dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 27
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 534
  1. #501

    Domyślnie

    Majka A nie za zwalista jest ta "nadbudowa" nad wkładem? Przy tej wielkiej konstrukcji wkład wygląda bardzo niepozornie. Wg mnie zaburzone proporcje.

  2. #502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Majka. Zrób sobie symulację, jak będziesz dokładać drewno do tego kominka. Albo trzeba będzie nurkować głową pod zabudowę, albo klęczeć na podłodze.

  3. #503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Majka ... poproś o zmierzenie ciśnienia w kominie systemowym 250 mm.
    Najpierw na zimo, a potem po podgrzaniu (kozą budowlana, farelką lub nagrzewnicą).
    Podziel się z nami wynikami.
    Do czego zmierzam ... komin systemowy 250 mm jest idiotyzmem do wkładu kominkowego - nawet takiego o trójstronnym przeszkleniu w kształcie litery U i z seryjnie montowanym wyjściem o tejże średnicy ...
    No ale przekonasz się już o tym w trakcie jego użytkowania ... niestety.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #504
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Majka ... poproś o zmierzenie ciśnienia w kominie systemowym 250 mm.
    Najpierw na zimo, a potem po podgrzaniu (kozą budowlana, farelką lub nagrzewnicą).
    Podziel się z nami wynikami.
    Do czego zmierzam ... komin systemowy 250 mm jest idiotyzmem do wkładu kominkowego - nawet takiego o trójstronnym przeszkleniu w kształcie litery U i z seryjnie montowanym wyjściem o tejże średnicy ...
    No ale przekonasz się już o tym w trakcie jego użytkowania ... niestety.
    Pozdrawiam.
    Forest zlituj się wiem i cenię twą wiedzę drocząc się z tobą czasami ale nie wprowadzaj ludzi tak w błąd.Przecież wiesz ,że średnica jest zależna od mocy kominka.Jeśli się mylę to poprawiaj.U mnie chciano pomylić systemy czyli ich średnice z PG na KZPŁW 24 kW.Myślisz ,że ta zamiana miałaby tak istotny wpływ na ciąg kominowy?Nie przesadzaj.Popraw jeśli i tu się mylę.To samo tu :
    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    A masz odpowiedni komin do tego paleniska (przekrój) ???
    nie pyta o moc,o średnicę króćca wypływu spalin, o np.o wys komina.Jeśli natomiast te dane są inne i przypuszczam ,że specjalista konkretny dokonał obliczeń to zastosują wkład o danych które przytoczyłem nie bez kozery.Powiedz w takim razie bo nie mówisz o tym co ja.Jaka jest według ciebie w takim razie minimalna średnica przewodu dymowego?To pozwoli rozchwiać wątpliwości Majce.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-11-2014 o 07:07

  5. #505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Co się dzieje jak podniesie drzwi w trakcie palenia aby dołożyć drewno... działać zaczynają zasady kominka otwartego...
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Rzekłbym nawet: bardzo mocno otwartego...

  7. #507
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Co się dzieje jak podniesie drzwi w trakcie palenia aby dołożyć drewno... działać zaczynają zasady kominka otwartego...
    Co podniesie???Gdzie???Jakie zasady???W którym kominku???

  8. #508
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Rzekłbym nawet: bardzo mocno otwartego...
    Rzekłeś i co z tego wynika???Jak montujesz kominek zduński u kogoś w chałupie a on już ma wszystko postawione to w myśl jakiej zasady się kierujesz???Swojej ???Każesz rozbierać komin bo za cienko???Jaśniej.

  9. #509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    że średnica jest zależna od mocy kominka
    A kto Ci to powiedział ... ?
    Piecokominek lub plenisko piecowe o mocy w przedziale 40 - 70 kWh będzie świetnie działać na przewodzie dymowym 150 mm ... sprawdź (są nomogramy) ile zalecają do takiej mocy producenci kotłów i samych kominów ... wyjdzie Ci sporo powyżej 300 mm
    Odczarujmy teraz raz na zawsze kominy systemowe ... są doskonałe - gładkie, o idelanie okrągłym przekroju, gdzie spaliny poruszając się ruchem wirowym napotykają na znikome wręcz opory. Stąd faktyczne ciśnienie jaki w nich panuje waha się w przedziale 25 - 100 Pa, w zależności od wysokości i średnicy komina, oraz tego czy jest zimny czy nagrzany. Czyli 2 - 8 krotnie przekracza ciśnienie jakie jest wymagane z reguły przez producentów wkładów kominkowych, do ich prawidłowego funkcjonowania (przy zamkniętej komorze spalania). Przewymiarowany komin jeszce bardziej te wartości zwiększa.
    Kominek całkowicie "otwarty" (z 4-ech stron) wyśmienicie hula na takim kominie systemowym o średnicy 200 mm ... ba - równie dobrze by to robił nawet na przewodzie 180 mm. Czasy, kiedy trzeba było stosować kominy 27x27 lub większe do kominków otwartych już dawno minęły, a pozostałe po nich wyliczenia uwzględniające kąt martwy przekroju kwadratowego lub prostokątengo komina, oraz bardzo duże opory jakie stawia chropowata i nierówna powierzchnia cegły, dobrze jak się zna, ale ... dobrze róznież jak się wie kiedy i w jakich sytuacjach je stosować.
    Kominki otwarte miały zawsze szczelnie (w miarę) zamykający je szyber półkowy. Wkłady kominkowe go nie posiadają a obecne trendy branżowe prowadzą do calkowitej wręcz jego (szybra) eliminacji. Jeżeli nawet szyber jest na wkładzie to nie jest on szczelny tylko obejmuje 2/3-3/4 przekroju.Przy dużych kominach w momencie gdy się ich nie używa, napływa do nich, w skutek róźnicy ciśnenia i temperatury powietrza, powietrze atmosferyczne. Bo we współczesnym domu zawsze jest wyższa temperatura i niższe ciśnienie niż na zewnątrz.
    Efekt u Majki będzie taki że zimą, nie paląc w kominku, mroźne powietrze będzie się pchało przez wkład do wnętrza domu, wszelkimi możliwymi nieszczelnościami - szparami pomiędzy szybami i wylotami powietrza w palenisku, a sam wkład komnkowy będzie przypominał pięknie chłodzący powietrze klimatyzator ...
    Tylko na cholerę chłodzić dom zimą ... w dodatku kominkiem, który ma grzać ... ?
    Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć ... producent tego wkładu robi go na życzenie zarówno z wylotem 250 jak i 200 mm, dając do wyboru możliwość jego stałego użytkowania jako otwarte lub zamknięte palenisko.
    Więc co Majka ... będziesz go (kominek) użytkować jako stale otwarty a zamykać tylko od czasu do czasu, czy też wręcz przeciwnie - główie z opuszczonymi szybami z okazjonalnym tylko ich podnoszeniem (do dokładania drewna) ... ?
    Bezmyślność firm poruszających się w naszej krajowej branży i brak ich chęci zdobywania wiedzy, powala mnie już czasami ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Arte U 90 będzie hulać na kominie 180 u Ciebie w domu. I tylko Ty będziesz umiał i musiał to obsługiwać, bo Ty jesteś celebrytą...Ktos kto tak zrobi, bo Cię posłucha, może z czasem zapragnąć Cię zamordować po takiej poradzie

  11. #511
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    A kto Ci to powiedział ... ?
    Piecokominek lub plenisko piecowe o mocy w przedziale 40 - 70 kWh będzie świetnie działać na przewodzie dymowym 150 mm ... sprawdź (są nomogramy) ile zalecają do takiej mocy producenci kotłów i samych kominów ... wyjdzie Ci sporo powyżej 300 mm
    Odczarujmy teraz raz na zawsze kominy systemowe ... są doskonałe - gładkie, o idelanie okrągłym przekroju, gdzie spaliny poruszając się ruchem wirowym napotykają na znikome wręcz opory. Stąd faktyczne ciśnienie jaki w nich panuje waha się w przedziale 25 - 100 Pa, w zależności od wysokości i średnicy komina, oraz tego czy jest zimny czy nagrzany. Czyli 2 - 8 krotnie przekracza ciśnienie jakie jest wymagane z reguły przez producentów wkładów kominkowych, do ich prawidłowego funkcjonowania (przy zamkniętej komorze spalania). Przewymiarowany komin jeszce bardziej te wartości zwiększa.
    Kominek całkowicie "otwarty" (z 4-ech stron) wyśmienicie hula na takim kominie systemowym o średnicy 200 mm ... ba - równie dobrze by to robił nawet na przewodzie 180 mm. Czasy, kiedy trzeba było stosować kominy 27x27 lub większe do kominków otwartych już dawno minęły, a pozostałe po nich wyliczenia uwzględniające kąt martwy przekroju kwadratowego lub prostokątengo komina, oraz bardzo duże opory jakie stawia chropowata i nierówna powierzchnia cegły, dobrze jak się zna, ale ... dobrze róznież jak się wie kiedy i w jakich sytuacjach je stosować.
    Kominki otwarte miały zawsze szczelnie (w miarę) zamykający je szyber półkowy. Wkłady kominkowe go nie posiadają a obecne trendy branżowe prowadzą do calkowitej wręcz jego (szybra) eliminacji. Jeżeli nawet szyber jest na wkładzie to nie jest on szczelny tylko obejmuje 2/3-3/4 przekroju.Przy dużych kominach w momencie gdy się ich nie używa, napływa do nich, w skutek róźnicy ciśnenia i temperatury powietrza, powietrze atmosferyczne. Bo we współczesnym domu zawsze jest wyższa temperatura i niższe ciśnienie niż na zewnątrz.
    Efekt u Majki będzie taki że zimą, nie paląc w kominku, mroźne powietrze będzie się pchało przez wkład do wnętrza domu, wszelkimi możliwymi nieszczelnościami - szparami pomiędzy szybami i wylotami powietrza w palenisku, a sam wkład komnkowy będzie przypominał pięknie chłodzący powietrze klimatyzator ...
    Tylko na cholerę chłodzić dom zimą ... w dodatku kominkiem, który ma grzać ... ?
    Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć ... producent tego wkładu robi go na życzenie zarówno z wylotem 250 jak i 200 mm, dając do wyboru możliwość jego stałego użytkowania jako otwarte lub zamknięte palenisko.
    Więc co Majka ... będziesz go (kominek) użytkować jako stale otwarty a zamykać tylko od czasu do czasu, czy też wręcz przeciwnie - główie z opuszczonymi szybami z okazjonalnym tylko ich podnoszeniem (do dokładania drewna) ... ?
    Bezmyślność firm poruszających się w naszej krajowej branży i brak ich chęci zdobywania wiedzy, powala mnie już czasami ...
    Pozdrawiam.
    Znakomity wykład i wykładnia tego nad czym się zastanawiać trzeba wcześniej.Ale jeśli już jest i podniesie szyby przy średnicy 200 mmm to ją ogień jak kurczaka ma zrumienić???Napisałem wcześniej i nie zrozumiałeś i jeśli pytasz mnie skąd to wiem ,że średnica jest zależna od mocy kominka a ty nie wiesz sorry wymiękam.
    p.s a to forest co to to???
    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    .......Do czego zmierzam ... komin systemowy 250 mm jest idiotyzmem do wkładu kominkowego - nawet takiego o trójstronnym przeszkleniu w kształcie litery U i z seryjnie montowanym wyjściem o tejże średnicy .............
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-11-2014 o 13:03

  12. #512
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Arte U 90 będzie hulać na kominie 180 u Ciebie w domu. I tylko Ty będziesz umiał i musiał to obsługiwać, bo Ty jesteś celebrytą...Ktos kto tak zrobi, bo Cię posłucha, może z czasem zapragnąć Cię zamordować po takiej poradzie
    A to mordowanie to do mnie czy foresta???

  13. #513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    "...,że średnica jest zależna od mocy kominka a ty nie wiesz sorry wymiękam." w d.... ze średnicą i mocą.... liczy się powierzchnia paleniska... ale kilka razy się zdziwiłem iż kominek działa, tylko przy wysokim kominie
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  14. #514
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    "...,że średnica jest zależna od mocy kominka a ty nie wiesz sorry wymiękam." w d.... ze średnicą i mocą.... liczy się powierzchnia paleniska... ale kilka razy się zdziwiłem iż kominek działa, tylko przy wysokim kominie
    Mnie to już nic nie dziwi jak czytam to co piszesz.Jeśli masz np.15 cm średnicy przewodu kominowego czyli 15x15 to jaki można zastosować wkład???No nie 20 kW li tylko około 10 kW nie więcej.Jeśli ty nie patrzysz na moc i wysokość,a tylko na powierzchnię paleniska to jak to zrozumiesz to tytuł nadany powinien być odwrotny.Szkoda gadać jak pragnę gały mi wychodzą.

    .....

  15. #515
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    ...producent "kotła" podaje jaki powinien być komin... powierzchnię paleniska liczy się przy kominkach otwartych... jak otworzysz kominek to w tym momencie działa ono jak otwarty....
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  16. #516
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    ...producent "kotła" podaje jaki powinien być komin... powierzchnię paleniska liczy się przy kominkach otwartych... jak otworzysz kominek to w tym momencie działa ono jak otwarty....
    Człowieku komin już stoi.To o kant................ten pomiar powierzchni paleniska jeśli już.Co chcesz przekazać???To ,że w kominku otwartym taki jaki ma majka po podniesieniu szyb takim się stał i nic się nie liczy tylko pow.paleniska, bo jej ogień ,który wyjdzie (według ciebie) co zrobi???Powtarzam opali jak kurczaka na rożnie???

  17. #517
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Od razu kurczaka... tylko małą wędzarnie w pokoju... a jak jest już komin to wypada dopasować do komina palenisko.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  18. #518

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Chciałbym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia radosnych i przepełnionych ciepłem Świąt Bożego Narodzenia. Życzę także wszystkim Państwu udanego w każdej płaszczyźnie Nowego Roku, by każdy znalazł w swoim życiu więcej dobrego niż złego.

    Z kominkowymi pozdrowieniami.

    Daniel Hrehorecki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FRANEK 3.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	295666  
    Ostatnio edytowane przez Kominki.fm ; 26-12-2014 o 02:33

  19. #519

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Zapraszam Państwa gorąco do odwiedzenia naszej zmodernizowanej strony internetowej www.kominki.fm

    Mam nadzieję, iż strona przypadnie Państwu do gustu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Podobnie, jak w przypadku oceny naszych usług, każde Państwa zdanie jest dla nas bowiem szalenie ważne. Jednocześnie chciałbym Państwu życzyć pogodnych Świąt Wielkanocnych!

    Z pozdrowieniami.

    Daniel Hrehorecki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	310801  
    Ostatnio edytowane przez Kominki.fm ; 31-03-2015 o 00:12

  20. #520

    Domyślnie

    Cudownych! Radosnych! Słonecznych!!! Baaardzo uśmiechniętych Świąt Wielkanocnych!!! Samych smakołyków na stole, hojnego zajączka oraz mokrego Śmigusa-Dyngusa Tego wszystkiego i jeszcze więcej życzy Państwu zespół Centrum Komina
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wielkanoc mały.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	51,1 KB
ID:	311639  

Strona 26 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony