dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 240 z 246
Pokaż wyniki od 4.781 do 4.800 z 4913
  1. #4781
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jeśli ktoś jeszcze lub raczej nie oczadział jeszcze : Ile powietrza potrzeba do spalenia 1 kg drewna?
    Oszczędniejsze pod względem ilości potrzebnego do spalania powietrza są kominki z paleniskiem zamkniętym. Potrzebują go zaledwie 6-8 m3/h na kilogram drewna.
    Temat: jak wyliczyć zapotrzebowanie kominka na powietrze ??? https://forum.muratordom.pl/showthre...a-na-powietrze
    Jak obliczyc ilosc powietrza nawiewanego przy instalacji z kominkiem? https://wentylacja.com.pl/forum/jak-...iem-29424.html
    Kominek - ogień potrzebuje powietrza https://ladnydom.pl/budowa/1,106579,5081096.html
    No teraz zgłupialem - zgazowanie - redukcja i do czego to powietrze.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #4782
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A jaką grubość izolacji Boguś zastosowałeś, jaką technologię?
    Budynek z lat 60-tych z suporeksu.
    Doprowadziłem powierzchnie ścian zewnętrznych "do równego" i okleiłem wełną mineralną lamelową techniką pod grzebień w grubości 20 cm. Obecnie pracuję nad poddaszem i choć jeszcze nie skończone w szczegółach,to przestał się topić śnieg na dachu. Ciepło przechodziło przez sufit parteru i grzało nieocieplony dach. Być może uda się zrobić ten dach na poziomie pasywnym, więc podłoga ogrzeje te poddasze 40m2. Razem 115 m2.

  3. #4783
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Poddasze animuss ocieplam wg własnej koncepcji więc dopiero po całkowitym dokończeniu ocieplenia będzie można to ocenić. Istnieje więc ryzyko, ze pomysł był nietrafiony i nadzieja, że udany.
    Nie dawałem ocieplenia po między krokwie bo to skraca ich żywot.
    Zacząłem więc od odeskowania pod krokwiami i zrobiłem stelaż mający"krokwie wewnętrzne" , który również mogłem za deskować za strorny przeciwnej. Powstała skrzynia wzdłuż dachu podzielona na sekcje, do których włożyłem 30 cm xps w płytach z luzem 4 cm od każdej przegrody i 10 cm od odeskowania zewnętrznego i te luki zasypałem keramzytem. Da to możliwość odparowywania dachu i niemożność penetrowania ocieplenia przez kunę i gryzonie. W praktyce grubość ocieplenia to 46 cm.
    Czyli domek poprawnie ocieplony a w środku niego 7,5 tony ciepłych cegieł. Stąd nazwa - ogrzewanie ceramiczne. PROSTE jak OBRĘCZ

  4. #4784
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Budynek z lat 60-tych z suporeksu.
    Doprowadziłem powierzchnie ścian zewnętrznych "do równego" i okleiłem wełną mineralną lamelową techniką pod grzebień w grubości 20 cm. Obecnie pracuję nad poddaszem i choć jeszcze nie skończone w szczegółach,to przestał się topić śnieg na dachu. Ciepło przechodziło przez sufit parteru i grzało nieocieplony dach. Być może uda się zrobić ten dach na poziomie pasywnym, więc podłoga ogrzeje te poddasze 40m2. Razem 115 m2.
    Grubość z rozmachem, a czemu zdecydowałeś się na wełenkę?
    Kamerką termo leciałeś, bo to robota na raty sam wiesz, że lepiej sprawdzić.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #4785
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Poddasze animuss ocieplam wg własnej koncepcji więc dopiero po całkowitym dokończeniu ocieplenia będzie można to ocenić. Istnieje więc ryzyko, ze pomysł był nietrafiony i nadzieja, że udany.
    Nie dawałem ocieplenia po między krokwie bo to skraca ich żywot.
    Zacząłem więc od odeskowania pod krokwiami i zrobiłem stelaż mający"krokwie wewnętrzne" , który również mogłem za deskować za strorny przeciwnej. Powstała skrzynia wzdłuż dachu podzielona na sekcje, do których włożyłem 30 cm xps w płytach z luzem 4 cm od każdej przegrody i 10 cm od odeskowania zewnętrznego i te luki zasypałem keramzytem. Da to możliwość odparowywania dachu i niemożność penetrowania ocieplenia przez kunę i gryzonie. W praktyce grubość ocieplenia to 46 cm.
    Czyli domek poprawnie ocieplony a w środku niego 7,5 tony ciepłych cegieł. Stąd nazwa - ogrzewanie ceramiczne. PROSTE jak OBRĘCZ
    A możesz jakiś szkic przekrój narysować coś tam wymodził.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #4786
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A możesz jakiś szkic przekrój narysować coś tam wymodził.
    Czemu wełna ? cechy takiego ocieplenia bardziej mi odpowiadały niż ze styropianu. Nie było wtedy 25 cm więc z musu zastosowałem 20 cm. Na termowizje jeszcze za wcześnie, ponieważ zostawiłem 4 mb na dobudówkę no i tzw sień ze schodami na poddasze jest lodówką w zimie za sprawą braku izolacji na suficie poza płytą paździeżową. Wychładza mi więc znacznie łazienkę i jeden z pokoi.Wprawdzie 1m od tego kawałka zimnej ściany po dobie od palenia jest 20 *C ale jak się wadę usunie, to temperatura wzrośnie . Docieplenie sieni jest planowane od wiosny do jesieni następnego roku razem z jakąś przeróbką.
    Zrobię zdjęcia tego wynalazku z ociepleniem poddasza, ponieważ będę przerabiał piec kuchenny na "wyższy poziom" i wtedy razem się to zepnie w jedną opowieść. Czyli w okolicy marca 2023 r jeśli nie trafi się okazja wcześniejsza. Piec kuchenny ma możliwość normalnej pracy po odłączeniu jednego z dwóch odbiorników, więc przeróbka może się odbyć teraz w zimie.

  7. #4787

    Domyślnie

    @Bogusław_58
    Nie brałem udziału w tych bojach o kolory. - A szkoda, byś miał suchą zaprawę w tych swoich bojach z czyste powietrze i przy okazji może byś się nauczył jak argumentować i udowadniać swoje tezy.
    Osobiście to już takich kawałków nie czytam samsu co wklejasz, ponieważ czytałem na ten temat już wielokrotnie ok. 15 lat temu. - Ach tak i to dlatego jako dowodu używasz rzekomej wypowiedzi sąsiada tylko skąd mu się ten kopciuch wziął skoro u Ciebie z komina tylko trochę dymu.
    No i oszczędnie się wypowiadam co może dawać podejrzenie, że NIC NIE ROZUMIEM. - Tak/tak – cofając się w postach do tyłu, to aż się roi od Twych boi z czystym powietrzem – czyli co – rozumiesz i wiesz ale próbujesz betonowy mur głową przebić pomimo tego, że sprawności paleniska w kuchni i w sypialni pokazać i udowodnić nie potrafisz ?
    Jak z komina dym wychodzi skromnie, sadzy nie ma w kominie przez 10 lat a popiołu w piecu jest niewiarygodnie mało po miesiącu intensywnego palenia to CO ??? - To jak nic ma się komin o przekroju 240/240 i do komina się nie zagląda – o kondensacie pisałeś ale u Ciebie kondensatu nie ma nawet na wymienniku w czasie rozpalania – z popiołem to samo – z drewna spalanego na wolnym powietrzu popiołu by było tyle ile powinno być ale w piecu u Ciebie panują inne prawa, to co się z tym popiołem dzieje – szlaki i spieków nie masz – popiół jest substancją nie palną i co przez komin razem z dymem uchodzi?
    Najlepszym ogrzewaniem jest dobre ocieplenie domu. - To po co tyle drewna spalasz?

    Po prostu samsu amerykę, o której czytasz, my już dawno temu odwiedziliśmy z Remisem - A może tak z @Remisem byście sobie wspólną ścieżkę ułożyli, bo coś w zeznaniach zaczynacie się gubić i jeszcze trochę a zaczniecie sobie przeczyć.

    Jeśli chodzi o paliwa, to wymagają innych palenisk analogicznie jest w samochodach. Ale to nie wszystko, ponieważ w paliwach stałych nie tylko rodzaj ma znaczenie ale i grubość tych kawałków jak w wypadku drewna czy węgla ma znaczenie. - Jak dobrze, że w tym nie wspomniałem o gazie LPG – oj coś czuję, że by doszło do wybuchu paniki w szeregach.
    Można przy pomocy sztuczek osiągnąć że palenisko poprawnie pojedzie na każdej grubości drewna. - Tak/tak nawet na pieńku aby tylko przez drzwiczki paleniskowe przeszedł i po co to łupać na szczapy. Na Info od lat się szarpią ze spalaniem drewna w czerwonym pudle – no ale jak z tego wynika tylko dlatego, że nie znają takich sztuczek.
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No teraz zgłupialem - zgazowanie - redukcja i do czego to powietrze.
    Może teraz spróbujesz i koledze wytłumaczysz o co chodzi w tym : Ile powietrza potrzeba do spalenia 1 kg drewna?
    Oszczędniejsze pod względem ilości potrzebnego do spalania powietrza są kominki z paleniskiem zamkniętym. Potrzebują go zaledwie 6-8 m3/h na kilogram drewna.
    Temat: jak wyliczyć zapotrzebowanie kominka na powietrze ??? https://forum.muratordom.pl/showthre...a-na-powietrze
    Jak obliczyc ilosc powietrza nawiewanego przy instalacji z kominkiem? https://wentylacja.com.pl/forum/jak-...iem-29424.html
    Kominek - ogień potrzebuje powietrza https://ladnydom.pl/budowa/1,106579,5081096.html

    Przy okazji coś dorzuci do tej osiki o której kiedyś wspominałeś – ja rozumiem – osiką piec wypalić ale to z tym kominem, to po dziś dzień się nad tym głowię i o rodnikach grzybów w zaizolowanych domach bez wentylacji nie omieszkaj co nadmienić.
    Po co takich słów używać : No i oszczędnie się wypowiadam co może dawać podejrzenie, że NIC NIE ROZUMIEM.
    Masz okazję akumulatory naładować – bój z czyste powietrze nie jest zakończony a jak zwyciężysz wszyscy błogosławić Cię będą - jak wiesz o tym jest tego do cholery : tzw. kuchnie węglowe, piecokuchnie, piece kaflowe, wszelkiego rodzaju kozy i piecyki, kominki no i piece szamotowe do tego zduny i kominiarze.

  8. #4788
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Czemu wełna ? cechy takiego ocieplenia bardziej mi odpowiadały niż ze styropianu. Nie było wtedy 25 cm więc z musu zastosowałem 20 cm. Na termowizje jeszcze za wcześnie, ponieważ zostawiłem 4 mb na dobudówkę no i tzw sień ze schodami na poddasze jest lodówką w zimie za sprawą braku izolacji na suficie poza płytą paździeżową. Wychładza mi więc znacznie łazienkę i jeden z pokoi.Wprawdzie 1m od tego kawałka zimnej ściany po dobie od palenia jest 20 *C ale jak się wadę usunie, to temperatura wzrośnie . Docieplenie sieni jest planowane od wiosny do jesieni następnego roku razem z jakąś przeróbką.
    Zrobię zdjęcia tego wynalazku z ociepleniem poddasza, ponieważ będę przerabiał piec kuchenny na "wyższy poziom" i wtedy razem się to zepnie w jedną opowieść. Czyli w okolicy marca 2023 r jeśli nie trafi się okazja wcześniejsza. Piec kuchenny ma możliwość normalnej pracy po odłączeniu jednego z dwóch odbiorników, więc przeróbka może się odbyć teraz w zimie.
    Poczekamy.
    Wełnę kotwiłeś i kotwy zakrywałeś
    Takie lamele powodują więcej szczelin i pewno więcej kotew trzeba. Kupa roboty.
    Czytam, że masz jeszcze co robić i tak jesteś pracowity, coraz mniej takich ludzi.
    W tym roku może będzie więcej śniegu z powodu większej aktywności wulkanów, to się jeszcze naszuflujemy, kupiłem dwie łopaty śniegowe.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #4789
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Bez kotew, tak deklarował producent. Moje były w wymiarze: 20x20x120 cm i świetnie się wiązały tylko na klej.

  10. #4790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Bez kotew, tak deklarował producent. Moje były w wymiarze: 20x20x120 cm i świetnie się wiązały tylko na klej.
    Bez kotew robi się tylko na nowych elewacjach. ale zawsze wzdłuż zewnętrznych naroży ścian, przy oknach oraz drzwiach kołkuje się wszystkie typowe płyty z wełny czy styropianu.
    A lamele na nowych budach nie kołkuje się do 15cm grubości.
    A dawałeś listwę startową?
    Masz już tynki czy tyło klejem zaciągnąłeś, bo można jeszcze odkołkować dla świętego spokoju.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #4791
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Listwa jest dana.
    Na budowach robi się na akord, co daje duże prawdopodobieństwo błędu i stad kołki w miejscach słabszych.
    Przy dobrze zrobionej powierzchni czyli bez górek i dołków, następnie powierzchni odpylonej i zaimpregnowanej lamel jest nie do oderwania ani nad oknem, ani na narożniku.
    Fuszerką w wykonaniu zawodowców jest nieodpylanie płyt przed nałożeniem kleju.i nieprzesmarowanie tynku w miejscu gdzie tą płytę się przyklei.
    Może nie "fuszerką" ale oni robią w "innym standardzie" i dlatego gdzie mogą kołkują bo inaczej wylądują w sądzie.

  12. #4792
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Metoda na "placki" czy "na ramkę " jest to niskiej jakości metoda w porównaniu z przyklejaniem na grzebień jak glazurę.

  13. #4793
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    ... przy oknach oraz drzwiach kołkuje się wszystkie typowe płyty z wełny czy styropianu.
    ...
    Mowa tu jest o TYPOWYCH PŁYTACH.
    Dobrze byłoby zapytać jaki wymiar długości do szerokości, to "typowa płyta".
    Te , które zastosowałem przypomnę mają wymiar 20 x 20 x 120 cm.
    Powstaje pytanie czy są typową płytą ???
    To jednak nie wszystko, ponieważ nad oknami i drzwiami są betonowe podciągi z zatopionym drutem zbrojeniowym i spinającymi. Wymiar zastosowanej płyty wymuszałby wwiercanie się w te podciągi. Dochodzimy więc do rzeczy ryzykownej lub niemożliwej a w sumie bzdury budowlanej.

  14. #4794
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Mowa tu jest o TYPOWYCH PŁYTACH.
    Dobrze byłoby zapytać jaki wymiar długości do szerokości, to "typowa płyta".
    Te , które zastosowałem przypomnę mają wymiar 20 x 20 x 120 cm.
    Powstaje pytanie czy są typową płytą ???
    To jednak nie wszystko, ponieważ nad oknami i drzwiami są betonowe podciągi z zatopionym drutem zbrojeniowym i spinającymi. Wymiar zastosowanej płyty wymuszałby wwiercanie się w te podciągi. Dochodzimy więc do rzeczy ryzykownej lub niemożliwej a w sumie bzdury budowlanej.
    Twoje też się kołkuje zwłaszcza, że masz 20cm to twoje kołkuje się po całości, nie tylko drzwi, okna, naroża czy dół.
    Betonowe, żelbetowe podciągi jak najbardziej wiercimy kołkujemy izolację, nie ma problemu z wierceniem, trwa jakieś 1-2 sekundy dłużej.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #4795
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Metoda na "placki" czy "na ramkę " jest to niskiej jakości metoda w porównaniu z przyklejaniem na grzebień jak glazurę.
    Owszem na grzebień jest nieżle, ale izolacja nie jest samonośna i potrafi odpadać zaraz za klejem, klej trzyma jak diabli ale tylko z wierzchu ocieplenie, on nie wnika w izolację na 10 czy 20cm.
    Są też kleje z włóknami ale to niczego nie wnosi.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-12-2022 o 18:45
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #4796
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Owszem na grzebień jest nieżle, ale izolacja nie jest samonośna i potrafi odpadać zaraz za klejem, klej trzyma jak diabli ale tylko z wierzchu ocieplenie, on nie wnika w izolację na 10 czy 20cm...
    Prawdopodobnie nie spotkałeś się w praktyce z izolacja, którą kładłem osobiście na swój domek. Jest to produkt ZARĄBIŚCIE trafiony. "Typowe płyty" z czego by nie były są trudne do skutecznego dociśnięcia do ściany. Te zaś moje podłużne klocki można docisnąć dowolnie precyzyjnie całą powierzchnią. Wiadomo też ze włos w niej jest tylko w jednym poziomym kierunku.Klej się więc stronę,która łapie te "wszystkie" włosy i nanosi na ścianę.
    W szczegółach to robiłem tak: po przedmuchaniu powierzchni z pyłów, rzadszy klej klej rozciągałem po płycie wciskając go w płytę jako tzw przesmarowanie, a dopiero kładłem klej właściwy i formowałem grzebieniem. Następnie przykładałem do ściany wcześniej przesmarowanej też trochę rzadszym klejem.
    Te ocieplenie to już wisi chyba z 8 lat i nic negatywnego się z nim nie stało. Jest też 4 mb nie ocieplonej ściany, więc obie strony"ucięte" można kontrolować wzrokowo. ZERO DOLEGLIWOŚCI nie odczuwam z tym związanych.

  17. #4797
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Prawdopodobnie nie spotkałeś się w praktyce z izolacja, którą kładłem osobiście na swój domek.
    Taka?


    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #4798
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Dokładnie.
    No ale przyklejają do maxa , na którym nie da się zrobić jak na suporeksie, chyba ze wcześniej by go zatrzeć jakimś tynkiem wyrównawczym.. Nawet widać piankę na pustaku narożnym. Tutaj jak najbardziej wszystko jest zgodnie ze sztuką czyli na pewno nie na grzebień i kołkowanie zasadne.
    Klejenie na grzebień daje dużo mniej powietrza po między ścianą a ociepleniem, więc mniemam, że uzyskuje się skuteczniejsze ocieplenie. Jednak nie czytałem badań w tym kierunku - jak masz to wyjaśnij sprawę.

  19. #4799
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Nawet jeśli użyje grubszego grzebienia do oklejania maxa, to z racji sporych nierówności, nie uzyska najlepszej skuteczności, więc kołki mile widziane

  20. #4800
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Dokładnie.
    No ale przyklejają do maxa , na którym nie da się zrobić jak na suporeksie, chyba ze wcześniej by go zatrzeć jakimś tynkiem wyrównawczym.. Nawet widać piankę na pustaku narożnym. Tutaj jak najbardziej wszystko jest zgodnie ze sztuką czyli na pewno nie na grzebień i kołkowanie zasadne.
    Klejenie na grzebień daje dużo mniej powietrza po między ścianą a ociepleniem, więc mniemam, że uzyskuje się skuteczniejsze ocieplenie. Jednak nie czytałem badań w tym kierunku - jak masz to wyjaśnij sprawę.
    Akurat na grzebień nie jest skuteczniejsze ocieplenie, w dodatku masz mocniej pofragmentowaną izolację, taki rodzaj.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 240 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony