dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Agregat prądotwórczy - jakiej fimry?

    Pomożcie wybrać jakiś rozsądny, nie drogi agregat na budowę. Z takich "normalnych" znaleźliśmy:

    1. Nutool - 2kW
    2. Flora - 3kW
    3. Einhell - 2kW (najgłośniejszy)
    4. Kipor - 2kW (najcichszy)
    5. Nupower - 2kW
    6. Graphite - 2kW

    Czy ktoś używał, któryś z tych. Szukałam na forum ale za dużo w tym temacie nie ma. Są ogólne rozmowy o agregatach i koniec. Parę osób poleca Einhella ale on jest najgłośniejszy, co oczywiście nie jest złe jak miałby być taki dobry ale może wypowiedzą się użytkownicy. A może jakieś inne do 1500zł, podawajcie nazwy.
    Będę wdzięczna za pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja przetestowałem kilka agregatów. Całą budowę ciągnę na agregacie. Także zależy jak długo i ile będziesz go używał.

    Zacząłem od jakiegoś chińczyka z allegro który miał siłę za jakieś 1300 zł. działał chyba z miesiąc i padł.
    Ponieważ ekipie musiałem zapewnić prąd kupiłem einhela takiego który miał siłe, kosztował coś około 3 tys.
    Dojechałem z nim do dachu i zakończyłem sezon.
    W następnym sezonie jak przyjechała ekipa stawiać ścianki wewnętrzne padł.
    Wcześniejszego chińczyka firma od której kupiłem nie chciała mi naprawić (coś tam wymyślili)
    A Einhela wysłałem do naprawy gwarancyjnej
    Pożyczyłem od znajomego jakiś mał agregat (nie potrzebowałem siły) ale on chodził tylko 30 min i się przegrzewał.
    Zmuszony dogadałem się z gościem w sklepie i kupiłem z możliwością oddania ( jak nie będzie mi pasował) agregat Hondy z 5 tyś.
    Na tym agregacie dokończyli mi ścianki.
    Po 2 tyg odesłali mi nowego Einhella (super gwarancja - na ich koszt wysłałem i tak samo na ich koszt otrzymałem agregat z powrotem)
    Na tym dojechałem do tynków.
    W trakcie robienia tynków okradli mi budowę i straciłem także agregat.
    Ekipa od tynków czekała i betoniarkę mieli na siłę, więc kupiłem jakiegoś chińczyka bez siły w castoramie za 900 zł i zamieniłem się z sąsiadem który miał einhela na siłę ale nie korzystał z niej.
    Także po moich perypetiach zostałem z chińczykiem z casto za 900 zł.

    Wniosek jaki wyciągnąłem z tej lekcji jest taki:
    Powinienem był kupić agregat np. Hondy ze stabilizatorem napięcia za około 5-6 tyś i zabierać go z budowy i pozostał by mi porządny sprzęt do którego można podłączyć elektronikę. Można by go było wykorzystać w razie awarii w domu.
    Na pewno był by mniej awaryjny a jak ma się do budowy 40 km to załatwienie drobnej nawet sprawy jest bardzo uciążliwe.

    Także zastanów się jak mocno będzie obciążony i jak długo będziesz go używał.
    Einhel ma dobry system gwarancyjny co według mnie jest dużym plusem

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No czytałam właśnie, że Einhell w miarę dobry, cena też ok.
    Ja potrzebuję prądu, by zacząć. Prąd miał być już w zeszłym roku. Jak do tej pory nie ma ale tłumaczą, że do sierpnia powinien być. Nie wiem dokładnie też kiedy zaczniemy budowę. Chcieliśmy w marcu ale mamy problemy z architektem i nie wiadomo kiedy dostaniemy pozwolenie na budowę. Dlatego nie będziemy kupowali agregatu za 5tys. na pewno. Dla nas to za dużo, na taką rzecz ale dzięki za odpowiedź.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też miałem 3 agregaty, zacząłem od 800 zł, a skończyłem na 2500, wszystkie się choc raz zepsuły w trakcie budowy.
    Ale ostateczenie się ich pozbyłem (dwa zwróciłem w sklepie) a trzeci, który mi niestety naparwiali sprzedałem dalej.
    Marek nie pomnę.
    Jedno jest pewne - najważniejsza rzecz to gwarancja.

  5. #5

    Domyślnie

    Endress. Podobno firma przywzoita i siedząca przede wszystkim w agregatah.
    Mam taki coś 2,1kW. Opędziłem nim póki co stan zero plus kawałek ścian parteru. Jedyny problem to zrywajacy sie sznurek. Po oczyszczeniu z wapna i piachu wyglada (prawie ) jak nowy. Bardzo fajny i dobry kontakt z serwisem. ( Pracownik Castoramy przelał olej i ciężko odpalal na poczatku)
    Gdybym miał teraz kupowac jeszcze raz wziąłbym Endressa.
    http://www.endress-polska.pl/


    Prawda jest taka, że większość agregatów w cenach1-1,5kzł prezentuje podbny poziom jakościowy a będwały budowlańcy potrafią zepsuć nawet młotek.

  6. #6

    Domyślnie

    Swego czasu siedziałem mocno w nieco większych agregatach (takich od 250kVA).
    Generalnie jeśli z maluchów to patrz na to czy któryś jest na silniku Hondy. Może wtedy dłużej pochodzi.

    Większość małych agregatów pochodzi z Chin. Różnie może być z ich jakością.
    Z tych firm co wymieniłaś znam Einhella.

    Osobna sprawa to kultura użytkowania tego sprzętu.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam Kipora 2,6 KW. Nie polecam. W wyniku nieszczelności kranika sączące się paliwo dokonało całkowitej destrukcji plastiku w tempie 1 godziny. Plastik po prostu popękał w rękach i teraz agregat nie ma już obudowy. Chiński chłam.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam stary agregat z demobilu PAB-2, dalem za niego mniej niz 200zl. Mial na liczniku kilkanascie motogodzin.
    Agregat ma 2.5kW i tyle faktycznie ma. Opedzilem nim stawianie ogrodzenia, spawanie bramy, stawianie blaszaka.
    Wada to jego waga (~100kg) i halas. A tak to dziala nawet na rozpuszczalniku.
    Na pewno to lepszy wybor niz chinszczyzna.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też potrzebowałem prądu żeby zacząć. Minęło 2 lata a prądu dalej nie mam.
    Zgodne z umową powinienem mieć rok temu.
    Dowiedz się jaką betoniarkę mają murarze - tzn. czy potrzebujesz siły czy nie.

    Też tak myślałem jak Ty, i dlatego zacząłem od agregatu za 1300 zł.

    Einhell to też chińszczyzna ale mają dobrą gwarancję.
    Endres - to był ten co po pół godziny mi się wyłączał.

    Wiadomo że wszystko zależy od kultury użytkowania. Ale taki sprzęt naprawdę dostaje mocno w kość na budowie. Często jest tak że jak rano go odpalą to na koniec dnia wyłączą. Ja miałem tego 9,5 KW - karnister benzynki dziennie.

    Jak będziesz kupować einhella to nie kupuj tańszego a bez gwarancji (często są takie sprzęty na allegro).

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    To, że gwarancję trzeba mieć to wiem. Męża kusi Flora, polska firma, daje 2 lata gwarancji i ma 3kW, no i ciągle pozostaje Einhell ze swoim bardzo dobrym serwisem gwarancyjnym.
    Dzięki za opinie.

  11. #11

    Domyślnie ---

    Flora - typowa chinszczyzna jak i Einhel itp wszystkie teraz sa made in china.
    Z silnikami hondy prawie nitk nie prdukuje za to masowo z Kopia hondy czyli wyglada jak honda i tyle ma wspolengo, inen materialy , spasowanie, dokladnosc.

    Gwarancja wazne ale bedzie uszkodzenie z winy uzytkownika to i tak nie uznaja.

  12. #12

    Domyślnie ---

    Flora - typowa chinszczyzna jak i Einhel itp wszystkie teraz sa made in china.
    Z silnikami hondy prawie nitk nie prdukuje za to masowo z Kopia hondy czyli wyglada jak honda i tyle ma wspolengo, inen materialy , spasowanie, dokladnosc.

    Gwarancja wazne ale bedzie uszkodzenie z winy uzytkownika to i tak nie uznaja.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No ok. ale z silnikami Hondy to kosztują trochę więcej niestety

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam
    A ja cały stan surowy zamknięty zrobiłem na jakimś agregaciku 2,4kw kupionym na allegro za około 800zł (może miałem szczęście), po roku stania miał problemy z odpaleniem ale wystarczyła mała kosmetyka i chodzi dalej, dzisiaj jedzie na następną budowe.

  15. #15

    Domyślnie

    pozdrawiam.ciągnę budowę na Endressie.chodzi codziennie po 10h i nie ma problemu.kup taki o 3kw minimalnie bo będzie się wyłączał np przy uruchomieniu szlifierki np 1200w.ja rozwiązałem ten problem w taki sposób że odpiąłem przełącznik bezpieczeństwa i mam spięte wszystko na "krótko".jedyny mankament to często zrywający się sznurek

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Po intensywnych poszukiwaniach i godzinach przemyśleń skłaniamy się do zakupu agregatu Einhell RT-PG 3250 Red Line http://www.narzedziowy.com.pl/produc...ducts_id=28850
    Przeważył stosunek jakości i możliwości do ceny, no i dodatkowo dobre warunki gwarancyjne.

  17. #17

    Domyślnie

    Z wymienionych w pierwszym poście kupiłbym Kipor.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jednak sprawa nie wygląda tak prosto jakby się wydawało. Odwiedziliśmy dzisiaj Castoramę i Leroy. Na horyzoncie pojawiły się dwa nowe agregaty:

    - Rockworth - 3kW - Diesel - za 2000zł
    - Nupower - 4,5kW - za 1600zł

    Być może to byłby lepszy zakup, jak sądzicie?

  19. #19

    Domyślnie

    Z tych dwóch brałbym diesla, który napewno mniej spali. Jednak szukałbym hondy, nawet używanej. Chińszczyzny raczej po budowie nie odsprzedasz, a na honde zawsze trafi sie amator.

    Zapamietaj motto "biednego nie stać na byle co". Kupisz chińszczyzne to tylko stracisz nerwy, kase i czas a sumasumarum wyjdzie Cie drożej niz byś kupiła od razu coś porządnego.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja wiem, że hondy dobre ale...
    -nowe za drogie, mimo wszystko. Czytam opinie ludzi, którzy całe domy pobudowali na agregatach za 800zł
    -używane może i fajne i dobre ale bez gwarancji, w razie czego nic nie zrobię, a tak zawsze te 2 lata mam

    Muszę patrzeć racjonalnie, a nie chciałabym kupować agregatu za ponad 3tys. bo przyznaję, że nawet te 2 to już dużo, co zrobić.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony