścianie niz pozostałe meble -szafki, ma do nich pasowac. Podobaja mi sie malowane na jasny kolor, z szybkami.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    mnowak355
    z czego zrobic kredens do kuchni, taki duzy okolo 1,5 - 1,8 m szer. W starym stylu ma być. Bedzie stał na innej ścianie niz pozostałe meble -szafki, ma do nich pasowac. Podobaja mi sie malowane na jasny kolor, z szybkami.
    Polecił bym Ci jakieś głęboko porowate drewno jak dąb, jesion, wiąz. Przy zastosowaniu odpowiedniej techniki lakierowania można osiągnąć ciekawe efekty. Nawet jeżeli polakierujesz jakimkolwiek kryjącym lakierem rysunek drewna i tak zostanie na powierzchni. Jeżeli chodzi o materiał -standardowo płyta okleinowana fornirem z dodatkami masywu w miejscach gdzie to konieczne. pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Cytat Napisał mnowak355
    Cytat Napisał zetka
    Czy da się samemu w domowych warunkach wykonać lakierowanie na wysoki połysk (biały kolor) żeby otrzymać w miarę zadowalające efekty? Jeśli tak jak się do tego zabrać, jakich użyć materiałów/chemii?
    Ciężka sprawa. Nawet w warunkach dobrego warsztatu (chodzi przede wszystkim o lakiernie) jest to dość trudne. Żeby otrzymać zadowalającą powierzchnię musisz bardzo dokładnie wyszlifować podkład ( na gładko) później natryskiem nanieść lakier (bez żadnych "paprochów") a po wyschnięciu go wypolerować. Strasznie dużo roboty. Właśnie mam coś takiego do wykonania i już widzę że za mało to wyceniłem. Nie napisałeś jaką powierzchnię chcesz lakierować element płaski jak np. drzwiczki do mebla, czy też krzesło. Ja opisałem ci lakierowanie płaskiego elementu. Pozdrawiam.
    Dziękuję za szybką odp Tak myślałam że będzie ciężko i w dodatku niestety miałyby to być krzesła Jednak mam kilka starych krzeseł więc mogłabym spróbować i zobaczyć co mi wychodzi Może mógłbyś polecić jakiś sprawdzony lakier (jakiej firmy) do tego celu?
    Wszystko czego używam jest przeznaczone do profesjonalnego użycia. Jeżeli chcesz spróbować pędzlem kup po prostu jakąś emalię na drewno w kolorze który ci pasuje, przeszlifuj, zrób próbę na małym kawałku i poczekaj aż wyschnie. Życzę powodzenia.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355
    Cytat Napisał zetka
    Cytat Napisał mnowak355
    Cytat Napisał zetka
    Czy da się samemu w domowych warunkach wykonać lakierowanie na wysoki połysk (biały kolor) żeby otrzymać w miarę zadowalające efekty? Jeśli tak jak się do tego zabrać, jakich użyć materiałów/chemii?
    Ciężka sprawa. Nawet w warunkach dobrego warsztatu (chodzi przede wszystkim o lakiernie) jest to dość trudne. Żeby otrzymać zadowalającą powierzchnię musisz bardzo dokładnie wyszlifować podkład ( na gładko) później natryskiem nanieść lakier (bez żadnych "paprochów") a po wyschnięciu go wypolerować. Strasznie dużo roboty. Właśnie mam coś takiego do wykonania i już widzę że za mało to wyceniłem. Nie napisałeś jaką powierzchnię chcesz lakierować element płaski jak np. drzwiczki do mebla, czy też krzesło. Ja opisałem ci lakierowanie płaskiego elementu. Pozdrawiam.
    Dziękuję za szybką odp Tak myślałam że będzie ciężko i w dodatku niestety miałyby to być krzesła Jednak mam kilka starych krzeseł więc mogłabym spróbować i zobaczyć co mi wychodzi Może mógłbyś polecić jakiś sprawdzony lakier (jakiej firmy) do tego celu?
    Wszystko czego używam jest przeznaczone do profesjonalnego użycia. Jeżeli chcesz spróbować pędzlem kup po prostu jakąś emalię na drewno w kolorze który ci pasuje, przeszlifuj, zrób próbę na małym kawałku i poczekaj aż wyschnie. Życzę powodzenia.
    A cha Nie kupuj nic wodnego (chodzi o lakier) powierzchnia będzie za słaba. Pozdr.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005
    Dzięki za szybki odzew. Zapytam w jakimś wątku o schodach ewentualnie utworzę nowy wątek. Muszę mieć jednak kilka rysunków żeby było widać o co mi chodzi - może poślę Ci na priva informację o takowym pytaniu, dobrze? Oczywiście jak tylko "urodzę" jakies rysunki
    witaj
    Przepraszam ale nie miałem czasu przyjrzeć się rysunkom które zrobiłaś ale chyba mogę coś poradzić na twój problem dot. zabiegów jak ktoś wcześniej zauważył zabiegi są niewygodne ( nie możesz chodzić przy osi bo są za wąskie) szkoda robić coś efektywnego dla oka skoro będziesz musiała przynajmniej kilka razy dziennie je pokonać. Rozwiązaniem może być podzielenie spocznika na pół przez co zyskasz jeden stopień lub na 4 części ale z tego właśnie robią się zabiegi. Mam nadzieję że znajdziecie jakieś rozwiązanie obojga was zadowalające. Pozdrawiam

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Dzięki, mnowak355.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki mnowak - musimy jakieś schody wymyślić, no bo nie da się przecież po drabinie wdrapywać a po rurze strażackiej zjeżdżać

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    mnowak ziękuję za odpowiedz.
    Widziałam te meble na żywo, dotykałam je. Wyglądały solidnie.
    Jednak nie chciałabym kupowac mebli z BRW (np. pod telewizor) i zaraz potem je poprawiac samemu bo np. sie ugina od telewizora lub sprzętu grającego. (a widziałam tak u ludzi ).

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony