dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 237 z 246
Pokaż wyniki od 4.721 do 4.740 z 4913
  1. #4721
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    No i co tam słychać w ENERGETYCE ??? - leży wszystko i kwiczy !
    Gdzie teraz są mądrale co wszystko chcieli zabronić a w zamian dawali WIATRAK ???
    Ciężki piec CERAMICZNY o dużej sprawności spalania, po środku domu, jest nie do pokonania w obecnej sytuacji niedoboru nośników energetycznych.
    CZYSTE POWIETRZE, to nawet szykowało się i na ten piec, warcząc na niego bezprawnie.
    Pozdrawiam.

  2. #4722

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    No i co tam słychać w ENERGETYCE ??? - leży wszystko i kwiczy !
    Gdzie teraz są mądrale co wszystko chcieli zabronić a w zamian dawali WIATRAK ???
    Ciężki piec CERAMICZNY o dużej sprawności spalania, po środku domu, jest nie do pokonania w obecnej sytuacji niedoboru nośników energetycznych.
    CZYSTE POWIETRZE, to nawet szykowało się i na ten piec, warcząc na niego bezprawnie.
    Pozdrawiam.
    Na niedźwiedziu skóry nie dziel gdy niedźwiedź w leśnych kniejach hasa.

    Po tym co widzę zorientowany jesteś w sytuacji ale nie w temacie tego, by rzecz Ci przybliżyć luknij do tego : https://czysteogrzewanie.pl/2022/05/...antysmogowych/ i nie omieszkaj o to zahaczyć : https://czysteogrzewanie.pl/2022/06/...a-rynku-opalu/ a najlepiej od razu wal na szpalty gazety rybnickiej (horror).

    Tak mnie jak i Ciebie acz nie, bo u Ciebie jeszcze chyba na serio o antysmogowej nie zaczęli gadać, więc u mnie – na widelcu mnie mają, bo choć do końca roku mogę jarać w swojej technologi bezklasowej, to po Nowym Roku skąd wezmę paliwo do podajnikowego.
    Tak/tak – na FM-mie już brylanty zaczęły brylować, że nie ma na co czekać i trza brać z „supermarketów” co jest, bo tylko może być jeszcze drożej.

    Na FM-ie w dobrych czasach wiele było gadane o braku opłacalności ogrzewania się węglem – na co były dokładne obliczenia podane a teraz picwąsy od kotłów wymiany, gazu, PC i PV siedzą cicho – tylko cóż to może znaczyć, że gęby po ucierali gdy cena węgla 3500-ca zł/t sięga i im to pasi.
    Podobnie rzecz ma się z pelletowcami – już takie strasznie móndre nie są jak i ta cała reszta eco/śmeco popaprańców.
    O spalaniu drewna kawałkowego z kim gadać, to prawie tak jak byś mu pluł w twarz, bo roboty z tym kupa a teraz skąd sezonowane wziąć.

    Także/tak póki co, to najlepiej stoją ci co kotły z załadunkiem ręcznym mają, bo gdy rozumem kierować się będą i bez dymu oraz smrodu jarać będą, to mogą jarać wszystkim co im w łapki wpadnie.
    No i tu tera czas na wisienkę – co niektóre matoły się sposobią by w kotłach podajnikowych jarać tak jak w tych których śmieciuchami nazywali – no to obaczym co dziać się będzie jak w podajnikowych na ruszcie awaryjnym kopcić i smrodzić zaczną – gazeta rybnicka donosi wiele o tym.

  3. #4723
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Niedźwiedź nie hasa, tylko siedzi teraz na kiblu i robi na żółto, bojąc się wychłodzonego WYBORCY
    Temat otworzyłem 13 lat temu nie bez powodu Zawsze podnosiłem problem sprawności i akumulowania uzyskanego ciepła.
    Moim zdaniem powinni pozwolić na palenie poza gumofilcem wszystkimi paliwami i postawić warunek : ma nie dymić i nie śmierdzieć(analiza spalin).
    Takie postawienie sprawy spowodowałby rozwój i konkurencję urządzeń grzewczych i paliw. Jak ktoś nie umie nie dymić czyli przekracza normy powinien opalać gazem.
    Proste jak obręcz.

  4. #4724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Niedźwiedź nie hasa, tylko siedzi teraz na kiblu i robi na żółto, bojąc się wychłodzonego WYBORCY
    Temat otworzyłem 13 lat temu nie bez powodu Zawsze podnosiłem problem sprawności i akumulowania uzyskanego ciepła.
    Moim zdaniem powinni pozwolić na palenie poza gumofilcem wszystkimi paliwami i postawić warunek : ma nie dymić i nie śmierdzieć(analiza spalin).
    Takie postawienie sprawy spowodowałby rozwój i konkurencję urządzeń grzewczych i paliw. Jak ktoś nie umie nie dymić czyli przekracza normy powinien opalać gazem.
    Proste jak obręcz.
    Ależ wspomnij sobie jak my gadali o tem dawno temu – kiedyś obowiązywał przepis mocą którego nie można było nadmiernie kopcić – tylko maist ten przepis modyfikować, to te cwele chyba całkime go z prawa wyeliminowały i pierwsze co wprowadziły, to zakaz spalania określonych paliw jak by to one czemu winne były. Następnie się zabrały za nakazy kotów wymieniania jak by one – tak patrząc przez ówczesny czas - mogły kopceniu na drodze stanąć – i se możemy tak do śmierci usranej, bo prawda o tym była i jest taka jak np. z cukrem w obecny czas : Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) poinformował ponadto, że zużycie krajowe cukru w bieżącym roku gospodarczym (2021/2022) szacowane jest ponad 1 645 tys. ton, co oznacza spadek o 1 proc. w stosunku do roku 2020/2021. Mniejsze zużycie cukru to konsekwencja ograniczenia działalności sektora HoReCa w warunkach pandemii Covid-19. 2 dni temu

    Do tego oglądałem wypowiedź prezesa polskiej grupy cukrowej, który pierdzieli, że oni cukru mają dość i że chętnych zapraszają, że on nie pojmuje tego co z cukrem się dzieje a skoro tak, to dlaczego z parkingów przy swych magazynach czy z samochodów na ulicach nie zaczną go w detalu sprzedawać.
    Jak nic zaraz larum podniosą, że skupować buraków nie będą, bo z wyprodukowanym cukrem nie mają co zrobić, że upadłość będą ogłaszać, bo zbytu nie ma na ich produkt.

    Do tego jeszcze C19 znowu działać zacznie – no i powiedz na cholerę sowiety mają na nas napadać jak tu bez nich jest jak jest i co my mamy Ukraińcom zazdrościć, że u nas wojny nie ma.
    U nich wojna jest a u nas co będzie, to obaczym jeszcze już wkrótce.

    Tak że sorki ale jakoś dalej nie widzę byś był zorientowany w temacie tego.

    Jeszcze Ci się wrócę – jest masa piecy szamotowych w regionach gdzie już się panoszą antysmogowe i gdzie wszędzie się już wszyscy do CEEB wypucowali z posiadanych źródeł ciepła oraz są jeszcze kominki przeca różnej maści do tego - i co – pozwalają w kominkach drewnem palić ale te po za klasowe trzeba po ich musie rozwalić.
    Chyba zdajesz sobie sprawę z tego czym jest np. wymiana kotła, który jest głównym źródłem ogrzewania a czym jest rozwalenie kominka, który jest ogrzewaczem pomieszczenia i tylko można go traktować jako źródło dodatkowe, bo nikt w nocy stać przy nim nie będzie by do niego nakładać.

  5. #4725
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Kiedyś w państwie na u palono suszonym krowieńcem
    Dziś, gdy Sasza zajumał im węgiel , to może będą palić polskim cukrem, bo nie mają tyle krów co trzeba . Stąd nie ma cukru
    Kocioł rozebrałem 15 lat temu i z kaloryferami wywiozłem na złom.
    Postawiłem już wtedy na chrust, jako paliwo przetrwania .

  6. #4726

    Domyślnie

    No widzisz – z przepisem o którym wspomniałem – niby problem był taki, że sąd by nie był w stanie określić tego nadmiernego kopcenia – co jest bzdurą kompletną.
    W tamtych czasach wystarczyło by np. wprowadzić nakaz palenia w GS-ach i kominkach od góry w tedy w czasie kontroli delikwent sam se swojej by wyskakiwał kasy a tak to co – skoro paliwo jest z certyfikatem a że się kopci – ot wina kotła a nie operatora.
    Choć to też nie do końca jest prawdą, bo coś słyszałem o sposobach tych suczych synów i wież mi, że sposobu na nich nie ma oraz też o tym szpalty rybnickiej głoszą – zawsze sobie coś znaleźć mogą i tak aż do skutku lub ustąpienia ciemniaka, bo choć nie musi to kopci a przy tym stoi przy literze prawa ale nie tego co se prawem nazwali i nazywają.

  7. #4727
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Wydaje się, że te całe zakręty prawne były robione pod eksport LIPNEGO węgla z DOBRYM certyfikatem.
    Znajomy strażnik miejski wytłumaczył mi to tak: "palą plastikiem a obok pieca trzymają ruski węgiel , który daje takie związki jak ten plastik, więc nie da się nic udowodnić"
    Po pierwsze więc taka sytuacja pracowała na oszustów węglowych a równocześnie tłumaczyła decyzję rządu i pożytecznych idiotów o konieczności likwidacji węgla.

  8. #4728

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Wydaje się, że te całe zakręty prawne były robione pod eksport LIPNEGO węgla z DOBRYM certyfikatem.
    Znajomy strażnik miejski wytłumaczył mi to tak: "palą plastikiem a obok pieca trzymają ruski węgiel , który daje takie związki jak ten plastik, więc nie da się nic udowodnić"
    Po pierwsze więc taka sytuacja pracowała na oszustów węglowych a równocześnie tłumaczyła decyzję rządu i pożytecznych idiotów o konieczności likwidacji węgla.
    Kiedyś był przepis taki, że za odpady odpowiada ten co je wytwarza i by np. nie obarczać tym przemysłu samochodowego, to szroty powstały.

    Podobnie z gadką tego Twojego strażnika – jeśli sobie wejdziesz we wzory chemiczne plastików, to są i takie które w czasie odgazowania dają czyste paliwo, które z gazem ziemnym porównać można – na YT filmy znaleźć o tym można. Tu masz przykład jak z plastiku paliwo do samochodu się zrobi : Jak zrobić paliwo z plastiku - Brit Lab - BBC Brit Polska https://www.youtube.com/watch?v=QTODz-dZgkk .

    Także/tak – dla mnie to no pierdzielił głupoty a to że ciemniaki jak już to nie spalają plastiku a tylko nim kopcą, to nie dziw, że fetor z tego się niesie i nie dziw, że uganiają się za nim zamiast ich wydusić.
    Tak samo z tymi związkami podobnymi ze spalonego węgla - aż strach mi w to wchodzić byś się urażonym nie poczuł, że takie rzeczy powtarzasz.

    Z tymi decyzjami w kwestii likwidacji węgla, to nie jest ich wymysł – taki ukaz od „EU daje” dostali i tak wartko się za to wzięli, że teraz nas z torbami puszczą, by węgla na świecie przed tymi z za Odry nakupić.
    Z naszego czy z ichniego CO2 takie samo i tyle samo trza emisyjnego zapłacić – no ale ten ze świata jest sprowadzany po kursie giełdowym + transport do tego + brak infrastruktury do przetransportowania takiej ilości węgla w głąb kraju w tak krótkim czasie – no lepiej wymyślić tego już nie mogli.
    No i skoro zorientowany w sytuacji jesteś, to Ci już nie będę pisał jak to z tym węglem jest u nas.

  9. #4729
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Nic nie pierdzielił a wyjaśnił,że jest dym z komina, straż ma drona, robi zdjęcie , bierze próbkę i ta ich robota jest dla kota, bo właściciel dymu wyłga się z sytuacji nawet bez wielkiego trudu...bo ruski węgiel był świętą krową
    Ktoś zrobił z wszystkich głupków do kwadratu.

  10. #4730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Nic nie pierdzielił a wyjaśnił,że jest dym z komina, straż ma drona, robi zdjęcie , bierze próbkę i ta ich robota jest dla kota, bo właściciel dymu wyłga się z sytuacji nawet bez wielkiego trudu...bo ruski węgiel był świętą krową
    Ktoś zrobił z wszystkich głupków do kwadratu.
    Oj nie przesadzaj – rusek też był certyfikowany w prawdzie nie tak jak nasz wysoko ale coś czuję, że w złą stronę zmierzasz i do tego zdaniem baranów się podpierasz, więc może o spalaniu drewna słów kilka i chyba mi tu nie zaprzeczysz, że tacy co węglem kopcili, to gdyby im przyszło drewno spalać, to by było tak samo lub jeszcze gorzej i co Ci na to te se straży by gadali, że drewno polskie i dlatego kopeć z tego taki.
    Nie pojmujesz tego, że jak ktoś miał węgiel z certyfikatem i śmieci w kotłowni nie miał, to se mógł kopcić do woli, bo kotła jeszcze z certyfikatem mieć nie musiał.
    Tak zaczynasz ich bronić, to wytłumacz mi proszę gdzie oni byli jak antysmogowymi zaczęli prawo łamać - gdzie on są, że jak u Ciebie antysmogową przyjmą, to i Ty będziesz musiał piec swój rozwalić.

  11. #4731
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Nie strasz , nie strasz...

  12. #4732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Nie strasz , nie strasz...
    To żadne straszenie - dobrze wiesz co do CEEB zeznałeś i pieron wie co oni z tym robić będą a za rybnicką powtarzając – na chorobę ciężką im te drony skoro wiedzą kto czym kopci – powtarzając to tu za Tobą.

  13. #4733
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Po za czytaniem, co mi zrobią za to, że mam piec "poza klasowy", kontaktowałem się z różnymi instytucjami, próbując wejść w dialog i wyjaśnienie sytuacji, czyli o konstrukcjach ceramicznych wysoko zaawansowanych.
    Nie znalazłem człowieka kompetentnego, ani takiego co chce problem zbadać i wyjaśnić. Dziennikarze też odmówili w kilku tytułach.
    W końcu pomyślałem, że trzeba czekać na rozwój sytuacji, dbając równocześnie o własny system nerwowy.
    Na razie jest tak: wszystko się ze*rało nawet dla tych, do których pukałem, a u mnie jest po staremu, czyli piec pracuje i w dodatku w cenie porównywalnej do lat poprzednich.
    Sprawa nie jest więc zamknięta a otwarta i może stać się rozwojowa

  14. #4734
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    W związku z tym, że piece zaawansowane czyli posiadające dopalacze + masę akumulacyjną nie są żadnymi ZATRUWACZAMI a równocześnie nie ma dla nich miejsca w obecnych przepisach, łatwo można wysnuć wniosek, że nie chodzi o emisję spalin.
    Minister finansów nie dostanie watu a korpo swojej marży.
    Wszystkim lata, że właściciel pieca ma z tego powodu więcej oszczędności dla siebie, bo oni chyba uważają, że UKRADŁ im tę kasę

  15. #4735
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    No i dzieje się, bo DWIE RURY pod Bałtykiem są zniszczone, cienka nitka Baltic Pipe jest pusta a kopalnie działają tylko w liczbie 17.
    Radni Krakowa idą po ROZUM, choć nie wszyscy: https://youtu.be/xN2rj6X8rG4
    Kominiarz na sejmiku uczy polityków tabliczki mnożenia: https://youtu.be/_DsrBN517nI
    ...a dociekliwy potwierdza fałszowanie pomiarów: https://youtu.be/A0VtkGeChds
    No, no chyba czas ogłosić AMNESTIĘ dla prawdziwych badań
    Pozdrawiam.

  16. #4736

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    No i dzieje się, bo DWIE RURY pod Bałtykiem są zniszczone, cienka nitka Baltic Pipe jest pusta a kopalnie działają tylko w liczbie 17.
    O tych rurach coś wiesz - widziałeś co o tym czy tylko tak powtarzasz za tymi co tak o tym gadają.
    O tym gazie co miał rurociągiem płynąć do nas - wiadomo, że za Odrę płynie.
    No i tak ciągnąć by można było, to dalej.

    https://dziennikpolski24.pl/krakow-k...ar/c1-16910937 - Po burzliwych obradach sejmiku województwa małopolskiego zmieniono uchwałę antysmogową. Po burzliwej, 10-godzinnej sesji radni małopolskiego sejmiku ostro skorygowali jej zapisy i przegłosowali przedłużenie możliwości używania kopciuchów na terenie województwa małopolskiego - aż do 30 kwietnia 2024 roku.
    Ale zakazu kopcenia nie wprowadzili i ciekawe czy utrzymali w mocy zakaz kopcenia kominkami w czasie alarmowym.
    Do tego o co w tym chodzi, bo co Kraków w którym jest zakaz spalania paliw stałych a co Małopolska w której z końcem 2022 r. miała ruszyć antysmogowa.
    @Bogusław_58 – u Ciebie antysmogowej nie ma i chyba nie myślisz, że znaleźli by się dziś samobójcy tacy co by ją wprowadzili.
    To nie kotły kopcą tylko ich operatorzy !!!

  17. #4737
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Za zimna woda by zanurkować, więc powtarzam . Dziurą wyszedł gaz a do rury weszła SŁONA WODA i to ona dokona reszty. Nikt więc nie ma złudzeń, ze póki przybędą fachowcy, to jakoś trzeba te ciepło produkować. Prawdopodobnie odzyskają pamięć, że można palić i nie dymić.

  18. #4738

    Domyślnie

    To, że wyszedł gaz z miejsca jednego – na filmie :

    Jak i zdjęciu pokazali – tylko nie pokazali czy z rurociągu czy z „ubota” - no i gdzie tu mowa o dwóch rurociągach.
    O skażeniu spowodowanym tym gadali ale zdechłych ryb od tego nie pokazali i tak by można było dali.

    W Małopolsce antysmogową przytemperowali a co z innymi antysmogowymi, bo jakoś w mazowieckiej jest dalej jak było – pomimo tego że nowe restrykcje w niej zostały wprowadzone po napaści sowietów na Ukrainę i w czes gdy gospodarka energetyczna zaczęła padać na ryj.

    „putinflacja” ma różne twarze i oblicza jak i zażartych wyznawców tego kościoła, bo co to za różnica czy ktoś będzie zdychał od tzw. „smogu” czy z głodu i z zimna!!!.

    EE profilaktycznie restrykcyjnie też utemperowana została – alternatywy ni ma a już w Łodzi pokazali jak wedle biznesu tego łupią kase – gdzie indziej jak jeszcze nie zaczęli, to patrzeć jak zaczną, bo zdychanie stało się rzeczą ogólna i wszędzie jednako dostępną ale to już nie robota sowietów tylko ich pachołków co zasadniczo do tego samego się sprowadza.

    Nowy porządek świata – ład zielony.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 30-10-2022 o 20:54

  19. #4739
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Niejeden stawiał sobie pytanie, o co chodzi z zaorywaniem zduństwa itp.
    Pierwsza analiza odpowiadająca pośrednio na te pytanie już powstała, a pewnie za nią pójdą następne.
    Z dokumentów wynika, że od kilku lat w Polsce nie udziela się zezwoleń dla prywatnej inicjatywy, by produkować energię poza fotowoltaiką.
    Czyli albo państwowa inicjatywa albo ŻADNA INNA.

  20. #4740
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kokoszbudowniczy

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Czebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzien dobry. Minęło 7 lat odkad zaczalem budowac piec Kuzniecowa. Dopiero teraz cena ekogroszku zmusila mnie by go skonczyc iuruchomic. Od 2 miesiecy dziala.
    Piec budowalem w oparciu o projekt http://eng.stove.ru/products/kotlyi/kik_34_kvt Posilkujac sie relacja http://heatkit.com/html/lopezs.htm Jest caly z cegly szamotowej rozbiorkowej bo taka byla dostepna w okolicy. Projekt zmodyfikowalem w ten sposob ze dodalem po drugiej stronie paleniska druga komore opadowa i przeniosłem tam druga metalowa drabinke. Piec jest wiec symetryczny - palenisko po srodku, komory po bokach, komin z tylu.
    Budowalem sam, nie majac zadnego doswiadczenia z murowaniem, zostalo kilka nieszczelnosci ktore wykrylem i zatkalem po pierwszym rozpaleniu. Teraz piec jest oblozony welna mineralna, 10 cm z boku, 20 z gory. Ale przydalbo by sie dolozyc wiecej. Drabinki wykonal mi spawacz, poziome elementy z rury kwadratowej, pionowe z okraglej( zeby latwiej dopasowac). Za piecem stoi zbiornik buforowy z 1000 l butli stalowej. Bez wezownicy, tylko wspawane 4 krocce.
    Co do uzytkowania. Grzeje dom 140m (poniemiecki, nieocieplony) i warsztat 40m (tez nieocieplony) i wode użytkowa w zbiorniku z wezownica. Sprawdza sie bardzo dobrze. W okresie przejsciowym spalalem 2 wiadra drewna dziennie, jedno rano i jedno wieczorem. Teraz, przy mrozach spalam 2 taczki drewna. Dokladam 2-3 razybdziennie: rano, w południe i wieczorem. Cala powierzchnia domu jest ogrzewana do 20 stopni. Temperatura na wyjsciu pieca rosnie od 40 stopni rano, do 60 wieczorem i od polnocy do rana spada do 40. Piec jest duzy, ma ok 1,5x1.5x1.5 m. Dobrze magazynuje cieplo, nawet przy maksymalnym plomieniu czopuch jest tylko cieply, mozna na nim trzymac reke.
    Co do szczegolow technicznych. Nie ma bypasu do komina, zeby pierwszy raz rozpalic musialem rozpalic ognisko w kominie. Zawor mieszajacy jest, ale okazal sie niepotrzebny wiec jest otwarty. Kondensacja wystepuje tylko przy mokrym drewnie przy rozpalaniu rano gdy jest wychlodzony.
    Spala wszystko bezdymnie i bezapachowo. Jako wszystko mam na mysli kazdy rodzaj drewna czy mokrego czy suchego, a takze suche liscie ugniecione w pudełku. Gdy sie rozgrzeje to z komina przy mrozach leci skroplona para , a gdy nie ma mrozu widac tylko falowanie powietrza.
    Polecam taki piec. Jest prosty w obsłudze, spali kazdy rodzaj drewna, jest tani i prosty w budowie.
    Chetnie odpowiem na pytania. Kokosz
    Ostatnio edytowane przez kokoszbudowniczy ; 22-11-2022 o 14:53 Powód: Bledy

Strona 237 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony