dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pszczoła63

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-059
    Posty
    1

    Domyślnie Basen Poliestrowy

    Witam wszystkich! Nam kilka tygodni temu dostarczono basen poliestrowy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dobry kontakt z firmą, wszystko przebiegało terminowo i bezawaryjnie Pierwsze kąpiele już mamy za sobą

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Jesteście masochistami ? Zimno jak diabli !

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cóż, czego marketingowiec nie zrobi, by zachwalać swój produkt! Nawet w zimnej wodzie będzie się kąpał

  4. #44
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Cóż, czego marketingowiec nie zrobi, by zachwalać swój produkt! Nawet w zimnej wodzie będzie się kąpał
    Może mają solary i sobie podgrzewają wodę do kąpania.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Albo rozpalili pod basenem ognisko...

  6. #46

    Domyślnie

    odpowiem Ci na moim przypadku.

    Kupiłem taki (czyli rozporowy) mimo że rozważałem też kupno stelażowego.
    Dlaczego kupiłem ten ? Ponieważ chciałem kupić jak najwyższy (przy średnicy coś około 3, 4metrów). Najwyższy stelażowy był bodajże 76 centymetrów, a najwyższy rozporowy bodajże 90 cm.
    Czy kupiłbym jeszcze raz ?

    Nie. A dlaczego:
    1. dmuchany kołnierz. Szybko flaczeje i uchodzi z niego powietrze.
    2. duża część basenu jest nieuzywane z powodu kształtu ( brak prostych ścian )
    3. wcale nie jest taki łatwy w ustawieniu w stosunku do stelażowego (muszą byc dwie osoby żeby go porządnie rozciągnąć aby była prosta podłoga)

    Jedynym plusem jest chyba fakt że można sie oprzeć wygodnie na tym dmuchanym kołnierzu, czego nie da się na sztywnym stelażowym,

    Uprzedzam, że nie miałem, nie użytkowłem stelażowego więc nie wiem czy ten ma więcej zalet niż wad.

    I jeszcze jedno:
    Warto kupić większą pompę. Tzn do basenów 3,4 metry nie kupować pompy 1000l/h ale tą najwiekszą z tańszych, czyli 3000l/h. Zużycie to różnica pomiędzy 25W a 45W, ale duża różnica w ilości przepompowanej wody skraca znacznie czas pracy.
    Ostatnio edytowane przez bzado ; 27-06-2013 o 10:39

  7. #47

    Domyślnie

    A mi w zeszłym roku pies poszarpal właśnie taki rozporowy basen

  8. #48

    Domyślnie

    BZADO ja też taki basen miałam i też "zszedłbył" z powodu dziury jak u "fajnej kobiety".
    Powietrze z kołnierza schodziło.
    Drugi raz takiego nie kupię.

    Ale chłodzic się w upały trzeba w czymś...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    Powietrze z kołnierza schodziło
    Jak schodzi powietrze to trzeba "popsikac" wodą z mydlinami, wtedy widać gdzie uchodzi i zakleic.
    Bez tego kolnierza tez moze stac i nic sie nie wyleje, chyba że ktos sie o niego oprze, wtedy woda ucieka.

  10. #50

    Domyślnie

    Mamy basen metalowy w kształcie ósemki o wymiarach 7,5 x4 x 1,5. zagłębiony ok. 1 m i obsypany ziemią. Kupiliśmy używany i własnymi siłami złożyliśmy. Był tańszy niż plastykowy i o niebo mniej problemów z transportem. Wszystkie elementy zmieściły się w Vito i jeszcze luz był. Do tego maty solarne , na razie nie zamontowane a w planach zadaszenie, może za rok. Bardzo fajna zabawka również dla dorosłych. Woda wprawdzie raz niebieska a raz zielona ale nie ustajemy w wysiłkach w opanowaniu jej uzdatniania. Efekt uboczny to zapalenie ucha środkowego, ponoć częsta dolegliwość jeśli korzysta się z basenu z chlorowaną wodą.

  11. #51

    Domyślnie

    Witam ponownie!

    Niestety brak aktywności w odpowiedziach "zmusił" mnie do zakończenia zakupu basenu z poliestru

    Postanowiłam podzielić się swoimi doświadczeniami, być może ktoś wykorzysta je w przyszłości przed rozpoczęciem inwestycji.

    Firma, w której kupiłam basen, tak jak wspomniałam w poprzednim poście, poleciła wykopać dół. Dostaliśmy instrukcje jak to zrobić, ale były bardzo ogólne... Firma budowlana miała problem z ich "rozszyfrowaniem" Nie wiem czy to wina firmy budowlanej czy instrukcji
    Daliśmy im numer telefonu do firmy, gdzie kupiliśmy basen i jakoś się dogadali, na szczęście! Prace trwały kilka dni + wyschnięcie takiej płyty z betonu w dole.

    Umówiliśmy się na dostawę. Oczywiście, jak to zwykle bywa, ja zawsze mam pod górkę... Umówiliśmy dźwig, żeby rozładował ten basen (firma niestety nie świadczy takiej usługi) na 8 rano, jednak dostawca spóźnił się z przyjazdem ponad godzinę I tym samym dźwig miał godzinę płatnego, nic nie robiącego postoju!!! Od razu zadzwoniłam do firmy, żeby im trochę poskarżyć. I powiem, że byłam kompletnie zdziwiona, pozytywnie! Firma w związku z tym, że się spóźniła zaproponowała darmowy zestaw chemii na co się zgodziliśmy i następnego dnia był u nas Ostatecznie spóźnienie wyszło nam na plus Przy okazji muszę powiedzieć, że nie wiem czy to standard w tej firmie, czy może akurat tak wyszło, ale trafił się nam bardzo miły kierowca, który udzielił dodatkowo cennych wskazówek i porad, co jest rzadko spotykane.

    Narazie tyle mam do podzielenia się z moich doświadczeń. Teraz czekamy na montaż, który ma być jutro Jak będę miała czas i nie padnę psychicznie to postaram się jeszcze coś naskrobać dla kolejnych odważnych.

    Pozdrawiam!

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Z lekka abstrahując od tematu basenów, stwierdzam, że mój przyszły staw kąpielowy wydłużył się do 50m. Robiłem oczyszczalnię trzcinową i znów był potrzebny żwir ...

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anika34

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-525
    Posty
    5

    Domyślnie

    hej, poczytałam trochę wasze opinie na temat basenów i stawów kąpielowych i sama postanowiłam podzielić se z Wami moim doświadczeniem. ja przede wszystkim wybrałam opcję bez chloru. Woda w stawie oczyszcza się przy pomocy specjalnych filtrów i o dziwo działają one bezbłędnie. W basenie kapią się głównie moje dzieci i wszystko wygląda tak jakbyśmy mieli małe jeziorko w ogrodzie Jeśli chodzi o wykonanie to zdecydowaliśmy się, że wszelkimi pracami zajmie się odpowiednia firma. Oczywiście mieliśmy obawy w związku z tym, ale ta okazała się być bardzo profesjonalna. Jeśli ktoś chciałby sprawdzić ich możliwości to niech zajrzy na stawykapielowe.com, bo ja jestem na prawdę zadowolona

  14. #54
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To masz staw czy basen???W stawie z filtrami jest ok.Tak jak sama piszesz.Natomiast w basenie kąpiecie się z dziećmi i wygląda to jak ogród.

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anika34

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-525
    Posty
    5

    Domyślnie

    to jest staw kąpielowy, więc pełni on funkcję jak gdyby basenu u mnie akurat filtry znajdują się pod takim specjalnie zamontowanym moskitem, dzięki czemu nawet ich nie widać, ale rozwiązanie jest świetne, ponieważ woda jest bardzo czysta teraz można miło spędzać czas w takim ogrodzie, a ty niktspecjalny tez masz staw kąpielowy?

  16. #56

    Domyślnie

    No i po montażu...
    Tak jak obiecałam, dzielę się tym, co się u nas działo.

    Dzień po włożeniu basenu do dziury, przyjechał monter.
    Młody chłopak, ale wydawał się znać na swojej robocie.
    Był u nas kilka godzin i kleił rurki do filtrów - miał cierpliwość, bo te całe filtry mamy w specjalnej skrzyni w krzakach, także łatwo nie było.
    Chłopak w sumie miły, wytłumaczył co robi i jak co działa. Dał nam instrukcje jak działa basen, co z nim robić, jak konserwować, jak dozować chemię, itd... Może dla kogoś nie jest to ważne, ale dla nas (pierwszy kontakt z basenem) jak najbardziej!

    Jeszcze w ten sam dzień pracownicy firmy budowlanej zaczęli kończyć schodki pod basenem i dookoła go zabezpieczać.
    Strasznie mozolna i długotrwała praca... Nie przypuszczałam, że aż tak... Po trochu nalewa się wody do basenu i po trochu zabezpiecza go dookoła.

    W sumie w dwa dni miałam praktycznie gotowy basen, nie wiem czy normalnie to tyle trwa czy może miałam pierwszy raz szczęście do firmy basenowej i do firmy budowlanej

    Mam wodę w basenie i narazie wszystko działa.
    Basen wygląda dokładnie tak jak chciałam, czyli jak z filmów amerykańskich ;D
    Piękna woda, która w basenie wygląda jak błękitna

    Jeszcze czeka nas wykończenie basenu dookoła. Myślałam o drewnie albo ozdobnych kaflach.
    Narazie korzystamy z tego co mamy. Nie żałuję tych wydanych pieniędzy, przynajmniej do tej pory

    Zamontowany masaż jest rewelacyjny, a światła pięknie oświetlają nam cały taras. Mamy też pompę, która podgrzewa nam wodę. Komplet jak dla mnie daje naprawdę luksus!

    Cieszę się jak dziecko

    Na tą chwilę polecam basen poliestrowy, ale mamy go dopiero jakieś 3 tygodnie, więc jeśli coś się zmieni lub nie, to postaram się tym podzielić.

    Pozdrawiam!

  17. #57

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    W tym roku już raczej mogę zapomnieć o kąpieli w moim basenie

    Ale ponoć zadaszenia basenowe dają możliwość korzystania z domowego basenu nawet do listopada, czy ktoś coś wie na ten temat?

    Bardzo mi się podoba to zadaszenie: http://zadaszeniadobasenow.pl/casablanca-series/

    Ale czy opłaca się wydać tyle pieniędzy?

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kotakun

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja stanę w obronie użytkownika "Pszczoła63" i powiem że ja rok temu zadaszyłem sobie zwykły wolno stojący basen i mogę się kąpać do tej pory. Podłączam sobie dwie rurki z woda które przechodzą przez grila własnej roboty dzieki czemu mam ciepła wode a przed wiatrem chroni mnie zadaszenie basenu jakie stosuje się przy kopanych basenach. Za kilka lat zamierzam wykopać sobie basen a zbudowana już teraz zabudowa basenu bedzie jak znalazł. Firme która zrobi mi basen nadal szukam więc puki co moge polecić firme [moderowano] zajmującą się zabudową basenów która montowała mi też 18 okien w domu na działce
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-10-2013 o 19:16

  19. #59

    Domyślnie

    A jaki jest koszt zbudowania takiego zadaszenia?
    Firma, która robiła mi basen, ma zadaszenia, ale gotowe, tzn. wspominali o tym, że mogę zamówić konkretny wymiar, kolor, kształt itp., ale ciekawi mnie czy cenowo bardziej opłaci się wybudowanie?

    Masz może jakieś zdjęcie jak to wygląda?

    Ciekawy pomysł z tym grillem Ja mam w swoim basenie pompę ciepła - chyba wygodniejsza w obsłudze opcja

    Pozdrawiam!

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotakun Zobacz post
    ja rok temu zadaszyłem sobie zwykły wolno stojący basen i mogę się kąpać do tej pory.
    Cytat Napisał kotakun Zobacz post
    Za kilka lat zamierzam wykopać sobie basen (...) Firme która zrobi mi basen nadal szukam
    Cytat Napisał kotakun Zobacz post
    puki co moge polecić firme [moderowano] zajmującą się zabudową basenów która montowała mi też 18 okien w domu na działce
    To masz basen czy chcesz sobie dopiero wykopać?
    Polecasz firmę robiącą baseny, bo robiła ci basen czy wstawiła okna?

    Wpadasz na forum i w dwóch postach usiłujesz reklamowac jedną firmę. Słaby marketing.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony