dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 71
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chlor - przede wszystkim

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Chlor plus preparat antyglonowy - sam chlor nie da rady, no chyba, żeby wrzucać duże ilości (podobno glony przyzwyczajają się do obecności chloru). Chlor kupowałam rok temu - nie pamiętam ceny, ale wystarcza na długo. Preparat antyglonowy chyba 25 zł.

  3. #23

    Domyślnie Jak nazywa się basen taki jak na zdjęciu ?

    i czy jest możliwość zrobienia go na tarasie w domu ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	002taras01..jpg
Wyświetleń:	490
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	27218  

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał prinston_girl_818 Zobacz post
    i czy jest możliwość zrobienia go na tarasie w domu ?
    Basen kąpielowy przelewowy.
    Możliwość zrobienia zależy od wielkości tarasu - potrzeba więcej miejsca na taki basen (zbiornik przelewowy).
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli masz na myśli zamontowanie tego cudeńka w bloku spółdzielczym na 10 piętrze, to odpowiedź brzmi: nie
    Jeśli masz na myśli własny dom i duuuużo zer na koncie, to odpowiedź znajdziesz na swoim zdjęciu

  6. #26

    Domyślnie

    bardzo dziękuje ...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz takie zbocze na działce?
    Bo to fajnie wygląda ale raczej nad urwiskami nadmorskimi.

  8. #28

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Czy to był post sponsorowany? bo tak zabrzmiał.
    A ja tymczasem miałem rewolucję w życiu osobistym i w konsekwencji znowu buduję dom. Przy okazji wykopał mi się staw 40 x 15 , 10m od domu. Żwir był potrzebny do wypełniania, obsypywania, podnoszenia... A że bryła rozległa, bo dom parterowy, to sporo tego było trzeba. Jak uporam się z domem, zrobię z tego wyrobiska staw kąpielowy uszczelniony matą bentonitową, ze strefą bagienną.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    też odniosłam takie wrażenei
    cyprinus - a jak zakończyła się pierwsza historia z basenem/stawem? na czym stanęło?

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Na rozwodzie. Tak bywa w życiu. To znaczy skończyło się dobrze, bo wkrótce potem poznałem największą miłość mojego życia, pobraliśmy się i mamy półrocznego synka.
    Buduję znowu dom w Borach Dolnośląskich, jakieś 15 km od poprzedniego. Zupełnie niechcący podczas budowy naszej parterowej Jaskółki wykopał się staw (no, na razie dziura w ziemi) 40 x 15m. Tyle było potrzeba żwiru na obsypywanie, wypełnianie etc. Zrobię staw uszczelniony matą bentonitową, ze strefą bagienną i recyrkulacją. Nie wiem tylko kiedy, bo na razie ważny jest dom. Mamy SSO, a we wrześniu chcielibyśmy się wprowadzić.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Skleroza, panie. W kolejnym poście powtórzyłem treści z poprzedniego. Wybacz, po 50-tce ludzie czasem tak mają.
    Pierwszy staw sobie po prostu jest w takiej formie jak go zostawiłem. Rok temu, gdy sprzedawałem dom, zobaczyłem na skarpie stawu lisią norę. Psy zostały oddane wcześniej, więc lisowi było tam zapewne dobrze.

  13. #33

    Domyślnie

    Moderatorów odsyłam do innego wątku o basenach, w którym "udzielał się" pan marco09 : http://forum.muratordom.pl/showthrea...firmę-wybrać

    No cóż, interesy muszą iść wymienionej firmie naprawdę kiepsko...
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Gdyby napisał bardziej subtelnie, może ktoś by to kupił. Ale temu panu brak finezji.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Trzeba było od razu podać adres do tej firmy i jakiś telefon kontaktowy, skoro warto tam zadzwonić Nie byłoby też głupio wkleić ich cennik, może ktoś będzie chciał skorzystać. A najlepiej pełną ofertę handlową, w końcu po to jest to forum.

  16. #36

    Domyślnie

    Hej. Odświeżę temat bo przymierzam się do inwestycji jeszcze w sezonie letnim. Interesuje mnie rozwiązanie bardziej przystępne cenowo (niż plastikowa niecka lub murowany z płytkami, itd.) a szczególnie zależy mi na bezpieczeństwie dzieci (tzn. muszę iść do domu to szybko 'zamykam' basen i dzieciaki bawią się bezpiecznie same). Przeglądając to co ma rynek do zaproponowania, znalazłem taką ofertę na allegro:
    - basen (8x4x1,5) z blachy (ocynk+malowana), wyłożony folią wraz z osprzętem (drabinka, filtry, odkurzacze, itd.), w granicach ok. 15 tyś
    - zadaszenie teleskopowe z poliwęglanu - takie przesuwane (rzekomo jedna osoba da radę toto zamknąć), też ok 15 tys
    - do tego przeciwprąd (ok 2,5 tyś)
    - oraz kolektor przepływowy do ogrzewania wody (ok 1 tyś)
    - w moim zakresie roboty ziemne (tzn wykopanie dołu wraz z wylewką, postawienie bocznych ścianek wzmacniających, a później zasypanie)

    Czy ktoś z was zastosował podobne rozwiązanie, a w szczególności:
    - czy takie zadaszenie jest rzeczywiście łatwe w obsłudze oraz na ile wydłuża sezon (tzn. w jakich miesiącach lub przy jakich temperaturach jest jeszcze ok)
    - na ile taka folia wykładająca basen jest trwała (koszt jej wymiany może nie jest duży ale zawsze to problem)
    - na ile problemem są wysokie wody gruntowe (u mnie dochodzą do 60cm), basen chcę wkopać na ok 1m (tzn. 50 cm będzie wystawać), wody z basen nie spuszcza się na zimę
    - i wszelkie inne doświadczenie mile widziane
    Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Witam. Ja również chciał bym przyłączyć do dyskusji. Nie chodzi mi jednak o sama budowę basenu lecz o problem utrzymania w nim zdartej do kąpieli wody. W sklepach każdy product twierdzi ze jego produkt jest najlepszy ale jakoś nie chce mi sie wierzyć w ich zapewnienia.

    Dlatego chciałem spytać osoby które mają baseny w swoich ogródkach jakie są wasze doświadczenia?

    - chlor
    - preparaty
    - pompy
    - filtry

    generalnie środki jakie stosujecie i jaki dają skutek, jakie są koszty utrzymania waszych przydomowych basenów

    Pozdrawiam

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lepiej było zadać pytanie w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=basen

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ogrodnik 59

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Bytom Odrzański
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów. Chciałbym kupić basen poliestrowy. Czy miał ktoś z Was z takimi rodzajami basenów styczność? Sprawdzałem oferty na allegro i ceny wydają się całkiem przystępne. Proszę o pomoc. Sezon letni się zbliża Dziękuję z góry i pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie Basen - jaka technologia?

    Witam wszystkich!

    Jest to mój pierwszy i pewnie nie ostatni post na tym forum

    Zacznę od pytania, które mnie nurtuje i na które szukam odpowiedzi w różnych źródłach...

    Moim marzeniem zawsze był własny dom z własnym ogrodem i basenem...

    Dom i ogród są! Teraz czas na basen

    Szukałam trochę informacji w Internecie i trafiałam na różne zdania na temat wyboru rodzaju basenu.

    Wybrałam basen poliestrowy, który przyjedzie do mnie w całości.
    Wydawało mi się to najrozsądniejsze rozwiązanie, bo w sumie trzeba tylko wykopać dół, a firma robi całą resztę.

    W zasadzie już go kupiłam, ale nie zaczęłam kopać jeszcze dołu, także może się rozmyślę, jak ktoś mi tutaj podpowie czy dokonałam dobrego wyboru?

    Waham się pomiędzy basenem właśnie poliestrowym, stalowym i betonowym (ale to trwa mnóstwo czasu i dużo kosztuje )

    Bardzo Proszę o pomoc

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony