dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał CAT
    Według moich wyliczeń taka wymiana z koparką, zagęszczarką, człowiekiem, to 12-15tyś. (biorąc pod uwagę informacje które tu wyczytałem) Jeśli będzie podchodziła woda gruntowa to może się troszkę wydłużyć w czasie, ale nie powinno istotnie wpłynąć na koszty.
    Ja to bym chciał wiedzieć jak zagęścić w wodzie aby to istotnie nie wpłynęło na koszty.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  2. #22

    Domyślnie

    Przy takich wykopach jak ten, czyli niewielkich można użyć igłofiltrów. Wtedy będzie sucho.

    Dołuje są na wzniesieniu i nie sądzę żeby nagle zaczęła woda podchodzić.

    Czasem udaje się zrobić takie coś:

    Przy kopaniu należy zrobić w jednym miejscu (na dnie wykopu) zagłębienie. W to miejsce włożyć zwykłą pompę i ciągnąć wodę. Z całego wykopu woda będzie spływać w to miejsce i możemy spokojnie działać.
    Czasem jak jest bardzo mokro i grunt nam spływa z wodą i wykop zalewa błoto,wtedy proponowałbym igłofiltry. Nie trzeba ich stosować przy montażu szamba, gdyż wykop ma wtedy około 4x10m i wystarczy wejść na wyższe obroty w koparce i mamy wykop zanim się zaleje błotem. Nie zawsze sie to udaje ale w 90% kończy się sukcesem.

  3. #23

    Domyślnie

    ..a czasami nawet kopiac dol pod szambo w szalunku, trafia sie taka kurzawa ze nawet kopara z lycha 0.7m3 nie nadaza..

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dav1512

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam podepnę się pod temat i proszę was o pomoc . za tydzień ruszam z budowa domu i temat jest taki ze dom będzie znajdował się na gruncie gliniastym ..
    Sprawa wygląda tak ze ławy fundamentowe musza być osadzone 1 m od powierzchni gliny nadają się na posadowienie domu.Dodatkowo budynek podnoszę o 70 cm . Pytanie moje brzmi ile muszę wybrać tej gliny, czy tylko wystarczy jak wsypę 1m pospółki na to co obecnie tam jest i czy to wystarczy czy muszę wybierać wszystko do zera ....
    Proszę o pomoc

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekcapik

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    18

    Domyślnie

    weź płytę fundanentową wyjdzie i lepiej i taniej

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dav1512 Zobacz post
    Sprawa wygląda tak ze ławy fundamentowe musza być osadzone 1 m od powierzchni gliny nadają się na posadowienie domu.Dodatkowo budynek podnoszę o 70 cm . Pytanie moje brzmi ile muszę wybrać tej gliny, czy tylko wystarczy jak wsypę 1m pospółki na to co obecnie tam jest i czy to wystarczy czy muszę wybierać wszystko do zera ....
    Proszę o pomoc
    Szczerze mówiąc nie bardzo zrozumiałem co chcesz wybierać. Po co chcesz tą glinę wybierać? Co masz w projekcie?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiaba Zobacz post
    Jesteśmy w podobnej sytuacji, tylko że u nas jest plastyczna glina i wysoki poziom wód gruntowych
    Generalnie opcje mieliśmy takie:
    - wymienić grunt na pospółkę do głębokości 3m + wynieść dom na jakieś 40cm (powierzchnia ok. 200m2)
    - wymienić grunt na pospółkę do głębokości 1m, wynieść dom na jakieś 40cm i zrobić płytę fundamentową (opcja rekomendowana przez konstruktora)
    Zdecydowaliśmy się na drugą opcję.
    Jak dowiadywałam się o ceny, to usłyszałam, że koparka kosztuje ok. 100zł/godz, podobno mają wystarczyć 2 dni pracy, żeby wykopać grunt na głębokość 1 m. Pospółka kosztuje podobno ok. 35zł za m3.

    A wracając do Twojego problemu, to ja bym chyba robiła wymianę pod całym domem, tylko te 2,5 m to sporo... Jeśli myślałbyś o płycie, to weź też po uwagę, że zaprojektowanie płyty dodatkowo kosztuje, bo konstruktor ma więcej roboty.
    Mam identyczną sytuację. Powiedz proszę czy wymiana gruntu + płyta spełniły po latach swoją funkcję? Nasz konstruktor doradza jeszcze pale lub studnie ale wolelibyśmy tego uniknąć.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony