dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 332
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Po ile u Was jest pellet ze słomy ?

    Kupiłem dziś od nowego producenta i chyba cena o wiele niższa niż u innych, może komuś się przyda ta informacja !

  2. #42

    Domyślnie

    A po ile ten pelet słomiany?
    W tym roku lepszy (tańszy) pewnie jest owies.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    488 zł/tonę przy 1 worku, podejrzewam że cena jeszcze niższa przy zakupie większej ilości !

  4. #44

    Domyślnie

    zużycie średnio 15 kg dziennie
    tona=800zl
    czyli jak by nie było troche drogie to grzanie
    są plusy:
    czysto
    popiołu prawie zero
    nie zrywa zabezpieczeń tak często jak eko groszek
    prawie bezobslugowo


    Piec Klimosz Ling Duo 15KW
    dom 160 m/kw
    ocieplony, nowy

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    488 zł/tonę przy 1 worku, podejrzewam że cena jeszcze niższa przy zakupie większej ilości !

    A owies 200 do 300zł w tym roku.
    Wartość energetyczna podobna.

  6. #46

    Domyślnie

    W ciągu 24 h mój piec Kostrzewy Pelets Control 14KW zużył 75 kg peletsu z barlinka.

    Dom był całkowicie wyziębiony, pierwsze odpalenie w tym sezonie. Temp. w domu była 7 stopni, na sterowniku pokojowym zadaliśmi 12,75 st.
    Na podłogówce od której drętwiały stopy jak się w budach chodziło zadaliśmu 25 stopni.

    Palnik pracował z mocą 100%, teraz już osiągnął tempetrature 12.75 st. i moc palnika spada i pobór paliwa też

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    [quote="mynia_pynia"]W ciągu 24 h mój piec Kostrzewy Pelets Control 14KW zużył 75 kg peletsu z barlinka./quote]
    Zawsze jest większe zużycie towaru przy nagrzewaniu chałupy, potem spada i stabilizuje się na jednym poziomie zależnym od warunków zewnętrznych.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  8. #48

    Domyślnie

    [quote="gonzo93"]
    Cytat Napisał mynia_pynia
    W ciągu 24 h mój piec Kostrzewy Pelets Control 14KW zużył 75 kg peletsu z barlinka./quote]
    Zawsze jest większe zużycie towaru przy nagrzewaniu chałupy, potem spada i stabilizuje się na jednym poziomie zależnym od warunków zewnętrznych.
    Pelets Control Kostrzewy to nie jest dobry kocioł i bardzo klopotliwy w obsludze.Uzyskanie w nim małego zuzycia paliwa graniczy z cudem.
    Sam takiego nie posiadam ale posiada go moich dwóch sąsiadów i czasem przy wspólnym spotkaniu wysłucham ich żali, a nie daj panie wezwać serwis !!! Toi jest dopiero jazda na dworze mróz a oni zjawiają sie łaskawie po 4 tygodniach....ech...

  9. #49

    Domyślnie

    Mój piec już chodził w zeszłym sezonie, wygrzewałam wówczas podłogówkę, i jakoś zużycie nie powaliło mnie na kolana, a jak się dom rozgrzał to mała redukcja krzywej grzewczej i zurzycie spadło do minimum a piec przy mrozach
    -10 pracował z 25% - 30% mocy.

    A co do serwisu to się niewypowiem bo był tylko serwisant przy pierwszym rozruchu, wszystko popodłączał, piec uruchomił poobijał kartę gwarancyjną. Zjawił się na 2 dzień po telefonie, później do niego dzwoiłam z jakimś zapytaniem i stojąc przy piecu mówił mi na odległość co gdzie przełączyć żeby było mniejsze zużycie, a ja na piecu wprowadzałam zmiany.

  10. #50

    Domyślnie

    Moje zużycie pelletu:
    ok. 30-35 kg dziennie w zimie (tryb sterowania - ręczny) i ok. 10-15 kg w lecie (tryb lato)
    Dom 150 m2, piec KLIMOSZ Ling Duo 25 kW (gorąco odradzam!).

    Kurcze, chyba dużo pali to bydle.

    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Prośba do KOCIARY:

    Mam też Klimosza Ling Duo, ale 25 kW.
    Napisz jak często czścisz piec i jakie masz zużycie pelletu. Bardzo interesują mnie ustawienia pieca. U mnie jest:

    ZIMA - tryb ręczny , LATO - tryb LATO
    MOC PALNIKA: 5/18 - 5 sek podawanie i 18 sek postój (w lecie też 5/1
    TEMP. WODY UŻYTKOWEJ : 47/65 - 47C - temp. zadana c.w.u i 65 - temp. kotła c.w.u. (w lecie 45/65)
    USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:
    dmuchawa: 04 (lato: 04)
    podawanie na podtrzymaniu: 5 sek (lato: 15)
    wybieg dmuchawy na podtrzymaniu: 15 sek (lato: 20)
    postój na podtrzymaniu: 18 minut lato 23)
    Temp. zadana pieca: 62C. (lato 60)


    Dom ma ok. 150m2 i grzeję średnio w domu (ani mało ani dużo).

    PYTANIA
    1. Czy spalanie rzędu ZIMA ok. 35 kg/ dziennie i lato (10-15kg - nie mam dokładnych danych) jest OK?
    2. Czy płyta ceramiczna powinna być tylko jedna? (mam jedną i jest usadowiona nad paleniskiem)
    3. Czy czyszczenie (szczególnie rusztu ale też otworów dymowych u góry pieca - płomienicówki?) w lecie raz na 2 tyg. a w zimie 1 raz natydzień to OK (za rzadko, za często?)
    4. Przy ustawieniach zimowych - temperatura 62 plus minus 2 stopnie jest problem z pracą pieca. Powyżej 64 wchodzi w podtrzymanie i jest OK. Poniżej 60C zaczyna dmuchać dmuchawa i podawać pellet ale wtedy temperatura pieca mi gwałtownie spada do ok. 50C i trwa to kilkanaście minut (chyba tyle ale długo bo nie mierzyłem) kiedy temperatura dochodzi do tych 64C, kiedy piec wchodzi w stan podtrzymania. Zatem czas pracy pieca w temp. 50-64C jest moim zdaniem zbyt długi, spala wtedy dużo pelletu bo podaje co chwilę (5 sek podawanie i 18 sek dmuchanie) i wtedy też wiele tego pelletu się niedopala na popiół i jest sporo niespalonego czarnego pelletu na dole, no i retorta jest cała zawalona palącym się pelletem. Czy to normalne?
    5. Czy jakość pelletu jest istotna. Mam do wyboru pellet z Barlinka po ok. 700 zł z drzew mieszanych (liściaste + iglaste) - twardy, i pellet z TARTAK OLCZYK po ok. 580 ale zdecydowanie bardziej miękki i z drzewa iglastego (a konkretnie sosny) który daje mnóstwo sadzy szybko zalepiającej ruszt.

    Pozdrawiam

    Sławek

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    To jest Twój pierwszy rok grzania? Dom masz już całkowicie ocieplony? Kurcze wg. mnie to dużo Ci pali.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  13. #53

    Domyślnie

    Od kwietnia 2009 palę peletem w nowo wybudowanym domu (135m*m)
    ocieplenie ścian z silikatu 12cm steropian z zakladką, strop wełna 25cm, podłoga 12cm steropian ( warstwa 4cm i warstwa 8cn ).
    Temperatura w domu 23stopnie w dzień 21 stopni w nocy.
    ogrzewanie grzejnikowo-podlogowe( grzejniki wszędzie + podłogówka kolo 65m*m) bufor cieplej wody 300 l ( temperatura wody 55 stopni)
    Piec Ekokomfort lazara 21kw pelet.
    Jak do tej pory zużycie dobowe peletu wynosi 16kg przy -3 stopniach do 18kg przy -15 stopniach.Całościowo od kwietnia do tej pory (09.01.2010) spaliłem 2500 kg peletu z Barlinka.
    Barlinek jest ok ale drogi. Niebawem zacznę testować pelet czeski.
    Dam znać jak się nim pali.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał DaroBystrzyca
    Jak do tej pory zużycie dobowe peletu wynosi 16kg przy -3 stopniach do 18kg przy -15 stopniach.
    Mam kociołek Heiztechnik Q Eko Bio na pelet i u mnie zużycie dobowe jest również na poziomie ok. 35 kg/dobę.
    Skąd takie różnice?
    Zauważyłem że podobnie jak u niektórych forumowiczów: jeśli w fazie grzania załączy się zawór 3-drogowy i wymiennik zacznie przekazywać ciepło w obwód grzejników, temp. na kotle potrafi spaść jeszcze do 47 stopni. Wówczas aby dojść do zadanych 65 stopni kociołek pracuje nawet do pół godziny "pożerając" pelet. Wydaje mi się, że Ci którzy skarżą się na zbyt duże zużycie mają tą samą przyczynę, tylko jaką?
    Pozdrawiam.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    .. moze lepiej zastosowac zawor 4D zamiast 3D, powrot by nie byl taki niski i kociol stabilniej pracowalby...
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  16. #56

    Domyślnie

    Spróbójcie zmienić temp. załączania się pompy c.o na wyższą z np. 45 na 55.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi78__
    .. moze lepiej zastosowac zawor 4D zamiast 3D, powrot by nie byl taki niski i kociol stabilniej pracowalby...
    Ja osobiście zrezygnowałem z zaworów 3-4 drogowych na rzecz wymiennika płytowego.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Zawór 3d w tym wypadku utrzymuje określoną temperaturę wody w zależności od temperatury zewnętrznej. Tak, że wymiennik tu nie miałby zastosowania (zresztą tam akurat jest, ale w innym celu).
    Ale chciałem co innego:
    Mam nadzieję, że jeden z kolegów pochwali się jak wygląda palenie owsem w HT - byłem , widziałem i jest całkiem nieźle.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Zawór 3d w tym wypadku utrzymuje określoną temperaturę wody w zależności od temperatury zewnętrznej. Tak, że wymiennik tu nie miałby zastosowania (zresztą tam akurat jest, ale w innym celu).
    Przepraszam "MaLy" ale co ma zawór 3 drogowy do temperatury zewnętrznej?
    Moim zdaniem zawory te mają zadanie:
    1. chronić kociol przed spadkiem temperatury poniżej 38 stopni ( punkt roszenia)
    2. Rozdział kierunku przepływu wody (np. grzanie bufora ciepłej wody lub "grzejników" albo jedno i drugie)

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Chwalcie sie (albo żalcie) ile wam sie spalilo peletu w te mrozy?
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony