dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Oferta, którą otrzymałem to praktycznie sama podbitka. Na pióro-wpust jest tylko i wyłącznie suszona, więc myślę, że będzie ok. Tartak mam pod nosem, a w marketach budowlanych mają mało śmieszne ceny i max. długość to 300 cm.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Nie chcę cię gasić ale za 2 tyś nie zbudujesz takiego domku. Pisałem ci już. Te bale z których wykonane są ściany domku to jednocześnie element konstrukcyjny. Ty bedziesz musiał zbudować szkielet a ta podbitka to bedzie tylko osłona, no może trochę usztywniająca całość. Policz te wszystkie belki na konstrukcję, legary na podłogę, samą podłogę, konstrukcję dachu, poszycie dachu, drzwi i okna, łączniki i te wszystkie duperelki ktore kosztują a których nie widać typu impregnat, wkręty czy szybki. Sam sie zdziwisz jak tego wyjdzie dużo. Najdroższe są niestety drobiazgi. Jak doliczysz robociznę to jak nic okaże się że prawie będziesz za to miał taki domek jak z linku. To że ty to bedziesz robił nie znaczy że robocizna za darmo. Twoja praca też da się przeliczyć. Do tego bedziesz miał ściany 22 mm grubości a tam są zdaje się 45 mm.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #43

    Domyślnie

    No faktycznie zgasiłeś lekko mój zapał... Może spróbuję z OSB. W końcu może ją czymś obłożę i będzie jakoś wyglądać.

    W takim razie, gdybym już miał się zabrać za konstrukcję szkieletową...
    - Jakie dać belki na szkielet?
    - Jakiej grubości płyta OSB?
    - Czy zostawić przerwy między płytami?
    - Jak zabezpieczyć tą płytę przed warunkami atmosferycznymi?
    - Jak można wykończyć płytę? (obić boazerią, czy może jakiś inny sposób?)
    Ostatnio edytowane przez jaraczov ; 31-05-2012 o 20:41

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin3city

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-578
    Posty
    2

    Domyślnie

    przepraszam ze odkopuje stary temam ale mam pytanie czy macie może ten plik doc_nevada_pl.pdf gdzieś skopiowany? bo strona producenta nie działa a chciałem budować coś podobnego. z góry dziękuje i pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Można wejdź na stronę http://www.domy-ogrody.pl/pl/c/Domki-ogrodowe/2 Tam mają tanie, ale dobrze wykonane domki ogrodowe. A wiem co mówię, bo z siostrą zamówiliśmy domek na działkę. A to był prezent dla rodziców na 25 rocznicę ich ślubu. Świetna sprawa z tym prezentem. Rodzice się bardzo ucieszyli. Nie było problemu z montażem. W instrukcji było wszystko dobrze napisane.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_Dzik ; 08-07-2014 o 13:28

  6. #46

    Domyślnie Domek narzędziowy 4x3m (drewniany)

    Witam, w najbliższym czasie muszę postawić domek narzędziowy o wymiarach 4x3m. Domek będzie stał albo na bloczkach betonowych ewentualnie na odlanych słupkach betonowych, więc w domku musi być też podłoga drewniana. Jaką byście mi polecili metodę wybudowania takiego domku? Może coś z kantówką pomyśleć i to obić deskami elewacyjnymi? Słyszałem też o budownictwie szkieletowym (kanadyjskim) może coś w tym kierunku podążać?
    Znalazłem szkielet którym mogłbym się posłużyć? Co myślicie o takim czymś?
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...195493919.html

    Z góry dziękuję, pozdrawiam.

  7. #47

    Domyślnie

    Tez sie zastanawiam nad takim domkiem. Zamierzam zbudowac kantowka i obic deskami lub lepiej plytami.

    Zastanawiam sie tylko nad legalizacja takiego domku. Z tego co wyczytalem potrzeba taki domek zglosic (nie wymaga pozwolenia) jednak trzeba zachowac odleglosci od granicy dzialki (3, 4metry lub inaczej jesli tak przewiduje plan miejscowego zagospodarowania). Czy domek bedzie stal na slupkach betonowych, bloczkach czy normalnym fundamencie nie ma tu znaczenia.
    Czy sprawdzales powyzsze?

  8. #48

    Domyślnie

    O to elegancko, że kolega będzie budował taki domek, będziemy mogli coś razem wydumać. Ja będę budował domek na działce ROD, a tam są nieco inne zasady. Powiem szczerze, że nie mam zabardzo pomysłu na ten domek jeszcze (chodzi mi o konstrukcje). Myślę nad metodą szkieletową i nawet znalazłem fajną stronkę http://www.szkielet.pl/domy_szkieletowe.php
    Tylko, że przeważnie domki szkieletowe są stawiane na fundamencie lub wylewce, a ja chcę to zrobić na bloczkach betonowych lub słupach betonowych i ludzie mi doradzają, żeby zrobić bardzo masywną podwalinę. Wtedy znowu mi podłoga wychodzi jak w domu jednorodzinnym
    Tutaj taki filmik znalazłem https://www.youtube.com/watch?v=YPri5N04nKk ale troche mi to kiczowato wygląda
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez KonradR505 ; 12-07-2014 o 11:41

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Połączyłam wątki o samodzielnej budowie domków gospodarczych.

    Zgodnie z przepisami można zbudować niski domek w granicy, pod warunkiem, że nie bedzie miał okna od granicy i nie bedzie dłuższy niż 5m. Bez pozwolenia, na samo zgłoszenie można zbudowac domki do 25 m2. Zasady dla ogródków działkowych należacych do PZD przewidują 30 m2 bez pozwolenia (na samo zgłoszenie)

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zgodnie z przepisami można zbudować niski domek w granicy, pod warunkiem, że nie bedzie miał okna od granicy i nie bedzie dłuższy niż 5m. Bez pozwolenia, na samo zgłoszenie można zbudowac domki do 25 m2.
    Możesz przytoczyć te przepisy?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690):

    13, 60 i 271-273, dopuszcza się:

    (...)

    4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.


    Rozporząedzenie było nowelizowane, ale akurat nie w tej kwestii

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690):
    Przeglądam to rozporządzenie ale tego zapisu nie widzę.

    edit:
    znalazłem ale w Dz.U. 2009 nr 56 poz. 461

    Dziwne, że te, które przywołałaś jest aktualne mimo iż jest zmienione...

    edit2:
    Elfir czy możesz napisać jak wygląda zgłoszenie zamiaru budowy takiego domku? Interesuje mnie dokumenty jakie trzeba dostarczyć. Czy mogę sobie sam naszkicować gdzie będzie budowany domek gospodarczy? Czy widok domku też trzeba narysować i opisać technologie budowy?
    Ostatnio edytowane przez Crisiano ; 13-07-2014 o 19:54

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja kopiowałam zapis z innej dyskusji, stąd mogą być błędy w numeracji.
    O tym posadowieniu w granicy jest kilkanaście tematów na forum.

    Zgłoszenie - formularz zgłoszenia + odręczny szkic na mapce gdzie ma domek stać.
    Kazda gmina ma swój formularz, więc nie mogę wykluczyć, że potrzebny bedzie opis domku - w końcu trzeba udowodnić, ze domek spełnia wymagania rozporządzenia (czyli 5,5 m długości, 3 m wys, 25 m2 pow.)

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na wszytsko co nie jest małą architekturą (ławka, kapliczka, lampa, piaskownica, posąg, itp.) trzeba złożyć w urzędzie zgłoszenie.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zgloszenie - 30 dni

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    na wszytsko co nie jest małą architekturą (ławka, kapliczka, lampa, piaskownica, posąg, itp.) trzeba złożyć w urzędzie zgłoszenie.
    To może być pomysł - domek ogrodowy z figurką św.Izydora (patron rolników) albo Adamem i Ewą, patronami ogrodników (i krawców) nad wejściem.

    Tylko - po dzisiejszej lekturze onetu, może się pojawić problem pielgrzymek i nabożeństw odprawianych w naszych ogrodach
    Wojtek, prawie zawsze.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690):

    13, 60 i 271-273, dopuszcza się:

    (...)

    4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.


    Rozporząedzenie było nowelizowane, ale akurat nie w tej kwestii
    Po wizycie w Starostwie Powiatowym...

    Następny punkt:
    Usytuowanie budynku na działce budowlanej w sposób, o którym mowa w ust. 2 i 3, powoduje objęcie sąsiedniej działki budowlanej obszarem oddziaływania w rozumieniu art. 3 pkt 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. — Prawo budowlane.

    Znaczy to, że owszem można taki budynek postawić ale wymagane jest pozwolenie na budowę.

    Czyli jeśli ma pow. do 25m2 i zachowane są odległości od granicy 3 lub 4 metry to można budować tylko na zgłoszenie. Jednak jeśli budujemy w granicy działki do 5,5m i wys. do 3m, czyli zgodnie z przywołanymi zapisami to trzeba już wystąpić o pozwolenie na budowę.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pytanie, czy interpretacja jest właściwa?

  19. #59

    Domyślnie

    W państwie polskim każda interpretacja urzędu jest właściwa. Polecono mi postawić domek i się nie przejmować bo tak robi zdecydowana większość. Jak mi powiedziano takie głupie mamy prawo.

  20. #60

    Domyślnie

    Do łączenia drewna stosuje się takie materiały i złącza [reklama] przyda wam się budowlańcy
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-08-2017 o 13:19 Powód: reklama

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony