dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 144
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansyg
    Napiszcie, proszę na jakiej zasadzie działa ta parownica , tzn. zbiera kurz oraz różne paproszki, które znajdującą się na płytkach i przy tym jeszcze myje podłogę? Czyli nie trzeba używać odkurzacza i mopa, wystarczy potraktować podłogi parownicą?? Dobrze rozumię ?? A i czy ta para jest ciepła czy zimna?
    Parownica działa jak mokry mop tyle, że skuteczniej bo para jest pod ciśnieniem...zbiera kurz i paprochy na specjalną szmatkę...co do temperaturu pary to polecam cofnąć się do szkoły podstawowej i wtedy dojdziemy co to jest para?woda w stanie gazowym..następnie był taki wykres dla warunków normalnych (takie mamy w przyblizeniu w domu) i widzimy tam poniżej 0stC lód, 0-99stC woda 100st para i to jest najprostsze tłumaczenie...następnie możemy przenieść się do gimnazjum...spotykamy tam elementy termodynamiki a w szczególności równanie Clapeyrona: pV=nRT czyli widzimy im większe p(ciśnienie) tym większa T(temperatura)...resztę symboli pomijamy i uznajemy jej za wielkości stałe...ponieważ para jest pod sporym ciśnieniem, to i temperatura pary jest nawet wyższa niż 100stC..tzw para przegrzana...(na Mt Everest gdzie cieśnienie jest znacznie niższe, woda na herbate wrze już w 70stC)czy jest to ciepłe? no zależy jak dla kogo ale uważam, ze wystarczająco, żeby się poparzyć dlatego z dala z dysza od oczy, rąk, skóry czy ust...pozdrawiam

    P.S wracając do szkoły podstawowej to rozumiem a nie rozumię

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102
    sc1122-posiadam i gorąco polecam, CENA 500ZŁ ale zupełnie bez porównania z produktami noname (np z telezakupów)...
    teraz to już niestety ponad 600zł, ale kupiłam, zobaczymy...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102
    Cytat Napisał ansyg
    Napiszcie, proszę na jakiej zasadzie działa ta parownica , tzn. zbiera kurz oraz różne paproszki, które znajdującą się na płytkach i przy tym jeszcze myje podłogę? Czyli nie trzeba używać odkurzacza i mopa, wystarczy potraktować podłogi parownicą?? Dobrze rozumię ?? A i czy ta para jest ciepła czy zimna?
    Parownica działa jak mokry mop tyle, że skuteczniej bo para jest pod ciśnieniem...zbiera kurz i paprochy na specjalną szmatkę...co do temperaturu pary to polecam cofnąć się do szkoły podstawowej i wtedy dojdziemy co to jest para?woda w stanie gazowym..następnie był taki wykres dla warunków normalnych (takie mamy w przyblizeniu w domu) i widzimy tam poniżej 0stC lód, 0-99stC woda 100st para i to jest najprostsze tłumaczenie...następnie możemy przenieść się do gimnazjum...spotykamy tam elementy termodynamiki a w szczególności równanie Clapeyrona: pV=nRT czyli widzimy im większe p(ciśnienie) tym większa T(temperatura)...resztę symboli pomijamy i uznajemy jej za wielkości stałe...ponieważ para jest pod sporym ciśnieniem, to i temperatura pary jest nawet wyższa niż 100stC..tzw para przegrzana...(na Mt Everest gdzie cieśnienie jest znacznie niższe, woda na herbate wrze już w 70stC)czy jest to ciepłe? no zależy jak dla kogo ale uważam, ze wystarczająco, żeby się poparzyć dlatego z dala z dysza od oczy, rąk, skóry czy ust...pozdrawiam

    P.S wracając do szkoły podstawowej to rozumiem a nie rozumię
    Łaaał, szacunek! Miałam trójkę z fizyki więc podziwiam wszystkich, którzy się na niej znają.
    A teraz proszę o wykład dla blondynki - trzeba przed tym parowaniem popracować z odkurzaczem czy nie? Pytam bo ja najpierw odkurzam a potem zmywam - mop wszystkiego nie zbierze.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    moim zdaniem odkurzyć trzeba..bo parownica proch zgarnia, ale za to jak dużo kurzu=szybko brudzi się szmatka...poza tym z zasady parownica nie odkurza..bo para wylatuje na zewnątrz na nie zasysa więc dla mnie odkurzacza nie zastąpi ale zmywanie mopem, szmatą owszem...rewelacyjnie odświeża dywany...para wydmuchuje spomiędzy włosia kurz i roztocza które później łatwo się odkurza

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, wątek b. na czasie dla mnie - też coś takiego chcę kupić.
    Mamy podłogi gres lekko polerowany, jasne beżowe fugi - ok. 90 m2.
    Dom służy nam a nie my jemu - dlatego trochęsięte fugi brudzą.
    Rozważam SC1020 lub SC1402 - kieruję się tu wygodą, długa rączka, na kółkach... Do tych mniejszych modeli podchodzę sceptycznie (może niesłusznie) bo wydaje mi się że będzie się trzeba męczyć z czyszczeniem zwłaszcza tych fug.
    Wogóle nie jestem przekonany czy aby napewno jest to tak skuteczne urządzenie?
    Proszę o opinię użytkowników w tej sprawie.
    Acha i jeszcze opcja żelazko - czy to ma sens?
    Pozdrawiam Forumowiczów

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Korzystam z parownicy sc 1030 (tez ma zelazko w standarcie) - to nowy produkt Karchera, na nieco lepsze parametry niz sc1112. Radzi sobie niezle z gresem lappato, a zwlaszcza z jasnymi fugami - ok. 80 m2
    anSi, a jak to Twoje cudo radzi sobie z fugami w miejscach często uczęszczanymi (drzwi, łazienka przed umywalką itp) ?

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Mogę tylko poprzeć pomysł zakupu żelazka z parownicą. Faktycznie, skraca prasowanie o połowę. Mam takie od paru lat, jest super i nie pojmuję, że można bez tego się obyć.
    A wypowiedziom o parownicach kerchera też się wnikliwie przyglądam, bo w przyszłości by się toto przydało.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Badija
    Mogę tylko poprzeć pomysł zakupu żelazka z parownicą. Faktycznie, skraca prasowanie o połowę. Mam takie od paru lat, jest super i nie pojmuję, że można bez tego się obyć.
    A wypowiedziom o parownicach kerchera też się wnikliwie przyglądam, bo w przyszłości by się toto przydało.
    Proszę o jaśniejszy opis, dlaczego takie żelazko skraca czas prasowania o połowę (mam tu na myśli porównanie z żelazkiem elektrycznym z funkcją pary).

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    Cytat Napisał witu102
    sc1122-posiadam i gorąco polecam, CENA 500ZŁ ale zupełnie bez porównania z produktami noname (np z telezakupów)...
    teraz to już niestety ponad 600zł, ale kupiłam, zobaczymy...
    Daj znać jak się sprawdza w użytkowaniu

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    jasne
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  11. #31

    Domyślnie

    co do temperaturu pary to polecam cofnąć się do szkoły podstawowej i wtedy dojdziemy co to jest para?woda w stanie gazowym..następnie był taki wykres dla warunków normalnych (takie mamy w przyblizeniu w domu) i widzimy tam poniżej 0stC lód, 0-99stC woda 100st para i to jest najprostsze tłumaczenie...następnie możemy przenieść się do gimnazjum...spotykamy tam elementy termodynamiki a w szczególności równanie Clapeyrona: pV=nRT czyli widzimy im większe p(ciśnienie) tym większa T(temperatura)...resztę symboli pomijamy i uznajemy jej za wielkości stałe...ponieważ para jest pod sporym ciśnieniem, to i temperatura pary jest nawet wyższa niż 100stC..tzw para przegrzana...(na Mt Everest gdzie cieśnienie jest znacznie niższe, woda na herbate wrze już w 70stC)czy jest to ciepłe? no zależy jak dla kogo ale uważam, ze wystarczająco, żeby się poparzyć dlatego z dala z dysza od oczy, rąk, skóry czy ust

    Moje pytanie dotyczące temperatury pary wzięło się po przeczytaniu zastosowania parownicy ze strony www.karcher.pl cytuję:
    przeznaczona jest do mniejszych prac domowych. Okna, lustra, wanny, kabiny prysznicowe, a nawet rośliny, wszystko to może być czyszczone dzięki parze. SC 1122 może być także pomocna w czyszczeniu podłóg”Jeżeli rośliny można czyścić za pomocą pary (która jak piszesz, już z samego słowa “para” wynika, że jest gorąca) to gratuluję roślin.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    pierwsze sprzątanie mam za sobą, świetne urzadzenie, zwłaszcza do takiego ogólnego sprzątania, nie zmywa kamienia,a le całą resztę w zasadzie tak i to bardzo fak\jnie. Super myje się kibelek, bo para zabija wszystkie zapachy.
    bardzo frajnie myło mi się drzwi i kafelki, bo nie tzreba było płukać.
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  13. #33

    Domyślnie

    Irma, a czy ma jakas mala koncowke do zaluzji poziomych.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    ma malutką szczotkę, średnią i dużą do podłóg
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  15. #35

    Domyślnie

    cieszę sie , że wątek tak się rozwija ale... ja nadal nie moge sie zdecydowac na konkretny model
    kusi mnie sc1502 ale jego rozmiary /waga sa znacznie wieksze niz sc1122 czy 1030

    dodatkowo dzis znalazlam ten art.:
    http://www.muratordom.pl/sprzet-rtv-...8023_16254.htm

    musze zrobic zestawienie w exellku i wreszcie podjąć jakąś decyzje
    pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Witajcie,
    czytam watek,gdyz zainteresowany jestem zakupem urzadzenia,ktore pomoze nam w utrzymaniu,a raczej doprowadzeniu do czystosci naszego gresu.Podloga jest dosc upierdliwa w utrzymaniu ,gdyz ma porki,w ktore latwo wnika brud,zwlaszcza,ze mam kominek i wokol niego ,mimo mych staran ,brudzi sie dosc widocznie.Generalnie zwykle mycie z dtergentem pomaga,ale nie da sie calkowicie wyczyscic po jednym myciu mopem,a mamy okolo 100 m.kw. powierzchni gresowej do mycia.Mamy Aqua-mopa,ktory owszem rozpuszcza plamy,drobne smugi,zabrudzenia,ale dzialnie to wcieranie w podloge rozpuszczonego brudu ,a nie jego eliminacja.Totez zastanawiam sie nad urzadzeniem-odkurzaczem parowym Karcher SV 1902.Parownice wymagaja wczesniejszego odkurzenia a dopiero potem czyszczenia para.Skoro te 2 czynnosci musza isc w parze,to moze wlasnie takie urzadzenie,ktore laczy te funkcje w sobie...Cena-3x parownica.Jeden z doradcow Karchera zaproponowal mi nawet czysciarke,ze szczotami za ponad 5000 pln .
    Problem jest taki,ze powyzszy odkurzacz parowy nie ma najlepszej opini na ceneo,az 6/8 opinii bylo negatywnych....Psuje sie zasadniczy element doprowadzajacy pare....Jestem dosc zdeterminowany na zakup,gdyz nie radze sobie i nie mam ochoty meczyc sie na mopie,by osiagnac cel...Moze ktos,taki odkurzacz ma,powie o swoich doswiadczeniach praktycznych...?

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Wrócę do żelazka:
    para w takim z parownicą jest pod ciśnieniem (solidnym), co sprawia, że ekspresowo prasuje. Pościel na przykład prasuję tylko z jednej strony, druga i tak pod wpływem pary staje się gładka. Niczego nie trzeba poprawiać, przeciągać drugi raz. Wiem, że to wygląda jak tekst reklamowy ale przywiozłam pomysł z Włoch jeszcze parę lat temu. Tam ciągle sporo pań pracuje w domu na pierwszym etacie i przywiązuje wagę do klasy urządzeń domowych. Wtedy u nas praktycznie takich urządzeń nie było, we Włoszech ponad połowę półki zajmowały wynalazki na grubaśnej podstawce, postanowiłam więc toto nabyć, żeby przekonać się kie licho. I okazało się super. Polecam.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał genesis
    ...

    anSi, a jak to Twoje cudo radzi sobie z fugami w miejscach często uczęszczanymi (drzwi, łazienka przed umywalką itp) ?
    Dopiero zauwazylam pytanie wszedzie mam fuge Ceresit Manhattan - szarobiala, dosc jasna. Idealnie - jak dla mnie - nie jest, ale do zaakceptowania i o niebo lepiej niz szorowanie na kolanach szczota i wszelka mozliwa chemia do fug, ponadto na gresie nie ma zadnych zaciekow, idelanie sprawdza sie tez ta parownica przy myciu moich ciemnych drzwi - kolor RAL 7016, ktore to drzwi myte srodkami chemicznymi nawet delikatnymi mialy tendencje do "wyswiecania sie" Nie ma tego problemu z parownica, Drzwi sa imatowe, wiec mycie parownica nie pozostawia zadnych smug. Ogolnie ok.

  19. #39

    Domyślnie

    We wt. kupuje odkurzacz parowy Karcher , SV 1902.
    Wiele czasu myslalem,planowalem parownice,ale....ten model mi zaproponowano...Zobaczymy..Podziele sie uwagami,choc to...czesciowo parownica bedzie...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    We wt. kupuje odkurzacz parowy Karcher , SV 1902.
    Wiele czasu myslalem,planowalem parownice,ale....ten model mi zaproponowano...Zobaczymy..Podziele sie uwagami,choc to...czesciowo parownica bedzie...
    a jakimi argumentami przekonał Cię sprzedawca na odkurzacz parowy?
    Jakie modele parownic ewentualnie polecał? Daj jakieś streszczenie Twojej rozmowy...
    Mam odkurzacz centralny, więc napewno kupię parownicę... tylko jaką

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony