dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 99
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.973 z 1973
  1. #1961
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Temperatura z termometru na parapecie , mierzona na kanale wyrzutni gdzies 0,5m od centrali i 0,5m od wylotu na zewnątrz .Mam też GGWC czyli nie wiem ile wypadało do centrali . U mnie to w morzy widać jak wylatuje para z wyrzutni i się zastanawiam czy to nie jest wina że tak mam małą wilgotność w domu ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  2. #1962

    Domyślnie

    Witam
    Odświeżę temat.
    Czy orientuje się ktoś z Was jak ustawić by-pass aby schładzał dom w nocy przy obecnych temperaturach?
    Mam rekuperator JanGaz 350 co może być przyczyną, że temperatura nawiewu jest wyższa niż na zewnątrz przy obecnych temperatura (załączam zdjęcie) Może mi ktoś wytłumaczyć czy to kwestia ustawień czy coś innego? Jeżeli ustawienia to w jaki sposób ustawić parametry HDIS i CDIS bo powiem szczerze, że instrukcja do sterownika E5 jest jak dla mnie napisana tragicznie. Wszystkie kanały mam ułożone w styropianie oraz położone wylewki cementowe.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170523_191650.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	390522

  3. #1963
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jan-Gaz

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czujnik temperatury nawiewu umieszczony jest na tłoczeniu. Powoduje to nieco zakłamany pomiar ze względu na spręż powietrza (po rozprężeniu na skrzynce rozprężnej temperatura spadnie) oraz podgrzanie (ok. 1 stopnia) przez wentylator. Po licznych pomiarach na warsztacie wynika, że gdyby czujnik został umieszczony przed wentylatorem, wówczas różnicy temperatur pomiędzy nawiewem a temp. zewnętrzną by nie było. Oczywiście powietrze będzie "to samo" niezależnie od umiejscowienia czujnika.
    Ustawienia ma Pan dobre- tzn. powietrze idzie przez by-pass i nie ma odzysku ciepła. Szczelność przepustnicy by-pass jest ok. 98%, wiec tutaj różnica w temp. wynika tylko w zasadzie z nieco przekłamanego pomiaru oraz podgrzaniu przez wentylator.
    Pozdrawiamy,
    Jan-Gaz

  4. #1964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na wyświetlaczu RMC 20 wyskoczył mi komunikat zegar: wyłączony i miga dioda RUN. Jak włączyć ten zegar?
    Dodam, że zegar ustawiałem w odpowiedniej zakładce i jest ok.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #1965
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Uruchomiłem u siebie nową centralę WNWH500EC. Do tej pory używałem centrali zamówionej w 2013 roku.Kilka dodatkowych plusów dla nowego sprzętu. Centrala z nowszymi i oszczędniejszymi wentylatorami, troszkę przebudowana wewnątrz ze względu na inny rodzaj wentylatorów, pracuje ciszej od poprzedniczki, sterowanie z panela E7 również bardzo wygodne.

  6. #1966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W jaki sposób na RMC 20 ustawić przedziały czasowe? komuś to się udało? Chodzi o to, żeby w różnych przedziałach czasowych rekuperator chodził na różnych biegach. Próbuję i nic.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #1967

    Domyślnie

    Np od 0 do np 6tej od 6tej do 24tej, jak próbowałem przez północ strefę ustawić to nie działało, a który sterownik jest w reku?
    Ostatnio edytowane przez RedEd ; 12-06-2019 o 07:14

  8. #1968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi tez to nie działa. Zewnętrzny jest RMC 20.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #1969

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Zastanawiam się na zakupem modelu WNWH 500 PBA E5/E7 EC plus FlowControl do domu 150m2.
    Poprzeglądałem trochę postów ale większość ma już parę lat, zapewne konstrukcja i sterowania central trochę się zmieniły.
    Proszę użytkowników o opinię jak sprawują się te centrale czy występują jakieś większe awarie, ogólnie czy warto ją kupić czy szukać czegoś innego.
    Jak wygląda z tym sterowaniem E7 proste i intuicyjne?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam

  10. #1970

    Domyślnie

    Podbijam...jakieś spostrzezenia w temacie powyższego modelu? Plusy/minusy?

  11. #1971
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    E5 jest skomplikowane i ciężko je ogarnąć nawet z instrukcją. Chyba wszytko będzie lepsze niż ono.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #1972
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slaw33p

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-331
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Posiadam kilkuletnia centralę Jan Gaz WNM0350PBAE5DC z GWC i bypassem wyposażoną w sterownik E5. Dokupiłem teraz nagrzewnicę elektryczną wtórną i zastanawiam się nad zmianą sterownika na taki z obsługą nagrzewnicy wtórnej. Czy da się "wprost" zastąpić sterownik E5 sterownikiem E7 czy może znacie inny model (inne

    Pozdrawiam

  13. #1973

    Domyślnie

    Czy rekuperator Jan-Gaz da się wysterować z mojego programu (Arduino), czy to jest tylko zamknięty system? Czy mogę wysłać komendy lub jakieś sterowanie i odczytać parametry z innego systemu?

    Waham się pomiędzy obrotowym Jan-Gaz (ROT 500), a Reqnet ERV z odzyskiem wilgoci). Reqnet na pewno ma udostępniony protokół REST do własnego sterowania.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 21-09-2021 o 09:10
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Strona 99 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony