dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie Fachowa naprawa wylewki

    Witam,
    nasz problen to źle wykonana wylewka.
    Podkład betonowy, folia, styropian 15cm, zbrojenie w wylewce, wylewka z włóknem szklanym 4-5cm.
    Przy chodzeniu słychać w niektórych miejscach trzeszczenie, Wyczuwalne są ruchy wylewki, uczucie ja na drewnianym stropie. Na dylatacjach widać klawiszowanie wylewki (ok 2mm).
    Wylewka została w kilku miejscach naprawiona, tzn. wycięto wylewkę włącznie ze zbrojeniem i wylano na nowo. Podejrzewam, że usunięto część styropianu, żeby pogrubić wylewkę. Po wysuszeniu nowa wylewka skurczyła się, tak że teraz w tych miejscach nadal dochodzi do klawiszowania.
    Wykończeniem ma być glazura i mozaika parkietowa.
    W jaki sposób powinno się to naprawić?
    W jaki sposób zapobiec klawiszowaniu na złączach/dylatacjach?

  2. #2

    Domyślnie

    trzeba sprawdzić czy nie opuścił się tzw. chudziak czyli podkład betonowy zalany na gruncie (może słabo był zagęszczony ) , ale lepiej żeby nie bo to spppporooo pracy

  3. #3

    Domyślnie

    jakiej grubości jest wylewka i jak była robiona? z miksokreta?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    dlaczego izolacje poziome domow projektowane sa jakbysmy mieszkali w afryce a pionowe i wewnetrzne jak na antarktydzie?

  5. #5

    Domyślnie

    Grubosc wylewki 4-5 cm i 15cm styropianu??Nie macie co sie dziwic,ze pracuje,bo jest za cieńka na taka grubosc styropianu i wycinanie kawałkami nic nie da,wręcz pogorszy bo osłabi ją cała.Jeżeli dacie porządny klej elastyczny pod płytki nie powinno się nic stac.Na dylatacjach będzie pracowac,bo ugina sie styropian pod nią.Czy styropian jest twardy es100?

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam świeżą wylewkę , grubości 6cm na styropianie 10cm i też na dylatacjach są widoczne minimalne ruchy ,
    przypuszczam że to się uspokoi po jakimś czasie

    mam też na poddaszu wylewkę 5cm na styropianie 3cm i też w drzwiach na dylatacji można zauważyć ruchy i co tu winne tolekk?
    może trza było z 10cm wylać ?

  7. #7

    Domyślnie

    Styropian ma pewnie ugięcie i nic na to nie poradzicie.chyba ze uzyjemy styroduru,który ma bardzo małe ugiecie.Poza tym 5cm posadzka cementowa jak betonowa 10cm..Ruchy te wynikają z pęknięcia na dylatacji.

  8. #8

    Domyślnie Re: Fachowa naprawa wylewki

    Cytat Napisał Waldek i Bozena
    W jaki sposób zapobiec klawiszowaniu na złączach/dylatacjach?
    Wykonuje się tzw klamrowanie czyli robi się nacięcia w poprzek dylatacji w te nacięcia wkłada specjalne wkładki metalowe i zalewa żywicą. Każdy przyzwoity fachowiec od wylewek ma takie akcesoria chociaż wątpię, żeby ten co na 15cm styro bez oporu dał 5cm wylewki był przyzwoity ...
    pozdrawiam
    Sławek

  9. #9

    Domyślnie

    Klamrowanie wykonuje sie,gdy posadzka peka poza dylatacjami,aby wyeliminowac "ruszania sie małych kawałków posadzki.Klamrowanie przy peknieciu dylatacyjnym eleiminuje naciecia wiec zapewne peknie obok...

  10. #10

    Domyślnie

    ale o co wam biega
    przecież po to sie robi dylatacje żeby właśnie wylewka mogła swobodnie pracować i nie pękać , jakbyś zrobił bez deletacji to zapewne by pękła w tym czy innym miejscu

    według mnie po czasie wszystko sie uspokoi

    a jeśli masz podłogówkę , to zobaczysz jak będziesz wygrzewać że naroża ci sie podnoszą do góry to dopiero stres , ale nie martw sie wróci do swojego kształtu jak sie wygrzeje

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Na 15cm styropianu powinno iść około 8-9cm betonu - czasami nie da się przekonać do tego inwestora a skutki są takie jak wyżej opisane (4-5cm na 15cm styro to jest hardcore - coś jak stąpanie po zamarzniętym jeziorze podczas odwilży a nóż się uda)
    Zakłada się że styropian (EPS 100) ma około 10% ugięcia.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Mam 25cm styro na idealnie równym podkładzie, wysezonowany styro, 0 cm wylewki ( słownie zero ) całość równo siadła o 2mm (po 3 latach)
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Masz "0" wylewki - przyciśnij ten styro i napisz jakie wtedy masz odkształcenie.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    fachowa naprawa:

    1.wywalić istniejącą wylewkę...

    2. jak już ktoś pisał zobaczyć co pod styropianem...czy nie siadło też podłoże
    jest tuż obok ładny wątek http://forum.muratordom.pl/zapada-mi...wa,t151884.htm

    3. jak nie siadło, ułożyć te 15 cm styropianu i na to 10cm "wylewki" pewnie
    się nie będzie uginać przy chodzeniu...

    4. obciąć drzwi...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał BMS
    Masz "0" wylewki - przyciśnij ten styro i napisz jakie wtedy masz odkształcenie.
    mniej niż panele na piance (może 0,5 mm przy mojej wadze prawie 100kg ) ale to raczej ugięcie podłogi a nie styro
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Pokój wielkości 30m2 przy grubości wylewki 5cm to niemal 3,5tony betonu.
    Są takie znaki na drogach...

    ...aby nie zniszczyć podbudowy drogi wykonanej zazwyczaj z daleko mocniejszych materiałów niż styropian.

  17. #17

    Domyślnie

    anbud ty serio nie masz wylewki tylko podłogę na styropianie ?

    pytam po mi coś takiego przyszło na myśl nad garażem tylko że 5 cm styropianu

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    anbud ty serio nie masz wylewki tylko podłogę na styropianie ?

    pytam po mi coś takiego przyszło na myśl nad garażem tylko że 5 cm styropianu
    serio, serio, tylko grubsze panele albo płyty OSB i jak wyżej . Poleci do góry ?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Poleci do góry ?
    Pewnie nie
    Ale od nas, wykonawców, wymaga się pracy zgodnie ze sztuką budowlaną
    A swoją drogą te Twoje rozwiązanie całkiem ciekawe.

  20. #20

    Domyślnie

    an-bud nie uwiężę jak nie zobaczę , daj jakie foto to zobaczymy jak to zrobiłeś

    BMS nawet głośno nie mów że to ciekawe rozwiązanie bo co zrobisz z swoim mixokretem za parędziesiąt tyś złoty
    jakby co to sie odezwij ,kupie go od ciebie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony