dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 245
  1. #41

    Domyślnie

    Czyli generalnie - jeśli przewody będą w bruzdach, to taki problem na pewno się ominie czy nie koniecznie, bo się pogubiłem...? Jedna osoba napisała, że pomimo, że były w bruzdach to i tak widać...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał buki75
    ...... Jedna osoba napisała, że pomimo, że były w bruzdach to i tak widać...
    Gdzie ta osoba

  3. #43

    Domyślnie

    wale się w pierś... źle zrozumiałem kolegę Martini:
    "W moim obecnym lokum po 4 latach pojawiły się ciemne krechy, ale tylko tam gdzie były robione przeróbki (kable kładzione w bruzdach w tynku - nie na cegłach)." - rzuciły mi się w oczy bruzdy.... a nie bruzdy w tynku.


  4. #44

    Domyślnie

    Coz,a u nas przewody w calym domu kladzine bezposrednio na scianie bez zadnych bruzd i slabe slady sa widoczne tylko na jednej scianie.Na dodatek w tym miejscu sa polozne trzy przewpdy,a przebijaja dwa.
    Mozna to jakos wytlumaczyc?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Coz,a u nas przewody w calym domu kladzine bezposrednio na scianie bez zadnych bruzd i slabe slady sa widoczne tylko na jednej scianie.Na dodatek w tym miejscu sa polozne trzy przewpdy,a przebijaja dwa.
    Mozna to jakos wytlumaczyc?
    Może obciązeniem tych przewodów i ich temperaturą podczas pracy

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Cytat Napisał raffran
    Coz,a u nas przewody w calym domu kladzine bezposrednio na scianie bez zadnych bruzd i slabe slady sa widoczne tylko na jednej scianie.Na dodatek w tym miejscu sa polozne trzy przewpdy,a przebijaja dwa.
    Mozna to jakos wytlumaczyc?
    Może obciązeniem tych przewodów i ich temperaturą podczas pracy
    Moze i by tak moglo byc gdyby byly one juz zasilane,niestety te obwody jeszcze nie sa podlaczone.

  7. #47

    Domyślnie przebijające kable na ścianie

    Z powodu zbyt cienkiej warstwy tynku nałożonej przez tzw. "fachowców", w wielu miejscach na ścianach i sufitach widoczne są smugi po przewodach elektrycznych. Wielokrotnie już te miejsca były domalowywane, ale niestety nie przyniosło to żadnego skutku. Czy istnieją jakieś preparaty, które po nałożeniu na ścianę i pomalowaniu mogłyby przykryć te ślady? Na wiosnę mógłbym zrobić akcję "malowanie", ale tylko pod warunkiem, że będzie szansa na pozbycie się tych "kwiatków". Będę wdzięczny za porady.
    Pozdrawiam!

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    Podnosze temat..ślady nadal są...co majster, to ma inna teorię
    PRzepraszam za błędy,literówki itp.ale zazwyczaj piszę z doskoku,albo karmiąc synka.Prosze o wyrozumiałość.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał nata76
    Podnosze temat..ślady nadal są...co majster, to ma inna teorię
    U mnie natomiast jest ciekawie - tynki gipsowe maszynowe i w dwóch pomieszczeniach również wyszły ślady po kablach - i ciekawostka - prawie cały dom malowałem lateksem Nobilesu - na tych ścianach nic nie wyszło - pomimo że w niektórych miejscach tynku jest mniej , natomiast w trzech pomieszczeniach malowałem akrylami Dekorala i Bondexu - i tam wyszły mi ślady - i co ciekawe tylko w przypadku kabli od światła - konkretnie w pobliżu wyłączników - obciążenie tych kabli jest o wiele mniejsze od gniazdek - a jednak ślady wyszły , a na kablach od gniazdek nic nie widać ...

    --
    Pozdrawiam

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    czy może jednak ściany oddychają
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    i co ciekawe tylko w przypadku kabli od światła - konkretnie w pobliżu wyłączników - obciążenie tych kabli jest o wiele mniejsze od gniazdek - a jednak ślady wyszły , a na kablach od gniazdek nic nie widać ...

    To jest zrozumiałe.
    Plamy wychodzą bo następuje kondensacja pary wodnej na zimnych otulinach. "Obciążone" się cieplejsze więc wilgoć odparowuje.
    Bliżej żarówek mamy też kable "cieplejsze", bo oprócz grzania się ich na skutek przepływającego prądu dochodzi jeszcze zwykłe przewodnictwo cieplne metali.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie Re: "mokre" slady od kabli na scianie

    Cytat Napisał nata76
    Mielismy kladzione tynki maszynowo. od pewnego czasu w miejscach,gdzie pod tynkiem ida kable z pradem widac jakby takie mokre krechy,slady tych kalbli.Widze,ze w coraz to nowych miejscach....
    podobno te slady to d tego,ze tynk byl za cienko polozony, jednak...i u mnie widac...
    Mam rozwiązanie tej sytuacji, jednak tylko dla tych, którzy dopiero maja zamiar kłaść tynki maszynowe.
    Sam kładłem instalację elektryczną zagłębiając wszystkie przewody w cegłę na głębokość minimum 20mm, przewody były zagipsowane klejem gipsowym 680 Kreisla, następnie po dokładnym zagruntowaniu ścian został położony tynk gipsowy 651L Kreisla, o grubości około 6-8mm.
    Towaru na tynkowanie poszło bardzo mało, tynki są gładkie i proste, brak jakichkolwiek smug po kablach.
    Polecam tę metodę!!!
    Maćko

  14. #54

    Domyślnie

    Jest to metoda polegająca na prawidłowym wykonaniu

  15. #55

    Domyślnie

    mam tak samo, wszystkie kable biegną w bruzdach głębokich od 2cm do 5cm zależy ile ich leciało ,elektryk nawet nie pytał czy tak mam być tylko zrobił tak jak uważał i jest ok, też wszystko zaklejone przed tynkowaniem tylko zwykłą zaprawą tynkarską , ale to ze względu na możliwość dostania nóg przez kable

  16. #56

    Domyślnie

    Myślę że temat aczkolwiek ciekawy jest sztucznie wywołany.
    Wszystko wróci do normy po pewnym czasie samoczynnie choćby i po paru latach. Jak świat światem nigdy nie było takich problemów i kable kładzie się bezpośrednio pod tynkiem (norma mówi o min 5mm przykrycia) bez bruzd (chyba że jest ich więcej i szły by zbyt szeroką ławą to można podkuć ewentualnie rzucić siatkę bo tynk nie przyjmie).
    Nie mąćcie ludziom w głowach bo zaraz i ja się wystraszę i zacznę kuć bruzdy.

    A tak na temat; Kto wie czym grozi spożycie rozkruszonej Viagry?........
    stwardnieniem rozsianym.
    pzdr

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie do końca masz rację
    u mnie wylazło po 3 czy latach i jest cały czas
    jeżeli ściany są pomalowane na biało to nie widać, wyłażą przy kolorkach
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #58

    Domyślnie

    Barbossa - jaki tynk? czy mi się zdaje czy problem dotyczy wyłącznie tynku gipsowego a nie cem-wap ?

  19. #59

    Domyślnie

    W moim mieszkaniu, przy tynku gipsowym knaufa, mam ślady, ale tylko na trasie gniazdo - puszka. W domu chciałbym uniknąc tych ozdóbek bo również chcę położyć gips. Jak powiem elektrykowi, źe ma robić bruzdy to mi odstrzeli... kolano

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Barbossa - jaki tynk? czy mi się zdaje czy problem dotyczy wyłącznie tynku gipsowego a nie cem-wap ?
    tynk gipsowy
    tylko w jednym miejscu, więc to nie wina tynku tylko pewnie głębokości położenia przewodu, na razie nie jestem ciekawy jak to wygląda (tzn dłubać w tynku )
    a tynków mam z 300m2 w róznych kolorach pomalowanych
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony