dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie Basen w ogrodzie

    Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat basenów ogrodowych. Sam chciałbym jakiś sobie zafundować. Myślę o czymś prefabrykowanym lub gotowym.
    Oferta na rynku jest coraz większa, za około 20.000 zł można nabyć basen o długości ~9m. Nie wiem jakie są "zady i walety" róznego rodzaju basenów.

  2. #2

    Domyślnie

    Dołóż drugie tyle za prace ziemne i wykończenie, plus maszyneria - filtr, skimmer urządzenie do generowania chloru, pompa do wody etc. Podgrzewacz - może połączony z baterialmi solarnymi?
    Myślę że poniżej 35 tys ciężko będzie żeby było niezawodne.
    Warto byłoby też wyposażyć w ochronę wody coś co zasłoni wodę w zimie, lub w profile PCF dające ochronę w chłodniejsze dni - ciepłych dni w lecie bywa nieraz mało ...
    Mam basenik z marketu 4,65 średnicy, 1,20 głębokości, jest fun jak jest gorąco, ale jest trochę roboty - trzeba czyścić, odkurzać, chlorować, włączać skimmer, pilnować żeby wrzucać antyglona, sprawdzać pH etc.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Myslałem o basenie z tworzywa (bodaj polipropylen ) który się wkopuje otaczając bardzo chudym betonem (10:1) Cena za 9x3,5x1,5 to niecałe 17.000. Roboty ziemne na wsi to pikuś. Nie sprawdzałem cen całego oprzyrządowania. Przesuwana osłona z poliwęglanów to też około 20.000 chyba. Mylę się ?
    Sadzisz, że jeśli basen będzie osłonięty, to też będzie duzo roboty z czyszczeniem ?
    Nie jestem skazany na basen, mam już 400m2 staw kąpielowy. Ale poziom wody w nim się waha pomiędzy1 a 1,6 m. No i pływa tam parę ryb, czego nie lubi moja żona. Myslałem też o pogłębieniu stawu i wybudowaniu nad nim sauny. Na razie mam parę pomysłów i materiał do przemyślenia na zimę.

  4. #4

    Domyślnie

    Może pomyśl o stawie kąpielowym? W miesięczniku "Ogrody" z sierpnia 2007 jest obszerny artykuł na ten temat pt"Staw kąpielowy czyli ekobasen".
    Są też linki:
    www.re-natura.pl
    www.stawy-kapielowe.com.pl
    www.igb.cc
    www.kleinbadeteiche.de

    Ja też myślę o tym intensywnie. Ale póki co, funduszy brak. Póki co, mam staw prawie naturalny, ale wahania wody od 2 lat uniemożliwiają kąpiel w nim, więc coś trzeba będzie zrobić.
    Powodzenia.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Nasz staw był w tym celu wybudowany. Tyle, że ostatnie lata były dosyć suche i poziom wody w konsekwencji niski. Na pewno muszę go pogłebić, aby dało sie z niego korzystać.
    Posiadanie basenu uniezależniło by mnie od pogody, stąd ten pomysł.

  6. #6

    Domyślnie

    Chcesz zrobić osłonę z profili PCV nad basenem żeby korzystać w chłodniejsze dni?
    Masz jakiegoś namierzonego dostawcę?

    W basenie najgorsze ceny to grzanie i czyszczenie. Taki większy basen wymagałby solidniejszej pompy, no i reżimu regularnego czyszczenia.
    Można kupić generator chloru (wsypujesz tylko sól) i grzałkę, ale prądu to trochę pobiera niestety.
    No i kwestia co się dzieje z basenem w zimie.
    Masz jakieś namierzone niecki?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Wpisz w googla basen ogrodowy, to wyrzuci Ci kilka stron. Nie zapamiętałem nazw firm, ale znajdziesz je z łatwością. Niecki z tworzywa oferowały 2 czy 3 firmy, zazwyczaj mają też w ofercie osłony

  8. #8

    Domyślnie Baseny ogrodowe

    Wiele informacji na temat basenów można znaleźć w artykule "Basen zagłębiony czy naziemny"

    tutaj link:
    http://www.prasa.snk.pl/basen-zagleb...y-naziemny.htm

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak was czytam o tym czyszczeniu, podgrzewaniu, osłanianiu, to chyba wolałabym wykupić karnet na basen

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Jak was czytam o tym czyszczeniu, podgrzewaniu, osłanianiu, to chyba wolałabym wykupić karnet na basen
    Ja też, ale nie wszędzie te baseny niestety są...

    Moim rodzice fundnęli sobie kiedyś, po zrządzeniowo-losowym przypływie gotówki basen kryty, łączony z domem. Przez pierwszy sezon kąpali się przy każdej nadarzającej się okazji, a przez kolejnych 5 lat - raz, dwa razy w roku, bo nigdy "czasu nie ma". No i stoi sobie basen, wymaga okresowego czyszczenia, wymiany wody, ogrzewania i sprzątania pomieszczenia..

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Spotkałem się już z podobną opinią. Żona wybija mi z głowy ten pomysł, więc pewnie skończy się na pogłębieniu stawu kąpielowego. Za to wyprofiluję skarpę tak, by w sąsiedztwie stawu wubudować saunę. A wtedy z sauny będzie można po pomoście wskoczyć do wody.

  12. #12

    Domyślnie



    sam nie wiem co to jest, oczko wodne? staw? basen kąpielowy? w każdym razie na główkę można skoczyć
    wykonany w technologii siatkobetonu

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał słej

    sam nie wiem co to jest, oczko wodne? staw? basen kąpielowy?
    to jest "element wodny w ogrodzie"

  14. #14

    Domyślnie


    na razie staw kąpielowy o pojemności 30 tysięcy litrów, obwód 40m

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artu

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Mały basen za domem jak zrobić dobrze i tanio?

    Witam wszystkich budowlańców
    Wpadłem dzisiaj na pomysł żeby zrobić sobie jak najprostszy i najtańszy basen koło domu. Tylko teraz do Was kochani pytania
    Po pierwsze primo, ile będę potrzebował folii i jakiej, jeżeli chce basen mniej więcej 3x5m i na głębokość 1,5m (zakładam że trzeba kupić więcej bo trzeba jakoś ją ulokować w ziemi)?
    Czy taka folia dałaby rade: http://www.rewot.pl/?p=productsMore&...x-25m-x-0-30mm ? Domyślm się że będzie śliska, ale można obsypać piaskiem i będzie chyba lepiej?
    Mam nadzieje że pomożecie mi i dacie jeszcze jakieś wskazówki, może ktoś budował takie coś u siebie i powie jak to zrobił
    Pozdrawiam!

  16. #16

    Domyślnie

    Jeśli już chcesz basen to kup plastikową wannę, którą się wkopuje w ziemie, a nie folie, na której osiądą glony i skończy się to tym że ktoś się utopi bo nie będzie w stanie wyjść z prowizorycznego basenu.

    http://www.starpool.pl/en/images/tytan2.jpg
    http://baslux.pl/images/basen_1_przekroj_2_duze.jpg

    Nie wiem czy wiesz, że do basenu należy wstawić pompę i ładować chemie żeby woda w ciągu 3 dni nie zzieleniała i dlatego duży (taki 3*2m) basen to droga impreza.
    Uważam za dużo lepszy pomysł kupienie basenu naziemnego:

    http://www.baseny.snk.pl/baseny/f/veta-models.jpg
    http://www.centroplast.pl/baseny/nat...0/img/pool.jpg
    http://www.dobrazabawka.pl/img/6.jpg

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artu

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    No własnie chodzi o to ze chce to zrobic jak najtaniej, a kumpel opowiadał mi jak jego sąsiad to zrobił. I mówił właśnie że wykopali tylko dołek, kupili folie, zakopali ją na zewnątrz pod ziemie i jest basen. Żadnych pomp i niczego i podobno nie jest źle :>

  18. #18

    Domyślnie

    Znaczy się na plastiku nie osiadają glony i woda w basenie naziemnym nie zmienia koloru ?

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    W takim razie idź do sąsiada kolegi, sprawdź jak to "ok" wygląda i rób według jego wskazówek. Albo nalej wody do jakiejś michy, i zostaw ją na dworze - zobaczysz, jaka będzie fajna woda po jakimś czasie.

    Nawet do basenu naziemnego trzeba chemii, jeśli nie chce się wymieniać wody co tydzień. Mam taki basen drugi sezon.

  20. #20

    Domyślnie

    a ta chemia to droga jest , i co to jest bo chyba nie chlor?????

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony