dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 88
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1754
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał betisk-a
    Rany, czego się czepiasz!!!????
    Przepraszam, nie czepiam się, ale gdybyś na wstępie powiedziała, ze masz mcrI to szybko otrzymałabyś odpowiedź. A najważniejsza w tym wszystkim była ta mała płytka rozszerzająca możliwości kotła. Ja mam podobnego instalatora, dlatego muszę sam dużo się nauczyć.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    wystarczy Ci AD 221 i Easymatic,
    a czy do mojego rozwiązania bez mieszacza vs 5500
    nie będzie lepszym rozwiązaniem
    czy easymatic jes przewodowy

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    Witam.

    1950:
    podpowiesz coś, jak tym sterować itd. chociaż mnie naprowadź
    Ponawiam pytanie i prośbę.
    Jest szansa na jakąś pomoc ??

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    Witam.

    1950:
    podpowiesz coś, jak tym sterować itd. chociaż mnie naprowadź
    Ponawiam pytanie i prośbę.
    Jest szansa na jakąś pomoc ??

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    Witam.

    1950:
    podpowiesz coś, jak tym sterować itd. chociaż mnie naprowadź
    Ponawiam pytanie i prośbę.
    Jest szansa na jakąś pomoc ??

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    Witam.

    1950:
    podpowiesz coś, jak tym sterować itd. chociaż mnie naprowadź
    Ponawiam pytanie i prośbę.
    Jest szansa na jakąś pomoc ??

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    Witam.

    1950:
    podpowiesz coś, jak tym sterować itd. chociaż mnie naprowadź
    Ponawiam pytanie i prośbę.
    Jest szansa na jakąś pomoc ??

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Przy takiej pogodzie jak dzisiaj była ok. +2 +3 oC piec żre ok. 0,6m3/h i za nic nie wiem jak go zmusić żeby palił mniej
    Mam bufor 1m3 zasilany kominkiem i gaziokiem na zmianę i o ile kominek spokojnie nagrzewa bufor do tych np. 70-80 0C to kocioł żeby utrzymać temp wody w buforze np. 40-45 0C (na podłogę i kaloryfery) pracuje prawie non stop. Fakt mam nieocieplone poddasze jeszcze a bufor jest własnie tam, budynek zamieszkany od 30 grudnia, ale i tak mi sie wydaje że to zużycie jest masakryczne. Bufor jest dobrze ocieplony. Powierzchnia ogrzewana podłogówką to ok 85 m2 reszta grzejniki.
    DO 1950:

    Powiedz prosze jeśli możesz jak w przypadku bufora (cw - z wężownicy)kominka pw i kotła tym wszystkim sterować tak żeby było optymalnie, chodzi o jakies sterowniki czy cuś. Aktualnie mam założony jakiś badziewny Auraton 1111 który robi tylko start- stop kotłowi gazowemu (MCR 24 S)histereza +1 -2 0C który praktycznie chodzi 45 minut/h i żre non stop.
    Zawór trójdrożny z czujnikiem założony na powrocie (czujnik temp).
    Przy takiej pracy połyka nawet 17-19 m3 na dobe.
    Proszę o jakąś rade co zmienić o ile się da lub jak to się montuje fachowo.
    (A taka miała być porządna firma ( co za czasy q..a))

    Pozdrawiam MCRowców
    co się zmieniło?
    czy masz już inny sterownik?
    czy masz ograniczoną temperaturę kotła, bo tak to przynajmniej zrozumiałem, skoro kocioł nie może nagrzać bufora do 45 C?

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam

    Zmieniło sie niewiele:

    ocieplone skosy, kłade wate jeszcze na strop dodatkowo.
    sterownik ten sam bo nie mam pojęcia jaki a szkoda eksperymentować bo wybór jest spory
    Kocioł nagrzewa bufor do zadanej temp bez problemu ale:

    na "sterowniku" auraton jest ustawiona np. 45C dogrzewa do 46C kociol dostaje stop i wylacza sie. POdłogówka ssie z bufora i jak temp spadnie do 43C to znowu zalacza kocioł - podłogówka szybciutko wysysa te 3C i piec znowu sie odpala. Te cykle są bardzo częste. Całe "sterowanie" polega na odczycie temp w buforze.

    Obecnie mam na sterowniku zadane 40C a na piecu max 45C i moc wentylatora zmniejszoną do 2200obr/min. (moze to błąd?)

    Na podłogę idzie 30C wraca 26C. W domu jest nonstop ok 22C i jest w porządku ale jak np. robi sie na zewnatrz cieplej jak dzisiaj ponad 10C w salonie temp wzrasta do ponad 23C (słońce-duże okno itd) to częstotliwość włączeń kotła jest niezmieniona. Brak jest reakcji instalacji na zmiane temp w domu, tutaj bym chciał coś właśnie może zmienić ale nikt nie potrafił mi doradzić nic mądrego (włącznie z instalatorami).
    8 sekcji podłogówki (ok 85m2) + osobno grzejniki - wszystko zasilane z bufora
    MCR 24S

    Dzięki za odzew i prosze o jakąś poradę

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Witam

    Zmieniło sie niewiele:

    sterownik ten sam bo nie mam pojęcia jaki a szkoda eksperymentować bo wybór jest spory

    jak masz sterowaną podłogówkę,
    sądzę że pracuje w układzie równoległym z centralnym,
    jeżeli tak to Celsia Ci będzie dobrze się sprawować,

    Kocioł nagrzewa bufor do zadanej temp bez problemu ale:

    na "sterowniku" auraton jest ustawiona np. 45C dogrzewa do 46C kociol dostaje stop i wylacza sie. POdłogówka ssie z bufora i jak temp spadnie do 43C to znowu zalacza kocioł - podłogówka szybciutko wysysa te 3C i piec znowu sie odpala. Te cykle są bardzo częste. Całe "sterowanie" polega na odczycie temp w buforze.

    Obecnie mam na sterowniku zadane 40C a na piecu max 45C i moc wentylatora zmniejszoną do 2200obr/min. (moze to błąd?)

    Na podłogę idzie 30C wraca 26C. W domu jest nonstop ok 22C i jest w porządku ale jak np. robi sie na zewnatrz cieplej jak dzisiaj ponad 10C w salonie temp wzrasta do ponad 23C (słońce-duże okno itd) to częstotliwość włączeń kotła jest niezmieniona. Brak jest reakcji instalacji na zmiane temp w domu, tutaj bym chciał coś właśnie może zmienić ale nikt nie potrafił mi doradzić nic mądrego (włącznie z instalatorami).
    8 sekcji podłogówki (ok 85m2) + osobno grzejniki - wszystko zasilane z bufora
    MCR 24S

    zresetuj kocioł, załóż Celsię i daj jej się wykazać,
    nie kombinuj w ustawieniach,
    czasem można nieźle narozrabiać,
    jak to zrobisz, to daj znać jak to się zachowuje,


    Dzięki za odzew i prosze o jakąś poradę

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950

    jak masz sterowaną podłogówkę,
    sądzę że pracuje w układzie równoległym z centralnym,
    jeżeli tak to Celsia Ci będzie dobrze się sprawować,
    Niestety podłogówka i grzejniki pracują razem na jednym zasilaniu z bufora nie są niezależne, to co w buforze to idzie na grzejniki (termostaty) i przez mieszacz na podłogę. To chyba uniemożliwia sterowanie przez celcie jak sie nie myle. Taki sterownik wymaga otwarcia termostatów na maxa, co po rozpaleniu w kominku i podgrzaniu bufora na wyższe temp powodowało by przegrzanie pokoi. Trzeba by w kólko pilnować w co ogrzewa w danej chwili dom i biegać odkręcać termostaty.

    Celcia steruje tylko grzejnikami ??
    jesli nie to jak steruje temp pomieszczenia w ktorym jest tylko podłogówka bo jak np. ustawie temp na sterowniku na 21C a nastawa na zaworze 3d powoduje ze w pomieszczeniu jest 23C to co wtedy ?

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    Cytat Napisał 1950

    jak masz sterowaną podłogówkę,
    sądzę że pracuje w układzie równoległym z centralnym,
    jeżeli tak to Celsia Ci będzie dobrze się sprawować,
    Niestety podłogówka i grzejniki pracują razem na jednym zasilaniu z bufora nie są niezależne, to co w buforze to idzie na grzejniki (termostaty) i przez mieszacz na podłogę. To chyba uniemożliwia sterowanie przez celcie jak sie nie myle. Taki sterownik wymaga otwarcia termostatów na maxa, co po rozpaleniu w kominku i podgrzaniu bufora na wyższe temp powodowało by przegrzanie pokoi. Trzeba by w kólko pilnować w co ogrzewa w danej chwili dom i biegać odkręcać termostaty.

    Celcia steruje tylko grzejnikami ??
    jesli nie to jak steruje temp pomieszczenia w ktorym jest tylko podłogówka bo jak np. ustawie temp na sterowniku na 21C a nastawa na zaworze 3d powoduje ze w pomieszczeniu jest 23C to co wtedy ?
    chyba się nie rozumiemy,

    podłogówka pracuje równolegle z centralnym w przypadku gdy,
    kocioł grzeje centralne a podłogówka pobiera wodę o tym samym parametrze co centralne i dopiero na zaworze termostatycznym, ta woda jest schładzana do temperatury zadanej, którą ustawisz na tym zaworze,

    nie obchodzi Cię temperatura bufora,
    Celsia pilnuje temperatury w pomieszczeniu gdzie jest zainstalowana i w zależności od temperatury tego pomieszczenia, steruje pracą kotła a ten grzeje bufor,

    to że jest w tym pomieszczeniu podłogówka, to nie jest aż taki problem,
    Celsia posiada funkcję która się nazywa, wpływ pomieszczenia,
    ta funkcja pozwala na regulację wpływu temperatury pomieszczenia na sterownik, aż do całkowitego pominięcia sterownika,

    wystarczy ustawić ją na mniejszy zakres wpływu temperatury pomieszczenia i po sprawie,
    oczywiście do tego trzeba dojść samemu, jakie ma być ustawienie,

    sterowanie temperaturą bufora to grube nieporozumienie,
    a jak jeszcze wepchałeś paluchy w ustawienia, to dupa mokra

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    jaka jest aktualna cena na ten sterownik wiem, że Pan kiedyś miał/ma dostęp do różnych materiałów itd.

    A co w sytuacji gdy sterownik nie właczy pieca przez dłuższy czas bo temp bedzie odpowiednia (z jakiegoś powodu) a podłogówka zrobi swoje i wyssa ciepłą wodę z bufora do "zera" ??
    lub odpalamy kominek, temp. w buforze rosnie na grzejniki idzie coraz cieplejsza woda zupełnie bez kontroli, mam iść zakręcać termostaty w całym domu? a w nocy jak wyssie bufor to wstawać i odkręcać termostaty ?

    Instrukcja ze strony DD jest daremna nawet nie wiadomo czym i jak podłączyć to ustrojstwo do pieca.

    Coraz więcej pytań ale cena jaką widze w sklepach prowokuje do jeszcze większej ich ilości, dobrze że jestem w pracy

  14. #54

  15. #55

    Domyślnie

    Witam, też mam MCRII 24 T i mam pytanie: w instrukcji jest napisane podłączenie regulatora do zacisków 7,8 listwy X9 -" szyna BUS z kartą interfejsu" co to jest ? To mam sobie dokupić aby mażna było podłączyć regulator?
    Pozdrowienia Mergiel
    Ja mam jeszcze dużo dobrych pomysłów, ale czy ty masz jeszcze kury?

  16. #56

    Domyślnie

    No i nic
    Może ktoś pomoże, 1950!!
    Czy ten kociołek obsługuje protokół opentherm??
    Usiłuję sklecić jakieś sterowanie niezależne dla dwóch lub trzech stref grzewczych.
    Niestety instrukcja do niego jest nędzna, pomoc w serwisie niewielka, tak jak by wszystko było tajne/poufne. Widać to również na tym forum, gdzie doświadczony instalator i uczestnik szkoleń zastanawia się czy piec będzie modulował czy nie. Czy to nie można by było opisać po ludzku samej zasady automatyki tego pieca, np. jeżeli przyłączy się termostat typu x to piec będzie się zachowywał tak, a tak , jeżeli typu Y to inaczej. Chcesz mieć takie, takie sterowanie to dokup to lub tamto. Celsia jest lepsza od auratona bo to i to. itd.
    Przecież automatyka to nic innego, jak po prostu zastosowanie praktyczne podstawowej logiki, wszystko opiera się na sprzężeniach zwrotnych i prostych algorytmach. Większość z nas to miała w szkole.
    Zauważyłem, że wielu z forumowiczów po prostu nie wierzy firmie DD, podejrzewamy, że chce nam sprzedać trzy razy drożej coś co można kupić bez tej marki gdzie indziej. Użytkowników traktuje się jak debili niezdolnych do zrozumienia podstawowych rzeczy.
    To tyle.
    Frustraci łączcie się??
    Ja mam jeszcze dużo dobrych pomysłów, ale czy ty masz jeszcze kury?

  17. #57

    Domyślnie

    Jeszcze raz spróbuję podciągnąć wątek.
    Czy ktoś wypróbowywał inne sterowniki do tego kotła poza firmowymi?
    Szczególnie interesują mnie regulatory pozwalające na sterowanie niezależne dwoma lub więcej strefami grzewczymi.
    Będę wdzięczny za info.
    Pozdrowienia Mergiel.
    Ja mam jeszcze dużo dobrych pomysłów, ale czy ty masz jeszcze kury?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mergiel
    No i nic
    Może ktoś pomoże, 1950!!
    Czy ten kociołek obsługuje protokół opentherm??
    Usiłuję sklecić jakieś sterowanie niezależne dla dwóch lub trzech stref grzewczych.
    Niestety instrukcja do niego jest nędzna, pomoc w serwisie niewielka, tak jak by wszystko było tajne/poufne. Widać to również na tym forum, gdzie doświadczony instalator i uczestnik szkoleń zastanawia się czy piec będzie modulował czy nie. Czy to nie można by było opisać po ludzku samej zasady automatyki tego pieca, np. jeżeli przyłączy się termostat typu x to piec będzie się zachowywał tak, a tak , jeżeli typu Y to inaczej. Chcesz mieć takie, takie sterowanie to dokup to lub tamto. Celsia jest lepsza od auratona bo to i to. itd.
    Przecież automatyka to nic innego, jak po prostu zastosowanie praktyczne podstawowej logiki, wszystko opiera się na sprzężeniach zwrotnych i prostych algorytmach. Większość z nas to miała w szkole.
    Zauważyłem, że wielu z forumowiczów po prostu nie wierzy firmie DD, podejrzewamy, że chce nam sprzedać trzy razy drożej coś co można kupić bez tej marki gdzie indziej. Użytkowników traktuje się jak debili niezdolnych do zrozumienia podstawowych rzeczy.
    To tyle.
    Frustraci łączcie się??

    Obawiam się ze nie znajdziesz tutaj godnego zaufania i o wystarczającej wiedzy uczestnika szkoleń po kotłach DD. ( jak w wspomniano " na szkoleniach wprowadzaja w błąd" )

    Co do serwisu to tez nie rządaj za wiele, to "francuzi" i tajemnic nie ujawniają ,
    dla DD cena nie gra roli moze byc 5x drożej byle klient kupił - taka strategia firmy. Wiadomo 3x droższe musi byc 3x lepsze
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Luk_Ewa

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    116
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mergiel
    Witam, też mam MCRII 24 T i mam pytanie: w instrukcji jest napisane podłączenie regulatora do zacisków 7,8 listwy X9 -" szyna BUS z kartą interfejsu" co to jest ? To mam sobie dokupić aby mażna było podłączyć regulator?
    Pozdrowienia Mergiel
    listwa X9 jest elementem elektroniki kotła. Trzeba otworzyć przedni panel (w dół) i tam są wszystkie listwy zaciskowe odpowiednio oznaczone. Bez problemu sobie z tym poradzisz. W razie czego pytaj, mam ten kocioł z Celsią i wszystko działa bez zarzutu.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk&Ewa
    Cytat Napisał Mergiel
    Witam, też mam MCRII 24 T i mam pytanie: w instrukcji jest napisane podłączenie regulatora do zacisków 7,8 listwy X9 -" szyna BUS z kartą interfejsu" co to jest ? To mam sobie dokupić aby mażna było podłączyć regulator?
    Pozdrowienia Mergiel
    listwa X9 jest elementem elektroniki kotła. Trzeba otworzyć przedni panel (w dół) i tam są wszystkie listwy zaciskowe odpowiednio oznaczone. Bez problemu sobie z tym poradzisz. W razie czego pytaj, mam ten kocioł z Celsią i wszystko działa bez zarzutu.
    WITAM
    a czy u ciebie jesttak żejak temperatura ok to sterownik uruchamia piec od czasu do czasu i pracuje na wolnych obrotach

Strona 3 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony