dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 246
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 4913
  1. #4761
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Często pokazują, że można szyber dać tu i ówdzie. Dać oczywiście można ale trzeba wiedzieć, że jak będzie miał za ciepło, to po jakimś czasie temperatura go powykręca i straci szczelność. Korzystam z szybrów, ale umieszczam je zawsze jak najdalej od głównej temperatury w dopalaczu.
    Oczywiście masz rację co do tego że szyber nie wytrzyma wielkich temperatur ja mam dwie sztuki i 7 lat nic im nie jest. Wszystko zależy od tego do czego i jak jast używany, szyber na krótkiej drodze raczej do rozpalania i tutaj wystarczy by długa droga spalin zmieniała na tyle ich drogę tak aby chronić szyber. Bardziej skąplikowana jest zmiana między odbiornikami ale i tutaj można szyber po zimnej stronie dać.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #4762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Twój tekst samsu zrozumiałem, że my tu pracujemy dla Ministerstwa Klimatu tylko że nie doceniamy Twoich projektów a zajmujemy się jakimś badziewem . Ty zaś chcesz uratować planetę przed kondensatem
    Piece ceramiczne współpracujące ze zbiornikiem wody - to wyższa półka.
    Oczywiście można to zrobić na różne sposoby i warianty, ale ogólnie mało jest takich realizacji zaś dokumentacji z eksploatacji raczej nie ma, poza jakimś zdawkowym opisem.
    Jak wymieni się nazwisko KUZNIECOW, to najczęściej jest znane ale jak ktoś powie samsu, to nikt nie wie o kogo chodzi.
    Musisz wiec się zabrać do roboty jak chcesz być rozpoznawalny w branży.
    Osobiście mam własny wzór, który zbudowałem kierując się kompromisami i ideą wysokiej sprawności. W sprawie szybrów pytasz samsu" gdzie ja to mam"
    Odpowiadam wiec : "mam to w du*ie"
    Na ceramicznym zamieściłem ok 50 rysunków wykonanych własnoręcznie, na których było zaznaczone gdzie te szybry mają być. Myślę , że przynajmniej jeden się zachował publikowany w tamtym roku + seria zdjęć robionego przeze mnie szybra z tarcz hamulcowych od osobówki.
    To co chciałeś – zrozumiałeś i po tym co dalej napisałeś – jasnym to jest dlaczego tak o tym się wyraziłeś – tylko pojąć tego nie mogę gdzie względem tego zgubiłeś wcześniejsze moje i swoje wpisy – wystarczy do wcześniejszej karty zajrzeć i poczytać a jasnym będzie kto z jakiej branży i lobby jakiego.
    Ciekawe jaki Ty mądry będziesz ja i do Ciebie cywilizacja z antysmogową się wedrze i co prawić będziesz jak przebierańcy wbiją Ci się do chaty gdzie zaczną foty do protokółu z kontroli trzaskać.
    Kondensat rzecz Ci znana nie obca – ciekawe jak to zrobił sobie @kokoszbudowniczy – czy ma dostęp do czyszczenia tego czy rozwalać to będzie by to wyczyścić ?
    Szybry jakie by nie były wiem co to jest i do czego służą ale po tym co napisałeś o tym – jak pojmuję wedle autorstwa twego rzecz mi obca, bo nigdy bym na coś takiego nie wpadł by tą rzecz w skład dopalacza wciągnąć.
    Ja Ci ani zdjęć ani rysunków nie pousuwałem – mam na FM-ie swój album z tym co tu z dysku wklejałem i o dziwo jakoś zasadniczo nic z tego nie wyparowało - na InfoOgrzewanie też raczej jest tak jak to tam zostawiłem – za dopalaczem z tarczy hamulcowej patrzyć nie będę, bo raczej tyle to warte co te tuleje z bloku silnika od samochodu ciężarowego – co mniej więcej się do rysunku z #4756 sprowadza.
    W kontr-argumencie przypominam o tym : https://kotly.com/pl/681-kociol-zgazujacy-defro-hg.html

    Tak że sławą swoją o dopaleniu możesz się ciskać.

    Teraz jeśli o Kuzniecowa idzie – la boga – parę antysmogowych przeczytałem – nigdzie nic o nim nie wyczytałem jak i o twych zmaganiach z czystym powietrzem o których pisałeś.
    Tu też nic o nim nie wspominają :
    https://czysteogrzewanie.pl/2019/11/...ji-iccst-2019/
    https://czysteogrzewanie.pl/2019/10/...ecu-kirgiskim/
    https://czysteogrzewanie.pl/2018/12/...udowa-i-testy/

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-375921

    Tak że zaś jakimś Kuzniecowem ciskać się możesz.

    Ty jak se chcesz budować co se chcesz możesz – zastanawia mnie tylko czy gdyby o tym wiedział wszystkim @kokoszbudowniczy, to czy by a skoro już wie, to czy następne budować będzie tak jak pisał o tym czy może jednak zmieni podejście do tego i bazując na tym co już ma robić to będzie wedle swego czy zostanie przy tem, że la boga bo Kuzniecow jakiś ?

  3. #4763
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Twój problem samsu jest taki, że nie bardzo umiesz czytać ze zrozumieniem a chętnie wszystkim przypinasz jakieś nieścisłości lub wręcz pomówienia nawet bez sprawdzenia Masz pretensje że na Twoim są rysunki a na moim nie ma lub odwrotnie Na wątku o buforze nie ma już też żadnego rysunku a oba wątki były odpalone w porównywalnym czasie.
    Rosjanie mają swojego Kuzniecowa a Polacy nie mają nikogo, bo z zazdrości wszystkich już WYGUMKOWALI

  4. #4764

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Twój problem samsu jest taki, że nie bardzo umiesz czytać ze zrozumieniem a chętnie wszystkim przypinasz jakieś nieścisłości lub wręcz pomówienia nawet bez sprawdzenia Masz pretensje że na Twoim są rysunki a na moim nie ma lub odwrotnie.
    Problem to ja mam taki – jak ktoś słowa swoje wkłada w usta moje i później na tym gloryfikuje głupotę swoją.
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Rosjanie mają swojego Kuzniecowa a Polacy nie mają nikogo, bo z zazdrości wszystkich już WYGUMKOWALI
    Nie prawdą jest, że my Polacy nie mamy nikogo – mamy Ciebie !!!

    Swe zdanie odnośnie budowania źródeł ogrzewania już wyraziłeś i jest ono jasne – zostaw miejsca trochę dla innych – nie każdy podążać za Tobą i Kuzniecowem musi – teraz już ma wybór dzięki czemu może się kierować rozumem i potrzebą swoją a nie jakimś przez kogoś narzuconym schematem który ma narzucającemu służyć a nie temu kto korzystać z tego będzie.

  5. #4765
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak na razie samsu nic nie zaprezentowałeś tutaj poza swoją krytyką literacką . Przypominam że wątek jest wyłącznie o typie urządzeń grzewczych z duża ilością cegieł. Dlatego ma nazwę OGRZEWANIE CERAMICZNE. Akurat piec Kuzniecowa bardzo pasuje tematycznie, choć wyprowadza cześć ciepła do zbiornika z wodą.
    Swoją wiedze nabyłem z literatury Instytutu Ciepłownictwa z lat 60-tych i trochę poukładałem do własnych potrzeb, czyli niewiele wniosłem.

  6. #4766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Swoją wiedze nabyłem z literatury Instytutu Ciepłownictwa z lat 60-tych i trochę poukładałem do własnych potrzeb, czyli niewiele wniosłem.
    To nie od Kuzniecowa - no co za feler - no co za szkoda !!!

    Są jeszcze piece rakietowe, które też mogą być wyłącznie ceramiczne ale jak widać po tym za trudne to dla Ciebie, bo pierwszy został wymyślony przez Polaka : Lawrence Deker Winiarski. https://kominkipro.ihz.pl/lawrence-d...a-rakietowego/
    https://pieceartura.pl/piec-rakietow...rzy-generacje/


    https://regiodom.pl/piec-rakietowy-j...ar/c9-15520191

    http://piecrakietowy.eu/

    Tak jeszcze z ciekawości spytam :
    1.) Powietrze do tych swoich piecy (jak dobrze pamiętam masz dwa) masz z zewnątrz doprowadzone czy walczysz z nim kto ma oddychać tym co przez szczeliny i nieszczelności do pomieszczenia z paleniskiem się wedrze ?
    2.) W wyszukiwarce Google szukałeś tego co Ci na FM-ie usunęli – do redakcji o to pisałeś.
    Moje w Google są i zdjęcia i tematy które założyłem – przez wzgląd na ciągoty swoje spróbuj może do putina skargę napisać – spiesz się bo podobno z nim krucho.

  7. #4767
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To nie od Kuzniecowa - no co za feler - no co za szkoda !!!

    Są jeszcze piece rakietowe, które też mogą być wyłącznie ceramiczne ale jak widać po tym za trudne to dla Ciebie, bo pierwszy został wymyślony przez Polaka ....
    Znam te piece jeszcze z dzieciństwa
    Widziałem na wsi jak podkładano w nich chrustem, by zagrzać paszę dla świniaka. Jak kartofli z osypką potrzeba było więcej - odpalono parnik. Prawdopodobnie wspomniany wynalazca pomysł zaczerpnął właśnie z tych dawnych / swojskich klimatów wsi polskiej.
    Mój piec kuchenny ma konstrukcję bardzo zbliżona do rakietowego pieca lub nawet go reprezentuje.
    O piecu rakietowym był watek tu ; https://forum.muratordom.pl/showthre...o-Rocket-Stove
    a osobiście chętnie tam zamieszczałem posty.
    Temat obecnie nie odwiedzany a szał rakietowy w takiej typowej propozycji chyba wygasł naturalnie.

  8. #4768

    Domyślnie

    No widzisz – wszystko to ładnie i pięknie ale dla mnie jakieś nie kompletne – wiele o dopaleniu się mów i pisze ale jakoś nigdzie tego nie widzę i nawet nie bardzo jak i z kim o tym pogadać.
    Te boje na FM-ie o płomień niebieski pamiętać jeszcze powinieneś – wspominam o tym, bo jestem w posiadaniu zobrazowania tego : najpierw odgazowanie z którego jak słoneczko żółciutki a z odgazowanego zgazowanie z którego niebieski – ot i historia tego taka a nie że jakieś czary mary i abra kadabra : Blucomb micro-gasification burner: how it works

  9. #4769
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Nie brałem udziału w tych bojach o kolory.
    W tym filmiku pali się jak w kuchence gazowej pięknie ale zapomnieli dodać , że żeby zrobić takie paliwo jak pellet, to trzeba zmarnować wcześniej dużo energii, co po odjęciu daje sprawność ogólną nie większą jak 60% .
    W Polsce od kilku lat nie ma z kim rozmawiać "URZĘDOWO" a rozmowy na forum, to tylko wymiana doświadczeń. Dlatego nawet jakby ktoś pomierzył jakieś swoje super urządzenie bardzo dokładnie, to chyba nie miałby z tym gdzie się udać.
    Niedawno dowiedziałem się "kolega kolegi" w Niemczech zrobił piec na duże polana i dostał certyfikat legalności. Czyli ktoś musiał go odwiedzić i pomierzyć piec podczas pracy. Na razie nie mam możliwości dopytania się szczegółów, czyli jak to się odbyło i ile trzeba było zapłacić za taki dokument.

  10. #4770
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kolorami też bym się nie ekscytował. Wiele zależy od paleniska i czasami nie da się do końca dodzielić odgazowanie od zgazowania. W palenisku bez rusztu i odpowiednim podaniu powietrza da się chyba i redukcję prowadzić w odpowiedniej warstwie paliwa.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #4771

    Domyślnie

    @Bogusław_58 – w tym nie chodzi o pellet – może być wszystko jedno co pod warunkiem, że się nie zjara w czasie odgazowania i będzie na tyle drobne a nie za grube by proces odgazowania postępować mógł ale by się w środku nie jarało z powodu wolnych przestrzeni i wolnego powietrza.
    Każdy i Ty też tak mieć możesz – potrzebna jest tylko warstwa żaru (z węglakamiennego/z węgla drzewnego) – trochę powietrza od dołu i trochę powietrza od góry by CO miało się jak spalić do CO2 – i tyle i tylko tyle i nic więcej.
    Tu macie to bardzo ładnie rozpisane : #4762 - https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-375921

    @zizi #40 : Heso, bardzo chętnie dodałbym strzałkę w górę, czy inne wyrazy aprobaty, bo to jest dobry opis tego, co dzieje się na ruszcie. Wpływające powietrze nasyca się stopniowo węglem i najpierw tlen jest stopniowo zastępowany przez CO2 w proporcji 1:1, a potem CO2 jest zastępowane przez CO w proporcji 1:2, też stopniowo, a tlenu już nie ma. Rysunek trochę bym zmienił, bo węgiel nie jest jednorodną masą, ale składa się z bryłek. Chłodne i natlenione powietrze wpada szczelinami w ruszcie, jak powyżej, ale musi jeszcze omijać bryłki węgla. W pobliżu każdej bryłki węgla jest warstewka gazu mocno nawęglona (CO i brak tlenu) a pomiędzy bryłkami strumień gazu mniej nawęglonego. A przy grubszej warstwie opału ostatecznie tlen i CO2 są całkowicie wyczerpane i dochodzimy do nasycenia węglem. Jeżeli węgiel nadal gazuje, to dalsze dodawanie węglowodorów doprowadzi do powstania sadzy, tak jak w powietrzu przesyconym parą wodną pojawia się woda w postaci kropelek.
    Jak za Odrą jest nie wiem ale nie wierzę w te bajdy, że u nich tak jak u nas antysmogowe i to sranie w banie w nich zawarte.
    Jak za kotłem na rzecz tej antysmogowej latałem, to spotykałem kotły/śmieciuchy których sprzedaż u nas była zabroniona ale między innymi legalnie szły za Odrę.
    Jak z tymi pomiarami jest u nich – pewności nie ma ale na filmie widziałem jak kominiarz z miernikiem spaliny sprawdzał i gitara była – u nich węglem brunatnym jarać mogą a u nas zasadniczo za cholerę.
    By certyfikat zdobyć problem żaden – kiedyś to coś ok. 10 000 zł. kosztowało w zakładzie a teraz i do tego w miejscu pracy urządzenia pewnie coś ze ok. 30 000 zł. trza by liczyć.
    Sucze syny obiecały filtry na kominy, które wszelkie problemy związane z tym miały załatwić ale jak szubko zaczęli gadać o tym tak szybko przestały.
    No ja nic Ci nie poradzę na to, że prawdziwym obliczem zielonego ładu jest sierp i młot na tle kuli ziemskie, że w tym nigdy nie chodziło i nie chodzi o czyste powietrze tylko o kasę którą na tym i z tego wyorać można i orać będą – Kraków przykład wyśmienity – zaś coś z samochodami które posiadają silniki wysokoprężne wykombinowali, bo nie na wiele się zdało wprowadzenie zakazu spalania paliw stałych.

    @Remiks – bardzo dobrze i ładnie kombinujesz oraz słusznie – rozpierducha nie tylko tu na FM-ie była ale wcześniej się na Info zakończyła – mankamentem tego głównym jest to, że to ma 800*C i tyle tego jest co kot napłakał – tak że tym chatę ogrzać, to jest wyzwanie wielkie ale to tylko ten niebieski który na filmie pokazałem z tym, że tego nie jest koniec.
    Niby wróg ale dla Ciebie i niech mu będzie : https://czystespalanie.info/bibliogr...ecy-struktura/ - wgryź się w to i od tego zacznij :

    Głównie o to draństwo niebieskie na samym dole chodzi : https://ciekawe.org/2019/05/23/wplyw...lomien-swiecy/

    https://slideplayer.pl/slide/10336688/
    https://www.google.com/search?channe...EZ-XBku2e9638M
    Tak czy inaczej – fakt – z reguły właśnie jest tak, że wszystko razem i naraz się jara – co prowadzi do tego, że układ nie daje sobie z tym rady i wiele się z tego marnuje, co między innymi objawia się zapachem spalin ale odchodząc od tego i jednocześnie nie tracąc z oczu tego – możemy dojść do sytuacji takiej, że bardziej odgazowywać się będzie niż jarać i układ zdecydowanie lepiej będzie sobie z tym radzić – mniej marnować ale w tym jest pytanie otwarte czy wyniki takiego spalania będą zadowalające.
    Pamiętaj i nie zapominaj o tym nigdy, że front spalania zawsze się przemieszcza w kierunku napływającego powietrza !!!

  12. #4772

    Domyślnie

    @Remiks
    Badania procesu spalania paliw stałych w warstwie nieruchomej
    Szlęk, Andrzej
    Gliwice
    Wydawnictwo Politechniki Śląskiej
    Date: 2001
    https://delibra.bg.polsl.pl/dlibra/p...n/8546/content
    Obliczenia stechiometryczne
    https://opracowania.pl/opracowania/c...yczne,oid,2181
    Jeśli nie znasz – zapoznaj się z tym koniecznie !!!

  13. #4773
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @Remiks
    Badania procesu spalania paliw stałych w warstwie nieruchomej
    Szlęk, Andrzej
    Gliwice
    Wydawnictwo Politechniki Śląskiej
    Date: 2001
    https://delibra.bg.polsl.pl/dlibra/p...n/8546/content
    Obliczenia stechiometryczne
    https://opracowania.pl/opracowania/c...yczne,oid,2181
    Jeśli nie znasz – zapoznaj się z tym koniecznie !!!
    Z paliw stałych interesuje mnie tylko drewno. Opracowanie ciekawe ale dotyczy raczej kotłów gdzie powietrze jest podawane pod złoże paliwa a są inne rozwiązania.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #4774
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Osobiście to już takich kawałków nie czytam samsu co wklejasz, ponieważ czytałem na ten temat już wielokrotnie ok. 15 lat temu. No i oszczędnie się wypowiadam co może dawać podejrzenie, że NIC NIE ROZUMIEM.
    Jak z komina dym wychodzi skromnie, sadzy nie ma w kominie przez 10 lat a popiołu w piecu jest niewiarygodnie mało po miesiącu intensywnego palenia to CO ??? pewnie facet umarł i nie pali już w tym swoim kopciuchu
    Przychodzą do mnie i mówią: ale masz ciepło. A ja odpowiadam: musi być ciepło, bo przecież paliłem wczoraj wieczorem.
    Potem pokazuję kastrę murarską, w którą wchodzi 12 kg drewna i mówię: spalam dwa takie pudła.
    "tylko tyle ???" mówi rozmówca.
    Ocieplam samodzielnie dom po kawałku i co roku spalam przez to mniej. Marzeniem jest spalać 15 - 20 kg drewna na dobę przy -5 całodobowo jak to jest w ostatnich dniach.
    Najlepszym ogrzewaniem jest dobre ocieplenie domu. Nawet powiem, że łatwiej zrobić super piec niż dobrze ocieplić dom.

  15. #4775
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Ocieplam samodzielnie dom po kawałku i co roku spalam przez to mniej. Marzeniem jest spalać 15 - 20 kg drewna na dobę przy -5 całodobowo jak to jest w ostatnich dniach.
    Najlepszym ogrzewaniem jest dobre ocieplenie domu. Nawet powiem, że łatwiej zrobić super piec niż dobrze ocieplić dom.
    A jaką grubość izolacji Boguś zastosowałeś, jaką technologię?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #4776
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Osobiście to już takich kawałków nie czytam samsu co wklejasz, ponieważ czytałem na ten temat już wielokrotnie ok. 15 lat temu. No i oszczędnie się wypowiadam co może dawać podejrzenie, że NIC NIE ROZUMIEM.
    Jak z komina dym wychodzi skromnie, sadzy nie ma w kominie przez 10 lat a popiołu w piecu jest niewiarygodnie mało po miesiącu intensywnego palenia to CO ??? pewnie facet umarł i nie pali już w tym swoim kopciuchu
    Przychodzą do mnie i mówią: ale masz ciepło. A ja odpowiadam: musi być ciepło, bo przecież paliłem wczoraj wieczorem.
    Potem pokazuję kastrę murarską, w którą wchodzi 12 kg drewna i mówię: spalam dwa takie pudła.
    "tylko tyle ???" mówi rozmówca.
    Ocieplam samodzielnie dom po kawałku i co roku spalam przez to mniej. Marzeniem jest spalać 15 - 20 kg drewna na dobę przy -5 całodobowo jak to jest w ostatnich dniach.
    Najlepszym ogrzewaniem jest dobre ocieplenie domu. Nawet powiem, że łatwiej zrobić super piec niż dobrze ocieplić dom.
    Rozumiesz rozumiesz Oglądałem Twoje rysunki i czytalem jak budowałem swoje palenisko tak mi się wydaje z 9 lat temu, oczywiście nie tylko Twoje. "Jak z komina dym wychodzi skromnie, sadzy nie ma w kominie przez 10 lat a popiołu w piecu jest niewiarygodnie mało po miesiącu intensywnego palenia to CO ??? pewnie facet umarł i nie pali już w tym swoim kopciuchu " i to jest clou.
    Do ocieplenia dodał bym szczelność. Sam mam malo szczelny i nie ocieplony dom z założenia, wystarcza w tej chwili na ogrzanie 100m2 1,5 kawałka brzozy o średnicy 30cm (nie chce mi się ważyć), temperatury u mnie w okolicach zera dzień noc do -6.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #4777

    Domyślnie

    @Remiks - złe podejście masz do tego – paliwo to tylko paliwo i jakie ono by nie było, to tylko paliwem zostanie i tak np. inaczej się spala olej napędowy a inaczej benzyna, by dobrze jedno i drugie spalić, to trzeba odpowiednie warunki spalania zapewnić – inne dla oleju napędowego a inne dla benzyny – tak samo jest z drewnem tylko tu jeszcze króluje i decydującym jest trójkąt i czworokąt spalania.
    To znać powinieneś : Drewno Zamiast Benzyny http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/t...azu-drzewnego/
    Zasady spalania są wspólne i jednakie dla wszystkich paliw tylko nie ma nigdzie tego w jedną całość zebranego – tu trochę i tam trochę – trochę w spalaniu węgla kamiennego – trochę w spalaniu drewna – jeśli Cię to interesuje i pociąga – sam sobie musisz poskładać to do kupy.
    Teraz jeśli o efektywność chodzi, to trzeba mniej więcej sobie policzyć i obserwować postępy i wyniki.
    Na to jest to : https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82o-budynku i do tego kalkulator przeliczenia MJ na kW/h :https://www.jednostek-miary.info/prz...atogodzina.php
    A poza tym, to na tyle wolny kraj jest jeszcze, że nie ma co sobie gitary tym zawracać jeśli ktoś nie chce – wybór należy do Ciebie – ja tylko klucze rozdaję i drzwi wskazuję.

    @Bogusław_58 – co Ty i gdzie czytałeś, to mnie interesuje to wcale – tak samo jest z tym jak i ile spalasz - tak w tym piecu kuchennym jak i sypialnianym – ja czytam co piszesz i patrzę na to co wklejasz - @mtedeusza pamiętasz doskonale – masz kolego pecha, bo w tej mierze pamięć mi nie szwankuje i pamiętam, to co dopiero napisałeś jak i to co kiedyś pisałeś – tak że miarkuj się, bo sam sobie przeczyć zaczynasz a nie chce mi się i nie zamierzam wchodzić na ten temat w polemikę z Tobą. Dopiero co zarzewie wygasło i po co chcesz nowe rozdmuchiwać – piszesz jak napisałeś - ja to przyjmuję i kwita ale wnioski z tego zatrzymuję dla siebie – no i na tym koniec.
    Aczkolwiek jeśli masz z tym problem – możesz policzyć i pokazać i niech każdy sam sobie to oceni.
    @Alessandro – kojarzysz gościa – tak strasznie ciskał się na FM-ie czystością spalania swego a z obliczeń sprawność mu wyszła 19%.
    Tak że / tak – mi tu nie chodzi o siebie tylko o tych co to czytają i czytać będą i np. się zastanawiam czy @kokoszbudowniczy se zrobił tzw. ochronę powrotu czy może już kląć zaczął, że tyle się o tym naczytał a i tak ci co o tym pisali, to go za ciula zrobili.

  18. #4778
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @Remiks - złe podejście masz do tego – paliwo to tylko paliwo i jakie ono by nie było, to tylko paliwem zostanie i tak np. inaczej się spala olej napędowy a inaczej benzyna, by dobrze jedno i drugie spalić, to trzeba odpowiednie warunki spalania zapewnić – inne dla oleju napędowego a inne dla benzyny – tak samo jest z drewnem tylko tu jeszcze króluje i decydującym jest trójkąt i czworokąt spalania.
    To znać powinieneś : Drewno Zamiast Benzyny http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/t...azu-drzewnego/
    Zasady spalania są wspólne i jednakie dla wszystkich paliw tylko nie ma nigdzie tego w jedną całość zebranego – tu trochę i tam trochę – trochę w spalaniu węgla kamiennego – trochę w spalaniu drewna – jeśli Cię to interesuje i pociąga – sam sobie musisz poskładać to do kupy.
    Teraz jeśli o efektywność chodzi, to trzeba mniej więcej sobie policzyć i obserwować postępy i wyniki.
    Na to jest to : https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82o-budynku i do tego kalkulator przeliczenia MJ na kW/h :https://www.jednostek-miary.info/prz...atogodzina.php
    A poza tym, to na tyle wolny kraj jest jeszcze, że nie ma co sobie gitary tym zawracać jeśli ktoś nie chce – wybór należy do Ciebie – ja tylko klucze rozdaję i drzwi wskazuję.
    Staram się zrozumieć co chcesz przekazać, niestety przekaz na tyle nieczytelny że nic z tego nie będzie. Skoro paliwo to tylko paliw to może w silniku spalinowym da się drewnem palić No tak ale zaraz potem to rozumiesz. Troszkę mieszsz wszystko w jednym worku i nic z tego nie wychodzi. Co innego wytwornica gazu i jego spalanie a co innego aplenisko w którym zachodzą wszystkie procesy jednocześnie czasami.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #4779
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Po prostu samsu amerykę, o której czytasz, my już dawno temu odwiedziliśmy z Remisem
    Jeśli chodzi o paliwa, to wymagają innych palenisk analogicznie jest w samochodach.
    Ale to nie wszystko, ponieważ w paliwach stałych nie tylko rodzaj ma znaczenie ale i grubość tych kawałków jak w wypadku drewna czy węgla ma znaczenie. Można przy pomocy sztuczek osiągnąć że palenisko poprawnie pojedzie na każdej grubości drewna.

  20. #4780

    Domyślnie

    Jeśli ktoś jeszcze lub raczej nie oczadział jeszcze : Ile powietrza potrzeba do spalenia 1 kg drewna?
    Oszczędniejsze pod względem ilości potrzebnego do spalania powietrza są kominki z paleniskiem zamkniętym. Potrzebują go zaledwie 6-8 m3/h na kilogram drewna.
    Temat: jak wyliczyć zapotrzebowanie kominka na powietrze ??? https://forum.muratordom.pl/showthre...a-na-powietrze
    Jak obliczyc ilosc powietrza nawiewanego przy instalacji z kominkiem? https://wentylacja.com.pl/forum/jak-...iem-29424.html
    Kominek - ogień potrzebuje powietrza https://ladnydom.pl/budowa/1,106579,5081096.html

Strona 239 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony