dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 144
  1. #1

    Domyślnie parownica KARCHER

    Witam,
    od dłuższego czasu przymierzam sie do kupna parownicy niestety nie moge sie zdecydowac na konkretny model...
    Moze ktoś z Was ma jakies doświadczenia z tym podobno cudownym wynalazkiem?

    Czekam na komentarze i opinie.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć
    Kiedyś coś takiego testowałem w robocie (automotive) do utrzymywania czystości w pomieszczeniach gdzie montuje się części o wymaganiach podwyższonej czystości.
    Generalnie był to produkt wielkości domowego odkurzacza (odkurzacz
    + parownica). Jeżeli chcesz to używać okazjonalnie to się sprawdzi. Usuwa zabrudzenia które nie bardzo chciały schodzić pod wpływem nawet dosyć mocnych chemikaliów.
    Do zastosowania przemysłowego się nie nadaje ale są i sprzęty do takiego zastosowania (widziałem jak myli czymś takim zabrudzone odlewy i dawało radę).

  3. #3

    Domyślnie

    hm... mam zamiar uzywać tej parownicy przynajmniej raz w tygodniu (przy tzw. generalnym sprzataniu )
    powierzchnia kafelków to ponad 70m2 wiec mop odpada no a przy małym dziecku wiadomo jak podloga potrafi wygladac...
    bralam pod uwage kupna odkurzacza parowego ale przeczytalam kilka negatywnych opinii i... całkowicie zgłupiałam

    czekam na kolejne komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, ja mam parownice Karcher SC1122, i się super sprawdza, cały parter domu mam w gresie więc dla mnie to idealne rozwiązanie, z łatwością rozpuszcza tez stare zaschnięte plamy i dobrze myje okna, polecam
    Edyta i Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    parownice Karcher SC1122 - to ma taki dzióbek na końcu, a ja marzę od dłuższego czasu o czymś takim.....hm...cos w rodzaju odkurzacz zamiast mopa, i ze mogę tym umyc gres w domu przynajmniej raz w tygodniu (bez dodatkowych srodków myjacych), super jakby jeszcze można bylo panele tym umyć, a jak dodatkowo okna to juz pełnia szczęścia. Szuka i szukam i nie znajduję.Na forum juz o tym tez watki były. Pamiętam też, że w jednym z dzienników było takie cudo pokazane, ale jak chciałam spisac markę, to już dziennik skasowany został. [/quote]

  6. #6

    Domyślnie

    A moze nadaje sie jeszcze do zaluzji.
    Bo niestety mam je przymocowane do okna i nie chce mi sie myc po paseczku.
    To co polecacie tego karchera?
    Pozdr.

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.karcher.pl/cms/templates/...500&height=400

    powyzej link do prezentacji parownic
    po obejrzeniu filmiku chciałoby sie powiedziec ze sprzatanie z tym wynalazkiem to czysta przyjemnosc!
    tylko pytanie: który model spełni moje oczekiwania?
    glownie chodzi mi o utrzymanie w czystosci ponad 70m2 powierzchni...

  8. #8

    Domyślnie

    Ale super!!!
    Tez mam caly dol w plytach i mecze sie tym mopkiem.
    Ale to sie skonczy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Ale super!!!
    Tez mam caly dol w plytach i mecze sie tym mopkiem.
    Ale to sie skonczy


    SUPER SUPER!!!
    tylko na kt. model sie zdecydować?
    co raz bardziej sklaniam się ku temu: SC 1502 z żelazkiem
    "Parownica o dużej mocy, doskonała do efektywnego czyszczenia dużych powierzchni (łazienek, WC, kuchni). W wyposażeniu znajduje się żelazko parowe z łatwo przesuwającą się stopą ze stali szlachetnej. Pozwala ono prasować nawet dwa razy szybciej niż tradycyjnym żelazkiem.

    Podczas czyszczenia gorąca para penetruje najmniejsze szczeliny i usuwa brud z twardych powierzchni, takich jak podłogi, szkło, lustra czy flizy. W większości przypadków brud może być efektywnie usunięty dyszą podłogową, ręczną lub punktową i zebrany ściereczką czyszcząca. Dzięki parownicy można odświeżać ubrania nie zdejmując ich z wieszaka - czyszczenie parą nadaje tkaninie przyjemny swieży zapach. "

    tak sobie mysle, ze poza tym ze bede miala czystą podloge to dzieki temu modelowi prasowanie moze równiez stac sie znacznie przyjemniejsza czynnoscia a dodatkowo jest tez opcja odswiezenia ubran!

    dla mnie bomba!

    jutro poczytam wiecej na ten temat i chyba kupie to cacko

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszka
    Witam
    parownice Karcher SC1122 - to ma taki dzióbek na końcu, a ja marzę od dłuższego czasu o czymś takim.....hm...cos w rodzaju odkurzacz zamiast mopa, i ze mogę tym umyc gres w domu przynajmniej raz w tygodniu (bez dodatkowych srodków myjacych), super jakby jeszcze można bylo panele tym umyć, a jak dodatkowo okna to juz pełnia szczęścia. Szuka i szukam i nie znajduję.Na forum juz o tym tez watki były. Pamiętam też, że w jednym z dzienników było takie cudo pokazane, ale jak chciałam spisac markę, to już dziennik skasowany został.
    [/quote]

    nieprawda, końcówki są wymienne (dużo jest w komplecie) i też mam końcówke jak odkurzacz, dokładnie jest tak jak piszesz coś jak odkurzacz zamiast mopa
    Edyta i Marcin

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    sc1122-posiadam i gorąco polecam, CENA 500ZŁ ale zupełnie bez porównania z produktami noname (np z telezakupów)...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102
    sc1122-posiadam i gorąco polecam, CENA 500ZŁ ale zupełnie bez porównania z produktami noname (np z telezakupów)...
    witu102 powiedz jak sie sprawdza ten model w czyszczeniu podług?
    na jak duza pow. starcza tej pary przy takiej pojemnosci zbiornika?
    jak mycie podlug wyglada w praktyce? powiedz np. ile razy trzeba uzupelniac zbiornik z woda?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Korzystam z parownicy sc 1030 (tez ma zelazko w standarcie) - to nowy produkt Karchera, na nieco lepsze parametry niz sc1112. Radzi sobie niezle z gresem lappato, a zwlaszcza z jasnymi fugami - ok. 80 m2

  14. #14

    Domyślnie

    A ktory z nich czysci zaluzje?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Nie mam zaluzji, ale wiekszosc parownic, nawet tych calkiem niedrogich ma taka specjalna dysze do detali i szczotke okagla, wiec mysle ze zaluzjom dalyby rade

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał froshka
    Cytat Napisał witu102
    sc1122-posiadam i gorąco polecam, CENA 500ZŁ ale zupełnie bez porównania z produktami noname (np z telezakupów)...
    witu102 powiedz jak sie sprawdza ten model w czyszczeniu podług?
    na jak duza pow. starcza tej pary przy takiej pojemnosci zbiornika?
    jak mycie podlug wyglada w praktyce? powiedz np. ile razy trzeba uzupelniac zbiornik z woda?
    u mnie na dole jest około 60 m2, i niewiele tej wody się zużywa, mam wrazenie ze ponad połowa zbiornika jest na pewno
    Edyta i Marcin

  17. #17

    Domyślnie

    Napiszcie, proszę na jakiej zasadzie działa ta parownica , tzn. zbiera kurz oraz różne paproszki, które znajdującą się na płytkach i przy tym jeszcze myje podłogę? Czyli nie trzeba używać odkurzacza i mopa, wystarczy potraktować podłogi parownicą?? Dobrze rozumię ?? A i czy ta para jest ciepła czy zimna?

  18. #18

    Domyślnie

    a ja zastanawiam się nad polerką,która ma różne końcówki,do czyszczenia,polerowania,słyszałam że najlepsze efekty daje wolnoobrotowa,mam 70m2 gresu polerowanego i też szukam czegoś do mycia i polerowania,mop zdecydowanie odpada

  19. #19

    Domyślnie

    Witam! Zastanawiam sie jak to urzadzenia sprawdza sie przy myciu okien? Czy nadaje sie równiez do ram okiennych? Czy trzeba szyby jakoś dodatkowo polerować?

    A przy myciu podłóg - przypuszczam, że najpierw trzeba zamieść, ale co się dzieje z tym rozpuszczonym brudem? Czy jest jakoś wciagany, czy należy go "zebrać na kupkę" i usunąć?

    Na tym filmiku poglądowym to myta była podłoga, która moim skromnym zdaniem nie wymagała mycia (tak więc nie można było zobaczyć co sie dzieje z piachem, kłakami titp), a te brudy z kuchenki to jakoś tak......wyparowały?

    Marzy mi się to urządzenie, ale nie chciałabym sie zbytnio rozczarować.
    Pozdrawiam

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dom 170m2 zbiornik napełniany 2x z tymże myte są podłogi z drewna, kafelki, blaty (barek, parapety i w kuchni) dodatkowo odświeżane dywany..jak myciu ulegają tez kabiny prysznicowe (2sztuki) i ściany toalet/łazienek (flizy) 3szt to wtedy 3 razy napełniać muszę

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony