dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 245
  1. #21

    Domyślnie

    witam
    Odwieczny konflikt murarzy, instalatorów i tynkarzy.
    Każdego z tej grupy obowiązują przepisy i normy. Jeżeli ściany są wykonane z materiału z górnej półki i bardzo starannie i równo to dla tynkarzy sprawa prosta. Ileś tam, minimum tynku i po sprawie. Ale po drodze są instalatorzy w tym elektrycy. I jeżeli nakleją na scianie przewody3x2,5, 5x2,5 lub 5x4 to co ma zrobić tynkarz?? Nadrzucać całą ścianę bo elektryk położył taki przewód pod sufitem?? Paranoja.
    Sam mam do czynienia na co dzień z elektrykami, budowami. Jeżeli elektryk pomyśli, weźmie łatę lub kawałek prostej deski i przyłoży ją do ściany to od razu wie jak ma kłaść instalację. Nie wyobrażam sobie zmuszania tynkarzy do nadrzucania warstwy aby pokryć przewody 5mm tynkutylko dlatego, że elektryk nie miał bruzdownicy, frezarki czy najzwyklejszego przecinaka i młotka.

    I jeszcze jeden problem który ostatnio można coraz częściej zauważyć. Otóż elektrycy mocują przewody do ściany różnego rodzaju opaskami. W przypadku gdy są one stalowe a tynki gipsowe to mamy później łądne kwiatki w postaci rudych plam w miejscach owych opasek.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  2. #22

    Domyślnie

    W tym przypadku elektryk pomyślał i wzioł łatę.
    Przyłożył na dole i do puszki, wyszło że puszka w danym pokoju ma wystawać do pionu 1,5 cm ze ściany. Po otynkowaniu wystaje jeszcze 1cm.
    A taką słyszałem rozmowę tynkarzy jak przyjechali "widzę że ściany są równe".
    Położyli tynki, skasowali i pojechali. Ja teraz przykładam łatę 2 metrową i w żadnym pokoju nie ma pionu. Brakuje jakieś 1-2 cm. Oczywiście gołym okiem tego nie widać a tynk jest równiutki.

  3. #23

    Domyślnie "mokre" slady od kabli na scianie

    Witam,
    przepraszam,jesli temat sie powtorzy,ale nawet nie wiem, jak zapytac o to w wyszukiwarce.
    W czym problem:
    Mieszkamy od sierpnia. Mielismy kladzione tynki maszynowo. od pewnego czasu w miejscach,gdzie pod tynkiem ida kable z pradem widac jakby takie mokre krechy,slady tych kalbli.Widze,ze w coraz to nowych miejscach....
    Moj znajomy,ktory sie wybudowal ma taki sam problem,w calym somu u niego widac...Wiedzialm o tym,dlatego prosilam tynkarzy,zeby kladli grubiej...bo podobno te slady to d tego,ze tynk byl za cienko polozony, jednak...i u mnie widac...Co zobic?Od czego to? czy mozecie mi wyjasnic?
    Pozdrawiam serdecznie.
    PRzepraszam za błędy,literówki itp.ale zazwyczaj piszę z doskoku,albo karmiąc synka.Prosze o wyrozumiałość.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    ostatnio rozmawiano o tym tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/do-juz-mi...ch,t115357.htm

    podobny problem mieli tez niektórzy po malowaniu Duluxem, poszukaj było o tym na forum

  5. #25

    Domyślnie

    dołączam się do problemu....krechy w całym domu, tam gdzie kable...i na sugerowanym temacie forum nie ma odpowiedzi co to jest i jak zaradzić by po następnym malowaniu nie wyszło....?

  6. #26

    Domyślnie

    Witam
    miałam to samo w mieszkaniu,mąż powiedział ze to jest od zbyt cienkiej warstwy tynku....może sie myli...ale sam para sie wykończeniówką...
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  7. #27

    Domyślnie

    My mamy farby LEVIS.
    PRzepraszam za błędy,literówki itp.ale zazwyczaj piszę z doskoku,albo karmiąc synka.Prosze o wyrozumiałość.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Bernardetka twój mąż ma rację. Wg. mojego kierbuda i elektryka tak sie robi gdy kable nie są wkuwane a jedynie kłądzione na ścianie. Potem tynkarzy kładą tynk a że wszyscy chcemy mieć cienko i tanio to oszczędzają na grubości.
    Niestety niewiele da sie z tym zrobić a wręcz będzie sie to nasilać i nie zalezy to od rodzaju farby.
    Mój elektryk wszystkie kabelki wkuwał w ściany.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie Re: "mokre" slady od kabli na scianie

    Cytat Napisał nata76
    Witam,
    przepraszam,jesli temat sie powtorzy,ale nawet nie wiem, jak zapytac o to w wyszukiwarce.
    W czym problem:
    Mieszkamy od sierpnia. Mielismy kladzione tynki maszynowo. od pewnego czasu w miejscach,gdzie pod tynkiem ida kable z pradem widac jakby takie mokre krechy,slady tych kalbli.Widze,ze w coraz to nowych miejscach....
    Moj znajomy,ktory sie wybudowal ma taki sam problem,w calym somu u niego widac...Wiedzialm o tym,dlatego prosilam tynkarzy,zeby kladli grubiej...bo podobno te slady to d tego,ze tynk byl za cienko polozony, jednak...i u mnie widac...Co zobic?Od czego to? czy mozecie mi wyjasnic?
    Pozdrawiam serdecznie.
    Mam w mieszkaniu identycznie. Nic nie pomaga - tylko skucie i położenie kabli głębiej. Zrobiłem w jednym pokoju, w innych zrezygnowałem
    Malowane miałem różnymi farbami Dekoral i Dulux w różnych pokojach i efekt zawsze taki sam.
    Co ciekawe lodowy błękitny (czyli niebieski ) z Dekorala po 4 latach odbarwił się na różowo
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Może pomóc - nie musi - , jak się pomaluje tzw. farbą izolacyjną (rozpuszczalnikową), w ostateczności matową olejną - te trefne miejsca, potem po całości dyspersyjną

  11. #31

    Domyślnie

    Czy ten problem dotyczy tynków gipsowych czy cementowo-wapiennych? A może jednych i drugich?
    U mnie elektryk nie wkuwa kabli a tynki robią ręcznie cementowo-wapienne, jeżeli mają je kłaść grubsze to jakiej grubości warstwa powinna przykrywać kable?
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  12. #32

    Domyślnie

    U mnie przy cementowo wapiennych jest widoczny kabel w dwóch miejscach - po prostu kabel jest polożony za płytko.

  13. #33

    Domyślnie

    Mam tynki gipsowe i też się tego obawiałem,rozmawiałem z PH Knaufa na ten temat,mówił że jeżeli położy się zalecaną minimalną grubość to nie ma prawa nic wyjść,ściany malowane Tikkurilą.Nic nie widać
    pzdr
    Radek

  14. #34

    Domyślnie

    witam
    Zemsta fizyki nad inwestorem i elektrykiem biorącym 15 zł za punkt
    Elektryk bez frezarki, klejący przewody na cegle ale za to tani.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  15. #35

    Domyślnie

    no to ile musi być tego tynku, żeby śladu nie było widać?

    u mnie pewnie i tak będzie dużo z innych powodów :/

    coś chyba słyszałem o 5mm ponad kabel, czyli powiedzmy z 10mm już powinno być z zapasem, nawet przy jakimś okrągłym grubym kablu, o płaskich nie mówiąc. to ile mieli Ci, którym coś wychodzi? możecie ku przestrodze dla innych napisać?

  16. #36

    Domyślnie

    W moim obecnym lokum po 4 latach pojawiły się ciemne krechy, ale tylko tam gdzie były robione przeróbki (kable kładzione w bruzdach w tynku - nie na cegłach).

    Na obecnej budowie elektryk kładł kable na cegły (nie robił bruzd). Potem poszło od 2 do 2,5 cm tynków gipsowych, potem gładź gipsowa, grunt, farba biała rozcieńczona z woda i niedługo już docelowa warstwa farby.
    Jak wyjdą te ślady to będzie załamka.

    Co mnie dziwi w domach z wielkiej płyty nigdy nie widziałem takich śladów.

    A u moich znajomych widać wszystkie przewody od instalacji alarmowej - też raczej płytko położone...

    Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    W ceramice poryzowanej raczej ciężko wkuwać przewody
    U mnie nie wiem czemu są tylko na zakrętach cholera.
    Ale dzięki temu odnalazły się 2 zaginione gniazdka po tynkowaniu i malowaniu.
    Marna to pociecha.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  18. #38

    Domyślnie

    msci sie "oszczednosc" tynkarzy.
    jesli sie placi za m2, to chlopaki nie sa zainteresowani zeby zuzywac wiecej niz minimum tynku.
    nalezy dogadywac grubosc powloki przed jej wykonaniem.

  19. #39

    Domyślnie

    Tynk musi mieć jednorodną grubość, nie mniejszą w miejscach przewodow i nie będzie problemu.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    ślady przemalowac farbą do maskowania trudnych plam i zaciekow
    służy do maskowania np sladów po nikotynie ( http://przemaluj.pl/1131_322.htm )

    później przemalowac normalna farba wierzchnia
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony